pdfsam - en to cs translation catalogue (330 entries)

en: No PDF document has been selected
cs: Nebylo vybráno žádné PDF

en: Extract
cs: Extrahovat

en: Extract pages from PDF documents.
cs: Extrahovat stránky z PDF dokumentů

en: File names settings
cs: Nastavení názvů souborů

en: Extract settings
cs: Nastavení extrahování

en: Output settings
cs: Nastavení výstupu

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
cs: Stránky na extrakci (např. 2 nebo 5-23 nebo 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
cs: Neplatný rozsah stránek

en: Extract pages:
cs: Extrahovat stránky:

en: Installing theme {0}.
cs: Instaluji téma {0}.

en: Started in {0}
cs: Spuštěno v {0}

en: Closing PDFsam...
cs: Ukončuji PDFsam...

en: Log register
cs: Log

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Clear
cs: Vymazat

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Save log
cs: Uložit log

en: Select where to save the log file
cs: Vyberte, kam uložit souboru logu

en: About
cs: O programu

en: Premium features
cs: Prémiové funkce

en: Close
cs: Zavřít

en: Modules
cs: Moduly

en: Subscribe to the official news feed
cs: Odebírat oficiální novinky

en: Environment
cs: Prostředí

en: Vendor: %s
cs: Prodejce: %s

en: Java runtime path: %s
cs: Popis umístění běhového prostředí java: %s

en: JavaFX runtime version %s
cs: Běhové prostředí JavaFX verze %s

en: Max memory {0}
cs: Maximální paměť {0}

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky.

en: Support
cs: Podpora

en: Bug and feature requests
cs: Chyby a návrhy

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Contribute
cs: Přispět

en: Fork PDFsam on GitHub
cs: Vytvořit fork PDFsam na GitHubu

en: Translate
cs: Překlad

en: Donate
cs: Podpořit

en: Social
cs: Sociální sítě

en: Follow us on Twitter
cs: Sledujte nás na Twitteru

en: Like us on Facebook
cs: Dejte nám Like na Facebooku

en: Log register rows:
cs: Délka logu:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
cs: Maximální počet řádků zobrazených v logu

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Set your preferred language (restart needed)
cs: Vyberte jazyk (projeví se po restartu)

en: Startup module:
cs: Výchozí modul

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
cs: Modul, který se zobrazí po spuštění aplikace (projeví se po restartu)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
cs: Statistiky využití se používají k naplnění rychlého přístupu s nejpoužívanějšími a naposledy použitými moduly.

en: Manually selected
cs: Manuálně vybrané

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
cs: Cílový adresář pro vybraný adresář PDF dokumentů zvolit automaticky

en: Clear usage statistics
cs: Smazat statistiky užívání

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Behavior
cs: Chování

en: Workspace
cs: Pracovní plocha

en: Output
cs: Výstup

en: Check for updates now
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
cs: Vyberte adresář, který bude sloužit k automatickému načítání a ukládání dokumentů

en: Select a directory
cs: Vyberte adresář

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
cs: Vyberte dříve uloženou pracovní plochu, která se bude automaticky načítat po spuštění

en: Select a workspace
cs: Vyberte pracovní plochu

en: Default working directory:
cs: Výchozí pracovní adresář:

en: Load default workspace at startup:
cs: Nahrát výchozí pracovní plochu po spuštění:

en: Dashboard
cs: Nástěnka

en: Check for updates at startup
cs: Po startu zkontrolovat aktualizace

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
cs: Nastaví zjišťování novějších verzí po spuštění aplikace (je potřeba restart)

en: Check for news at startup
cs: Kontrola novinek při startu

en: Set whether the application should check for news availability on startup (restart needed)
cs: Nastavit kontrolu novinek po spuštění aplikace (vyžaduje restart)

en: Enabled PDF compression
cs: Komprese PDF zapnuta

en: Set whether "Compress output file" should be enabled by default
cs: Nastavte, zda má být ve výchozím nastavení povolena možnost „Komprimovat výstupní soubor“

en: Overwrite files
cs: Přepsat existující soubory

en: Set whether "Overwrite if already exists" should be enabled by default
cs: Nastavte, zda má být ve výchozím nastavení povoleno „Přepsat, pokud již existuje“

en: Play alert sounds
cs: Přehrávat upozornění

en: Turn on or off alert sounds
cs: Zapnout nebo vypnout zvuková upozornění

en: Store passwords when saving a workspace file
cs: Ukládat hesla při uložení souboru pracovní plochy

