pdfsam - en to sr translation catalogue (329 entries)

en: No PDF document has been selected
sr: Није изабран ниједан ПДФ документ

en: Extract
sr: Извуци

en: Extract pages from PDF documents.
sr: Извуците странице из ПДФ документа.

en: File names settings
sr: Поставке назива датотека

en: Extract settings
sr: Поставке извлачења

en: Output settings
sr: Поставке излаза

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
sr: Странице за извлачење (нпр.: 2 или 5-23 или 2,5-7,12)

en: Invalid page ranges
sr: Неисправан опсег страница

en: Extract pages:
sr: Извуци странице:

en: Installing theme {0}.
sr: Инсталирам тему „{0}“.

en: Started in {0}
sr: Започет у {0}

en: Closing PDFsam...
sr: Затварам ПДФсам...

en: Log register
sr: Регистар дневника

en: Copy
sr: Умножи

en: Clear
sr: Очисти

en: Select all
sr: Изабери све

en: Save log
sr: Сачувај дневник

en: Select where to save the log file
sr: Изаберите где ће се сачувати датотека дневника

en: About
sr: О програму

en: Premium features
sr: Премијум функције

en: Close
sr: Затвори

en: Modules
sr: Модули

en: Subscribe to the official news feed
sr: Претплатите се на званични довод вести

en: Environment
sr: Окружење

en: Vendor: %s
sr: Продавац: %s

en: Java runtime path: %s
sr: Путања времена извршења Јаве: %s

en: JavaFX runtime version %s
sr: ЈаваФХ време извршења издање %s

en: Max memory {0}
sr: Највише меморије {0}

en: Copy to clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Support
sr: Подршка

en: Bug and feature requests
sr: Грешке и захтеви за функцијама

en: Documentation
sr: Документација

en: Contribute
sr: Допринесите

en: Fork PDFsam on GitHub
sr: Клонирајте ПДФсан на ГитХабу

en: Translate
sr: Преведите

en: Donate
sr: Донирајте

en: Social
sr: Друштвене мреже

en: Follow us on Twitter
sr: Пратите нас на Твитеру

en: Like us on Facebook
sr: Дајте нам свиђање на Фејсбуку

en: Log register rows:
sr: Редова дневника:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
sr: Највећи број редова које приказује регистар дневника

en: Language:
sr: Језик:

en: Set your preferred language (restart needed)
sr: Подесите жељени језик (потребно је поновно покретање)

en: Startup module:
sr: Почетни модул:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
sr: Поставите модул који ће се отворити приликом покретања програма (потребно је поновно покретање)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
sr: Статистика коришћења се користи за попуњавање брзе траке модула на левој страни најкоришћенијим и недавно коришћеним модулима.

en: Manually selected
sr: Ручно изабран

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
sr: Аутоматски поставите одредишни директоријум на директоријум изабраног ПДФ документа

en: Clear usage statistics
sr: Очисти статистику коришћења

en: Appearance
sr: Изглед

en: Behavior
sr: Понашање

en: Workspace
sr: Радни простор

en: Output
sr: Излаз

en: Check for updates now
sr: Провери има ли освежења

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
sr: Изаберите фасциклу где ће документи бити подразумевано сачувани и учитани

en: Select a directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
sr: Изаберите претходно сачувани радни простор који ће аутоматски бити учитан приликом покретања

en: Select a workspace
sr: Изаберите радни простор

en: Default working directory:
sr: Основни радни директоријум:

en: Load default workspace at startup:
sr: Учитај основни радни простор при покретању:

en: Dashboard
sr: Полазна табла

en: Check for updates at startup
sr: Провери има ли освежења при покретању

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
sr: Изаберите да ли ће се вршити провера доступности новог издања при покретању (потребно је поновно покретање)

en: Check for news at startup
sr: Провери има ли вести при покретању

en: Set whether the application should check for news availability on startup (restart needed)
sr: Изаберите да ли ће се вршити провера доступности вести при покретању (потребно је поновно покретање)

en: Enabled PDF compression
sr: Укључи сажимање ПДФ-а

en: Set whether "Compress output file" should be enabled by default
sr: Изаберите да ли опција „Сажми излазну датотеку“ треба да буде укључена по основи

en: Overwrite files
sr: Пиши преко датотека

en: Set whether "Overwrite if already exists" should be enabled by default
sr: Изаберите да ли опција „Пиши преко ако већ постоји“ треба да буде укључена по основи

en: Play alert sounds
sr: Пусти звук упозорења

en: Turn on or off alert sounds
sr: Укључите или искључите звуке обавештења

en: Store passwords when saving a workspace file
sr: Сачувај лозинке приликом чувања датотеке радног простора

