pdfsam - en to eu translation catalogue (279 entries)

en: No PDF document has been selected
eu: Ez da PDF dokumenturik hautatu

en: Extract
eu: Erauzi

en: Extract pages from PDF documents.
eu: Erauzi orriak PDF dokumentuetatik.

en: File names settings
eu: Fitxategi-izenen ezarpenak

en: Extract settings
eu: Erauzketa-ezarpenak

en: Output settings
eu: Irteera-ezarpenak

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
eu: Erauziko diren orriak (adibidea: 2 edo 5-23 edo 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
eu: Orri-barruti baliogabeak

en: Extract pages:
eu: Erauzi honako orriak:

en: Installing theme {0}.
eu: {0} gaia instalatzen.

en: Started in {0}
eu: {0} orrian hasita

en: Closing PDFsam...
eu: PDFsam ixten...

en: Log register
eu: Erregistroa

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Save log
eu: Gorde erregistroa

en: Select where to save the log file
eu: Hautatu non gordeko den erregistro-fitxategia

en: About
eu: Honi buruz

en: Premium features
eu: Premium eginbideak

en: Close
eu: Itxi

en: Modules
eu: Moduluak

en: Subscribe to the official news feed
eu: Harpidetu albisteen jario ofizialera

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Vendor: %s
eu: Saltzailea: %s

en: Java runtime path: %s
eu: Java exekuzio-garaiaren bide-izena: %s

en: JavaFX runtime version %s
eu: JavaFX exekuzio-garaiaren bertsioa: %s

en: Max memory {0}
eu: Gehienezko memoria {0}

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Support
eu: Sostengua

en: Bug and feature requests
eu: Erroreak eta ezaugarrien eskaerak

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Contribute
eu: Lagundu

en: Fork PDFsam on GitHub
eu: Egin PDFsam-en fork bat Github-en

en: Translate
eu: Itzuli

en: Donate
eu: Diruz lagundu

en: Social
eu: Sare sozialak

en: Follow us on Twitter
eu: Jarraitu Twitter-en

en: Like us on Facebook
eu: Atsegindu Facebook-en

en: Log register rows:
eu: Log erregistroaren errenkadak:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
eu: Log erregistroak gehienez bistaratutako errenkada kopurua

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Set your preferred language (restart needed)
eu: Ezarri zure gogoko hizkuntza (berrabiaraztea eskatzen du)

en: Startup module:
eu: Abioko modulua:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
eu: Ezarri aplikazioa abiatzean ireki beharreko modulua (berrabiaraztea eskatzen du)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
eu: Erabilera estatistikak ezkerreko moduluen laster-barran azkena erabilitako moduluak eta erabilienak bistaratzeko erabiltzen dira.

en: Manually selected
eu: Eskuz hautatua

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
eu: Ezarri automatikoki hautatutako PDF dokumentuaren direktorioa helburuko direktorio bezala

en: Clear usage statistics
eu: Garbitu erabileraren estatistikak

en: Appearance
eu: Itxura

en: Behavior
eu: Portaera

en: Workspace
eu: Laneko area

en: Output
eu: Irteera

en: Check for updates now
eu: Egiaztatu eguneraketarik baden orain

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
eu: Hautatu modu lehenetsian dokumentuak gorde eta kargatzeko direktorioa

en: Select a directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
eu: Hautatu abioan automatikoki kargatuko den aurrez gordetako laneko area

en: Select a workspace
eu: Hautatu laneko area

en: Default working directory:
eu: Laneko direktorio lehenetsia:

en: Load default workspace at startup:
eu: Kargatu laneko area lehenetsia abioan:

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Check for updates at startup
eu: Egiaztatu eguneraketarik baden abioan

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
eu: Abioan bertsio berririk baden erabilgarri egiaztatu behar den ala ez ezarri (berrabiaraztea eskatzen du)

en: Check for news at startup
eu: Begiratu albisterik dagoen abioan

en: Enabled PDF compression
eu: Gaitu PDF konpresioa

en: Overwrite files
eu: Gainidatzi fitxategiak

en: Play alert sounds
eu: Erreproduzitu alerta soinuak

en: Turn on or off alert sounds
eu: Gaitu edo desgaitu alerta soinuak

en: Store passwords when saving a workspace file
eu: Biltegiratu pasahitzak laneko areako fitxategi bat gordetzean

en: Show donation window
eu: Erakutsi dohaintza leihoa

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
eu: Piztu edo itzali noizean behin agertzen diren jakinarazpenak erabiltzaileari PDFsam dirua emanez laguntzeko eskatuz