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
cs: Pokud byl šifrovaný PDF dokument otevřený s heslem, uložit heslo do souboru pracovní plochy.

en: Show donation window
cs: Zobrazit přispěvatelé

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
cs: Zapnout nebo vypnout upozornění, které se objevuje jednou za čas a vyzývá uživatele k podpoření PDFsam

en: Show premium features
cs: Zobrazit prémiové funkce

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
cs: Nastavte, zda má aplikace na panelu modulů načítat a zobrazovat popis prémiových funkcí.

en: Ask for a confirmation when clearing the selection table
cs: Vyžadovat potvrzení před smazáním tabulky výběru

en: Set whether the application should ask for a confirmation when clearing the selection table
cs: Nastavte, zda má aplikace vyžadovat potvrzení před smazáním tabulky výběru

en: Use the selected PDF document directory as output directory
cs: Použít adresář PDF dokumentů jako výstupní adresář

en: Save default workspace on exit
cs: Při ukončení uložit výchozí pracovní plochu

en: If a default workspace is set, save it on application exit
cs: Při ukončení uložit výchozí pracovní plochu (pokud je nastavena)

en: Maximum number of rows mast be a positive number
cs: Maximální počet řádků musí být celé kladné číslo

en: Generate high quality thumbnails (slower)
cs: Generovat náhledy o vysoké kvalitě (pomalejší)

en: Size in px:
cs: Velikost v pixelech:

en: Library used to generate thumbnails
cs: Knihovna pro vytváření náhledů

en: Thumbnails creator:
cs: Tvůrce náhledů:

en: Settings
cs: Nastavení

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
cs: Přetáhněte  PDF soubory nebo složky obsahující PDF soubory

en: No PDF found
cs: Nebyly nalezeny žádné PDF soubory

en: What's new
cs: Co je nového

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Confirm clearing
cs: Potvrďte smazání

en: Do you confirm?
cs: Souhlasíte

en: Clear the module settings
cs: Smazat nastavení modulu

en: Clear the selection table
cs: Vymazat tabulku výběru

en: Open with
cs: Otevřít v

en: Select the task to perform on the following files
cs: Vyberte úlohu, kterou chcete vykonat s následujícími soubory

en: Directory not empty
cs: Adresář není prázdný

en: The selected directory is not empty
cs: Zvolený adresář není prázdný

en: What would you like to do in case of files with the same name?
cs: Co chcete udělat v případě existence souborů se stejným názvem?

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Skip
cs: Vynechat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Don't overwrite existing file
cs: Nepřepisovat stávající soubor

en: Overwrite confirmation
cs: Potvrzení přepsání

en: A file with the given name already exists
cs: Soubor se zvoleným názvem již existuje

en: What would you like to do?
cs: Co si přejete udělat?

en: Non existing directory
cs: Neexistující adresář

en: The selected output directory does not exist
cs: Zvolená výstupní složka neexistuje

en: Do you want to create it?
cs: Přejete si ji vytvořit?

en: Subdirectories
cs: Podadresáře

en: Subdirectories have been found
cs: Byly nalezeny podadresáře

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
cs: Chcete přidat PDF soubory z podadresářů?

en: Task failed
cs: Úloha selhala

en: PDFsam can try to overcome the failure
cs: PDFsam sa pokusí chybu překonat

en: It may result in PDF files with partial or missing data, proceed anyway?
cs: Výsledkem mohou být PDF soubory s částečnými nebo chybějícími daty. Pokračovat?

en: Summary
cs: Shrnutí

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Document details
cs: Detaily dokumentu

en: Invalid parameters
cs: Neplatné parametry

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
cs: Vstupní parametry jsou neplatné, pro více detailů otevřete zprávy aplikace

en: Access denied
cs: Přístup odepřen

en: Unable to access "{0}", please make sure you have write permissions or open the application messages for details.
cs: Nedaří se přistupovat k „{0}“ – ověřte, že máte oprávnění zapisovat, případně hledejte podrobnosti ve zprávách z aplikace.