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
sr: Ако је шифрован ПДФ документ отворен лозинком, сачувајте лозинку у датотеку радног простора

en: Show donation window
sr: Прикажи прозор за донације

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
sr: Изаберите да ли ће се појавити обавештење које тражи од корисника да подржи ПДФсам са новчаним прилогом

en: Show premium features
sr: Прикажи премијум функције

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
sr: Изаберите да ли програм треба да довуче и прикаже опис премијум функција у полазној табли модула

en: Ask for a confirmation when clearing the selection table
sr: Тражи потврду приликом чишћења табеле избора

en: Set whether the application should ask for a confirmation when clearing the selection table
sr: Изаберите да ли програм треба да тражи потврду приликом чишћења табеле избора

en: Use the selected PDF document directory as output directory
sr: Користи директоријум изабраног ПДФ документа као излазни директоријум

en: Save default workspace on exit
sr: Сачувај основни радни простор при изласку

en: If a default workspace is set, save it on application exit
sr: Ако је изабран основни радни простор, сачувајте га приликом затварања програма

en: Maximum number of rows mast be a positive number
sr: Највећи број редова мора бити позитиван цео број

en: Generate high quality thumbnails (slower)
sr: Створи сличице високог квалитета (спорије)

en: Size in px:
sr: Величина у пикселима:

en: Library used to generate thumbnails
sr: Библиотека коришћена за стварање сличица

en: Thumbnails creator:
sr: Творац сличица:

en: Settings
sr: Поставке

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
sr: Превуците и убаците ПДФ датотеке или директоријуме који садрже ПДФ датотеке

en: No PDF found
sr: Нисам нашао нијједан ПДФ

en: What's new
sr: Шта је ново

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Confirm clearing
sr: Потврдите чишћење

en: Do you confirm?
sr: Да ли потврђујете?

en: Clear the module settings
sr: Очисти поставке модула

en: Clear the selection table
sr: Очисти табелу избора

en: Open with
sr: Отвори програмом

en: Select the task to perform on the following files
sr: Изаберите задатак који ће се извршити над следећим датотекама

en: Directory not empty
sr: Директоријум није празан

en: The selected directory is not empty
sr: Изабрани директоријум није празан

en: What would you like to do in case of files with the same name?
sr: Шта желите да урадите у случају датотека са истим називом?

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Rename
sr: Преименуј

en: Skip
sr: Прескочи

en: Cancel
sr: Откажи

en: Don't overwrite existing file
sr: Не преписује постојећу датотеку

en: Overwrite confirmation
sr: Потврда преписивања

en: A file with the given name already exists
sr: Датотека са датим називом већ постоји

en: What would you like to do?
sr: Шта желите да урадите?

en: Non existing directory
sr: Непостојећи директоријум

en: The selected output directory does not exist
sr: Изабрани излазни директоријум не постоји

en: Do you want to create it?
sr: Да ли желите да га направите?

en: Subdirectories
sr: Садржани директоријуми

en: Subdirectories have been found
sr: Нисам нашао садржане директоријуме

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
sr: Да ли желите да додате ПДФ датотеке пронађене у садржаним директоријумима?

en: Task failed
sr: Задатак није успео

en: PDFsam can try to overcome the failure
sr: ПДФсам може да покуша да заобиђе неуспех

en: It may result in PDF files with partial or missing data, proceed anyway?
sr: То може резултирати ПДФ датотекама са делимичним или недостајућим подацима?

en: Summary
sr: Сажетак

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Document details
sr: Детаљи документа

en: Invalid parameters
sr: Неисправни параметри

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
sr: Улазни параметри су неисправни, отворите поруке програма за више појединости.

en: Access denied
sr: Забрањен пристип

en: Unable to access "{0}", please make sure you have write permissions or open the application messages for details.
sr: Не могу да приступим „{0}“, уверите се да ли имате дозволе за писање или отворите поруке програма за више појединости.