en: Show premium features
eu: Erakutsi premium eginbideak

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
eu: Ezarri aplikazioak funtzio bereziak jaso eta erakutsi beharko lituzkeen moduluen panelean

en: Ask for a confirmation when clearing the selection table
eu: Eskatu baieztapena hautapen-taula garbitzerakoan

en: Use the selected PDF document directory as output directory
eu: Erabili hautatutako PDF dokumentuaren direktorioa irteerako direktorio bezala

en: Save default workspace on exit
eu: Gorde lehentsitako lanerako area irteterakoan

en: If a default workspace is set, save it on application exit
eu: Lehenetsitako area bat ezarri bada, gorde aplikaziotik irtetean

en: Maximum number of rows mast be a positive number
eu: Gehienezko errenkada kopuruak zenbaki positiboa izan behar du

en: Generate high quality thumbnails (slower)
eu: Sortu kalitate altuko koadro txikiak (mantsoagoa)

en: Size in px:
eu: Tamaina px-etan:

en: Library used to generate thumbnails
eu: Koadro txikiak sortzeko erabilitako liburutegia

en: Thumbnails creator:
eu: Koadro txikien sortzailea:

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
eu: Arrastatu eta jaregin PDF fitxategiak edo PDF fitxategiz betetako direktorioak

en: No PDF found
eu: Ez da PDFrik aurkitu

en: What's new
eu: Zer berri?

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Confirm clearing
eu: Baieztatu garbitzea

en: Do you confirm?
eu: Baieztatzen duzu?

en: Clear the module settings
eu: Garbitu modulu-ezarpenak

en: Clear the selection table
eu: Garbitu hautapen-taula

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Select the task to perform on the following files
eu: Hautatu zein zeregin gauzatuko den hurrengo fitxategietan

en: Directory not empty
eu: Direktorioa ez dago hutsik

en: The selected directory is not empty
eu: Hautatutako direktorioa ez dago hutsik

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Skip
eu: Saltatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Don't overwrite existing file
eu: Ez gainidatzi existitzen diren fitxategiak

en: Overwrite confirmation
eu: Gainidazketa berrespena

en: A file with the given name already exists
eu: Izen bera duen fitxategi bat existitzen da

en: What would you like to do?
eu: Zer egin nahi duzu?

en: Non existing directory
eu: Karpeta ez da existitzen

en: The selected output directory does not exist
eu: Hautatutako helmuga karpeta ez da esistitzen

en: Do you want to create it?
eu: Horrelakorik sortu nahi duzu?

en: Subdirectories
eu: Azpidirektorioak

en: Subdirectories have been found
eu: Azpidirektorioak aurkitu dira

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
eu: Azpidirektorioetan aurkitutako PDF fitxategiak gehitu nahi al dituzu?

en: Task failed
eu: Zereginak huts egin du

en: Summary
eu: Laburpena

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Document details
eu: Dokumentuaren xehetasunak

en: Invalid parameters
eu: Baliogabeko parametroak

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
eu: Sarrerako parametroak baliogabeak dira, ireki aplikazioaren mezuak xehetasunetarako

en: Access denied
eu: Sarbidea ukatu da

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
eu: {0} ataza burutu dituzu PDFsam-ekin, lagundu dizu?

en: Give something back
eu: Eman zerbait bueltan

en: PDFsam worked hard!
eu: PDFsam-ek gogor lan egin du!

en: Spread the word!
eu: (Eman ta) zabal ezazu!

en: PDFsam {0} is available for download
eu: PDFsam {0} deskargagarri dago

en: Download
eu: Deskargatu

en: New version available
eu: Bertsio berria eskuragarri dago

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
eu: PDFsam Basic aplikazioaren bertsio berriena exekutatzen ari zara

en: No update
eu: Ez dago eguneraketarik

en: Open
eu: Ireki

en: E_xit
eu: I_rten

en: _Settings
eu: _Ezarpenak

en: Application messages
eu: Aplikazioaren mezuak

en: _Modules
eu: _Moduluak

en: _Workspace
eu: _Laneko area

en: _Load
eu: _Kargatu

en: _Save
eu: _Gorde

en: Recen_ts
eu: A_zkenak

en: _Clear recents
eu: _Garbitu azkenak

en: Select the workspace file to save
eu: Hautatu laneko area fitxategia gordetzeko

en: Select the workspace to load
eu: Hautatu laneko area kargatzeko

en: Split by bookmarks
eu: Zatitu laster-marken arabera

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
eu: Zatitu PDF dokumentu bat laster-markak dauden orrietatik, laster-marken maila bat adierazita.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
eu: Hautatu edo arrastatu eta jaregin zatitu nahi duzun PDFa

