peek - en to cs translation catalogue (87 entries)

en: Show the version of the program and exit
cs: Ukázat verzi programu a ukončit

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
cs: Vyberte nahrávací backend (gnome-shell, ffmpeg)

en: Start recording in all running Peek instances
cs: Spustit nahrávání ve všech běžících instancích

en: Stop recording in all running Peek instances
cs: Zastavit nahrávání ve všech běžících instancích

en: Toggle recording in all running Peek instances
cs: Přepnout nahrávání ve všech běžících instancích

en: Start Peek without the header bar
cs: Spustit Peek bez záhlaví okna

en: Unable to initialize default recording backend: %s
cs: Nelze zavést výchozí nahrávací backend: %s

en: Unable to initialize recording backend %s: %s
cs: Nelze zavést nahrávací backend %s: %s

en: Recording backend unavailable
cs: Nahrávací backend nedostupný

en: Native Wayland backend is unsupported
cs: Nativní Wayland backend není podporován

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
cs: Peek běží nativně na Waylandu, toto není v současné době podporováno. Prosím spusťte Peek s použitím XWayland nastavení <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    Pro detaily zobrazte Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ o Wayland podpoře</a>.

en: Peek requires FFmpeg or running GNOME Shell session.
cs: Peek vyžaduje FFmpeg nebo běžící GNOME Shell sezení.

en: FFmpeg executable not found.
cs: FFmpeg nenalezen.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
cs: Během nahrávání došlo k neočekávané chybě. Záznam byl zrušen.

en: Rendering animation…
cs: Vykreslování animace…

en: Peek will close when rendering is finished.
cs: Peek se zavře po dokončení vykreslování.

en: Record as %s
cs: Nahrávat jako %s

en: Start / Stop: %s
cs: Spustit / Zastavit: %s

en: Rendering…
cs: Vykreslování…

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
cs: Záznam nemohl být spuštěn kvůli neočekávané chybě.

en: Save animation
cs: Uložení animace

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: The file could not be saved to the selected location.
cs: Soubor nelze uložit do vybraného umístění.

en: Animation saved as “%s”
cs: Animace uložena jako „%s“

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
cs: Klikněte zde pro zobrazení uloženého souboru.

en: Show in file manager
cs: Zobrazit ve správci souborů

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
cs: deaktivováno

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
cs: Změnit

en: Press keys…
cs: Stiskněte klávesy…

en: Animated GIF recorder
cs: Nahrává dění na obrazovce do formátu GIF

en: Start recording
cs: Spustit nahrávání

en: New window
cs: Nové okno

en: Set window size
cs: Nastavit velikost okna

en: Preferences
cs: Předvolby

en: About Peek
cs: O aplikaci

en: _Stop
cs: _Zastavit

en: Stop recording
cs: Zastavit nahrávání

en: _Record
cs: _Nahrávat

en: Recording error
cs: Chyba nahrávání

en: Report issue
cs: Nahlásit problém

en: Close
cs: Zavřít

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
cs: Přečtěte si prosím často kladené otázky <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> před reportováním tohoto problému. Pokud jej zde nenaleznete, popište co nejdetailněji postup navození a následně report odešlete.

en: Show details
cs: Ukázat detaily

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Open file manager after saving
cs: Po uložení otevřít správce souborů

en: Show desktop notification after saving
cs: Po uložení zobrazit systémové upozornění

en: Start / stop recording
cs: Spustit / zastavit nahrávání

en: Recording
cs: Nahrávání

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Use gifski for high quality GIFs
cs: Použít „gifski“ pro vysoce kvalitní GIF

en: GIF quality
cs: GIF kvalita

en: Framerate
cs: Snímková frekvence

en: Resolution downsampling
cs: Downsampling rozlišení

en: Delay in seconds before recording starts
cs: Zpoždění (v sekundách) před spuštěním nahrávání

en: Capture mouse cursor
cs: Zachytit kurzor myši

en: Peek preferences
cs: Předvolby programu Peek

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Set size
cs: Nastavit velikost

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Record short animated GIF images from your screen
cs: Nahrávat dění na obrazovce do formátu GIF

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
cs: záznam obrazovky;nahrávání obrazovky;snímání obrazovky;GIF;WebM;APNG;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
cs: Program pro nahrávání dění na obrazovce se snadno použitelným rozhraním

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
cs: Peek umí jednoduše vytvářet krátké nahrávky části obrazovky. Byl vytvořen např. pro jednoduchou prezentaci možností rozhraní vaší aplikace nebo zobrazení chyby při jejím hlášení. Okno programu Peek jednoduše umístíte na oblast, kterou chcete nahrát a stisknete tlačítko „Nahrávat“. Peek je optimalizován pro generaci animovaných GIF souborů, ale můžete také nahrávat přímo do formátu WebM nebo MP4.

en: Features:
cs: Funkce:

en: Select a screen region to record
cs: Vyberte oblast obrazovky pro nahrávání

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
cs: Uložit nahrané video jako optimalizovaný animovaný GIF

en: Record directly to WebM or MP4 format
cs: Nahrávat přímo do formátu WebM nebo MP4

en: Simple user interface optimized for the task
cs: Jednoduché uživatelské rozhraní optimalizované pro daný úkol

en: Automatically downscale recorded videos
cs: Automaticky podvzorkovat nahraná videa

en: Support for HiDPI screens
cs: Podpora pro HiDPI obrazovky

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
cs: Pracuje uvnitř sezení GNOME Shell Wayland (s použitím XWayland)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
cs: Peek není komplexní aplikace pro nahrávání obrazovky, ale raději se zaměřuje na vytváření malých nahrávek zvolené části obrazovky do formátů GIF, WebM nebo MP4 bez zvuku.

en: The main window to select the recording area
cs: Hlavní okno pro výběr oblasti nahrávání

en: Peek's preferences dialog
cs: Předvolby programu Peek

en: Peek is recording itself
cs: Peek nahrává sám sebe

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
cs: Doba (v milisekundách) zobrazení oblasti nahrávání po změně velikosti okna.

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
cs: Použitý výchozí název souboru může obsahovat datum. Přípona souboru bude přidána automaticky.

en: Prefer dark theme
cs: Upřednostnit tmavý motiv

en: Global keybinding to toggle recording
cs: Globální klávesová zkratka pro přepnutí nahrávání

en: Output file format
cs: Výchozí formát souboru

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
cs: Nastavení GIF kvality pro kodér „gifski“

en: Resolution downsampling factor
cs: Faktor pro downsampling rozlišení

en: Whether to capture the mouse cursor
cs: Zda se má zachytit kurzor myši

en: Size and position of the last open main window
cs: Velikost a pozice naposledy otevřeného okna

en: Path where last video got saved
cs: Cesta naposledy uloženého videa
