pdfsam - en to nb translation catalogue (329 entries)

en: No PDF document has been selected
nb: Ingen PDF dokumenter er valgt

en: Extract
nb: Trekk ut

en: Extract pages from PDF documents.
nb: Trekk ut sider fra PDF dokumenter.

en: File names settings
nb: Filnavn innstillinger

en: Extract settings
nb: Utrekksinnstillinger

en: Output settings
nb: Resultatinnstillinger

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
nb: Sider å trekke ut (eks. 2 eller 5-23 eller 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
nb: Ugyldig sidevalg

en: Extract pages:
nb: Trekk ut sider:

en: Installing theme {0}.
nb: Installerer tema {0}

en: Started in {0}
nb: Startet i {0}

en: Closing PDFsam...
nb: Lukker PDFsam...

en: Log register
nb: Loggregister

en: Copy
nb: Kopier

en: Clear
nb: Tøm

en: Select all
nb: Merk alt

en: Save log
nb: Lagre logg

en: Select where to save the log file
nb: Velg hvor loggfil skal lagres

en: About
nb: Om

en: Premium features
nb: Premium funksjoner

en: Close
nb: Lukk

en: Modules
nb: Moduler

en: Subscribe to the official news feed
nb: Abonner på det offisielle nyhetsbrevet

en: Environment
nb: Miljø

en: Vendor: %s
nb: Leverandør: %s

en: Java runtime path: %s
nb: "Java runtime" sti: %s

en: JavaFX runtime version %s
nb: "JavaFX runtime" versjon %s

en: Max memory {0}
nb: Maks minne {0}

en: Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavle

en: Support
nb: Støtte

en: Bug and feature requests
nb: Feilmeldinger og forslag til nye egenskaper

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Contribute
nb: Bidra

en: Fork PDFsam on GitHub
nb: "Fork" PDFsam på GitHub

en: Translate
nb: Oversett

en: Donate
nb: Donér

en: Social
nb: Sosialt

en: Follow us on Twitter
nb: Følg oss på Twitter

en: Like us on Facebook
nb: Lik oss på Facebook

en: Log register rows:
nb: Rader i loggregisteret:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
nb: Maksimalt antall rader vist av loggregisteret

en: Language:
nb: Språk:

en: Set your preferred language (restart needed)
nb: Velg ditt foretrekkende språk (krever omstart)

en: Startup module:
nb: Oppstartsmodul:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
nb: Sett modulen som åpnes ved programstart (omstart nødvendig)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
nb: Brukstatistikk blir brukt til å fylle modul hurtigtilgangsområdet til venstre med de mest og nyest brukte modulene.

en: Manually selected
nb: Valgt manuelt

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
nb: Sett målmappe lik plassering av valgte PDF dokument.

en: Clear usage statistics
nb: Slett bruksstatistikk

en: Appearance
nb: Utseende

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Workspace
nb: Arbeidsområde

en: Output
nb: Resultat

en: Check for updates now
nb: Sjekk for oppdateringer nå

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
nb: Velg en mappe hvor dokumenter blir lagret og innlest som standard

en: Select a directory
nb: Velg en mappe

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
nb: Velg et tidligere lagret arbeidsområde som blir innlest automatisk ved oppstart

en: Select a workspace
nb: Velg et arbeidsområde

en: Default working directory:
nb: Standard arbeidsmappe:

en: Load default workspace at startup:
nb: Les standard arbeidsområde ved oppstart:

en: Dashboard
nb: Oversiktspanel

en: Check for updates at startup
nb: Se etter oppdateringer ved oppstart

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
nb: Angi om det skal søkes etter ny versjon ved oppstart (omstart nødvendig)

en: Check for news at startup
nb: Se etter nyheter ved programstart

en: Set whether the application should check for news availability on startup (restart needed)
nb: Velg om programmet skal sjekke etter nyheter ved programstart (Krever omstart av program)

en: Enabled PDF compression
nb: Aktiver PDF kompresjon

en: Set whether "Compress output file" should be enabled by default
nb: Velg om "Komprimer resultatfil" skal være aktivert som standard

en: Overwrite files
nb: Skriv over filer

en: Set whether "Overwrite if already exists" should be enabled by default
nb: Velg om "Overskriv om fil allerede finnes" skal være aktivert som standard

en: Play alert sounds
nb: Spill av alarmlyder

en: Turn on or off alert sounds
nb: Slå alarmlyder på eller av

en: Store passwords when saving a workspace file
nb: Lagre passord ved lagring av arbeidsområdefil

