peek - en to eo translation catalogue (88 entries)

en: Show the version of the program and exit
eo: Montri version de la programo kaj eliri

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
eo: Elektu la internan registrilon (gnome-shell, ffmpeg)

en: BACKEND
eo: REGISTRILO

en: Start recording in all running Peek instances
eo: Komenci registradon en ĉiuj funkciantaj aperoj de Peek

en: Stop recording in all running Peek instances
eo: Haltigi registradon en ĉiuj funkciantaj aperoj de Peek

en: Toggle recording in all running Peek instances
eo: Baskuligi registradon en ĉiuj funkciantaj aperoj de Peek

en: Start Peek without the header bar
eo: Funkciigi programon Peek sen la fenestra kapo

en: Unable to initialize default recording backend: %s
eo: Ne eblas funkciigi defaŭltan registrilon: %s

en: Unable to initialize recording backend %s: %s
eo: Ne eblas funkciigi registrilon %s: %s

en: Recording backend unavailable
eo: Registrilo ne disponebla

en: Native Wayland backend is unsupported
eo: Indiĝena registrado en Wayland ne estas subtenata

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
eo: Vi lanĉas Peek indiĝene en Wayland; tio nuntempe ne estas subtenata. Bonvolu ĝin lanĉi per XWayland, agordinte <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    Por pliaj detaloj, rigardu la respondaron <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'> pri subteno de Wayland</a>.

en: Peek requires FFmpeg or running GNOME Shell session.
eo: Peek bezonas je FFmpeg aŭ ruli seancon de GNOME Shell.

en: FFmpeg executable not found.
eo: Plenumebla FFmpeg-dosiero ne trovita.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
eo: Neatendita eraro okazis dum registrado. Registrado haltis.

en: Rendering animation…
eo: Movbildiganta…

en: Peek will close when rendering is finished.
eo: Peek fermiĝos fininte bildigon.

en: Record as %s
eo: Registri kiel %s

en: Start / Stop: %s
eo: Komenci / Haltigi: %s

en: Rendering…
eo: Bildiganta…

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
eo: Registrado ne komenciĝis pro neatendita eraro.

en: Save animation
eo: Konservi movbildon

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: The file could not be saved to the selected location.
eo: Dosiero ne konserveblas en la elektita loko.

en: Animation saved as “%s”
eo: Movbildo konservita kiel «%s»

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
eo: Alklaku ĉi tien por montri la konservitan dosieron en dosiermastrumilo.

en: Show in file manager
eo: Montri en dosiermastrumilo

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
eo: malaktiva

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Press keys…
eo: Premu la klavojn…

en: Animated GIF recorder
eo: GIF-movbilda registrilo

en: Start recording
eo: Komenci registradon

en: New window
eo: Nova fenestro

en: Set window size
eo: Agordi grandon de fenestro

en: Preferences
eo: Agordoj

en: About Peek
eo: Pri Peek

en: _Stop
eo: _Haltigi

en: Stop recording
eo: Haltigi registradon

en: _Record
eo: _Registri

en: Recording error
eo: Registra eraro

en: Report issue
eo: Raporti problemon

en: Close
eo: Fermi

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
eo: Bonvolu legi la <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">respondaron</a> antaŭ informi pri ĉi tiu problemo. Se la respondaro ne solvas vian problemon, raportu ĝin kaj donu laŭeble detalojn pri tio, kion vi estis farante, kiam la problemo okazis.

en: Show details
eo: Montri detalojn

en: User interface
eo: Fasado

en: Open file manager after saving
eo: Konservinte dosieron malfermi dosiermastrumilon

en: Show desktop notification after saving
eo: Montri sciigon konservinte

en: Start / stop recording
eo: Komenci / haltigi registradon

en: Recording
eo: Registrado

en: Output format
eo: Eliga formo

en: Use gifski for high quality GIFs
eo: Uzi programon «gifski» por altkvalitaj GIF-bildoj

en: GIF quality
eo: Kvalito de GIF-bildoj

en: Framerate
eo: Filmeroj sekunde

en: Resolution downsampling
eo: Malpligrandigo de distingumo

en: Delay in seconds before recording starts
eo: Prokrasto (en sekundoj) antaŭ komenco de registrado

en: Capture mouse cursor
eo: Videbligi musmontrilon

en: Peek preferences
eo: Agordoj de Peek

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Set size
eo: Agordi grandon

en: Width
eo: Larĝo

en: Height
eo: Alto

en: Record short animated GIF images from your screen
eo: Registri mallongajn GIF-movbildojn de via ekrano

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
eo: ekranregistrado;ekrana registrilo;GIF;WebM;APNG;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
eo: Simpla ekran-registrilo kun facile uzebla fasado

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
eo: Peek faciligas kreadon de mallongaj registraĵoj de la ekrano. Ĝi estas farita por registrado de partoj de la ekrano; tio ebligas por vi facile montri funkciojn de viaj propraj programoj, aŭ registri problemojn por raportoj. Simple metu la fenestron de Peek sur la registrotan areon kaj klaku al «Registri». Peek estis kreita por GIF-movbildoj, sed ankaŭ eblas registri en la formojn WebM aŭ MP4, laŭ prefero.

en: Features:
eo: Funkcioj:

en: Select a screen region to record
eo: Elektu registrotan areon

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
eo: Konservi registritan filmon kiel optimumigitan GIF-movbildon

en: Record directly to WebM or MP4 format
eo: Registri senpere en la formon WebM aŭ MP4

en: Simple user interface optimized for the task
eo: Simpla fasado ĝustigita por la tasko

en: Automatically downscale recorded videos
eo: Aŭtomate malpligrandigi registritajn filmojn

en: Support for HiDPI screens
eo: Subteno por ekranoj kun multaj punktoj cole

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
eo: Funkcias en seanco de GNOME Shell kun Wayland (per XWayland)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
eo: Peek ne estas ĝenerala ekranregistilo kun multaj funkcioj, sed celas ebligi simplan kreadon de malgrandaj, silentaj registraĵoj de partoj de la ekrano por GIF-movbildoj, aŭ filmoj en la formoj WebM aŭ MP4.

en: The main window to select the recording area
eo: La ĉefa fenestro por elekti la registrotan areon

en: Peek's preferences dialog
eo: Agorda fenestro de Peek

en: Peek is recording itself
eo: Peek registras sin mem

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
eo: Tempo (en milisekundoj) dum kiu ankoraŭ videblos la grandeco de registrota areo post regrandigo.

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
eo: Implicita dosiernomo uzota. Povas enhavi daton. La finaĵo estos aldonita memfare.

en: Prefer dark theme
eo: Preferi malhelan haŭton

en: Global keybinding to toggle recording
eo: Malloka klavkombino por ŝalti registradon

en: Output file format
eo: Eliga dosierformo

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
eo: Kvalitaj agordoj por la GIF-bildigilo «gifski»

en: Resolution downsampling factor
eo: Kiomoble malpligrandigi distingumon

en: Whether to capture the mouse cursor
eo: Ĉu registri la musmontrilon

en: Size and position of the last open main window
eo: Grandeco kaj pozicio de la lasta malfermita ĉefa fenestro

en: Path where last video got saved
eo: Dosierindiko de la lasta konservita filmo
