pgadmin3 - en to bg translation catalogue (1994 entries)

en: 
    Asynchronous notification of '%s' received from backend pid %d
bg: 
    Получено е асинхронно съобщение за '%s' от процес на задния слой %d

en: 
    Asynchronous notification of '%s' received from backend pid %d
       Data: %s
bg: 
    Получено е асинхронно съобщение за '%s' от процес на задния слой %d
       Данни: %s

en: 
    Cancelled.
bg: 
    Прекъснато.

en: 
    Retrieve all rows anyway?
bg: 
    Върни всички редове?

en: 
    Start dependent services too?
bg: 
    Стартиране също и на зависимите услуги?

en: 
    Stop dependent services?
bg: 
    Спиране на зависимите услуги?

en:  - %s on %s (%s:%d)
bg:  - %s на %s (%s:%d)

en:  Configuration read from %s
bg:  Настройките са прочетени от %s

en:  Configuration written to %s
bg:  Настройките са записани в %s

en:  Connection broken.
bg:  Връзката е прекъсната.

en:  Done.
bg: Край.

en:  Failed.
bg: Пропаднало.

en:  INSTALL <serviceName> [options] <connect-string>
bg:  INSTALL <имеНаУслугата> [опции] <низ-на-връзката>

en:  REMOVE <serviceName>
bg:  REMOVE <имеНаУслуга>

en:  Retrieving Role owned objects
bg:  Извличане на обектите, притежавани от ролята

en:  Retrieving tablespace usage
bg:  Извличане на използването на табличното пространство

en:  Retrieving user owned objects
bg:  Извличане на обектите, притежавани от потребителя

en:  [options] <connect-string>
bg:  [опции] <низ-за-свързване>

en:  current
bg:  текущ

en:  dependencies
bg:  зависимости

en:  dependents
bg:  зависими

en:  properties
bg:  свойства

en:  statistics
bg:  статистика

en: %.2f secs
bg: %.2f сек.

en: %d replacements made.
bg: %d замени са извършени.

en: %d rows affected.
bg: %d реда са засегнати.

en: %d rows copied to clipboard.
bg: %d реда са копирани в системения буфер.

en: %d rows retrieved.
bg: %d върнати реда.

en: %d rows.
bg: %d реда.

en: %d seconds
bg: %d секунди

en: %i rows
bg: %i реда

en: %ld  rows not retrieved.
bg: %ld  невърнати реда.

en: %ld of %ld rows
bg: %ld от %ld реда

en: %ld rows retrieved.
bg: %ld върнати реда.

en: %s (%d asynchronous notifications received).
bg: %s (%d получени асинхронни уведомления).

en: %s DDL report - %s
bg: %s Отчет за DDL - %s

en: %s Data dictionary report - %s
bg: %s Отчет за речника на данните - %s

en: %s dependencies report - %s
bg: %s отчет за зависимостите - %s

en: %s dependents report - %s
bg: %s отчет за зависимите - %s

en: %s list report
bg: %s списъчен отчет

en: %s on %s:%d
bg: %s на %s:%d

en: %s on %s@%s:%d
bg: %s на %s@%s:%d

en: %s on <localpipe>
bg: %s на <местен_канал>

en: %s on local socket
bg: %s на местен сокет

en: %s properties report - %s
bg: %s отчет за свойствата - %s

en: %s statistics report - %s
bg: %s статистически отчет - %s

en: &About
bg: &Относно

en: &About...
bg: &Относно...

en: &Add
bg: &Добавяне

en: &Add %s to query
bg: &Добавяне на %s към заявката

en: &Add Server...
bg: &Добавяне на сървър...

en: &Add Table/View...
bg: &Добавяне на таблица/изглед...

en: &Apply
bg: &Прилагане

en: &Auto indent
bg: &Автоматичен отстъп

en: &Backup
bg: &Резервно копие

en: &Backup server...
bg: &Резервно копие на сървъра...

en: &Backup...
bg: &Резервно копие...

en: &Bug Report
bg: &Доклад за дефект

en: &Bugreport
bg: &Доклад за дефект

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Cancel	Alt-Break
bg: &Отказ	Alt-Break

en: &Close
bg: &Затваряне

en: &Close Table/View
bg: &Затваряне на таблица/изглед

en: &Configuration Help	F1
bg: Помощ за &настройките	F1

en: &Connect
bg: &Свързване

en: &Connect...
bg: &Свързване...

