pdfsam - en to bs translation catalogue (37 entries)

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Clear
bs: Počisti

en: Select all
bs: Selektuj sve

en: Save log
bs: Sačuvaj zapis

en: About
bs: O programu

en: Close
bs: Zatvori

en: Language:
bs: Jezik:

en: Set your preferred language (restart needed)
bs: Podesite svoj preferirani jezik (potreban je restart)

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
bs: Izaberite unaprijed podešeni direktorij u kome će dokumenti biti snimani u učitavani

en: Default working directory:
bs: Unaprijed podešeni radni direktorij:

en: Check for updates at startup
bs: Provjeri nadgradnje pri pokretanju

en: Play alert sounds
bs: Koristi zvukove uzbune

en: Turn on or off alert sounds
bs: Uključi ili isključi zvukve uzbune

en: Settings
bs: Postavke

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Open
bs: Otvori

en: Run
bs: Pokreni

en: Document properties
bs: Karakteristike dokumenta

en: Remove
bs: Ukloni

en: Set destination
bs: Postavi odredište

en: Move Up
bs: Pomakni Gore

en: Move Down
bs: Pomakni Dole

en: Name
bs: Ime

en: Reverse
bs: Obrnuti redoslijed

en: Pages
bs: Stranice

en: Compress output file/files
bs: Kompresuj izlazni dokument/e

en: Overwrite if already exists
bs: Zamijeni ako već postoji

en: Browse
bs: Prelistaj

en: Add prefix
bs: Dodaj prefiks

en: Split
bs: Podijeli

en: Number of pages
bs: Broj stranica

en: Invalid split size
bs: Pogrešna veličina dijeljenja

en: Alternate Mix
bs: Naizmjenični Mix

en: Rotate
bs: Rotiraj

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
bs: Dvokliknite da izaberete stranice koje želite da združite (npr.: 2 ili 5-23 ili 2,5-7,12-)
