pdfsam - en to fi translation catalogue (314 entries)

en: No PDF document has been selected
fi: PDF-asiakirjaa ei ole valittu

en: Extract
fi: Poimi

en: Extract pages from PDF documents.
fi: Poimi sivuja PDF-asiakirjoista.

en: File names settings
fi: Tiedostonimiasetukset

en: Extract settings
fi: Poimimisasetukset

en: Output settings
fi: Kohdeasetukset

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
fi: Poimittavat sivut (esim. 2 tai 5-23 tai 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
fi: Virheellisiä sivualueita

en: Extract pages:
fi: Poimi sivut:

en: Installing theme {0}.
fi: Asennetaan teemaa {0}.

en: Started in {0}
fi: Aloitettu {0}

en: Closing PDFsam...
fi: Suljetaan PDFsamia...

en: Log register
fi: Lokirekisteri

en: Copy
fi: Kopioi

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Save log
fi: Tallenna loki

en: Select where to save the log file
fi: Valitse lokitiedoston tallennussijainti

en: About
fi: Tietoja

en: Premium features
fi: Premium-ominaisuudet

en: Close
fi: Sulje

en: Modules
fi: Moduulit

en: Subscribe to the official news feed
fi: Tilaa virallinen uutissyöte

en: Environment
fi: Ympäristö

en: Java runtime path: %s
fi: Java-runtime -polku: %s

en: JavaFX runtime version %s
fi: JavaFX-runtime -versio: %s

en: Max memory {0}
fi: Maksimimuisti {0}

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Support
fi: Tuki

en: Bug and feature requests
fi: Bugit ja ominaisuuspyynnöt

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Contribute
fi: Osallistu

en: Fork PDFsam on GitHub
fi: Fork PDFsam GitHubissa

en: Translate
fi: Käännä

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Social
fi: Sosiaalinen media

en: Follow us on Twitter
fi: Seuraa meitä Twitterissä

en: Like us on Facebook
fi: Tykkää meistä Facebookissa

en: Log register rows:
fi: Lokirekisterin rivit:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
fi: Lokirekisterissä näytettävien rivien maksimimäärä

en: Language:
fi: Kieli:

en: Set your preferred language (restart needed)
fi: Valitse kieli (uudelleenkäynnistys tarvitaan)

en: Startup module:
fi: Käynnistysmoduuli:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
fi: Aseta käynnistyksessä avattava moduuli (uudelleenkäynnistys tarvitaan)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
fi: Käyttötilastoja käytetään vasemmalla olevan moduulien pikapalkin eniten ja viimeksi käytettyjen moduulien muodostamiseksi.

en: Manually selected
fi: Manuaalisesti valitut

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
fi: Aseta kohdehakemisto automaattisesti valitus PDF-tiedoston hakemistoksi

en: Clear usage statistics
fi: Tyhjennä käyttötilastot

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Behavior
fi: Käyttäytyminen

en: Workspace
fi: Työtila

en: Output
fi: Kohde

en: Check for updates now
fi: Tarkista päivitykset nyt

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
fi: Valitse hakemisto, johon asiakirjat oletuksena tallennetaan ja josta ne oletuksena ladataan

en: Select a directory
fi: Valitse hakemisto

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
fi: Valitse aiemmin tallennettu työtila, joka ladataan automaattisesti käynnistyksessä

en: Select a workspace
fi: Valitse työtila

en: Default working directory:
fi: Oletustyöhakemisto:

en: Load default workspace at startup:
fi: Lataa oletustyötila käynnistyksessä:

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Check for updates at startup
fi: Tarkista päivitykset käynnistyessä

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
fi: Valitse tarkistetaanko uuden version saatavuus ohjelman käynnistyessä (uudelleenkäynnistys tarvitaan)

en: Check for news at startup
fi: Tarkista uutiset käynnistyessä

en: Set whether the application should check for news availability on startup (restart needed)
fi: Valitse tarkistetaanko uutisten saatavuus ohjelman käynnistyessä (uudelleenkäynnistys tarvitaan)

en: Enabled PDF compression
fi: PDF-pakkaus käytössä

en: Set whether "Compress output file" should be enabled by default
fi: Valitse, onko "Pakkaa kohdetiedosto(t)" oletuksena käytössä

en: Play alert sounds
fi: Toista varoitusäänet

en: Turn on or off alert sounds
fi: Kytke hälytysäänet päälle tai pois päältä

en: Store passwords when saving a workspace file
fi: Tallenna salasanat työtilatiedoston tallennuksen yhteydessä