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Copy	Ctrl-C
bg: &Копиране	Ctrl-C

en: &Count
bg: &Преброяване

en: &Create
bg: &Създаване

en: &Create...
bg: &Създаване...

en: &DDL report
bg: &Отчет за DDL

en: &Data dictionary report
bg: &Отчет за речника на данните

en: &Database bar
bg: &Лента за базите от данни

en: &Database bar	Ctrl-Alt-D
bg: &Лента а базите от данни	Ctrl-Alt-D

en: &Debug
bg: &Трасиране

en: &Debug (not recommended for normal use)
bg: &Трасиране (не се препоръчва при нормална употреба)

en: &Debugging
bg: &Трасиране

en: &Default
bg: &По подразбиране

en: &Default view
bg: &Изглед по подразбиране

en: &Default view	Ctrl-Alt-V
bg: &Изглед по подразбиране	Ctrl-Alt-V

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Delete	DEL
bg: &Изтриване	Del

en: &Delete	Del
bg: &Изтриване	Del

en: &Delete/Drop
bg: &Изтриване/Премахване

en: &Delete/Drop	Del
bg: &Изтриване/Премахване	Del

en: &Dependencies report
bg: &Отчет за зависимостите

en: &Dependents report
bg: &Отчет за зависимите

en: &Deselect All
bg: &Размаркиране на всичко

en: &Disconnect
bg: &Прекъсване на връзката

en: &Display
bg: &Екран

en: &Do not use a stylesheet
bg: &Без таблица със стилове

en: &Edit
bg: &Редакция

en: &Edit grid help
bg: &Помощ за мрежата за редактиране

en: &Embed an external stylesheet (specified file must exist)
bg: &Вграждане на външна таблица със стилове (указаният файл трябва да съществува)

en: &Embed the default stylesheet
bg: &Вграждане на таблицата със стилове по подразбиране

en: &EnterpriseDB Help
bg: Помощ за &EnterpriseDB

en: &Errors only
bg: &Само грешките

en: &Execute
bg: &Изпълнение

en: &Execute	F5
bg: &Изпълнение	F5

en: &Export
bg: &Износ

en: &Export...
bg: &Износ...

en: &Extended statistics
bg: &Разширена статистика

en: &FAQ
bg: &ЧЗВ

en: &FK Index check
bg: &Проверка за индекс на външен ключ

en: &Favourites
bg: &Отметки

en: &File
bg: &Файл

en: &Find
bg: &Търсене

en: &Find	Ctrl-F
bg: &Търсене	Ctrl-F

en: &Find and Replace	Ctrl-F
bg: &Търсене и замяна	Ctrl-F

en: &Fix it!
bg: &Поправка!

en: &Grant Wizard
bg: &Съветник по правата

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Help contents
bg: &Съдържание

en: &Help...
bg: &Помощ...

en: &Indent guides
bg: &Помощни линии за отстъпа

en: &Join To...
bg: &Обединяване с...

en: &Limit bar
bg: &Лента за ограничението

en: &Limit bar	Ctrl-Alt-L
bg: &Лента за ограничението	Ctrl-Alt-L

en: &Line ends
bg: &Символи за край на ред

en: &Link to an external stylesheet
bg: &Връзка с външна таблица със стилове

en: &Macros
bg: &Макроси

en: &Maintenance
bg: &Поддръжка

en: &Maintenance...
bg: &Поддръжка...

en: &New window	Ctrl-N
bg: &Нов прозорец	Ctrl-N

en: &No
bg: &Не

en: &No logging
bg: &Без дневник

en: &OK
bg: &ОК

en: &Object browser
bg: &Обектен навигатор

en: &Object browser	Ctrl-Alt-O
bg: &Обектен навигатор	Ctrl-Alt-O

en: &Object list report
bg: &Отчет за списъка с обекти

en: &Open...
bg: &Отваряне...

en: &Open...	Ctrl-O
bg: &Отваряне...	Ctrl-O

en: &Options...
bg: &Настройки...

en: &Output pane
bg: &Панел за извеждане

en: &Output pane	Ctrl-Alt-O
bg: Панел за &извеждане	Ctrl-Alt-O

en: &Paste
bg: &Поставяне

en: &Paste	Ctrl-V
bg: &Поставяне	Ctrl-V

en: &PostgreSQL Help
bg: &Помощ за PostgreSQL

en: &Properties
bg: &Свойства

en: &Properties report
bg: &Отчет за свойствата

en: &Properties...
bg: &Свойства...

en: &Query
bg: &Заявка

en: &Query Analyzer
bg: &Анализатор на заявки

en: &Query Builder
bg: &Построяване на заявка

en: &Query tool
bg: &Инструмент за заявки

en: &Quick report...
bg: &Бърз отчет...