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
cs: Povedli jste {0} úloh pomocí PDFsam, pomohlo vám to?

en: Give something back
cs: Nabídněte něco zpět

en: PDFsam worked hard!
cs: PDFsam pracuje tvrdě!

en: Spread the word!
cs: Zmiňte se o něm!

en: PDFsam {0} is available for download
cs: PDFsam {0} je k dispozici ke stažení

en: Download
cs: Stáhnout

en: New version available
cs: Nová verze je k dispozici

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
cs: Používáte nejnovější verzi PDFsam Basic.

en: No update
cs: Žádná aktualizace

en: Open
cs: Otevřít

en: E_xit
cs: K_onec

en: _Settings
cs: Na_stavení

en: Application messages
cs: Zpávy aplikace

en: _Modules
cs: _Moduly

en: _Workspace
cs: _Pracovní plocha

en: _Load
cs: _Načíst

en: _Save
cs: _Uložit

en: Recen_ts
cs: _Nedávné

en: _Clear recents
cs: _Vyčistit nedávné

en: Select the workspace file to save
cs: Vyberte pracovní plochu k uložení

en: Select the workspace to load
cs: Vyberte pracovní plochu pro nahrání

en: Split by bookmarks
cs: Rozdělit podle záložek

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
cs: Rozdělit PDF dle zazáložkovaných stránek a zadání úrovně záložek.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
cs: Vyberte nebo přetáhněte PDF, které si přejete rozdělit

en: Split settings
cs: Nastavení dělení

en: Regular expression the bookmark has to match
cs: Regulérní výraz záložky musí odpovídat

en: Split at this bookmark level:
cs: Rozdělit na této úrovni záložek:

en: Matching regular expression:
cs: Odpovídající regulérní výraz:

en: A regular expression the bookmark text has to match
cs: Regulérní výraz musí odpovídat textu záložky

en: Example: use .*Chapter.* to match bookmarks containing the word "Chapter"
cs: Příklad: použitje .*kapitola.* pro zvolení záložek obsahujících slovo "kapitola"

en: Invalid bookmarks level
cs: Neplatná úroveň záložek

en: Show errors
cs: Zobrazovat chyby

en: Run
cs: Spustit

en: Requested
cs: Vyžádané

en: Completed
cs: Hotovo

en: Failed
cs: Nezdařilo se

en: Running
cs: Běží

en: Running {0}%
cs: Zpracování {0}%

en: The selected PDF document is invalid
cs: Vybrané PDF není v pořádku.

en: Select the PDF file
cs: Vyberte PDF soubor

en: _Select PDF
cs: Vyberte PDF

en: _Clear
cs: _Vyčistit

en: Clear all settings
cs: Smazat všechna nastavení

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
cs: Stránek: {0}, verze PDF {1}

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Document properties
cs: Vlastnosti dokumentu

en: Remove
cs: Odstranit

en: Set destination
cs: Nastavit cíl

en: Open Folder
cs: Otevřít adresář

en: Enter the user password
cs: Zadejte uživatelské heslo

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Drag and drop PDF files here
cs: Přetáhněte PDF zde

en: Set as range for all
cs: Nastavit jako rozsah pro vše

en: Move to Top
cs: Přesunout zcela nahoru

en: Move Up
cs: Posunout nahoru

en: Move Down
cs: Posunout dolů

en: Move to Bottom
cs: Přesunout zcela dolů

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Size
cs: Velikost

en: Modified
cs: Změněno

en: Name
cs: Název

en: Add documents to the table
cs: Přidat dokumenty do tabulky

en: _Add
cs: Přid_at

en: PDF list from _text/csv file
cs: Seznam PDF souborů z textového/csv souboru

en: Select pdf documents to load
cs: Vyberte PDF k načtení

en: Select a text or CSV file to load
cs: Vyberte textový/csv soubor se seznamem souborů pro načtení

en: Removes selected documents
cs: Odebrat vybrané dokumenty

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: Removes every document
cs: Odebere všechny dokumenty

en: C_lear all settings
cs: _Vymazat všechny nastavení

en: Moves up selected documents
cs: Posune zvolené dokumenty nahoru

en: Move _Up
cs: Posunout na_horu

en: Moves down selected documents
cs: Posune zvolené dokumenty dolů

en: Move _Down
cs: Posunout _dolů

en: Pace
cs: Krok

en: Double click to set the number of pages after which the task will switch to the next file
cs: Poklepáním nastavte  počet stránek, po kterých úloha přejde na další soubor.

en: Reverse
cs: Obrátit

en: Pages
cs: Počet stran

en: Double click to set selected pages (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
cs: Poklepáním nastavte vybrané stránky (např. 2 nebo 5-23 nebo 2,5-7,12-)

en: Page ranges
cs: Rozsahy stran

en: The selected PDF file is invalid
cs: Vybráné PDF není podporováno

en: Select a file
cs: Vyberte soubor

en: The selected file must exist.
cs: Vybraný soubor musí existovat.