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
fi: Jos salattu PDF-asiakirja avataan salasanaa käyttäen, tallennetaan salasana työtilatiedostoon

en: Show donation window
fi: Näytä lahjoitus-ikkuna

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
fi: Kytke silloin tällöin näytettävä lahjoituksia ja PDFsamin tukemista pyytävä ilmoitus päälle tai pois päältä

en: Show premium features
fi: Näytä premium-ominaisuudet

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
fi: Kytke sovelluksen premium-ominaisuuksia hakeva ja niitä moduulien hallintapaneelissa näyttävä toiminto päälle tai pois päältä

en: Use the selected PDF document directory as output directory
fi: Käytä valitun PDF-asiakirjan halemistoa kohdehakemistona

en: Save default workspace on exit
fi: Tallenna oletustyötila poistuttaessa

en: If a default workspace is set, save it on application exit
fi: Jos oletustyötila on asetettu, se tallennetaan sovelluksesta poistuttaessa

en: Maximum number of rows mast be a positive number
fi: Rivien maksimimäärän pitää olla positiivinen numero

en: Generate high quality thumbnails (slower)
fi: Muodosta korkealaatuiset pienoiskuvat (hitaampi)

en: Size in px:
fi: Koko pikseleinä:

en: Library used to generate thumbnails
fi: Pienoiskuvien muodostuksessa käytettävä kirjasto

en: Thumbnails creator:
fi: Pienoiskuvien luoja:

en: Settings
fi: Asetukset

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
fi: Raahaa ja pudota PDF-tiedostoja tai hakemistoja, joissa on PDF-tiedostoja

en: No PDF found
fi: PDF-asiakirjoja ei löytynyt

en: What's new
fi: Mitä uutta

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Open with
fi: Avaa sovelluksella

en: Select the task to perform on the following files
fi: Valitse seuraaville tiedostoille suoritettava tehtävä

en: Directory not empty
fi: Hakemisto ei ole tyhjä

en: The selected directory is not empty
fi: Valittu hakemisto ei ole tyhjä

en: Overwrite
fi: Korvaa

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Don't overwrite existing file
fi: Älä ylikirjoita olemassa olevia tiedostoja

en: Overwrite confirmation
fi: Ylikirjoitusvahvistus

en: A file with the given name already exists
fi: Annetulla nimellä oleva tiedosto on jo olemassa

en: Non existing directory
fi: Hakemistoa ei ole olemassa

en: The selected output directory does not exist
fi: Valittua kohdehakemistoa ei ole olemassa

en: Do you want to create it?
fi: Haluatko luoda sen?

en: Task failed
fi: Tehtävä epäonnistui

en: PDFsam can try to overcome the failure
fi: PDFsam voi yrittää korjata virheen

en: It may result in PDF files with partial or missing data, proceed anyway?
fi: Tämä voi aiheuttaa sen, että PDF-tiedostoista puuttuu tietoja, jatka silti?

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Document details
fi: Asiakirjan tiedot

en: Invalid parameters
fi: Virheelliset parametrit

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
fi: Annetut parametrit ovat virheellisiä, avaa sovellusviestit nähdäksesi tiedot.

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Unable to access "{0}", please make sure you have write permissions or open the application messages for details.
fi: Kohteeseen "{0}" pääsy kielletty. Varmista, että sinulla on kirjoitusoikeudet tai avaa sovellusviestit saadaksesi lisätietoa.

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
fi: Suoritit {0} tehtävää PDFsamilla, helpottiko se?

en: Give something back
fi: Anna jotakin takaisin

en: PDFsam worked hard!
fi: PDFsam työskenteli kovasti!

en: Spread the word!
fi: Levitä sanaa!

en: PDFsam {0} is available for download
fi: PDFsam {0} on ladattavissa

en: Download
fi: Lataa

en: New version available
fi: Uusi versio saatavissa

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
fi: Käytössäsi on PDFsam Basicin viimeisin versio

en: No update
fi: Ei päivitystä

en: Open
fi: Avaa

en: E_xit
fi: _Poistu

en: _Settings
fi: _Asetukset

en: Application messages
fi: Sovellusviestit

en: _Modules
fi: _Moduulit

en: _Workspace
fi: _Työtila

en: _Load
fi: _Lataa

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Recen_ts
fi: Viimeisimm_ät

en: _Clear recents
fi: _Tyhjennä viimeisimmät

en: Select the workspace file to save
fi: Valitse tallennettava työtilatiedosto

en: Select the workspace to load
fi: Valitse ladattava työtilatiedosto

en: Split by bookmarks
fi: Jaa kirjanmerkkien mukaan

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
fi: Jaa PDF-asiakirja kirjanmerkittyjen sivujen mukaan määrittämällä kirjanmerkkitaso.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
fi: Valitse tai raahaa ja pudota PDF, jonka haluat jakaa