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
nb: Dersom en kryptert PDF fil er åpnet med passord, lagre passord i arbeidsområdefil

en: Show donation window
nb: Vis "gi birdrag" vindu

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
nb: Slå av eller på påminnelser om å støtte PDFsam med et bidrag

en: Show premium features
nb: Vis premium funksjoner

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
nb: Velg om programmet skal hente og vise premium funksjonsbeskrivelser i modulområde

en: Ask for a confirmation when clearing the selection table
nb: Spør etter bekreftelse før sletting av valg i tabell

en: Set whether the application should ask for a confirmation when clearing the selection table
nb: Velg om programmet skal spørre etter bekreftelse ved sletting av valg i tabell

en: Use the selected PDF document directory as output directory
nb: Bruk valgte PDF dokumentmappe som målmappe

en: Save default workspace on exit
nb: Lagre arbeidsområde ved avslutning

en: If a default workspace is set, save it on application exit
nb: Dersom standard arbeidsområde ikke er valgt, lagre det ved programavslutning.

en: Maximum number of rows mast be a positive number
nb: Det maksimale antallet rader må være et positivt tall

en: Generate high quality thumbnails (slower)
nb: Generer høykvalitets miniatyrbilder (tregere)

en: Size in px:
nb: Størrelse i px:

en: Library used to generate thumbnails
nb: Bibliotek brukt til å generere minibilder

en: Thumbnails creator:
nb: Minibilder laget av:

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
nb: Dra og slipp PDF filer eller mapper med PDF filer

en: No PDF found
nb: Ingen PDF filer funnet

en: What's new
nb: Hva er nytt

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Confirm clearing
nb: Bekreft sletting

en: Do you confirm?
nb: Bekrefte?

en: Clear the module settings
nb: Slett modulinnstillinger

en: Clear the selection table
nb: Slett valg tabellen

en: Open with
nb: Åpne med

en: Select the task to perform on the following files
nb: Velg oppgaven som skal utføres på følgende filer

en: Directory not empty
nb: Mappa er ikke tom

en: The selected directory is not empty
nb: Den valgte mappa er ikke tom

en: What would you like to do in case of files with the same name?
nb: Hva skal gjøres dersom filer har samme navn?

en: Overwrite
nb: Erstatt

en: Rename
nb: Endre navn

en: Skip
nb: Hopp over

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Don't overwrite existing file
nb: Ikke erstatt eksisterende fil

en: Overwrite confirmation
nb: Erstatningbekreftelse

en: A file with the given name already exists
nb: En fil med det navnet eksisterer allerede

en: What would you like to do?
nb: Hva vil du gjøre?

en: Non existing directory
nb: Mappen finnes ikke

en: The selected output directory does not exist
nb: Den valgte målmappen finnes ikke

en: Do you want to create it?
nb: Vil du opprette denne?

en: Subdirectories
nb: Undermapper

en: Subdirectories have been found
nb: Undermapper funnet

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
nb: Vil du legge til PDF filer i undermappene?

en: Task failed
nb: Oppgave feilet

en: PDFsam can try to overcome the failure
nb: PDFsam kan forsøke å gå rundt feilen

en: It may result in PDF files with partial or missing data, proceed anyway?
nb: Dette kan resultere i PDF filer med delvis manglende data, fortsette likevel?

en: Summary
nb: Oppsummering

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Document details
nb: Dokumentdetaljer

en: Invalid parameters
nb: Ugyldige parametere

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
nb: Parametrene er ugyldige, åpne programmeldinger for detaljer

en: Access denied
nb: Tilgang nektet

en: Unable to access "{0}", please make sure you have write permissions or open the application messages for details.
nb: Klarer ikke å skrive til fil "{0}", sjekk at du har skriverettigheter eller åpne programmets meldinger for detaljer.