en: Allowed extensions are {0}
cs: Povolené přípony jsou {0}

en: Compress output file/files
cs: Komprimovat výstupní soubor(y)

en: Discard bookmarks
cs: Zrušit záložky

en: Tick the box if you don't want to retain any bookmark from the original PDF document
cs: Zaškrtněte políčko pokud nechcete zachovat žádnou záložku z původního dokumentu

en: Output PDF version:
cs: Verze výstupního PDF:

en: Show advanced settings
cs: Zobrazit pokročilá nastavení

en: Hide advanced settings
cs: Skrýt pokročilá nastavení

en: Overwrite if already exists
cs: Přepsat soubor pokud již existuje

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
cs: Zatrhněte políčko, pokud si přejete přepsat existující výstupní soubory

en: Version {0}
cs: Verze {0}

en: Same as the input document
cs: Stejná jako u vstupního dokumentu

en: An existing output directory is required
cs: Existující výstupní adresář je vyžadován.

en: The output directory is required
cs: Výstupní adresář je vyžadován

en: Select an existing directory
cs: Vyberte existující adresář

en: Select
cs: Vybrat

en: Browse
cs: Procházet

en: PDF version required: {0}
cs: Verze PDF je vyžadována: {0}

en: Prefix for the generated files names
cs: Předpona vytvořených souborů.

en: Add prefix
cs: Přidat předponu

en: Generated PDF documents name prefix:
cs: Předpona jména vytvořených PDF:

en: Prefix for the output files name.
cs: Předpona výstupních souborů.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
cs: Některá speciální klíčová slova jsou nahrazena hodnotami běhového prostředí.

en: Right click to add these keywords.
cs: Pro přidání těchto klíčových slov klikněte pravým tlačítkem myši.

en: Split after
cs: Rozdělit po

en: No page selected
cs: Žádná stránka nebyla vybrána

en: Split
cs: Rozdělit

en: Split a PDF document at the given page numbers.
cs: Rozdělí PDF podle definovaných stránek.

en: Every page
cs: Každá stránka

en: Even pages
cs: Sudé stránky

en: Odd pages
cs: Liché stránky

en: Split the document after the given page numbers
cs: Rozdělit dokument za definovanými stránkami

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
cs: Rozdělit PDF po "n" stránkách

en: Split after the following page numbers
cs: Rozdělit za těmito stránkami

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
cs: Čísla dělících stránek (n1, n2, n3, ...)

en: Invalid page numbers
cs: Neplatná čísla stránek

en: Only valid positive page numbers are allowed
cs: Jsou povolena pouze celá, kladná čísla

en: Split by every "n" pages
cs: Rozdělit po "n" stránkách

en: Number of pages
cs: Počet stránek

en: Invalid number of pages
cs: Nepltaný počet stránek

en: Checking for updates
cs: Kontrola aktualizací

en: Unable to find the latest available version.
cs: Nepodařilo se najít poslední dostupnou verzi.

en: Unable to find any valid PDF file in the list: {0}
cs: V seznamu: {0} nebylo možné najít validní soubor PDF

en: Unable to load PDF list file from {0}
cs: Nebylo možné načíst seznam PDF souborů z {0}

en: Loading pdf documents
cs: Načítám PDF dokumenty

en: Documents loaded
cs: Dokumenty byly načteny

en: Unable to retrieve premium features description
cs: Nepodařilo se získat popis prémiových funkcí

en: Fetching premium modules
cs: Načítání prémiových modulů

en: Unable to retrieve premium modules
cs: Prémiové module se nepodařilo načíst

en: Unable to retrieve latest news
cs: Nepodařilo se získat poslední novinky

en: Fetching latest news
cs: Stahuji poslední novinky

en: Unable to retrieve the latest news
cs: Nepodařilo se získat poslední novinky

en: Saving workspace data to {0}
cs: Ukládám pracovní plochu do {0}

en: Workspace saved
cs: Pracovní plocha byla uložena

en: Requesting modules state
cs: Zjišťuji stav modulů

en: Unable to save modules workspace
cs: Nedaří se uložit pracovní plochu modulů

en: Unable to save workspace to {0}
cs: Pracovní plochu nebylo možné uložit do {0}

en: Loading workspace from {0}
cs: Načítám pracovní plochu z {0}

en: Workspace loaded
cs: Pracovní plocha byla načtena

en: Unable to load workspace from {0}
cs: Nedaří se načíst pracovní plochu z {0}

en: Split by size
cs: Rozdělit podle velikosti

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
cs: Rozdělit PDF na soubory dané velikosti (přibližně).