en: Split settings
fi: Jakoasetukset

en: Regular expression the bookmark has to match
fi: Säännöllinen lauseke, jota kirjanmerkin on vastattava

en: Split at this bookmark level:
fi: Jaa tällä kirjanmerkkitasolla:

en: Matching regular expression:
fi: Vastaa säännöllistä lauseketta:

en: A regular expression the bookmark text has to match
fi: Säännöllinen lauseke, jota kirjanmerkkitekstin on vastattava

en: Example: use .*Chapter.* to match bookmarks containing the word "Chapter"
fi: Esimerkki: .*Kappale.* -lauseke vastaa kirjanmerkkejä, joissa esiintyy sana "Kappale"

en: Invalid bookmarks level
fi: Virheellinen kirjanmerkkitaso

en: Show errors
fi: Näytä virheet

en: Run
fi: Suorita

en: Requested
fi: Pyydetty

en: Completed
fi: Valmis

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Running
fi: Suoritetaan

en: Running {0}%
fi: Suoritetaan {0} %

en: The selected PDF document is invalid
fi: Valittu PDF-asiakirja on virheellinen

en: Select the PDF file
fi: Valitse PDF-tiedosto

en: _Select PDF
fi: _Valitse PDF

en: _Clear
fi: _Tyhjennä

en: Clear all settings
fi: Tyhjennä kaikki asetukset

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
fi: Sivut: {0}, PDF-versio: {1}

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Document properties
fi: Asiakirjan ominaisuudet

en: Remove
fi: Poista

en: Set destination
fi: Aseta kohde

en: Open Folder
fi: Avaa kansio

en: Enter the user password
fi: Syötä käyttäjän salasana

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Drag and drop PDF files here
fi: Raahaa ja pudota PDF-asiakirjoja tähän

en: Set as range for all
fi: Aseta rajoiksi kaikille

en: Move to Top
fi: Siirrä ylimmäksi

en: Move Up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Move Down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move to Bottom
fi: Siirrä alimmaksi

en: Duplicate
fi: Monista

en: Size
fi: Koko

en: Modified
fi: Muokattu

en: Name
fi: Nimi

en: Add documents to the table
fi: Lisää asiakirjat taulukkoon

en: _Add
fi: _Lisää

en: PDF list from _text/csv file
fi: PDF-luettelo _teksti-/csv-tiedostosta

en: Select pdf documents to load
fi: Valitse ladattavat PDF-asiakirjat

en: Select a text or CSV file to load
fi: Valitse ladattava teksti-/csv-tiedosto

en: Removes selected documents
fi: Poistaa valitut asiakirjat

en: _Remove
fi: _Poista

en: Removes every document
fi: Poistaa kaikki asiakirjat

en: C_lear all settings
fi: T_yhjennä kaikki asetukset

en: Moves up selected documents
fi: Siirtää valittuja asiakirjoja ylös

en: Move _Up
fi: Siirrä _ylös

en: Moves down selected documents
fi: Siirtää valittuja asiakirjoja alas

en: Move _Down
fi: Siirrä _alas

en: Pace
fi: Vauhti

en: Double click to set the number of pages after which the task will switch to the next file
fi: Kaksoisnapsauta asettaaksesi sivumäärän, jonka jälkeen siirrytään seuraavaan tiedostoon

en: Reverse
fi: Käänteinen

en: Pages
fi: Sivut

en: Double click to set selected pages (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
fi: Kaksoisnapsauta asettaaksesi valitut sivut (esim. 2 tai 5-23 tai 2,5-7,12-)

en: Page ranges
fi: Sivualueet

en: The selected PDF file is invalid
fi: Valittu PDF-tiedosto on virheellinen

en: Select a file
fi: Valitse tiedosto

en: The selected file must exist.
fi: Valitun tiedoston pitää olla olemassa.

en: Allowed extensions are {0}
fi: Sallitut tiedostopäätteet ovat {0}

en: Compress output file/files
fi: Pakkaa kohdetiedosto(t)

en: Discard bookmarks
fi: Hylkää kirjanmerkit

en: Tick the box if you don't want to retain any bookmark from the original PDF document
fi: Valitse laatikko, jollet halua säilyttää alkuperäisen PDF-asiakirjan kirjanmerkkejä

en: Output PDF version:
fi: Kohde-PDF:n versio:

en: Show advanced settings
fi: Näytä lisäasetukset

en: Hide advanced settings
fi: Piilota lisäasetukset

en: Overwrite if already exists
fi: Ylikirjoita, jos on jo olemassa

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
fi: Valitse laatikko, jos haluat ylikirjoittaa kohdetiedostot, jos ne ovat jo olemassa.

