pdfsam - en to ro translation catalogue (263 entries)

en: No PDF document has been selected
ro: Nu a fost selectat nici un document PDF

en: Extract
ro: Extrage

en: Extract pages from PDF documents.
ro: Extrage pagini din documente PDF

en: File names settings
ro: Configurări denumiri fișier

en: Extract settings
ro: Setări extragere

en: Output settings
ro: Setări iesire

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
ro: Pagini de extras (ex: 2 sau 5-23 sau 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
ro: Intervalul paginilor este greşit

en: Extract pages:
ro: Extrage pagini:

en: Installing theme {0}.
ro: Se instalează tematica {0}.

en: Started in {0}
ro: Pornit în {0}

en: Closing PDFsam...
ro: Se închide PDFsam...

en: Log register
ro: Registru jurnal

en: Copy
ro: Copiază

en: Clear
ro: Curăţă

en: Select all
ro: Selectaţi tot

en: Save log
ro: Salvează jurnalul

en: Select where to save the log file
ro: Selectați unde se salvează fișierul jurnal

en: About
ro: Despre

en: Premium features
ro: Caracteristici premium

en: Close
ro: Închide

en: Modules
ro: Module

en: Subscribe to the official news feed
ro: Abonați-vă la fluxul oficial de știri

en: Environment
ro: Mediu

en: Vendor: %s
ro: Furnizor: %s

en: Max memory {0}
ro: Memorie maximă {0}

en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipboard

en: Support
ro: Suport

en: Documentation
ro: Documentaţie

en: Contribute
ro: Contribuire

en: Fork PDFsam on GitHub
ro: Versiune PDFsam pe GitHub

en: Translate
ro: Tradu

en: Donate
ro: Donați

en: Follow us on Twitter
ro: Urmăriți-ne pe Twitter

en: Like us on Facebook
ro: Apreciați-ne pe Facebook

en: Log register rows:
ro: Rânduri registru jurnal

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
ro: Numărul maxim de rânduri afișate de către registrul jurnal

en: Language:
ro: Limbă:

en: Set your preferred language (restart needed)
ro: Configurați limba preferată (trebuie repornit)

en: Startup module:
ro: Modul de pornire:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
ro: Configurează modulul să se deschidă la pornirea aplicației (trebuie repornit)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
ro: Statisticile de utilizare sunt folosite pentru popularea barei de acces rapid cu butoane corespunzătoare celor mai recente și celor mai des utilizate module.

en: Manually selected
ro: Selectate manual

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
ro: Configurează automat directorul destinație la directorul documentului PDF selectat

en: Clear usage statistics
ro: Curăță statisticile de utilizare

en: Appearance
ro: Aspect

en: Behavior
ro: Comportament

en: Workspace
ro: Spațiu de lucru

en: Output
ro: Ieșire

en: Check for updates now
ro: Verifică acum pentru actualizări

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
ro: Selectați un director implicit unde documentele vor fi salvate și încărcate

en: Select a directory
ro: Selectați un director

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
ro: Selectați un spațiu de lucru utilizat anterior care va fi încărcat automat la pornire

en: Select a workspace
ro: Selectați un spațiu de lucru

en: Default working directory:
ro: Director de lucru implicit

en: Load default workspace at startup:
ro: Încarcă la pornire spațiul de lucru implicit

en: Dashboard
ro: Tablou de bord

en: Check for updates at startup
ro: Verifică actualizările la pornire

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
ro: Configurați dacă disponibilitatea unei versiuni noi ar trebui verificată la pornire (trebuie repornit)

en: Overwrite files
ro: Suprascrie fișierele

en: Play alert sounds
ro: Redare sunete de alertă

en: Turn on or off alert sounds
ro: Deschide sau închide sunetele de alarmă

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
ro: Dacă un document PDF a fost deschis folosind o parolă, salvați parola în fișierul spațiului de lucru

en: Show donation window
ro: Arată fereastra pentru donații

en: Show premium features
ro: Arată caracteristicile premium

en: Use the selected PDF document directory as output directory
ro: Utilizează directorul documentului PDF selectat ca director de ieșire