en: Megabytes
cs: Megabajtů

en: Kilobytes
cs: Kilobajtů

en: KB
cs: kB

en: Set the size to split at
cs: Zvolte velikost souboru

en: Size must be a number
cs: Velikost musí být číslo

en: Split at this size:
cs: Rozdělit na velikost:

en: Invalid split size
cs: Chybná velikost rozdělování

en: Alternate Mix
cs: Alternativní míchání souborů

en: Merge two or more PDF documents taking pages alternately in natural or reverse order.
cs: Sloučit dva nebo více PDF dokumentů, ve kterých se strany střídají v přirozeném nebo opačném pořadí.

en: Destination file
cs: Cílový soubor

en: Double click to set pages you want to mix (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
cs: Poklepáním nastavte stránky, které chcete smíchat (např. 2 nebo 5-23 nebo 2,5-7,12-)

en: Select a positive integer number as pace
cs: Pro krokování vyberte kladné celé číslo.

en: All pages
cs: Všechny stránky

en: 90 degrees clockwise
cs: o 90°

en: 180 degrees clockwise
cs: o 180°

en: 90 degrees counterclockwise
cs: o -90°

en: Rotate
cs: Obrátit

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
cs: Poklepáním nastavte stránky, které chcete otočit (např. 2 nebo 5-23 nebo 2,5-7,12-)

en: Rotate
cs: Otočení

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
cs: Otočit stránky u více PDF.

en: Rotate settings
cs: Nastavení rotace

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
cs: Dvakrát klikněte na stránky, které chcete sloučit (př: 2 nebo 5-23 nebo 2,5-7,12-)

en: Add a blank page if page number is odd
cs: Přidat prázdnou stránku, pokud je počet stránek lichý

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
cs: Přidat prázdnou stránku za každý dokument, pokud má lichý počet stránek

en: Add a footer
cs: Přidat zápatí

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
cs: Přidat zápatí s názvem souboru, ke kterému stránka patřila

en: Normalize pages size
cs: Normalizovat velikosti stran

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
cs: Změnit velikost všech stránek podle první stránky

en: Merge fields
cs: Sloučit pole

en: Merge renaming existing fields
cs: Sloučit přejmenovaná existující pole

en: Flatten
cs: Sloučit

en: Discard forms
cs: Zrušit formuláře

en: Interactive forms (AcroForms):
cs: Interaktivní formuláře (AcroForms):

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
cs: Co udělat v případě, že jeden nebo více vstupních dokumentů obsahuje Acro Forms

en: Retain bookmarks
cs: Zachovat záložky

en: Create one entry for each merged document
cs: Vytvořit položku pro každý sloučený dokument

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
cs: Zachovat záložky jako jednu položku pro každý sloučený dokument

en: Bookmarks handling:
cs: Manipulace se záložkami:

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
cs: Co udělat v případě, že jeden nebo více vstupních dokumentů obsahuje záložky

en: Don't generate
cs: Negenerovat

en: Generate from file names
cs: Generova z názvu souborů

en: Generate from documents titles
cs: Generovat z titulů dokumentů

en: Table of contents:
cs: Obsah:

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
cs: Nastavte, zda se má do generovaného PDF dokumentu přidat i obsah

en: Merge
cs: Sloučit

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
cs: Sloučí více PDF nebo jejich částí.

en: Merge settings
cs: Nastavení slučování

en: File "{0}" does not exist or is invalid
cs: Soubor "{0}" neexistuje, nebo je neplatný.

en: Valid user password provided.
cs: Bylo zadáno platné uživatelské heslo.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
cs: Dokument je šifrován, klikněte pro zadání hesla.

en: An error has occurred, click for more details.
cs: Objevila se chybička, klikněte pro více detailů.

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Other
cs: Další

en: Roundish
cs: Zakulacené

en: Directories
cs: Adresáře

en: Error saving log file.
cs: Chyba při ukládání logu.

en: File {0} saved.
cs: Soubor {0} byl uložen.

en: Invalid range: {0}.
cs: Neplatný rozsah: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
cs: Dvojznačná definice rozsahu stran: {0}. Použijte formáty [n], [n1-n2], [-n] nebo [n-]

en: Invalid number: {0}.
cs: Neplatné číslo: {0}.