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
sr: Обавили сте {0} задатка са ПДФсам-ом, да ли је помогао?

en: Give something back
sr: Одужите нам се некако

en: PDFsam worked hard!
sr: ПДФсам је напорно радио!

en: Spread the word!
sr: Причајте о њему у кафани, продавници, било где!

en: PDFsam {0} is available for download
sr: ПДФсам {0} је доступан за преузимање

en: Download
sr: Преузми

en: New version available
sr: Ново издање је доступно

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
sr: Покренули сте најновије издање основног ПДФсам-а

en: No update
sr: Нема освежења

en: Open
sr: Отвори

en: E_xit
sr: _Изађи

en: _Settings
sr: _Поставке

en: Application messages
sr: Поруке програма

en: _Modules
sr: _Модули

en: _Workspace
sr: _Радни простор

en: _Load
sr: _Учитај

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Recen_ts
sr: _Скорашњи

en: _Clear recents
sr: _Очисти скорашње

en: Select the workspace file to save
sr: Изаберите датотеку радног простора за чување

en: Select the workspace to load
sr: Изаберите радни простор за учитавање

en: Split by bookmarks
sr: Подели по обележивачима

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
sr: Поделите ПДФ документ на обележеним страницама наводећи ниво обележивача.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
sr: Изаберите или превуците и убаците ПДФ који желите да поделите

en: Split settings
sr: Поставке дељења

en: Regular expression the bookmark has to match
sr: Регуларни израз са којим обележивач треба да се подудари

en: Split at this bookmark level:
sr: Подели на овом нивоу обележивача:

en: Matching regular expression:
sr: Поклапајући регуларни израз:

en: A regular expression the bookmark text has to match
sr: Регуларни израз са којим текст обележивача треба да се подудари

en: Example: use .*Chapter.* to match bookmarks containing the word "Chapter"
sr: Пример: користите .*Поглавље.* да поклопите обележивач који садржи реч „Поглавље“

en: Invalid bookmarks level
sr: Неисправан назив обележивача

en: Show errors
sr: Прикажи грешке

en: Run
sr: Покрени

en: Requested
sr: Захтражено

en: Completed
sr: Завршено

en: Failed
sr: Није успело

en: Running
sr: Радим

en: Running {0}%
sr: Радим {0}%

en: The selected PDF document is invalid
sr: Изабрани ПДФ документ је неисправан

en: Select the PDF file
sr: Изаберите ПДФ датотеку

en: _Select PDF
sr: _Изабери ПДФ

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Clear all settings
sr: Очистите све поставке

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
sr: Странице: {0}, ПДФ издање: {1}

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Document properties
sr: Својства документа

en: Remove
sr: Уклони

en: Set destination
sr: Изаберите одредиште

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Enter the user password
sr: Унесите лозинку корисника

en: Unlock
sr: Откључај

en: Drag and drop PDF files here
sr: Превуците и убаците ПДФ датотеке овде

en: Set as range for all
sr: Постави као опсег за све

en: Move to Top
sr: Померите на врх

en: Move Up
sr: Помери горе

en: Move Down
sr: Помери доле

en: Move to Bottom
sr: Померите на дно

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Size
sr: Величина

en: Modified
sr: Измењена

en: Name
sr: Назив

en: Add documents to the table
sr: Додајте документа на табелу

en: _Add
sr: _Додај

en: PDF list from _text/csv file
sr: ПДФ списак из _текст/зрв датотеке

en: Select pdf documents to load
sr: Изаберите пдф документа за учитавање

en: Select a text or CSV file to load
sr: Изаберите текстуалну или ЗРВ датотеку за учитавање

en: Removes selected documents
sr: Уклоните изабрана документа

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Removes every document
sr: Уклоните сваки документ

en: C_lear all settings
sr: _Очисти све поставке

en: Moves up selected documents
sr: Преместите горе изабрана документа

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Moves down selected documents
sr: Преместите доле изабрана документа

en: Move _Down
sr: Премести _доле

en: Pace
sr: Страница

en: Double click to set the number of pages after which the task will switch to the next file
sr: Кликните два пута да поставите број страница након којих ће се задатак пребацити на следећу датотеку

en: Reverse
sr: Обрнуто

en: Pages
sr: Странице

en: Double click to set selected pages (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
sr: Два пута кликните да поставите изабране странице (нпр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12 -)

en: Page ranges
sr: Опсези страница

en: The selected PDF file is invalid
sr: Изабрана ПДФ датотека је неисправна

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: The selected file must exist.
sr: Изабрана датотека мора да постоји.