en: Version {0}
fi: Versio {0}

en: Same as the input document
fi: Sama kuin lähdeasiakirja

en: An existing output directory is required
fi: Kohdehakemiston pitää olla olemassa

en: The output directory is required
fi: Kohdehakemisto vaaditaan

en: Select an existing directory
fi: Valitse olemassa oleva hakemisto

en: Select
fi: Valitse

en: Browse
fi: Selaa

en: PDF version required: {0}
fi: Vaadittu PDF-versio: {0}

en: Prefix for the generated files names
fi: Muodostettujen tiedostonimien etuliite

en: Add prefix
fi: Lisää etuliite

en: Generated PDF documents name prefix:
fi: Muodostettujen PDF-asiakirjojen nimen etuliite:

en: Prefix for the output files name.
fi: Kohdetiedostojen nimien etuliite.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
fi: Jotkin erityiset avainsanat korvataan runtime-arvoilla.

en: Right click to add these keywords.
fi: Napsauta hiiren oikealla painikkeella lisätäksesi näitä avainsanoja.

en: Split after
fi: Jaa jälkeen

en: No page selected
fi: Ei valittua sivua

en: Split
fi: Jaa

en: Split a PDF document at the given page numbers.
fi: Jaa PDF-asiakirja annettujen sivunumeroiden kohdilta.

en: Every page
fi: Jokainen sivu

en: Even pages
fi: Parilliset sivut

en: Odd pages
fi: Parittomat sivut

en: Split the document after the given page numbers
fi: Jaa asiakirja annettujen sivunumeroiden jälkeen

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
fi: Jaa PDF joka "n":nnen sivun jälkeen ja luo "n" -sivuisia asiakirjoja

en: Split after the following page numbers
fi: Jaa seuraavien sivunumeroiden jälkeen

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
fi: Jaettavat sivunumerot (n1,n2,n3,...)

en: Invalid page numbers
fi: Virheelliset sivunumerot

en: Only valid positive page numbers are allowed
fi: Ainoastaan positiiviset kokonaisluvut ovat sallittuja

en: Split by every "n" pages
fi: Jaa joka "n" sivun välein

en: Number of pages
fi: Sivumäärä

en: Invalid number of pages
fi: Virheellinen sivumäärä

en: Checking for updates
fi: Tarkistetaan päivityksiä

en: Unable to find the latest available version.
fi: Viimeisimmän version haku ei onnistu.

en: Unable to find any valid PDF file in the list: {0}
fi: Luettelosta ei löydy kunnolisia PDF-tiedostoja: {0}

en: Unable to load PDF list file from {0}
fi: Kohteesta ei löydy kunnolisia PDF-tiedostoja: {0}

en: Loading pdf documents
fi: Ladataan pdf-asiakirjoja

en: Documents loaded
fi: Asiakirjat ladattu

en: Unable to retrieve premium features description
fi: Premium-ominaisuuksien kuvauksien hankinta ei onnistu

en: Fetching premium modules
fi: Noudetaan premium-moduuleja

en: Unable to retrieve premium modules
fi: Premium-moduulien nouto ei onnistu

en: Unable to retrieve latest news
fi: Viimeisimpien uutisten nouto ei onnistu

en: Fetching latest news
fi: Noudetaan viimeisimpiä uutisia

en: Unable to retrieve the latest news
fi: Viimeisimpien uutisten nouto ei onnistu

en: Saving workspace data to {0}
fi: Tallennetaan työtilan tietoja kohteeseen {0}

en: Workspace saved
fi: Työtila tallennettu

en: Requesting modules state
fi: Kysellään moduulien tilaa

en: Unable to save modules workspace
fi: Moduulien työtilaa tallennus ei onnistu

en: Unable to save workspace to {0}
fi: Työtilan tallennus kohteeseen {0} ei onnistu

en: Loading workspace from {0}
fi: Ladataan työtilaa kohteesta {0}

en: Workspace loaded
fi: Työtila ladattu

en: Unable to load workspace from {0}
fi: Työtilan lataus kohteesta {0} ei onnistu

en: Split by size
fi: Jaa koon mukaan

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
fi: Jaa PDF-asiakirja annetun kokoisiksi tiedostoiksi (noin).