en: &Recent files
bg: &Последните файлове

en: &Redo	Ctrl-Y
bg: &Възстановяване	Ctrl-Y

en: &Refresh	F5
bg: &Опресняване	F5

en: &Remove
bg: &Премахване

en: &Replace
bg: &Замяна

en: &Replace	Ctrl-R
bg: &Замяна	Ctrl-R

en: &Reports
bg: &Отчети

en: &Restore
bg: &Възстановяване

en: &Restore...
bg: &Възстановяване...

en: &Run now
bg: &Незабавно стартиране

en: &SQL Help	F1
bg: &Помощ за SQL	F1

en: &SQL pane
bg: &Панел за SQL

en: &SQL pane	Ctrl-Alt-S
bg: Панел за &SQL	Ctrl-Alt-S

en: &Save
bg: &Запис

en: &Save	Ctrl-S
bg: &Запис	Ctrl-S

en: &Save Definition...
bg: &Запис на дефиницията...

en: &Save definition...
bg: &Запис на дефиниция...

en: &Server Status
bg: &Състояние на сървъра

en: &Set breakpoint
bg: &Задаване на контролна точка

en: &Show line ends
bg: &Показване на символите за край на ред

en: &Show whitespace
bg: &Показване на празните символи

en: &Slony Help
bg: Помощ за &Slony

en: &Sort/filter...
bg: &Подреждане/филтриране...

en: &Stack pane	Ctrl-Alt-S
bg: &Панел на стека	Ctrl-Alt-S

en: &Statistics report
bg: &Статистически отчет

en: &System Objects
bg: &Системни обекти

en: &System objects
bg: &Системни обекти

en: &Tip of the Day
bg: &Съвет за деня

en: &Tip of the day
bg: &Съвет за деня

en: &Tip of the day...
bg: &Съвет за деня...

en: &Tool bar
bg: &Лента с инстументи

en: &Tool bar	Ctrl-Alt-T
bg: &Лента с инструменти	Ctrl-Alt-T

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Undo	Ctrl-Z
bg: &Отмяна	Ctrl-Z

en: &View
bg: &Изглед

en: &Whitespace
bg: &Празни символи

en: &Word wrap
bg: &Пренасяне на думи

en: &XSLT Process the XML data
bg: Обработка на данни тип XML с &XSLT

en: &Yes
bg: &Да

en: '%s' is not a valid identifier. It must start with A-Z or a-z or _ and can contain A-Z and a-z and 0-9 and _.
bg: '%s' е невалиден индентификатор. Трябва да започва с A-Z или a-z или _ и може да съдържа A-Z и a-z и 0-9 и _.

en: (binary compatible)
bg: (двойчно съвместими)

en: * Inherited columns from %s.
bg: * Наследени колони от %s.

en: -- Execute replicated using cluster "%s", set %ld
bg: -- Изпълнение на репликация с използване на клъстър "%s", набор %ld

en: -- Executing query:
bg: -- Изпълнение на заявка:

en: -- Use the installation wizard
    -- to generate the Slony-I replication cluster.
bg: -- Използване на инсталационния съветник
    -- за създаване на репликационен клъстър тип "Slony-I".

en: -- definition incomplete
bg: -- непълна дефиниция

en: -- nothing to change
bg: -- няма промяна

en: -d <displayname>
bg: -d <заглавие>

en: -f run in the foreground (do not detach from the terminal)
bg: -f пускане на преден план (без разкачане от терминала)

en: -l <logging verbosity (ERROR=0, WARNING=1, DEBUG=2, default 0)>
bg: -l <детайлност на дневника (ГРЕШКА=0, ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ=1, ТРАСИРАНЕ=2, по подразбиране 0)>

en: -p <password>
bg: -p <парола>

en: -r <retry period after connection abort in seconds (>=10, default 30)>
bg: -r <време на изчакване преди нов опит за връзка след прекъсване, в секунди (>=10, по подразбиране 30)>

en: -s <log file (messages are logged to STDOUT if not specified>
bg: -s <файл-дневник (ако не е указан, съобщенията се пращат към STDOUT>

en: -t <poll time interval in seconds (default 10)>
bg: -t <интервал между проучванията в секунди (по подразбиране 10)>

