peek - en to sk translation catalogue (88 entries)

en: Show the version of the program and exit
sk: Zobraziť verziu programu a skončiť

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
sk: Vyberte systém pre nahrávanie (gnome-shell, ffmpeg)

en: BACKEND
sk: SYSTÉM

en: Start recording in all running Peek instances
sk: Spustiť nahrávanie vo všetkých bežiacich oknách aplikácie

en: Stop recording in all running Peek instances
sk: Zastaviť nahrávanie vo všetkých bežiacich oknách aplikácie

en: Toggle recording in all running Peek instances
sk: Prepnúť nahrávanie vo všetkých bežiacich oknách aplikácie

en: Start Peek without the header bar
sk: Spustiť Peek bez hlavičky okna

en: Unable to initialize default recording backend: %s
sk: Nie je možné inicializovať predvolený systém pre nahrávanie: %s

en: Unable to initialize recording backend %s: %s
sk: Nie je možné inicializovať systém pre nahrávanie %s: %s

en: Recording backend unavailable
sk: Systém pre nahrávanie je nedostupný

en: Native Wayland backend is unsupported
sk: Natívny Wayland systém pre nahrávanie nie je podporovaný

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
sk: Peek je spustený natívne vo Waylande, táto konfigurácia momentálne nie je podporovaná. Prosím spustite Peek s XWayland pomocou nastavenia <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    Pre podrobnosti pozrite <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>Často pokladané otázky o Wayland podpore v Peek</a>.

en: Peek requires FFmpeg or running GNOME Shell session.
sk: Peek vyžaduje FFmpeg alebo spustenú GNOME Shell reláciu.

en: FFmpeg executable not found.
sk: FFmpeg program nenájdený.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
sk: Počas nahrávania sa vyskytla neočakávaná chyba. Nahrávanie bolo zrušené.

en: Rendering animation…
sk: Renderovanie animácie…

en: Peek will close when rendering is finished.
sk: Peek sa ukončí po dokončení renderovania.

en: Record as %s
sk: Nahrávať ako %s

en: Start / Stop: %s
sk: Spustiť/Zastaviť: %s

en: Rendering…
sk: Renderovanie…

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
sk: Nahrávanie sa nepodarilo spustiť kvôli neočakávanej chybe.

en: Save animation
sk: Uloženie animácie

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: The file could not be saved to the selected location.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť do vybraného umiestnenia.

en: Animation saved as “%s”
sk: Animácia uložená ako „%s“

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
sk: Pre zobrazenie uloženého súboru v správcovi súborov kliknite sem.

en: Show in file manager
sk: Zobraziť v správcovi súborov

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
sk: vypnuté

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
sk: Zmeniť

en: Press keys…
sk: Stlačte klávesy…

en: Animated GIF recorder
sk: Nahráva aktivitu na obrazovke do formátu GIF

en: Start recording
sk: Spustiť nahrávanie

en: New window
sk: Nové okno

en: Set window size
sk: Nastaviť veľkosť okna

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: About Peek
sk: O programe

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Stop recording
sk: Zastaviť nahrávanie

en: _Record
sk: _Nahrávať

en: Recording error
sk: Chyba nahrávania

en: Report issue
sk: Nahlásiť problém

en: Close
sk: Zavrieť

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
sk: Prečítajte si, prosím, často kladené otázky <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> pred tým, ako nahlásite tento problém. V prípade, že tam nenájdete riešenie, popíšte čo najpodrobnejšie situáciu, pri ktorej k chybe došlo a následne nám hlásenie odošlite.

en: Show details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Open file manager after saving
sk: Po uložení otvoriť správcu súborov

en: Show desktop notification after saving
sk: Po uložení zobraziť systémové upozornenie

en: Start / stop recording
sk: Spustiť/zastaviť nahrávanie

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Use gifski for high quality GIFs
sk: Použiť „gifski“ pre vysoko kvalitné súbory GIF

en: GIF quality
sk: Kvalita GIF

en: Framerate
sk: Frekvencia snímkov

en: Resolution downsampling
sk: Prevzorkovať na nižšie rozlíšenie

en: Delay in seconds before recording starts
sk: Oneskorenie (v sekundách) pred spustením nahrávania

en: Capture mouse cursor
sk: Zachytiť kurzor myši

en: Peek preferences
sk: Predvoľby programu Peek

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Set size
sk: Nastavit veľkosť

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Record short animated GIF images from your screen
sk: Nahrávať krátku aktivitu na vašej obrazovke do formátu GIF

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
sk: záznam obrazovky;nahrávanie obrazovky;snímanie obrazovky;GIF;WebM;APNG;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
sk: Program pre nahrávanie aktivity na obrazovke s jednoduchým ovládaním

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
sk: Peek umožňuje jednoducho vytvárať krátke nahrávky časti obrazovky. Bol vytvorený napríklad na jednoduchú prezentáciu možností rozhrania vašej aplikácie alebo demonštráciu chyby pred jej nahlásením. Okno program Peek jednoducho umiestnite nad oblasť, ktorú chcete nahrať a slačte tlačidlo „Nahrávať“. Peek je optimalizovaný na generovanie animovaných súborov GIF, ale môžete tiež nahrávať priamo do formátu WebM alebo MP4.

en: Features:
sk: Funkcie:

en: Select a screen region to record
sk: Vyberte oblasť obrazovky, ktorú chcete nahrať

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
sk: Uložiť nahrané video ako optimalizovaný animovaný súbor GIF

en: Record directly to WebM or MP4 format
sk: Nahrávať priamo do formátu WebM alebo MP4

en: Simple user interface optimized for the task
sk: Jednoduché používateľské rozhranie optimalizované pre zadanú úlohu

en: Automatically downscale recorded videos
sk: Automaticky podvzorkovať nahrané videá

en: Support for HiDPI screens
sk: Podpora pre HiDPI obrazovky

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
sk: Funguje v rámci relácie GNOME Shell Wayland (s využitím XWayland)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
sk: Peek nie je komplexná aplikácia pre nahrávanie obrazovky, ale zameriava sa na konkrétnu úlohu: vytváranie krátkych nahrávok zvolenej časti obrazovky do formátu GIF, WebM alebo MP4 bez zvuku.

en: The main window to select the recording area
sk: Hlavné okno pre výber oblasti nahrávania

en: Peek's preferences dialog
sk: Predvoľby programu Peek

en: Peek is recording itself
sk: Peek nahráva sám seba

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
sk: Čas (v milisekundách) zobrazenia oblasti nahrávania po zmene veľkosti okna.

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
sk: Použitý predvolený název súboru. Môže obsahovať špecifikáciu formátu dátumu. Prípona súboru bude pridaná automaticky.

en: Prefer dark theme
sk: Uprednostniť tmavý motív

en: Global keybinding to toggle recording
sk: Globálna klávesová skratka pre prepnutie nahrávania

en: Output file format
sk: Predvolený formát súboru

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
sk: Nastavenie kvality GIF pre „gifski“

en: Resolution downsampling factor
sk: Koeficient podvzorkovania rozlíšenia

en: Whether to capture the mouse cursor
sk: Či sa má zachytiť kurzor myši

en: Size and position of the last open main window
sk: Veľkosť a pozícia naposledy otvoreného okna

en: Path where last video got saved
sk: Cesta, kam bolo naposledy uložené video
