peek - en to hr translation catalogue (89 entries)

en: Show the version of the program and exit
hr: Prikaži verziju programa i izađi

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
hr: Odaberi pozadinski program za snimanje (gnome-shell, ffmpeg)

en: BACKEND
hr: POZADINSKI_PROGRAM

en: Start recording in all running Peek instances
hr: Pokreni snimanje u svim pokrenutim Peek instancama

en: Stop recording in all running Peek instances
hr: Zaustavi snimanje u svim pokrenutim Peek instancama

en: Toggle recording in all running Peek instances
hr: Pokreni ili zaustavi snimanje u svim pokrenutim Peek instancama

en: Start Peek without the header bar
hr: Pokreni Peek bez trake zaglavlja

en: Unable to initialize default recording backend: %s
hr: Nije moguće pokrenuti standardni pozadinski program za snimanje: %s

en: Unable to initialize recording backend %s: %s
hr: Nije moguće pokrenuti pozadinski program za snimanje %s: %s

en: Recording backend unavailable
hr: Pozadinski program za snimanje nije dostupan

en: Native Wayland backend is unsupported
hr: Izvorni pozadinski program Wayland nije podržan

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
hr: Pokrećeš Peek izvorno na Waylandu, to trenutačno nije podržano. Pokreni Peek pomoću XWaylanda postavljanjem <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    Za detalje pogledaj Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>često posavljena pitanja o podršci za Wayland</a>.

en: Peek requires FFmpeg or running GNOME Shell session.
hr: Peek zahtijeva FFmpeg ili pokretanje sesije GNOME ljuske.

en: FFmpeg executable not found.
hr: Izvršni FFmpeg nije pronađen.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
hr: Dogodila se neočekivana greška tijekom snimanja. Snimanje je prekinuto.

en: Rendering animation…
hr: Iscrtavanje animacije …

en: Peek will close when rendering is finished.
hr: Peek će se zatvoriti kad iscrtavanje završi.

en: Record as %s
hr: Snimi kao %s

en: Start / Stop: %s
hr: Pokreni/Zaustavi: %s

en: Rendering…
hr: Iscrtavanje …

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
hr: Nije bilo moguće pokrenuti snimanje zbog neočekivane greške.

en: Save animation
hr: Spremi animaciju

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Cancel
hr: _Prekini

en: The file could not be saved to the selected location.
hr: Nije bilo moguće spremiti datoteku na odabrano mjesto.

en: Animation saved as “%s”
hr: Animacija je spremljena kao „%s”

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
hr: Klikni ovdje za prikaz spremljene datoteke u upravljaču datoteka.

en: Show in file manager
hr: Prikaži u upravljaču datoteka

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
hr: deaktivirano

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
hr: Promijeni

en: Press keys…
hr: Pritisni tipke …

en: Animated GIF recorder
hr: Snimač GIF animacija

en: Start recording
hr: Pokreni snimanje

en: New window
hr: Novi prozor

en: Set window size
hr: Postavi veličinu prozora

en: Preferences
hr: Postavke

en: About Peek
hr: O programu Peek

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: Stop recording
hr: Zaustavi snimanje

en: _Record
hr: _Snimi

en: Recording error
hr: Greška u snimanju

en: Report issue
hr: Prijavi problem

en: Close
hr: Zatvori

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
hr: Prije prijavljivanja ovog problema pročitaj <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions"> često postavljena pitanja</a>. Ako tamo ne nađeš odgovor za tvoj problem, prijavi ga i navedi što više detalja o tvojim radnjama kad je došlo do problema.

en: Show details
hr: Prikaži detalje

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Open file manager after saving
hr: Otvori upravljač datoteka nakon spremanja

en: Show desktop notification after saving
hr: Prikaži upozorenja nakon spremanja

en: Start / stop recording
hr: Pokreni/Zaustavi snimanje

en: Recording
hr: Snimanje

en: Output format
hr: Izlazni format

en: Use gifski for high quality GIFs
hr: Koristi gifski za visoku kvalitetu GIF-ova

en: GIF quality
hr: GIF kvaliteta

en: Framerate
hr: Broj slika po kadru

en: Resolution downsampling
hr: Reduciranje rezolucije

en: Delay in seconds before recording starts
hr: Odgoda u sekundama prije početka snimanja

en: Capture mouse cursor
hr: Uključi kursor miša u snimku

en: Peek preferences
hr: Peek postavke

en: Cancel
hr: Odustani

en: Set size
hr: Postavi veličinu

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Record short animated GIF images from your screen
hr: Snimi kratke animirane GIF slike ekrana

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
hr: prezentacija ekrana;snimanje ekrana;GIF;WebM;APNG;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
hr: Program za snimanje ekrana s jednostavnim sučeljem

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
hr: Peek olakšava stvaranje kratkih videa za područja ekrana. Izgrađen je baš za snimanje područja ekrana, primjerice za jednostavno prikazivanje funkcija korisničkog sučelja vlastitih programa ili za prikazivanje greške u izvještajima o greškama. S Peekom jednostavno stavi Peek prozor preko područja koje želiš snimiti i pritisni „Snimi”. Peek je optimiran za generiranje animiranih GIF-ova, ali ako ti je draže, možeš snimati i izravno u WebM ili MP4 format.

en: Features:
hr: Funkcije:

en: Select a screen region to record
hr: Odaberi područje ekrana koje želiš snimiti

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
hr: Spremi snimljeni video kao optimiran animirani GIF

en: Record directly to WebM or MP4 format
hr: Snimaj direktno u WebM ili MP4 format

en: Simple user interface optimized for the task
hr: Jednostavno sučelje, optimirano za ovaj zadatak

en: Automatically downscale recorded videos
hr: Automatski smanji veličinu snimljenih videa

en: Support for HiDPI screens
hr: Podrška za HiDPI ekrane

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
hr: Radi unutar GNOME Shell Wayland sesije (koristi XWayland)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
hr: Peek nije program opće namjene za generiranje kratkih videa s proširenim funkcijama, već se jedino fokusira na stvaranja malih bezvučnih videa odabranih područja ekrana, u obliku GIF animacija ili bezvučnih WebM/MP4 video zapisa.

en: The main window to select the recording area
hr: Glavni prozor za odabir područja snimanja

en: Peek's preferences dialog
hr: Dijalog Peek postavki

en: Peek is recording itself
hr: Peek snima samog sebe

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
hr: Vrijeme u milisekundama za prikaz veličine snimanog područja nakon što se promjena veličine zaustavi.

en: "Peek %Y-%m-%d %H-%M"
hr: „Peek %d. %m. %Y., %H:%M”

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
hr: Koristi se standardno ime. Može sadržavati oznake datumskog formata. Datotečni nastavak će se automatski dodati.

en: Prefer dark theme
hr: Preferiraj tamni dizajn

en: Global keybinding to toggle recording
hr: Globalni prečaci za pokretanje i zaustavljanje snimanja

en: Output file format
hr: Format izlazne datoteke

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
hr: Postavke kvalitete za gifski GIF dekoder

en: Resolution downsampling factor
hr: Faktor reduciranja rezolucije

en: Whether to capture the mouse cursor
hr: Treba li uključiti kursor miša u snimku

en: Size and position of the last open main window
hr: Veličina i pozicija zadnje otvorenog glavnog prozora

en: Path where last video got saved
hr: Putanja zadnjeg spremljenog videa
