peek - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Show the version of the program and exit
hu: A program verziójának megjelenítése és kilépés

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
hu: Felvevőmotor kiválasztása (gnome-shell, ffmpeg)

en: Start recording in all running Peek instances
hu: Felvétel indítása minden futó Peek-példányában

en: Stop recording in all running Peek instances
hu: Felvétel leállítása minden futó Peek-példányában

en: Toggle recording in all running Peek instances
hu: Felvétel állapotának váltása minden futó Peek-példányában

en: Start Peek without the header bar
hu: Peek indítása fejlécsáv nélkül

en: Unable to initialize default recording backend: %s
hu: Az alapértelmezett felvevőmotor inicializálása sikertelen: %s

en: Unable to initialize recording backend %s: %s
hu: A felvevőmotor inicializálása sikertelen %s: %s

en: Recording backend unavailable
hu: A felvevőmotor nem elérhető

en: Native Wayland backend is unsupported
hu: A natív Wayland backend nem támogatott

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
hu: Ön a Peeket natív Wayland módban futtatja, ami jelenleg nem támogatott. Kérem indítsa a Peeket XWaylanden keresztül a <tt>GDK_BACKEND=x11</tt> beállításával.
    
    További részletek a Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>GYIK Wayland támogatás</a> oldalán.

en: Peek requires FFmpeg or running GNOME Shell session.
hu: A Peeknek szüksége van futó FFmpeg-re vagy GNOME Shell munkamenetre.

en: FFmpeg executable not found.
hu: Az FFmpeg program nem található.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
hu: Felvétel közben egy váratlan hiba lépett fel. Felvétel megszakítva.

en: Rendering animation…
hu: Animáció renderelése…

en: Peek will close when rendering is finished.
hu: A Peek automatikusan bezáródik, amikor a renderelés befejeződött.

en: Record as %s
hu: Felvétel mint %s

en: Start / Stop: %s
hu: Indítás / Leállítás: %s

en: Rendering…
hu: Renderelés…

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
hu: Egy váratlan hiba miatt nem sikerült elindítani a felvételt.

en: Save animation
hu: Animáció mentése

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: The file could not be saved to the selected location.
hu: Nem sikerült elmenteni a fájlt a kiválasztott helyre.

en: Animation saved as “%s”
hu: Animáció elmentve mint „%s”

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
hu: Kattintson ide az elmentett fájl megjelenítéséhez a fájlkezelőben.

en: Show in file manager
hu: Megjelenítés a fájlkezelőben

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
hu: kikapcsolva

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
hu: Módosítás

en: Press keys…
hu: Nyomja meg a billentyűket…

en: Animated GIF recorder
hu: Animált GIF felvevő

en: Start recording
hu: Felvétel indítása

en: New window
hu: Új ablak

en: Set window size
hu: Ablakméret beállítása

en: Preferences
hu: Beállítások

en: About Peek
hu: A Peek névjegye

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: Stop recording
hu: Felvétel leállítása

en: _Record
hu: _Felvétel

en: Recording error
hu: Rögzítési hiba

en: Report issue
hu: Hibabejelentés

en: Close
hu: Bezárás

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
hu: Kérjük, hibabejelentés előtt olvassa el a <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions"> GYIK-t</a>. Ha a GYIK nem nyújt megoldást a problémájára kérjük, jelentse be a problémát és adja meg a lehető legtöbb részletet arról, hogy mit csinált a probléma bekövetkeztekor.

en: Show details
hu: Részletek megjelenítése

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Open file manager after saving
hu: Mentés után nyissa meg a fájlkezelőt

en: Show desktop notification after saving
hu: Mentés után küldjön asztali értesítést

en: Start / stop recording
hu: Felvétel indítása / leállítása

en: Recording
hu: Felvétel

en: Output format
hu: Kimeneti formátum

en: Use gifski for high quality GIFs
hu: gifski használata magas minőségű GIF-ekhez

en: GIF quality
hu: GIF minősége

en: Framerate
hu: Képkockák másodpercenként

en: Resolution downsampling
hu: Felbontás csökkentése

en: Delay in seconds before recording starts
hu: Felvétel előtti késleltetés másodpercben

en: Capture mouse cursor
hu: Egérmutató felvétele

en: Peek preferences
hu: Peek beállításai

en: Cancel
hu: Mégse

en: Set size
hu: Méret beállítása

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Record short animated GIF images from your screen
hu: Rövid animált GIF képek felvétele a képernyőjéről

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
hu: képernyő;felvétel;felvevő;rögzítés;rögzítő;képernyőfelvevő;képernyőrögzítő;screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
hu: Egyszerű képernyőfelvevő felhasználóbarát felülettel

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
hu: A Peek segítségével egyszerűen készíthet képernyőfelvételt a képernyő egy területéről. Kifejezetten képernyőrészek felvételének speciális céljára készült, úgy mint egy alkalmazás felhasználói felületén egy funkció bemutatása, vagy egy hiba megmutatása egy hibajelentésben. A Peek használatakor csak állítsa a Peek ablakkeretét a felveendő terült fölé, és nyomja meg a „Felvétel” gombot. A Peek animált GIF-ek felvételére van optimalizálva, de készíthet vele WebM vagy MP4 felvételeket is.

en: Features:
hu: Funkciók:

en: Select a screen region to record
hu: Rögzítendő képernyőterület kijelölése

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
hu: Felvett videó mentése optimalizált animált GIF-ként

en: Record directly to WebM or MP4 format
hu: Felvétel közvetlenül WebM vagy MP4 formátumba

en: Simple user interface optimized for the task
hu: Egyszerű, feladatra optimalizált felhasználói felület

en: Automatically downscale recorded videos
hu: Felvett videók automatikus átméretezése

en: Support for HiDPI screens
hu: HiDPI képernyő támogatás

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
hu: Működik GNOME Shell Wayland munkamenet alatt (XWayland használatával)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
hu: A Peek nem egy általános célú képernyőfelvevő alkalmazás, kiterjedt funkciókínálattal, hanem egyetlen feladatra fókuszál: kisméretű, néma képernyőfelvételek készítése a képernyő egy területéről és ebből GIF animáció, vagy néma WebM vagy MP4 készítése.

en: The main window to select the recording area
hu: A főablak a felvétel területének kiválasztásához

en: Peek's preferences dialog
hu: A Peek beállítások ablaka

en: Peek is recording itself
hu: A Peek saját magát veszi fel

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
hu: Idő ezredmásodpercben, ameddig a felvétel területe megjelenik az ablak átméretezése után.

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
hu: Alapértelmezetten használt fájlnév. Tartalmazhat dátum formátum meghatározást. A kiterjesztés automatikusan hozzá lesz adva.

en: Prefer dark theme
hu: Sötét téma preferálása

en: Global keybinding to toggle recording
hu: Globális gyorsbillentyű a felvétel állapotának váltására

en: Output file format
hu: Kimeneti formátum

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
hu: A gifski GIF-kódoló minőség beállítása

en: Resolution downsampling factor
hu: Felbontáscsökkentési tényező

en: Whether to capture the mouse cursor
hu: Rögzítse-e az egérmutatót

en: Size and position of the last open main window
hu: Az utoljára megnyitott főablak mérete és pozíciója

en: Path where last video got saved
hu: Az utoljára elmentett videó útvonala