en: Megabytes
fi: Megatavua

en: MB
fi: Mt

en: Kilobytes
fi: Kilotavua

en: KB
fi: kt

en: Set the size to split at
fi: Aseta jakamiskoko

en: Size must be a number
fi: Koon pitää olla numero

en: Split at this size:
fi: Jaa tämän kokoisiksi:

en: Invalid split size
fi: Virheellinen jakamiskoko

en: Alternate Mix
fi: Vaihtoehtoinen yhdistely

en: Merge two or more PDF documents taking pages alternately in natural or reverse order.
fi: Yhdistä kaksi tai useampia PDF-asiakirjoja luonnollisessa tai käänteisessä järjestyksessä.

en: Destination file
fi: Kohdetiedosto

en: Double click to set pages you want to mix (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
fi: Kaksoisnapsauta asettaaksesi sivut, jotka haluat yhdistää (esim. 2 tai 5-23 tai 2,5-7,12-)

en: Select a positive integer number as pace
fi: Valitse numeroksi positiivinen kokonaisluku

en: All pages
fi: Kaikki sivut

en: 90 degrees clockwise
fi: 90 astetta myötäpäivään

en: 180 degrees clockwise
fi: 180 astetta myötäpäivään

en: 90 degrees counterclockwise
fi: 90 astetta vastapäivään

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
fi: Kaksoisnapsauta asettaaksesi kierrettävät sivut (esim. 2 tai 5-23 tai 2,5-7,12-)

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
fi: Kierrä useiden PDF-asiakirjojen sivuja.

en: Rotate settings
fi: Kiertoasetukset

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
fi: Kaksoisnapsauta asettaaksesi yhdistettävät sivut (esim. 2 tai 5-23 tai 2,5-7,12-)

en: Add a blank page if page number is odd
fi: Lisää tyhjä sivu, jos sivunumero on pariton

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
fi: Lisää tyhjän sivun jokaisen liitetyn asiakirjan perään, jos asiakirjassa on pariton määrä sivuja

en: Add a footer
fi: Lisää alatunniste

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
fi: Lisää alatunnisteeseen tiedon, minkä nimiseen tiedostoon sivu kuului.

en: Normalize pages size
fi: Normalisoi sivujen koot

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
fi: Muuttaa kaikki sivut vastaamaan ensimmäisen sivun leveyttä.

en: Merge fields
fi: Yhdistä kentät

en: Merge renaming existing fields
fi: Yhdistä uudelleennimeämällä olemassa olevat kentät

en: Flatten
fi: Yhdistä tasot

en: Discard forms
fi: Hylkää lomakkeet

en: Interactive forms (AcroForms):
fi: Interaktiiviset lomakkeet (AcroForms):

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
fi: Mitä tehdä, jos yksi tai useampi asiakirja sisältää AcroForm-lomakkeita

en: Retain bookmarks
fi: Säilytä kirjanmerkit

en: Create one entry for each merged document
fi: Luo yksi merkintä jokaista yhdistettyä asiakirjaa varten

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
fi: Säilytä kirjanmerkit yhtenä merkintänä jokaista yhdistettyä asiakirjaa varten

en: Bookmarks handling:
fi: Kirjanmerkkien käsittely:

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
fi: Mitä tehdä, jos yksi tai useampi asiakirja sisältää kirjanmerkkejä

en: Don't generate
fi: Älä muodosta

en: Generate from file names
fi: Muodosta tiedostojen nimistä

en: Generate from documents titles
fi: Muodosta asiakirjojen otsikoista

en: Table of contents:
fi: Sisällysluettelo:

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
fi: Aseta, jos muodostettuun PDF-asiakirjaan pitäisi lisätä sisällysluettelo

en: Merge
fi: Yhdistä

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
fi: Yhdistä useita PDF-asiakirjoja tai niiden osia.

en: Merge settings
fi: Yhdistämisasetukset

en: Valid user password provided.
fi: Toimiva käyttäjän salasana annettu.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
fi: Tämä asiakirja on salattu, napsauta antaaksesi salasanan.

en: An error has occurred, click for more details.
fi: Tapahtui virhe, napsauta saadaksesi tietoja.

en: Security
fi: Tietoturva

en: Other
fi: Muu

en: Roundish
fi: Pyöreähkö

en: Directories
fi: Hakemistot

en: Error saving log file.
fi: Virhe tallennettaessa lokitiedostoa.

en: File {0} saved.
fi: Tiedosto {0} tallennettu.

en: Invalid range: {0}.
fi: Virheellinen alue: {0}

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
fi: Epäselvä sivualueen määrittely: {0}. Käytä seuraavia formaatteja: [n] tai [n1-n2] tai [-n] tai [n-]

en: Invalid number: {0}.
fi: Virheellinen numero: {0}.