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
nb: Du gjennomførte {0} oppgaver med PDFsam, hjalp dette?

en: Give something back
nb: Gi noe tilbake

en: PDFsam worked hard!
nb: PDFsam arbeidet hardt!

en: Spread the word!
nb: Spre ordet!

en: PDFsam {0} is available for download
nb: PDFsam {0} er tilgjengelig for nedlasting

en: Download
nb: Last ned

en: New version available
nb: Ny versjon tilgjengelig

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
nb: Du bruker den nyeste versjonen av "PDFsam Basic"

en: No update
nb: Ingen oppdatering

en: Open
nb: Åpne

en: E_xit
nb: A_vslutt

en: _Settings
nb: _Innstillinger

en: Application messages
nb: Programmeldinger

en: _Modules
nb: _Moduler

en: _Workspace
nb: _Arbeidsområde

en: _Load
nb: Å_pne

en: _Save
nb: _Lagre

en: Recen_ts
nb: Nylig_e

en: _Clear recents
nb: _Slett nylige

en: Select the workspace file to save
nb: Velg fil fra arbeidsområde for lagring

en: Select the workspace to load
nb: Velg arbeidområde du vil åpne

en: Split by bookmarks
nb: Del bokmerker

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
nb: Del PDF dokument ved bokmerker ved å spesifisere bokmerker.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
nb: Velg eller dra og slipp PDF filer du vil dele

en: Split settings
nb: Del innstillinger

en: Regular expression the bookmark has to match
nb: Vanlige uttrykk som bokmerker må stemme med

en: Split at this bookmark level:
nb: Del ved dette bokmerkeivået:

en: Matching regular expression:
nb: Treff på vanlige uttrykk:

en: A regular expression the bookmark text has to match
nb: Et vanlig uttrykk i bokmerketeksten må passe

en: Example: use .*Chapter.* to match bookmarks containing the word "Chapter"
nb: Eksempel: bruk .*Kapittel.* for å treffe bokmerker som inneholder ordet "Kapittel"

en: Invalid bookmarks level
nb: Ugyldig bokmerke nivå

en: Show errors
nb: Vis feil

en: Run
nb: Kjør

en: Requested
nb: Forespurt

en: Completed
nb: Ferdig

en: Failed
nb: Feilet

en: Running
nb: Kjører

en: Running {0}%
nb: Kjører {0}%

en: The selected PDF document is invalid
nb: Det valgte PDF dokumentet er ugyldig

en: Select the PDF file
nb: Velg PDF filen

en: _Select PDF
nb: _Velg PDF

en: _Clear
nb: _Tøm

en: Clear all settings
nb: Slett alle innstillinger

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
nb: Sider: {0}, PDF Versjon: {1}

en: Loading...
nb: Laster …

en: Document properties
nb: Dokumentegenskaper

en: Remove
nb: Fjern

en: Set destination
nb: Sett destinasjon

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Enter the user password
nb: Skriv inn ditt brukerpassord

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Drag and drop PDF files here
nb: Dra og slipp PDF-filer hit

en: Set as range for all
nb: Sett område for alle

en: Move to Top
nb: Flytt øverst

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

en: Move to Bottom
nb: Flytt nederst

en: Duplicate
nb: Dubliser

en: Size
nb: Størrelse

en: Modified
nb: Endret

en: Name
nb: Navn

en: Add documents to the table
nb: Legg til dokumenter i tabellen

en: _Add
nb: _Legg til

en: PDF list from _text/csv file
nb: PDF liste fra _text/csv fil

en: Select pdf documents to load
nb: Velg PDF-dokumenter å laste

en: Select a text or CSV file to load
nb: Velg en tekst eller CSV fil å laste

en: Removes selected documents
nb: Fjern de valgte dokumentene

en: _Remove
nb: _Fjern

en: Removes every document
nb: Fjerner alle dokumenter

en: C_lear all settings
nb: S_lett alle innstillinger

en: Moves up selected documents
nb: Flytter opp valgte dokumenter

en: Move _Up
nb: Flytt _opp

en: Moves down selected documents
nb: Flytter ned valgte dokumenter

en: Move _Down
nb: Flytt _ned

en: Pace
nb: Tempo

en: Double click to set the number of pages after which the task will switch to the next file
nb: Dobbeltklikk for å sette antall sider før oppgaven skal bytte til neste fil

en: Reverse
nb: Omvendt

en: Pages
nb: Sider

en: Double click to set selected pages (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
nb: Dobbeltklikk for å velge sider (eks: 2 eller 5-23 eller 2,5-7,12-)

en: Page ranges
nb: Sideområde

en: The selected PDF file is invalid
nb: Den valgte PDF fil er ugyldig

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: The selected file must exist.
nb: Den valgte filen må finnes