en: Allowed extensions are {0}
sr: Дозвољена проширења су „{0}“

en: Compress output file/files
sr: Сажми излазне датотеке

en: Discard bookmarks
sr: Одбаци обележиваче

en: Tick the box if you don't want to retain any bookmark from the original PDF document
sr: Штиклирајте кућицу ако не желите да задржите ниједан обележивач из изворног ПДФ документа

en: Output PDF version:
sr: Излазно ПДФ издање:

en: Show advanced settings
sr: Прикажи напредне поставке

en: Hide advanced settings
sr: Сакриј напредне поставке

en: Overwrite if already exists
sr: Препиши ако већ постоји

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
sr: Штиклирајте кућицу ако желите да препишете излазне датотеке ако већ постоје.

en: Version {0}
sr: Издање {0}

en: Same as the input document
sr: Исто као улазни документ

en: An existing output directory is required
sr: Постојећи излазни директоријум се захтева

en: The output directory is required
sr: Излазни директоријум је потребан

en: Select an existing directory
sr: Изаберите постојећи директоријум

en: Select
sr: Изабери

en: Browse
sr: Разгледај

en: PDF version required: {0}
sr: ПДФ издање је потребно: {0}

en: Prefix for the generated files names
sr: Префикс за створене назве датотека

en: Add prefix
sr: Додај префикс

en: Generated PDF documents name prefix:
sr: Префикс назива створених ПДФ докумената:

en: Prefix for the output files name.
sr: Префикс за назве излазних датотека.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
sr: Неке нарочите кључне речи се замењују вредностима времена извршења.

en: Right click to add these keywords.
sr: Десни клик да додате те кључне речи.

en: Split after
sr: Подели након

en: No page selected
sr: Није изабрана страница

en: Split
sr: Подели

en: Split a PDF document at the given page numbers.
sr: Поделите ПДФ документ на дате бројеве страница.

en: Every page
sr: Сваку страницу

en: Even pages
sr: Парне странице

en: Odd pages
sr: Непарне странице

en: Split the document after the given page numbers
sr: Поделите документ након датих бројева страница

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
sr: Поделите ПДФ сваке „n“-те странице правећи документе сваки од „n“ страница

en: Split after the following page numbers
sr: Подели након следећег бројева страница

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
sr: Бројеви страница на који поделити (n1,n2,n3..)

en: Invalid page numbers
sr: Неисправни бројеви страница

en: Only valid positive page numbers are allowed
sr: Дозвољени су само исправни позитивни бројеви страница

en: Split by every "n" pages
sr: Подели на сваке „n“ странице

en: Number of pages
sr: Број страница

en: Invalid number of pages
sr: Неисправан број страница

en: Checking for updates
sr: Проверавам има ли освежења

en: Unable to find the latest available version.
sr: Не могу да нађем најновије доступно издање.

en: Unable to find any valid PDF file in the list: {0}
sr: Не могу да нађем ниједну исправну ПДФ датотеку на списку: {0}

en: Unable to load PDF list file from {0}
sr: Не могу да учитам датотеку ПДФ списка из „{0}“

en: Loading pdf documents
sr: Учитавам пдф документа

en: Documents loaded
sr: Документа су учитана

en: Unable to retrieve premium features description
sr: Не могу да довучем опис премијум функција

en: Fetching premium modules
sr: Довлачим премијум модуле

en: Unable to retrieve premium modules
sr: Не могу да довучем премијум модуле

en: Unable to retrieve latest news
sr: Не могу да довучем најновије вести

en: Fetching latest news
sr: Довлачим најновије вести

en: Unable to retrieve the latest news
sr: Не могу да добавим најновије вести

en: Saving workspace data to {0}
sr: Чувам податке радног простора у „{0}“

en: Workspace saved
sr: Радни простор је сачуван

en: Requesting modules state
sr: Захтевам стња модула

en: Unable to save modules workspace
sr: Не могу да сачувам радни простор модула

en: Unable to save workspace to {0}
sr: Не могу да сачувам радни простор у „{0}“

en: Loading workspace from {0}
sr: Учитавам радни простор из „{0}“

en: Workspace loaded
sr: Радни простор је учитан

en: Unable to load workspace from {0}
sr: Не могу да учитам радни простор из „{0}“

en: Split by size
sr: Подели по величини

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
sr: Поделите ПДФ документ на датотеке дате величине (грубо).