en: -u <user or DOMAIN\user>
bg: -u <потребител или ДОМЕЙН\потребител>

en: 0 Secs
bg: 0 Секунди

en: 1 second
bg: 1 секунда

en: 100 rows
bg: 100 реда

en: 1000 rows
bg: 1000 реда

en: 10th
bg: 10-ти

en: 11th
bg: 11-ти

en: 12th
bg: 12-ти

en: 13th
bg: 12-ти

en: 14th
bg: 14-ти

en: 15th
bg: 15-ти

en: 16th
bg: 16-ти

en: 17th
bg: 17-ти

en: 18th
bg: 18-ти

en: 19th
bg: 19-ти

en: 1st
bg: 1-ви

en: 20th
bg: 20-ти

en: 21st
bg: 21-ви

en: 22nd
bg: 22-ри

en: 23rd
bg: 23-ти

en: 24th
bg: 24-ти

en: 25th
bg: 25-ти

en: 26th
bg: 26-ти

en: 27th
bg: 27-ти

en: 28th
bg: 28-ми

en: 29th
bg: 29-ти

en: 2nd
bg: 2-ри

en: 30th
bg: 30-ти

en: 31st
bg: 31-ви

en: 3rd
bg: 3-ти

en: 4th
bg: 4-ти

en: 500 rows
bg: 500 реда

en: 5th
bg: 5-ти

en: 6th
bg: 6-ти

en: 7th
bg: 7-ми

en: 8th
bg: 8-ми

en: 9th
bg: 9-ти

en: : Notebook not found.
    Prepare to crash!
bg: : Notebook не е открит.
    подготовка за срив!

en: < operator
bg: < оператор

en: <Binary data>
bg: <Двоични данни>

en: <any>
bg: <някой>

en: <html><body>Loading %s</body></html>
bg: <html><body>Зареждане %s</body></html>

en: <new connection>
bg: <нова връзка>

en: <new sequence>
bg: <нова редица>

en: <no primary key>
bg: <без първичен ключ>

en: <none>
bg: <николко>

en: > operator
bg: > оператор

en: A cancel signal was sent to the selected server process(es).
bg: Сигнал за прекратяване беше изпратен на избрания сървърен процес(-и).

en: A fatal error has occured:
bg: Фатална грешка:

en: A fatal error has occurred:
bg: Фатална грешка:

en: A folder with the specified name already exists.
bg: Вече съществува папка с указаното име.

en: A new program version is available and a very long string it is
bg: Налична е нова версия на програмата и е много дълъг низ.

en: A query is running. Do you wish to cancel it?
bg: В момента се изпълнява заявка. Желаете ли да я отмените?

en: A terminate signal was sent to the selected server process(es).
bg: Сигнал за прекратяване беше изпратен на избрания сървърен процес(-и).

en: ANALYZE base threshold
bg: Базов праг на ANALYZE

en: ANALYZE scale factor
bg: Коефициент на мащабиране на ANALYZE

en: Aborted
bg: Прекратен

en: Accept the current options and close the dialogue.
bg: Приемане на текущите настройки и затваряне на диалоговия прозорец.

en: Accept the current settings and close the dialogue.
bg: Приемане на текущите настройки и затваряне на диалоговия прозорец.

en: Access method
bg: Метод на достъп

en: Account expires
bg: Валидността на сметката изтича

en: Action
bg: Действие

en: Active
bg: Активен

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Server
bg: Довавяне на сървър

en: Add Tables/Views
bg: Добавяне на Таблици/Изгледи

en: Add a connection to a server.
bg: Добавяне на връзка към сървър.

en: Add a new Check Constraint.
bg: Добавяне на ново ограничение тип проверка.

en: Add a new Column.
bg: Добавяне на нова колона.

en: Add a new Foreign Key.
bg: Добавяне на нов външен ключ.

en: Add a new Index.
bg: Добавяне на нов индекс.

en: Add a new Trigger.
bg: Добавяне на нов спусък.

en: Add a new Unique Constraint.
bg: Добавяне на ново ограничение за уникалност.

en: Add a table or view to the datagram.
bg: Добавяне на таблица или изглед към диаграмата.

en: Add current query to favourites
bg: Добавяне на текущата заявка към отметките

en: Add exception
bg: Добавяне на изключение

en: Add favourite
bg: Добавяне на отметка

en: Add favourite...
bg: Добавяне на отметка...

en: Add server
bg: Добавяне на сървър

en: Add the select column for ascending sort.
bg: Добавяне на избраната колона за низходящо подреждане.

en: Add the select column for descending sort.
bg: Добавяне на избраната колона за възходящо подреждане.

en: Add/Change
bg: Добавяне/Промяна

en: Address
bg: Адрес

en: Admin Node
bg: Административен възел

en: Admin node
bg: Административен възел

en: Admin node ID
bg: Идентификатор на административен възел

en: Agent
bg: Агент

en: Aggregate
bg: Обобщение

en: Aggregates
bg: Обобщения

en: Alias
bg: Псевдоним

en: Alignment
bg: Подравняване

en: All
bg: Всички

en: Allocating existing connection to database %s
bg: Заделяне на съществуваща връзка към базата от данни %s

en: Allocating new connection to database %s
bg: Заделяне на нова връзка към базата от данни %s

en: Allow connections?
bg: Разрешаване на връзките?

en: Altered
bg: Променен

en: An error has occured:
bg: Настъпи грешка:

en: An error has occurred:
bg: Грешка:

en: An error occured executing the second stage SQL statement.
    