en: Save default workspace on exit
ro: Salvează la ieșire spațiul de lucru prestabilit

en: If a default workspace is set, save it on application exit
ro: Dacă este definit un spațiu de lucru, salvează-l la ieșirea din aplicație

en: Maximum number of rows mast be a positive number
ro: Numărul maxim de rânduri trebuie să fie un număr pozitiv

en: Generate high quality thumbnails (slower)
ro: Generează miniaturi de înaltă calitate (încet)

en: Size in px:
ro: Dimensiunea în px:

en: Library used to generate thumbnails
ro: Biblioteca utilizată la generarea miniaturilor

en: Thumbnails creator:
ro: Creator miniaturi:

en: Settings
ro: Configurări

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
ro: Agață și trage fișierele PDF sau directoare ce conțin fișiere PDF

en: No PDF found
ro: Nici un PDF găsit

en: What's new
ro: Ce este nou

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Confirm clearing
ro: Confirmă curățarea

en: Do you confirm?
ro: Confirmi?

en: Open with
ro: Deschide cu

en: Directory not empty
ro: Directorul nu este gol

en: The selected directory is not empty
ro: Directorul selectat nu este gol

en: Overwrite
ro: Suprascrie

en: Rename
ro: Redenumește

en: Skip
ro: Omite

en: Cancel
ro: Anulează

en: Don't overwrite existing file
ro: Nu suprascrie fișierele existente

en: Overwrite confirmation
ro: Confirmare suprascriere

en: A file with the given name already exists
ro: Există deja un fișier cu numele dat

en: Non existing directory
ro: Director inexistent

en: The selected output directory does not exist
ro: Dosarul țintă selectat nu există

en: Do you want to create it?
ro: Doriți să îl creați?

en: Subdirectories
ro: Subdirectoare

en: Subdirectories have been found
ro: S-au găsit subdirectoare

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
ro: Dorești să adaugi fișierele PDF aflate în subdirectoare?

en: Summary
ro: Rezumat

en: Keywords
ro: Cuvinte-cheie

en: Document details
ro: Detalii document

en: Invalid parameters
ro: Parametri nevalizi

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
ro: Parametrii de intrare nu sunt valizi, deschideți mesajul aplicației pentru detalii.

en: Give something back
ro: Dați ceva în schimb

en: PDFsam worked hard!
ro: PDFsam lucrează din greu!

en: PDFsam {0} is available for download
ro: PDFsam {0} este disponibil pentru descărcare

en: Download
ro: Descărcare

en: New version available
ro: Este disponibilă o nouă versiune

en: Open
ro: Deschide

en: E_xit
ro: I_esire

en: Application messages
ro: Mesaje aplicație

en: _Modules
ro: _Module

en: _Workspace
ro: _Spațiu de lucru

en: _Load
ro: Î_ncărcare

en: _Save
ro: _Salvează

en: Select the workspace file to save
ro: Selectați fișierul spațiu de lucru de salvat

en: Select the workspace to load
ro: Selectați spațiul de lucru de încărcat

en: Split by bookmarks
ro: Împarte după semne de carte

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
ro: Selectați sau trageți și plasați PDF-ul pe care doriți să-l împărțiți

en: Split settings
ro: Configurări împărțire

en: Split at this bookmark level:
ro: Împarte la acest nivel semn de carte:

en: Matching regular expression:
ro: Potrivește expresia obișnuită:

en: Invalid bookmarks level
ro: Nivel semne de carte nevalid

en: Run
ro: Rulează

en: Requested
ro: Solicitat

en: Completed
ro: Finalizat

en: Failed
ro: Eșuat

en: Running
ro: Rulează

en: The selected PDF document is invalid
ro: Documentul PDF selectat nu este valid

en: _Clear
ro: _Curăță

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
ro: Pagini: {0}, Versiune PDF: {1}

