peek - en to sr translation catalogue (87 entries)

en: Show the version of the program and exit
sr: Прикажи издање програма и изађи

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
sr: Изабери снималачког позадинца (gnome-shell, ffmpeg)

en: BACKEND
sr: ПОЗАДИНАЦ

en: Start recording in all running Peek instances
sr: Крени са снимањем у свим покренутим виркалима

en: Stop recording in all running Peek instances
sr: Стани са снимањем у свим покренутим виркалима

en: Toggle recording in all running Peek instances
sr: Промени стање снимања у свим покренутим виркалима

en: Start Peek without the header bar
sr: Покрени Виркала без заглавља

en: Peek
sr: Виркало

en: Unable to initialize default recording backend: %s
sr: Не могу да покренем позадинца „%s“

en: Native Wayland backend is unsupported
sr: Домаћи Вејленд позадинац није подржан

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
sr: Покренули сте Виркало тако да ради на Вејленду а то није тренутно подржано. Покрените Виркало унутар XWayland-a тако што ћете поставити <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    За појединости погледајте питања и одговоре Виркала <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>везана за подршку на Вејленду</a>.

en: FFmpeg executable not found.
sr: Извршна датотека ФФмпег није пронађена.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
sr: Неочеивакана грешка се догодила приликом снимања. Снимање је прекинуто.

en: Rendering animation…
sr: Исцртавам анимацију…

en: Peek will close when rendering is finished.
sr: Виркало ће се затворити након што се исцртавање заврши.

en: WebM
sr: WebM видео

en: Record as %s
sr: Снимај као %s

en: Start / Stop: %s
sr: Покрени/заустави: %s

en: Rendering…
sr: Исцртавам…

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
sr: Снимање није започето због неочекиване грешке.

en: Save animation
sr: Сачувај анимацију

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: The file could not be saved to the selected location.
sr: Нисам могао да сачувам датотеку у изабрано место.

en: Animation saved as “%s”
sr: Анимација је сачувана као „%s“

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
sr: Кликните овде да видите сачувану датотеку у вашем управнику датотека.

en: Show in file manager
sr: Прикажи у управнику датотека

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
sr: непокренуто

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
sr: Промени

en: Press keys…
sr: Притисни тастере…

en: Animated GIF recorder
sr: Снимач анимираних GIF-ова

en: Start recording
sr: Крени са снимањем

en: New window
sr: Нови прозор

en: Set window size
sr: Подесите величину прозора

en: Preferences
sr: Поставке

en: About Peek
sr: О програму

en: _Stop
sr: _Заустави

en: Stop recording
sr: Заустави снимање

en: _Record
sr: _Снимај

en: Recording error
sr: Грешка при снимању

en: Report issue
sr: Пријави проблем

en: Close
sr: Затвори

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
sr: Молимо прочитајте <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">ЧПП</a> пре него што пријавите овај проблем. Ако ЧПП не помогну око вашег проблема, молимо пријавите и детаљно опишите како је проблем настао.

en: Show details
sr: Прикажи појединости

en: User interface
sr: Кориснички интерфејс

en: Open file manager after saving
sr: Отвори управника датотека након чувања

en: Show desktop notification after saving
sr: Прикажи стоно обавештење након чувања

en: Start / stop recording
sr: Крени или заустави снимање

en: Recording
sr: Снимање

en: Output format
sr: Излазни формат

en: Use gifski for high quality GIFs
sr: Користи gifski за високо квалитетне GIF-ове

en: GIF quality
sr: Квалитет GIF-а

en: Framerate
sr: Проток кадрова

en: Resolution downsampling
sr: Смањивање узорка резолуције

en: Delay in seconds before recording starts
sr: Пауза пре почетка снимања, у секундама

en: Capture mouse cursor
sr: Сними показивач миша

en: Peek preferences
sr: Поставке Виркала

en: Cancel
sr: Откажи

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Record short animated GIF images from your screen
sr: Снимајте кратке анимиране GIF слике на вашем екрану

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
sr: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;скринкест;снимање екрана;хватање екрана;ГИФ;Вебм;АПНГ;skrinkest;snimanje ekrana;hvatanje ekrana;VebM;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
sr: Једноставан снимач екрана са лако употребљивим интерфејсом

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
sr: Виркало чини снимање одређених делова екрана веома лаким. Направљен је за прецизно снимање одређених делова екрана као што је то потребно приликом снимања графичких делова сопственог програма или за потребе пријаве грешке у неком програму. Са Виркалом је само потребно да поставите прозор Виркала над површином коју желите да снимите и да кликнте на „Снимај“. Виркало је оптимизовано за стварање анимираних GIF-ова али такође можете директно снимати у WebM видео или MP4, ако желите.

en: Features:
sr: Могућности:

en: Select a screen region to record
sr: Бирање области за снимање

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
sr: Чување снимљеног видеа као оптимизовани анимирани GIF

en: Record directly to WebM or MP4 format
sr: Директно снимање у WebM или MP4 формат

en: Simple user interface optimized for the task
sr: Једноставан кориснички интерфејс направљен сходно задатку

en: Automatically downscale recorded videos
sr: Аутоматско смањивање величине снимљених видео материјала

en: Support for HiDPI screens
sr: Подршка за екране високе резолуције

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
sr: Ради унудар Вејленд сесије Гномове шкољке (преко XWayland-a)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
sr: Виркало није опште наменско решење за снимање радне површине, са напредним могућностима, већ се усредсређује на одређени циљ а то је стварање малих, тихих снимака одређених делова екрана зарад стварања GIF анимација или тихих WebM или MP4 видео записа.

en: The main window to select the recording area
sr: Главни прозор за бирање површине која ће се снимати

en: Peek's preferences dialog
sr: Прозорче поставки Виркала

en: Peek is recording itself
sr: Виркало снима само себе

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
sr: Време, у милисекундама, за које ће се површина за снимање приказати након што се сразмеравање заврши.

en: "Peek %Y-%m-%d %H-%M"
sr: "Виркало %Y-%m-%d %H-%M"

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
sr: Подразумевано име датотеке. Може садржати навођење формата датума. Екстензија ће бити додата самостално.

en: Prefer dark theme
sr: Користи тамну варијанту теме

en: Global keybinding to toggle recording
sr: Општа пречица на тастатури за промену стања снимања

en: Output file format
sr: Излазни формат датотеке

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
sr: Подешавање квалитета за gifski GIF

en: Resolution downsampling factor
sr: Чинилац смањивања узорка резолуције

en: Whether to capture the mouse cursor
sr: Да ли да се снима показивач миша

en: Size and position of the last open main window
sr: Величина и положај последње отвореног главног прозора

en: Path where last video got saved
sr: Путања где је сачуван последњи видео