    Changes may have been partially applied.
bg: Грешка при изпълнение на оператор на SQL от втора фаза.
    
    Възможно е частично прилагане на промените.

en: An exception already exists for any time on this date!
bg: За това време на тази дата вече съществува изключение!

en: An exception already exists for this time on any date!
bg: За това време на всяка дата вече съществува изключение!

en: An invalid EnterpriseDB help path was specified.
    
    Please enter another filename, directory or URL, or leave the path blank.
bg: Указан е невалиден път до системната помощ на EnterpriseDB.
    
    Моля, въведете друго име на файл, директория или URL, или оставете пътят празен.

en: An invalid PostgreSQL help path was specified.
    
    Please enter another filename, directory or URL, or leave the path blank.
bg: Указан е невалиден път до системната помощ на PostgreSQL.
    
    Моля, въведете друго име на файл, директория или URL, или оставете пътят празен.

en: An invalid Slony help path was specified.
    
    Please enter another filename, directory or URL, or leave the path blank.
bg: Указан е невалиден път до системната помощ на Slony.
    
    Моля, въведете друго име на файл, директория или URL, или оставете пътят празен.

en: An updated translation is available
bg: Наличен е обновен превод

en: Analyze
bg: Анализиране

en: Any day of the week
bg: Всеки ден от седмицата

en: Apply
bg: Прилагане

en: Apply a filter and view the data in the selected object.
bg: Прилагане на филтър и разглеждане на данните в избрания обект.

en: April
bg: април

en: Are you sure the logfile should be rotated?
bg: Сигурни ли сте, че файлът-дневник трябва да бъде превъртан?

en: Are you sure you want to delete the
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете

en: Are you sure you want trigger the server to reload its configuration?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да предадете на сървъра да презареди настройките си?

en: Are you sure you wish shutdown this server?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да спрете този сървър?

en: Are you sure you wish to abort the debugging session?
    This will abort the function currently being debugged.
bg: Сигурни ли сте, че желаете да прекратите трасиращата сесия?
    Това ще прекрати текущо трасираната фунция.

en: Are you sure you wish to cancel the selected query(s)?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отмените избраната заявка(-ки)?

en: Are you sure you wish to commit the selected prepared transactions?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да завършите избраните подготвени транзакции?

en: Are you sure you wish to delete the %d selected rows?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете избраните %d реда?

en: Are you sure you wish to delete the selected row(s)?
bg: Сигурни ли сте, че желаете изтриете избрания(-ите) ред(-ове)?

en: Are you sure you wish to disable all triggers on this table?
bg: Сигурни ли сте, че желаете изключите всички спусъци на тази таблица?

en: Are you sure you wish to drop %s %s including all objects that depend on it?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете %s %s, както и всички обекти, които зависят от него?

en: Are you sure you wish to drop %s %s?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете %s %s?

en: Are you sure you wish to drop multiple objects including all objects that depend on them?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете множество обекти, както и всички обекти, които зависят от тях?

en: Are you sure you wish to drop multiple objects?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете множество обекти?

en: Are you sure you wish to enable all triggers on this table?
bg: Сигурни ли сте, че желаете включите всички спусъци на тази таблица?

en: Are you sure you wish to remove the selected column?
bg: Сигурни ли сте, че желаете премахнете избраната колона?

en: Are you sure you wish to remove the selected constraint?
bg: Сигурни ли сте, че желаете премахнете избраните ограничения?

en: Are you sure you wish to remove the selected table?
bg: Сигурни ли сте, че желаете премахнете избраната таблица?

en: Are you sure you wish to rollback the selected prepared transactions?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да отмените избраните подготвени транзакции?

en: Are you sure you wish to run a backup to this file again?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да направите резервно копие отново в този файл?

en: Are you sure you wish to run a restore from this file again?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изпълните възстановяване отново от този файл?

en: Are you sure you wish to shutdown this server?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да спрете този сървър?

en: Are you sure you wish to terminate the selected server process(es)?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да прекратите избрания сървърен процес(-и)?

en: Argument count
bg: Брой на аргументите

en: Argument name
bg: Име на аргумента

en: Arguments
bg: Аргументи

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: August
bg: август

en: Auto FK index
bg: Автоматичен индекс на външен ключ

en: Automatically indent text to the same level as the preceding line
bg: Автоматично задава отстъп на текста на същото ниво като предходният ред

en: Available Columns
bg: Налични колони

en: Average Width
bg: Средна ширина

en: Back
bg: Назад

en: Back to previous page.
bg: Назад към предишна страница.