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Document properties
ro: Proprietăți document

en: Remove
ro: Elimină

en: Set destination
ro: Configurați destinația

en: Open Folder
ro: Deschide dosar

en: Enter the user password
ro: Introduceți parola de utilizator

en: Unlock
ro: Deblochează

en: Drag and drop PDF files here
ro: Trageți și plasați aici fișierele PDF

en: Set as range for all
ro: Setează un interval pentru toate

en: Move to Top
ro: Mută în vârf

en: Move Up
ro: Mută în sus

en: Move Down
ro: Mută în jos

en: Move to Bottom
ro: Mută la urmă

en: Duplicate
ro: Duplicare

en: Size
ro: Dimensiune

en: Modified
ro: Modificat

en: Name
ro: Nume

en: Add documents to the table
ro: Adaugă documente la tabel

en: _Add
ro: _Adaugă

en: Select pdf documents to load
ro: Selectați documentele pdf de încărcat

en: Removes selected documents
ro: Elimină documentele selectate

en: _Remove
ro: _Elimină

en: Removes every document
ro: Elimină fiecare document

en: Moves up selected documents
ro: Mută în sus documentele selectate

en: Move _Up
ro: Mută în _sus

en: Moves down selected documents
ro: Mută în jos documentele selectate

en: Move _Down
ro: Mută în _jos

en: Pace
ro: Pasul

en: Reverse
ro: Invers

en: Pages
ro: Pagini

en: Page ranges
ro: Intervalele de pagini

en: The selected PDF file is invalid
ro: Fișierul PDF selectat nu este valid

en: Select a file
ro: Selectați un fișier

en: The selected file must exist.
ro: Fișierul selectat trebuie să existe.

en: Allowed extensions are {0}
ro: Extensiile permise sunt {0}

en: Compress output file/files
ro: Comprimă ieșirea fișierului/fișierelor

en: Discard bookmarks
ro: Elimină semnele de carte

en: Overwrite if already exists
ro: Suprascrie dacă există deja

en: Version {0}
ro: Versiune {0}

en: Same as the input document
ro: La fel ca documentul de intrare

en: Select an existing directory
ro: Selectați un director existent

en: Select
ro: Selectați

en: Browse
ro: Navigare

en: Prefix for the generated files names
ro: Prefix pentru denumirile fișiereleor generate

en: Add prefix
ro: Adaugă prefix

en: Generated PDF documents name prefix:
ro: Prefixul numelui documentelor PDF generate:

en: Prefix for the output files name.
ro: Prefix pentru denumirea fișierului de ieșire.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
ro: Unele cuvinte cheie speciale sunt înlocuite cu valori de rulare.

en: Right click to add these keywords.
ro: Click dreapta pentru a se adăuga aceste cuvinte cheie.

en: Split after
ro: Împarte după

en: No page selected
ro: Nici o pagină selectată

en: Split
ro: Împarte

en: Split a PDF document at the given page numbers.
ro: Despică un document PDF la numerele de pagini date.

en: Every page
ro: Fiecare pagină

en: Even pages
ro: Pagini pare

en: Odd pages
ro: Pagini impare

en: Split the document after the given page numbers
ro: Împarte documentul după numărul de pagini dat

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
ro: Despică PDF-ul la fiecare "n" pagini creând documente cu "n" pagini fiecare

en: Split after the following page numbers
ro: Împarte după numerele de pagină următoare

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
ro: Numere de pagină de împărțit la (n1,n2,n3..)

en: Invalid page numbers
ro: Numere de pagină nevalide

en: Only valid positive page numbers are allowed
ro: Doar numere de pagini pozitive valide sunt permise

en: Split by every "n" pages
ro: Împarte la fiecare "n" pagini

en: Number of pages
ro: Număr de pagini

en: Invalid number of pages
ro: Număr de pagini nevalid

en: Checking for updates
ro: Se verifică actualizările

en: Unable to find the latest available version.
ro: Nu se poate găsi ultima versiune disponibilă.