en: Allowed extensions are {0}
nb: Tillatte utvidelser er {0}

en: Compress output file/files
nb: Komprimer utfil(er)

en: Discard bookmarks
nb: Slett bokmerker

en: Tick the box if you don't want to retain any bookmark from the original PDF document
nb: Klikk i ruten om du ikke vil beholde noen bokmerker fra den originale PDF filen

en: Output PDF version:
nb: Resulterende PDF versjon:

en: Show advanced settings
nb: Vis avanserte innstillinger

en: Hide advanced settings
nb: Sjul avanserte innstillinger

en: Overwrite if already exists
nb: Overskriv dersom det allerede eksisterer

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
nb: Kryss av ruten om du vil overskrive resultatfiler som allerede finnes

en: Version {0}
nb: Versjon {0}

en: Same as the input document
nb: Samme som inn-dokumentet

en: An existing output directory is required
nb: En eksisterende målmappe må finnes

en: The output directory is required
nb: En målmappe må finnes

en: Select an existing directory
nb: Velg en eksisterende mappe

en: Select
nb: Velg

en: Browse
nb: Bla igjennom

en: PDF version required: {0}
nb: Påkrevet PDF versjon: {0}

en: Prefix for the generated files names
nb: Prefiks til de genererte filnavnene

en: Add prefix
nb: Legg til prefiks

en: Generated PDF documents name prefix:
nb: PDF navneprefix i dokumenter:

en: Prefix for the output files name.
nb: Prefiks til resultatfilnavnene.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
nb: Noen spesialnøkkelord erstattes med kjøretidsverdier.

en: Right click to add these keywords.
nb: Høyreklikk for å legge til disse nøkkelordene.

en: Split after
nb: Del etter

en: No page selected
nb: Ingen side er valgt

en: Split
nb: Del opp

en: Split a PDF document at the given page numbers.
nb: Del PDF dokument etter oppgitt sidenummer

en: Every page
nb: Hver side

en: Even pages
nb: Partallssider

en: Odd pages
nb: Oddetallssider

en: Split the document after the given page numbers
nb: Del dokumentet etter oppgitt sidenummer

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
nb: Del PDF hver "n" side ved opprettelse av dokument med "n" sider i hvert

en: Split after the following page numbers
nb: Del etter følgende sidenummer

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
nb: Sidenummer å dele ved (n1,n2,n3..)

en: Invalid page numbers
nb: Ugyldig sidenummer

en: Only valid positive page numbers are allowed
nb: Kun gyldige positive nummer kan brukes

en: Split by every "n" pages
nb: Del ved hver "n"te side

en: Number of pages
nb: Antall sider

en: Invalid number of pages
nb: Ugyldig antall sider

en: Checking for updates
nb: Ser etter oppdateringer

en: Unable to find the latest available version.
nb: Ikke mulig å finne nyeste tilgjengelige versjon.

en: Unable to find any valid PDF file in the list: {0}
nb: Fant ingen gyldige PDF fil i listen: {0}

en: Unable to load PDF list file from {0}
nb: Klarte ikke å laste PDF listen fra {0}

en: Loading pdf documents
nb: Laster PDF dokumenter

en: Documents loaded
nb: Dokumenter lastet

en: Unable to retrieve premium features description
nb: Klarte ikke å hente premium funksjonsbeskrivelser

en: Fetching premium modules
nb: Henter premium moduler

en: Unable to retrieve premium modules
nb: Klarte ikke å hente premium moduler

en: Unable to retrieve latest news
nb: Klarte ikke å hente siste nyheter

en: Fetching latest news
nb: Henter siste nyheter

en: Unable to retrieve the latest news
nb: Klarte ikke å hente siste nyheter

en: Saving workspace data to {0}
nb: Lagrer arbeidsområde til {0}

en: Workspace saved
nb: Arbeidsområde lagret

en: Requesting modules state
nb: Etterspør modul status

en: Unable to save modules workspace
nb: Klarte ikke å lagre modularbeidsområde

en: Unable to save workspace to {0}
nb: Klarte ikke å lagre arbeidsområde til {0}

en: Loading workspace from {0}
nb: Laster arbeidsområde fra {0}

en: Workspace loaded
nb: Arbeidsområde lastet

en: Unable to load workspace from {0}
nb: Klarte ikke laste arbeidsområde fra {0}

en: Split by size
nb: Del etter størrelse

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
nb: Del et PDF dokument i filer etter størrelse (omtrentlig).