en: Backend - overridable in individual backend
bg: Заден слой - заменяемо от идивидуалните задни слоеве

en: Backend Access Configuration Editor
bg: Редактор на настройките за контрол на достъпа до задния слой

en: Backend Configuration Editor
bg: Редактор на настройките на задния слой

en: Backend Configuration Hints
bg: Съвети за настройка на задния слой

en: Backends
bg: Задни слоеве

en: Backup
bg: Резервно копие

en: Backup %s %s
bg: Резервно копие %s %s

en: Backup files (*.backup)|*.backup|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове с резервни копия (*.backup)|*.backup|Вскички файлове (*.*)|*.*

en: Backwards
bg: Назад

en: Base type
bg: Базов тип

en: Batch
bg: Пакет

en: Begin searching at the current cursor position
bg: Търсенето започва от текущата позиция на курсора

en: Begin searching at the top of the text
bg: Търсенето започва от началото на текста

en: Blocks Hit
bg: Улучени блокове

en: Blocks Read
bg: Прочетени блокове

en: Body
bg: Тяло

en: Browse for a logfile.
bg: Търсене на файла-дневник.

en: C&hange Password...
bg: &Смяна на парола...

en: C&hange password...
bg: &Смяна на парола...

en: C&lear window
bg: &Изчистване на прозореца

en: CREATE script
bg: Скрипт за CREATE

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Data files (*.dat)|*.dat|All files (*.*)|*.*
bg: CSV файлове (*.csv)|*.csv|Файлове за данни (*.dat)|*.dat|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Cache
bg: Кеш

en: Called?
bg: Извикана?

en: Can create database objects
bg: Може да създава обекти от тип база от данни

en: Can create roles
bg: Може да създава роли

en: Can forward
bg: Може да препраща

en: Can login
bg: Може да влиза

en: Can login?
bg: Може да влиза?

en: Can modify catalog directly
bg: Може да променя каталога директно

en: Can not open the logfile!
bg: Грешка при отваряне на файла-дневник!

en: Can't add another column to the query.
bg: Не може да се добави друга колона към заявката.

en: Can't edit tables without primary key
bg: Не може да се редактират таблици без първичен ключ

en: Can't restart node
bg: Грешка при рестартиране на възел

en: Can't set breakpoint
bg: Не може да се зададе контролна точка

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel any changes and close the dialogue.
bg: Отменяне на всички промени и затваряне на диалоговия прозорец.

en: Cancel query
bg: Отмяна на заявка

en: Cancel query?
bg: Отмяна на заявка?

en: Cancelled
bg: Отменен

en: Cancelling.
bg: Отменяне.

en: Cannot allocate connection - no database specified!
bg: Не може да се задели връзка - не е указана база от данни!

en: Cannot create breakpoint
bg: Не може да се създаде контролна точка

en: Cannot disassociate from controlling TTY
bg: Не може да отдели от контролиращия TTY

en: Cannot drop system %s
bg: Не може да се премахне системната %s

en: Cannot drop system %s %s.
bg: Не може да се премахне системната %s %s.

en: Cannot initialise the networking subsystem!
bg: Не може да се инициализира мрежовата подсистема!

en: Cannot open the logfile!
bg: Не може да се отвори файла-дневник!

en: Cast
bg: Преобразуване

en: Casts
bg: Преобразувания

en: Catalog
bg: Каталог

en: Catalog Object
bg: Каталожен обект

en: Catalog Objects
bg: Каталожни обекти

en: Catalogs
bg: Каталози

en: Category
bg: Категория

en: Change
bg: Промяна

en: Change Password
bg: Смяна на парола

en: Change your password.
bg: Сменете паролата си.

en: Changed
bg: Променен

en: Changes applied.
bg: Промените са приложени.

en: Changes to the display options may not be visible until the browser tree is refreshed.
bg: Промени в настройките за показване може да не влязат в сила докато не се опресни дървото за навигация.

en: Changing the 'Show System Objects' option will cause all connections to be closed, and the treeview to be rebuilt.
    
    Are you sure you wish to continue?
bg: Промяната на 'Показване на Системните Обекти' ще доведе до затваряне на всички връзки и регенериране на дървовидния изглед.
    
    Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Character:
bg: Знак:

en: Check
bg: Проверка

en: Check Foreign Key indexes on %s %s
bg: Проверка на индексите на външни ключовв в %s %s

en: Check all
bg: Всички

en: Check for unbalanced single quote marks in the condition for row #%d.
bg: Проверете за несъответсвие в апострофите в условието на ред #%d.

en: Check online for updates
bg: Проверка за обновления

en: Checking for jobs to run
bg: Проверка за задачи за стартиране

en: Checking server status
bg: Проверка на състоянието на сървър

en: Checks existence of foreign key indexes
bg: Проверка за наличността на индекс на външен ключ

en: Child columns
bg: Дъщерни колони

en: Choose the operator for comparison.
bg: Изберете оператор за сравняване.

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear all breakpoints
bg: Изчистване на всички контролни точки

en: Clear all breakpoints	Ctrl+Shift+F9
bg: Изчистване на всички контролни точки	Ctrl+Shift+F9

en: Clear edit window
bg: Изчистване прозореца за редактиране

en: Clear history
bg: Изчистване на хронологията

en: Clear history window.
bg: Изчистване на прозореца с хронологията.

en: Clear window
bg: Изчистване на прозореца

en: Clearing all connections
bg: Почистване на всички връзки

en: Clearing inactive connections
bg: Почистване на неактивните връзки

en: Client
bg: Клиент

en: Client Access Configuration
bg: Настройки на клиентския достъп

en: Client Access Configuration Editor
bg: Редактор на настройките за клиентски достъп

en: Client start
bg: Стартиране на клиент

en: Close
bg: Затваряне

en: Close database browser? If you abort, the object browser will not show accurate data.
bg: Затваряне на навигатора на базите от данни? Ако прекратите, навигатора на базите от данни няма да показва верни данни.

en: Close debugger
bg: Затваряне на трасировчика

en: Close server browser? If you abort, the object browser will not show accurate data.
bg: Затваряне на навигатора на сървъри? Ако прекратите, обектният навигатор няма да показва верни данни.

en: Close the dialog
bg: Затваряне на диалоговия прозорец

en: Close this Window.
bg: Затваряне на този прозорец.

en: Close this window.
bg: Затваряне на този прозорец.

en: Cluster
bg: Клъстър

en: Cluster "%s", set %ld
bg: Клъстър "%s", набор %ld

en: Cluster name
bg: Име на клъстър

en: Clustered
bg: Клъстериран

en: Clustered?
bg: Клъстериран?

en: Code
bg: Код

en: Column
bg: Колона

en: Column comment
bg: Коментар за колона

en: Column definition
bg: Дефиницията на колона

en: Column name
bg: Име на колона

en: Column names
bg: Имена на колони

en: Column not found in pgSet:
bg: Колоната не е открита в pgSet:

en: Column not found in pgSetBase:
bg: Колоната не е открита в pgSetBase:

en: Column separator
bg: Разделител на колоните

en: Column statistics
bg: Статистика за колона

en: Columns
bg: Колони

en: Command
bg: Команда

en: Comment
bg: Коментар

en: Commit
bg: Завършване

en: Commit transaction?
bg: Завършване на транзакцията?

en: Completed job: %s
bg: Завършени задачи: %s

en: Composite
bg: Съставен

en: Concurrent build?
bg: Паралелна компилация?

en: Condition
bg: Условия

en: Configuration files (*.conf)|*.conf|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове с настройки (*.conf)|*.conf|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Configuration setting "%s"
bg: Настройка "%s"

en: Confirm Password
bg: Потвърди паролата

en: Confirm delete
bg: Потвърдете изтриването

en: Confirm object deletion?
bg: Потвърждаване на изтриването на обекта?

en: Confirm replace
bg: Потвърдете замяната

en: Confirm superuser deletion
bg: Потвърдете изтриването на свръхпотребител

en: Connect info
bg: Информация за връзка

en: Connect now
bg: Незабавно свързване

en: Connect to Server
bg: Свързване със сървър

en: Connect to a Server
bg: Свързване със сървър

en: Connect to the selected server.
bg: Свързване с избрания сървър.

en: Connected
bg: Свързан

en: Connected to
bg: Свързно с

en: Connected to debugger
bg: Свързан с трасировчика

en: Connected?
bg: Свързан?

en: Connecting to
bg: Свързване с

en: Connecting to database
bg: Свързване с база от данни

en: Connecting to database without password
bg: Свързване с база от данни без парола

en: Connecting to debugger
bg: Свързване с трасировчика

en: Connecting to debugger...
bg: Свързване с трасировчика...

en: Connecting to server %s (%s:%d)
bg: Свързване със сървър %s (%s:%d)

en: Connection Error
bg: Грешка при свързване

en: Connection broken.
bg: Връзката е прекъсната

en: Connection stats: total - %d, free - %d, deleted - %d
bg: Статистика на връзката: общо - %d, свободни - %d, изтрити - %d

en: Connection to database %s lost.
bg: Връзката с базата от данни %s е загубена.