en: Loading pdf documents
ro: Se încarcă documente pdf

en: Documents loaded
ro: Documentele s-au încărcat

en: Saving workspace data to {0}
ro: Se salvează datele spațiului de lucru la {0}

en: Workspace saved
ro: Spațiul de lucru s-a salvat

en: Requesting modules state
ro: Se solicită starea modulelor

en: Unable to save modules workspace
ro: Nu se pot salva modulele spațiului de lucru

en: Loading workspace from {0}
ro: Se încarcă spațiul de lucru de la {0}

en: Workspace loaded
ro: Spațiul de lucru s-a încărcat

en: Unable to load workspace from {0}
ro: Nu se poate încărca spațiul de lucru de la {0}

en: Split by size
ro: Împarte după dimensiune

en: Megabytes
ro: Megaocteți

en: MB
ro: MiO

en: Kilobytes
ro: Kiloocteți

en: KB
ro: KiO

en: Set the size to split at
ro: Configurați dimensiunea de împărțit la

en: Size must be a number
ro: Dimensiunea trebuie să fie un număr

en: Split at this size:
ro: Împarte la această dimensiune:

en: Invalid split size
ro: Mărime împărțire nevalabilă

en: Alternate Mix
ro: Mixaj alternativ

en: Destination file
ro: Fișier destinație

en: All pages
ro: Toate paginile

en: 90 degrees clockwise
ro: 90 de grade în sens orar

en: 180 degrees clockwise
ro: 180 de grade în sens orar

en: 90 degrees counterclockwise
ro: 90 de grade in sensul invers al acelor de ceas

en: Rotate
ro: Rotește

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
ro: Dublu clic pentru a seta paginile care vrei să le roteşti (ex: 2 sau 5-23 sau 2,5-7,12-)

en: Rotate
ro: Rotește

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
ro: Rotește paginile mai multor documente PDf.

en: Rotate settings
ro: Configurări rotire

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
ro: Dublu clik pentru configurarea paginilor pe care doriți să le uniți (ex: 2 sau 5-23 sau 2,5-7,12-)

en: Add a blank page if page number is odd
ro: Adaugă o pagină goală dacă numărul paginii este impar

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
ro: Adaugă o pagină goală după fiecare document combinat dacă documentul are un număr de pagini impar

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
ro: Adauga un paragraf la baza paginii cu numele fisierului din care a facut parte pagina.

en: Normalize pages size
ro: Normalizeaza marimea paginilor

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
ro: Redimensionează toate paginile ca să aibă aceiaşi lăţime ca prima pagină.

en: Merge fields
ro: Uneşte câmpurile

en: Merge renaming existing fields
ro: Uneşte redenumind câmpurile existente

en: Flatten
ro: Aplatizează

en: Discard forms
ro: Renunţă la formulare

en: Interactive forms (AcroForms):
ro: Formulare interactive

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
ro: Ce să faci in cazul in care unul sau mai multe documente introduse conţine formulare interactive

en: Retain bookmarks
ro: Reține semnele de carte

en: Create one entry for each merged document
ro: Creează o intrare pentru fiecare document combinat

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
ro: Reţine semnele de carte ca şi o intrare pentru fiecare document unit

en: Bookmarks handling:
ro: Manipularea semnelor de carte

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
ro: Ce să faci în cazul în care unul sau mai multe documente introduse conţine semne de carte

en: Don't generate
ro: Nu genera

en: Generate from file names
ro: Generează din numele fişierului

en: Generate from documents titles
ro: Generează din titlurile documentelor

en: Table of contents:
ro: Cuprins

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
ro: Setează dacă ar trebui adăugat un cuprins la documentul PDF generat

en: Merge
ro: Combinare

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
ro: Uneşte mai multe documente PDF sau subsecţiuni din acestea.

en: Merge settings
ro: Configurări combinare

en: Valid user password provided.
ro: S-a furnizat o parolă utilizator validă.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
ro: Acest document este criptat, apăsați pentru a furniza o parolă.

en: An error has occurred, click for more details.
ro: A intervenit o eroare, clic pentru mai multe detalii.

en: Security
ro: Securitate

en: Other
ro: Altele

en: Roundish
ro: Rotunjită

en: Directories
ro: Directoare

en: Error saving log file.
ro: Eroare la salvarea fișierului jurnal.

en: File {0} saved.
ro: Fișierul {0} s-a salvat.

en: Invalid range: {0}.
ro: Interval invalid: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
ro: Definiţie ambiguă a intervalului paginilor: {0}. Folosiţi următoarele formate: [n] sau [n1-n2] sau [-n] sau [n-]

en: Invalid number: {0}.
ro: Număr invalid: {0}.
