peek - en to tr translation catalogue (88 entries)

en: Show the version of the program and exit
tr: Program sürümünü göster ve çık

en: Select the recording backend (gnome-shell, ffmpeg)
tr: Kayıt altyapısını seçiniz (gnome-shell, ffmpeg)

en: BACKEND
tr: ALTYAPI

en: Start recording in all running Peek instances
tr: Çalışan tüm Peek oturumlarında kayda başla

en: Stop recording in all running Peek instances
tr: Çalışan tüm Peek oturumlarında kaydı durdur

en: Toggle recording in all running Peek instances
tr: Çalışan tüm Peek oturumlarında kaydı aç/kapat

en: Start Peek without the header bar
tr: Peek'i başlıksız olarak başlat

en: Unable to initialize default recording backend: %s
tr: Varsayılan kayıt altyapısı başlatılamadı: %s

en: Unable to initialize recording backend %s: %s
tr: %s kayıt altyapısı başlatılamadı: %s

en: Recording backend unavailable
tr: Kayıt altyapısı kullanılamıyor

en: Native Wayland backend is unsupported
tr: Yerel Wayland altyapısı desteklenmiyor

en: You are running Peek natively on Wayland, this is currently unsupported. Please start Peek using XWayland by setting <tt>GDK_BACKEND=x11</tt>.
    
    For Details see the Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>FAQ about Wayland support</a>.
tr: Peek'i Wayland'da yerel olarak çalıştırıyorsunuz, bu şu anda desteklenmiyor. Lütfen <tt>GDK_BACKEND=x11</tt> değişkenini ayarlayarak Peek'i XWayland kullanarak başlatın.
    
    Ayrıntılar için Peek <a href='https://github.com/phw/peek#why-no-native-wayland-support'>Wayland desteği hakkında Sık Sorulan Sorulara</a> bakın.

en: Peek requires FFmpeg or running GNOME Shell session.
tr: Peek, FFmpeg veya çalışan bir GNOME Shell oturumu gerektirmektedir.

en: FFmpeg executable not found.
tr: FFmpeg programı bulunamadı.

en: An unexpected error occurred during recording. Recording was aborted.
tr: Kayıt sırasında beklenmedik bir hata oluştu. Kayıt iptal edildi.

en: Rendering animation…
tr: Animasyon düzenleniyor…

en: Peek will close when rendering is finished.
tr: Düzenleme bittiğinde Peek kapanacak.

en: Record as %s
tr: %s olarak Kaydet

en: Start / Stop: %s
tr: Başlat/Durdur:%s

en: Rendering…
tr: Düzenleniyor…

en: Recording could not be started due to an unexpected error.
tr: Beklenmedik bir hata nedeniyle kayıt başlatılamadı.

en: Save animation
tr: Animasyonu kaydet

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Cancel
tr: _İptal

en: The file could not be saved to the selected location.
tr: Dosya, seçilen konuma kaydedilemedi.

en: Animation saved as “%s”
tr: Animasyon, %s olarak kaydedildi

note: Unity does not allow actions on notifications, so we disable notification actions there.
en: Click here to show the saved file in your file manager.
tr: Kaydedilmiş dosyayı dosya yöneticisinde görmek için buraya tıklayınız.

en: Show in file manager
tr: Dosya yöneticisinde göster

note: Display the configured shortcut to the user
en: deactivated
tr: devre dışı

note: Add a button to change the keyboard shortcut
en: Change
tr: Değiştir

en: Press keys…
tr: Tuşlara basınız…

en: Animated GIF recorder
tr: Animasyonlu GIF kaydedici

en: Start recording
tr: Kayda başla

en: New window
tr: Yeni pencere

en: Set window size
tr: Pencere boyutunu ayarla

en: Preferences
tr: Tercihler

en: About Peek
tr: Peek Hakkında

en: _Stop
tr: _Durdur

en: Stop recording
tr: Kaydı durdur

en: _Record
tr: _Kayıt

en: Recording error
tr: Kayıt hatası

en: Report issue
tr: Sorun bildir

en: Close
tr: Kapat

en: Please read the <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">FAQs</a> before reporting this issue. If the FAQs do not answer your issue please report it and provide as much details as possible on what you were doing when the issue occurred.
tr: Bu sorunu bildirmeden önce lütfen <a href="https://github.com/phw/peek#frequently-asked-questions">Sıkça Sorulan Soruları</a> okuyun. Bu sorununuzu yanıtlamazsa, lütfen sorunu bildirin ve sorun oluştuğunda ne yaptığınızla ilgili mümkün olduğunca fazla ayrıntı sağlayın.