en: Split settings
eu: Zatitzeko ezarpenak

en: Split at this bookmark level:
eu: Zatitu laster-marka maila honetan:

en: Matching regular expression:
eu: Bat datorren adierazpen erregularra:

en: Invalid bookmarks level
eu: Laster-marka maila baliogabea

en: Show errors
eu: Erakutsi akatsak

en: Run
eu: Exekutatu

en: Requested
eu: Eskatuta

en: Completed
eu: Osatuta

en: Failed
eu: Huts eginda

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Running {0}%
eu: Exekutatzen {0}%

en: The selected PDF document is invalid
eu: Hautatutako PDF dokumentua baliogabea da

en: Select the PDF file
eu: Hautatu PDF fitxategia

en: _Select PDF
eu: _Hautatu PDFa

en: _Clear
eu: _Garbitu

en: Clear all settings
eu: Garbitu ezarpen guztiak

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
eu: Orriak: {0}, PDF bertsioa: {1}

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Document properties
eu: Dokumentuaren propietateak

en: Remove
eu: Kendu

en: Set destination
eu: Ezarri helburua

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Enter the user password
eu: Sartu erabiltzailearen pasahitza

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Drag and drop PDF files here
eu: Arrastatu eta jaregin PDF fitxategiak hona

en: Move to Top
eu: Eraman goraino

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Move to Bottom
eu: Eraman beheraino

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Size
eu: Tamaina

en: Modified
eu: Aldatua

en: Name
eu: Izena

en: Add documents to the table
eu: Gehitu dokumentuak taulan

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Select pdf documents to load
eu: Hautatu pdf dokumentuak kargatzeko

en: Removes selected documents
eu: Hautatutako dokumentuak kentzen ditu

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Removes every document
eu: Dokumentu guztiak kentzen ditu

en: Moves up selected documents
eu: Hautatutako dokumentuak gora eramaten ditu

en: Move _Up
eu: Eraman _gora

en: Moves down selected documents
eu: Hautatutako dokumentuak behera eramaten ditu

en: Move _Down
eu: Eraman _behera

en: Reverse
eu: Alderantziz

en: Pages
eu: Orriak

en: Page ranges
eu: Orri-tarteak

en: The selected PDF file is invalid
eu: Hautatutako PDF fitxategia baliogabea da

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategia

en: The selected file must exist.
eu: Hautatutako fitxategiak existitu behar du.

en: Allowed extensions are {0}
eu: Onartutako hedapenak hauek dira: {0}

en: Compress output file/files
eu: Konprimitu irteerako fitxategia(k)

en: Discard bookmarks
eu: Baztertu laster-markak

en: Show advanced settings
eu: Erakutsi ezarpen aurreratuak

en: Hide advanced settings
eu: Ezkutatu ezarpen aurreratuak

en: Overwrite if already exists
eu: Gainidatzi dagoeneko existitzen bada

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
eu: Markatu kutxatila berridatzi nahi badituzu irteerako fitxategiak dagoeneko existitzen badira.

en: Version {0}
eu: {0} bertsioa

en: Same as the input document
eu: Sarrerako dokumentuaren berdina

en: An existing output directory is required
eu: Lehendik dagoen irteerako direktorio bat behar da

en: The output directory is required
eu: Irteerako direktorio bat behar da

en: Select an existing directory
eu: Hautatu existitzen den direktorio bat

en: Select
eu: Hautatu

en: Browse
eu: Nabigatu

en: PDF version required: {0}
eu: Beharrezko PDF bertsioa: {0}

en: Prefix for the generated files names
eu: Sortutako fitxategi-izenen aurrizkia

en: Add prefix
eu: Gehitu aurrizkia

en: Prefix for the output files name.
eu: Irteerako fitxategi-izenen aurrizkia

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
eu: Gako-hitz berezi batzuk exekuzioko balioekin ordezkatzen dira.

en: Right click to add these keywords.
eu: Eskuin klik hitz hauek gehitzeko.

en: Split after
eu: Zatitu honen ondoren

en: No page selected
eu: Ez da orririk hautatu

en: Split
eu: Zatitu

en: Every page
eu: Orriro

en: Even pages
eu: Orri bikoitiak

en: Odd pages
eu: Orri bakoitiak

en: Split the document after the given page numbers
eu: Zatitu dokumentua emandako orri kopuruaren ondoren

en: Split after the following page numbers
eu: Zatitu ondorengo orri zenbakien ondoren