en: Megabytes
sr: мегабајта

en: Kilobytes
sr: килобајта

en: Set the size to split at
sr: Поставите величину на коју поделити

en: Size must be a number
sr: Величина мора да буде број

en: Split at this size:
sr: Подели на ову величину:

en: Invalid split size
sr: Неисправна величина поделе

en: Alternate Mix
sr: Наизменични микс

en: Merge two or more PDF documents taking pages alternately in natural or reverse order.
sr: Спојите два или више ПДФ документа узимајући странице наизменично природним или обрнутим редоследом.

en: Destination file
sr: Датотека одредишта

en: Double click to set pages you want to mix (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
sr: Двапут кликните да бисте подесили странице које желите да измешате (нпр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12 -)

en: Select a positive integer number as pace
sr: Изаберите позитивни цео број као део

en: All pages
sr: Све странице

en: 90 degrees clockwise
sr: 90 степени на десно

en: 180 degrees clockwise
sr: 180 степени на десно

en: 90 degrees counterclockwise
sr: 90 степени на лево

en: Rotate
sr: Заокрени

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
sr: Двапут кликните да бисте подесили странице које желите да окренете (нпр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12 -)

en: Rotate
sr: Заокрени

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
sr: Заокрените странице више ПДФ докумената.

en: Rotate settings
sr: Поставке окретања

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
sr: Двапут кликните да бисте подесили странице које желите да спојите (нпр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12-)

en: Add a blank page if page number is odd
sr: Додајте празну страницу ако је број непаран

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
sr: Додајте празну страницу након сваког спојеног документа ако документ има непаран број страница

en: Add a footer
sr: Додај подножје

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
sr: Додајте подножје странице са називом датотеке којој припада страница.

en: Normalize pages size
sr: Нормализуј величину страница

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
sr: Промените величину свих страница ширину прве странице.

en: Merge fields
sr: Споји поља

en: Merge renaming existing fields
sr: Споји постојећа поља преименовања

en: Flatten
sr: Изравнај

en: Discard forms
sr: Одбаци облике

en: Interactive forms (AcroForms):
sr: Међудејствени облици (AcroForms):

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
sr: Шта ће се радити у случају да један или више улазних докумената садржи Акро облике

en: Retain bookmarks
sr: Задржи обележиваче

en: Create one entry for each merged document
sr: Направите један унос за сваки спојени документ

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
sr: Задржи обележиваче као један унос за сваки спојени документ

en: Bookmarks handling:
sr: Рад са обележивачима:

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
sr: Шта ће се радити у случају да један или више улазних докумената садржи обележиваче

en: Don't generate
sr: Не стварај

en: Generate from file names
sr: Створи из назива датотеке

en: Generate from documents titles
sr: Створи из наслова документа

en: Table of contents:
sr: Табела садржаја:

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
sr: Изаберите ово ако желите да табела садржаја буде додата створеном ПДФ документу

en: Merge
sr: Споји

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
sr: Спојите заједно више ПДФ докумената или њихових пододељака.

en: Merge settings
sr: Поставке спајања

en: File "{0}" does not exist or is invalid
sr: Датотека „{0}“ не постоји или је неиспрвна

en: Valid user password provided.
sr: Достављена је исправна корисничка лозинка.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
sr: Овај документ је шифрован, кликните да доставите лозинку.

en: An error has occurred, click for more details.
sr: Дошло је до грешке, кликните за више појединости.

en: Security
sr: Безбедност

en: Other
sr: Друго

en: Roundish
sr: Заокружено

en: Directories
sr: Директоријуми

en: Error saving log file.
sr: Грешка чувања датотеке дневника.

en: File {0} saved.
sr: Датотека „{0}“ је сачувана.

en: Invalid range: {0}.
sr: Неисправан опсег: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
sr: Неисправна дефиниција опсега страница: {0}. Користите следеће формате: [n] или [n1-n2] или [-n] или [n-]

en: Invalid number: {0}.
sr: Неисправан број: {0}.