en: Megabytes
nb: Megabyte

en: Kilobytes
nb: Kilobyte

en: Set the size to split at
nb: Størrelse å dele ved

en: Size must be a number
nb: Størrelse må være et tall

en: Split at this size:
nb: Del ved størrelse:

en: Invalid split size
nb: Ugyldig delstørrelse

en: Alternate Mix
nb: Alternativ Mix

en: Merge two or more PDF documents taking pages alternately in natural or reverse order.
nb: Slå sammen to eller flere PDF dokumenter med sier i naturlig eller omvendt rekkefølge.

en: Destination file
nb: Målfil

en: Double click to set pages you want to mix (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
nb: Dobbeltklikk for å velge sider du ønsker å blande (eks: 2 eller 5-23 eller 2,5-7,12-)

en: Select a positive integer number as pace
nb: Velg et positivt heltall som tempo

en: All pages
nb: Alle sider

en: 90 degrees clockwise
nb: 90 grader med klokken

en: 180 degrees clockwise
nb: 180 grader mot klokken

en: 90 degrees counterclockwise
nb: 90 grader mot klokken

en: Rotate
nb: Roter

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
nb: Dobbeltklikk for å velge sider du ønsker å rotere (eks: 2 eller 5-23 eller 2,5-7,12-)

en: Rotate
nb: Rotér

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
nb: Roter sidene i flere PDF dokumenter

en: Rotate settings
nb: Roter innstillinger

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
nb: Dobbeltklikk for å velge sider du vil slå sammen (f.eks.: 2 eller 5-23 eller 2,5-7,12 -)

en: Add a blank page if page number is odd
nb: En blank side ved oddetallsider

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
nb: Legger til en blank side etter hvert samenslått dokument som har oddetalls sidetall

en: Add a footer
nb: Legg til en fottekst

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
nb: Legg til en sidefot med samme navn som filnavn som siden tilhører

en: Normalize pages size
nb: Normaliser sidestørrelse

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
nb: Tilpass sidestørrelse for alle sider med samme bredde som første side.

en: Merge fields
nb: Slå sammen felt

en: Merge renaming existing fields
nb: Små sammen  navn på eksisterende felt

en: Flatten
nb: Flat ut

en: Discard forms
nb: Slett skjema

en: Interactive forms (AcroForms):
nb: Internaktive skjema ("AcroForms"):

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
nb: Hva skal gjøres om inndokumentet inneholder "Acro Forms"

en: Retain bookmarks
nb: Behold bokmerker

en: Create one entry for each merged document
nb: Lag ett merke for hvert sammenslåtte dokument

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
nb: Behold bokmerker som et merke for hvert sammenslått dokument

en: Bookmarks handling:
nb: Bokmerke håndtering:

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
nb: Hva skal gjøres dersom ett eller flere inndatadokumenter har bokmerker

en: Don't generate
nb: Ikk lag

en: Generate from file names
nb: Lag fra filnavn

en: Generate from documents titles
nb: Lag fra dokumenttitler

en: Table of contents:
nb: Innholdsfortegnelse:

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
nb: Velg dersom innholdsfortegnelse skal legges til i PDFen som lages

en: Merge
nb: Slå sammen.

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
nb: Slå sammen flere PDF dokumenter eller deler av disse

en: Merge settings
nb: Innstillinger for sammenføyninger

en: File "{0}" does not exist or is invalid
nb: Fil "{0}" finnes ikke eller er ugyldig

en: Valid user password provided.
nb: Gyldig brukerpassord må oppgis

en: This document is encrypted, click to provide a password.
nb: Dette dokumentet er kryptert, klikk for å skrive inn passord

en: An error has occurred, click for more details.
nb: En feil oppstod, klikk for flere detaljer

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Other
nb: Andre

en: Roundish
nb: Omtrentlig

en: Directories
nb: Mapper

en: Error saving log file.
nb: Feil ved lagring av loggfil.

en: File {0} saved.
nb: Fil {0} lagret.

en: Invalid range: {0}.
nb: Ugyldig område: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
nb: For komplisert sidevalg: {0}. Brik følgende formater: [n] eller [n1-n2] eller [-n] eller [n-]

en: Invalid number: {0}.
nb: Ugyldig nummer: {0}.