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
eu: Zatitu beharreko orri zenbakiak (n1, n2, n3...)

en: Invalid page numbers
eu: Orri zenbaki baliogabeak

en: Split by every "n" pages
eu: Zatitu "n" orriro

en: Number of pages
eu: Orri-kopurua

en: Invalid number of pages
eu: Orri kopuru baliogabea

en: Checking for updates
eu: Eguneraketarik badagoen egiaztatzen

en: Unable to find the latest available version.
eu: Ezin izan da eskuragarri dagoen azken bertsioa aurkitu.

en: Loading pdf documents
eu: pdf dokumentuak kargatzen

en: Documents loaded
eu: Dokumentuak kargatuta

en: Unable to retrieve premium features description
eu: Ezin dira premium eginbideen deskribapenak eskuratu

en: Fetching premium modules
eu: Premium moduluak eskuratzen

en: Unable to retrieve premium modules
eu: Ezin dira premium moduluak eskuratu

en: Unable to retrieve latest news
eu: Ezin dira azken albisteak eskuratu

en: Fetching latest news
eu: Azken albisteak eskuratzen

en: Unable to retrieve the latest news
eu: Ezin dira azken albisteak eskuratu

en: Saving workspace data to {0}
eu: Laneko arearen datuak {0}(e)n gordetzen

en: Workspace saved
eu: Laneko area gordeta

en: Requesting modules state
eu: Moduluen egoera eskatzen

en: Unable to save modules workspace
eu: Ezin izan da moduluen laneko area gorde

en: Loading workspace from {0}
eu: Laneko area {0}(e)tik kargatzen

en: Workspace loaded
eu: Laneko area kargatuta

en: Unable to load workspace from {0}
eu: Ezin izan da laneko area kargatu {0}(e)tik

en: Split by size
eu: Zatitu tamainaren arabera

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
eu: Zatitu PDF dokumentu bat (gutxi gorabehera] honako neurriko fitxategietan.

en: Megabytes
eu: Megabyte

en: Kilobytes
eu: Kilobyte

en: Set the size to split at
eu: Ezarri zatitzeko tamaina

en: Size must be a number
eu: Tamainak zenbaki bat izan behar du

en: Split at this size:
eu: Zatitu tamaina honetan:

en: Invalid split size
eu: Zatitzeko tamaina baliogabea

en: Alternate Mix
eu: Txandakako nahasketa

en: Destination file
eu: Helburuko fitxategia

en: All pages
eu: Orri guztiak

en: 90 degrees clockwise
eu: 90 gradu eskuinera

en: 180 degrees clockwise
eu: 180 gradu eskuinera

en: 90 degrees counterclockwise
eu: 90 gradu erlojuaren orratzen noranzkoaren aurka

en: Rotate
eu: Biratu

en: Rotate
eu: Biratu

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
eu: Biratu hainbat PDF dokumenturen orriak.

en: Rotate settings
eu: Biraketaren ezarpenak

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
eu: Egin klik bikoitza bateratu nahi dituzun orriak ezartzeko (adibidez, 2 edo 5-23 edo 2,5-7,12-)

en: Add a blank page if page number is odd
eu: Gehitu orri huts bat orri kopurua bakoitia bada

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
eu: Orri huts bat gehitzen du bateratutako dokumentu bakoitzaren atzetik dokumentuak orri kopuru bakoitia badu

en: Add a footer
eu: Gehitu orri-oina

en: Normalize pages size
eu: Normalizatu orrien tamaina

en: Retain bookmarks
eu: Mantendu laster-markak

en: Create one entry for each merged document
eu: Sortu sarrera bat bateratutako dokumentu bakoitzeko

en: Bookmarks handling:
eu: Laster-markak maneiatzea:

en: Merge
eu: Bateratu

en: Merge settings
eu: Bateratzearen ezarpenak

en: Valid user password provided.
eu: Baliozko erabiltzaile pasahitza sartuta.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
eu: Dokumentua zifratuta dago, klikatu pasahitza sartzeko.

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Roundish
eu: Borobildua

en: Directories
eu: Direktorioak

en: Error saving log file.
eu: Errorea log fitxategia gordetzean.

en: File {0} saved.
eu: {0} fitxategia gordeta.

en: Invalid range: {0}.
eu: Tarte baliogabea: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
eu: Orri-tarte definizio anbiguoa: {0}. Erabili ondorengo formatuak: [n] edo [n1-n2] edo [-n] edo [n-]

en: Invalid number: {0}.
eu: Zenbaki baliogabea: {0}
