Performous - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Start performing!
da: Begynd at optræde!

en: Quit
da: Afslut

en: Loading audio samples...
da: Indlæser lydprøver...

en: No player!
da: Ingen spiller!

en: Hit singer
da: Hitsanger

en: Lead singer
da: Forsanger

en: Rising star
da: Ny stjerne

en: Amateur
da: Amatør

en: Tone deaf
da: Tonedøv

en: Maniac
da: Galning

en: Hoofer
da: Professionel danser

en: Loser
da: Taber

en: Virtuoso
da: Virtuos

en: No playback devices could be used.
da: Ingen afspilningsenhed kunne bruges

en: 
    Please configure some before playing.
da: 
    konfigurer venligst en før du spiller.

en: Perform
da: Optræd

en: Practice
da: Øv

en: Configure
da: Indstillinger

en: No players found!
da: Ingen spillere fundet!

en: Enter a name to create a new player.
da: Indtaste et navn for at oprette ny spiller.

en: Press enter to create player!
da: Tryk enter for at oprette spilleren!

en: Change player with arrow keys.
da: Skift spiller med piletasterne.

en: Name:
da: Navn:

en: Type text to filter or create a new player.
da: Skriv tekst for at filtere eller oprette en ny spiller.

en: Search Text:
da: Søgeord:

en:    ENTER to skip instrumental break
da:    ENTER for at springe over instrumental pause

en:    Remember to wait for grading!
da:    Husk at vendte på karakteruddeling!

en: No songs found!
da: Ingen sange fundet!

en: sorted by artist
da: sorter efter kunstner

en: sorted by edition
da: sorter efter udgave

en: sorted by genre
da: sorter efter genre

en: sorted by language
da: sorter efter sprog

en: sorted by song
da: sorter efter sang

en: sorted by path
da: sorter efter sti

en: random order
da: tilfældig rækkefølge