en: Show details
tr: Detayları göster

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Open file manager after saving
tr: Kaydettikten sonra dosya yöneticisini aç

en: Show desktop notification after saving
tr: Kaydettikten sonra masaüstü bildirimi göster

en: Start / stop recording
tr: Kaydı başlat / durdur

en: Recording
tr: Kaydediliyor

en: Output format
tr: Çıktı biçimi

en: Use gifski for high quality GIFs
tr: Yüksek kalitede GIFler için gifski kullan

en: GIF quality
tr: GIF kalitesi

en: Framerate
tr: Kare hızı (FPS)

en: Resolution downsampling
tr: Çözünürlük örnekleme

en: Delay in seconds before recording starts
tr: Kayda başlamadan önceki saniye cinsinden geri sayım

en: Capture mouse cursor
tr: Fare imlecini yakala

en: Peek preferences
tr: Peek tercihleri

en: Cancel
tr: İptal

en: Set size
tr: Boyutu ayarla

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Record short animated GIF images from your screen
tr: Ekranınızdan kısa animasyonlu GIF görüntüleri kaydedin

en: screencast;screen recorder;screen capture;GIF;WebM;APNG;
tr: ekran kaydı;ekran kaydedici;ekran yakalama;GIF;WebM;APNG;

en: Simple screen recorder with an easy to use interface
tr: Kullanımı kolay bir arayüze sahip basit ekran kaydedici

en: Peek makes it easy to create short screencasts of a screen area. It was built for the specific use case of recording screen areas, e.g. for easily showing UI features of your own apps or for showing a bug in bug reports. With Peek you simply place the Peek window over the area you want to record and press "Record". Peek is optimized for generating animated GIFs, but you can also directly record to WebM or MP4 if you prefer.
tr: Peek, ekranın belirli bir bölümü için kayıt oluşturmayı kolaylaştırmaktadır. Kendi uygulamalarınızın arayüz özelliklerini gösterirken veya hata bildirimi yaparken kolayca ekranı kaydetme üzerine tasarlanmıştır ve özel bir amaca hizmet etmektedir. Peek penceresini kaydetmek istediğiniz yere sürükleyip "Kayıt" düğmesine basarak kolayca kayıt yapabilirsiniz. Peek animasyonlu GIF oluşturmak için özel olarak optimize edilmiştir fakat doğrudan WebM veya MP4 biçiminde de kayıt yapabilirsiniz.

en: Features:
tr: Özellikler:

en: Select a screen region to record
tr: Kayıt için bir ekranda bir alan seçiniz

en: Save recorded video as an optimized animated GIF
tr: Oluşturulmuş videoyu optimize edilmiş GIF olarak kaydet

en: Record directly to WebM or MP4 format
tr: Doğrudan WebM veya MP4 biçiminde kaydedin

en: Simple user interface optimized for the task
tr: Tam bu iş için hazırlanmış kolay kullanımlı kullanıcı arayüzü

en: Automatically downscale recorded videos
tr: Otomatik video optimizasyonu

en: Support for HiDPI screens
tr: HiDPI ekran desteği

en: Works inside a GNOME Shell Wayland session (using XWayland)
tr: GNOME Shell Wayland oturumu içerisinde çalışır (XWayland kullanarak)

en: Peek is not a general purpose screencast app with extended features but rather focuses on the single task of creating small, silent screencasts of an area of the screen for creating GIF animations or silent WebM or MP4 videos.
tr: Peek, genişletilmiş özelliklere sahip genel amaçlı bir ekran kayıt uygulaması değildir, GIF animasyonları oluşturmak için ekranın bir alanının küçük, sessiz kayıtları veya sessiz WebM veya MP4 videoları oluşturma görevine odaklanmaktadır.

en: The main window to select the recording area
tr: Kayıt alanını seçmek için ana pencere

en: Peek's preferences dialog
tr: Peek tercihler iletişim kutusu

en: Peek is recording itself
tr: Peek kendini kaydediyor

en: Time in milliseconds for which the recording area size is displayed after resizing stops.
tr: Yeniden boyutlandırma durduktan sonra kayıt alanı boyutunun görüntülendiği milisaniye cinsinden süre.

en: Default file name used. Can include date format specifiers. The extension will be added automatically.
tr: Kullanılan varsayılan dosya adı. Tarih biçim belirteçleri içerebilir. Uzantı otomatik olarak eklenecektir.

en: Prefer dark theme
tr: Koyu temayı tercih et

en: Global keybinding to toggle recording
tr: Kaydı açmak/kapatmak için küresel tuş ataması

en: Output file format
tr: Dosya çıktı biçimi

en: Quality setting for the gifski GIF encoder
tr: Gifski GIF kodlayıcı için kalite ayarı

en: Resolution downsampling factor
tr: Çözünürlük örnekleme katsayısı

en: Whether to capture the mouse cursor
tr: Fare imlecininin kaydedilip kaydedilmeyeceği

en: Size and position of the last open main window
tr: Son açık ana pencerenin boyutu ve konumu

en: Path where last video got saved
tr: Son videonun kaydedildiği dosya yolu