en: Connection to database broken.
bg: Връзката с базата данни е прекъсната.

en: Connection to server %s lost.
bg: Връзката със сървъра %s е загубена.

en: Constraint
bg: Ограничение

en: Constraint name
bg: Име на ограничение

en: Constraints
bg: Ограничния

en: Contents
bg: Съдържание

en: Context
bg: Контекст

en: Context:
bg: Контекст:

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continue	F5
bg: Продължаване	F5

en: Continue?
bg: Продължаване?

en: Conversion
bg: Превръщане

en: Conversions
bg: Превръщания

en: Copied
bg: Копирано

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy SQL from main form to SQL dialogue
bg: Копиране на SQL от главната форма в диалоговия прозорец за SQL

en: Copy selected cells to clipboard.
bg: Копиране на избраните клетки в системния буфер.

en: Copy selected lines to clipboard
bg: Копиране на избраните редове в системния буфер

en: Copy selected lines to clipboard.
bg: Копиране на избраните редове в системния буфер.

en: Copy selected text to clipboard
bg: Копиране на избрания текст в clipboard

en: Correlation
bg: Корелация

en: Could not contact pgAdmin web site to check for updates.
    Maybe your proxy option setting needs adjustment.
bg: Грешка при свързване със сайта на pgAdmin за проверка за обновления.
    Вероятно настройките за сървър-посредник имат нужда от промяна.

en: Could not find the table 'pgagent.pga_job'. Have you run pgagent.sql on this database?
bg: Не може да бъде открита таблица 'pgagent.pga_job'. Пускали ли сте pgagent.sql в тази база от данни?

en: Could not resolve hostname %s
bg: Не може да се открие машина %s

en: Could not set the supported types.
bg: Грешка при задаване на поддържаните типове.

en: Could not write the file %s: Errcode=%d.
bg: Грешка при запис във файл %s: Код=%d.

en: Couldn't create a connection dialogue!
bg: Грешка в създаването на диалога за връзка!

en: Couldn't create a connection object!
bg: Грешка в създаването на обект за връзка!

en: Couldn't create a pgSet object!
bg: Не може да се създаде обект тип pgSet!

en: Couldn't create connection: %s
bg: Грешка в създаване на връзка: %s

en: Couldn't create temporary directory: %s
bg: Грешка при създаване на временна директория: %s

en: Couldn't create temporary script file: %s
bg: Грешка при създаване на временен скриптов файл: %s

en: Couldn't create the main window!
bg: Грешка при създаването на главния прозорец!

en: Couldn't create the splash screen!
bg: Проблем при създаването на началния прозорец (splash screen)!

en: Couldn't execute script: %s
bg: Грешка при изпълнение на скрипт: %s

en: Couldn't execute script: %s, GetLastError() returned %d, errno = %d
bg: Грешка при изпълнение на скрипт: %s, GetLastError() върна %d, errno = %d

en: Couldn't execute script: %s, errno = %d
bg: Грешка при изпълнение на скрипт: %s, errno = %d

en: Couldn't get a connection to the database!
bg: Грешка при свързване с базата от данни!

en: Couldn't get a temporary filename!
bg: Грешка при получаване на име за временен файл!

en: Couldn't open a tips.txt file!
bg: Не може да се отвори файлът tips.txt!

en: Couldn't open temporary script file: %s
bg: Грешка при отваряне на временен скриптов файл: %s

en: Couldn't register event handle.
bg: Грешка при регистрация на обработчик на събитие.

en: Couldn't remove temporary directory:
bg: Грешка при премахване на временна директория:

en: Couldn't remove temporary file: %s
bg: Грешка при премахване на временен файл: %s

en: Couldn't remove temporary script file: %s
bg: Грешка при премахване на временен скриптов файл: %s

en: Couldn't test for the Slony version. Assuming 1.2.0
bg: Грешка при проверка на версията на "Slony". Приемаме 1.2.0

en: Couldn't write to temporary script file: %s
bg: Грешка при запис във временен скриптов файл: %s

en: Count rows if estimated less than
bg: Брой редове, ако са по-малко от

en: Count rows in the selected object.
bg: Преброяване на редовете в избрания обект.

en: Counting rows
bg: Преброяване на редовете

en: Covering index
bg: Покриващ индекс

en: Create
bg: Създаване

en: Create DB
bg: Създаване на БД

en: Create a Primary Key.
bg: Създаване на първичен ключ.

en: Create a new Aggregate.
bg: Създаване на ново обобщение.

en: Create a new Cast.
bg: Създаване на новo преобразуване.

en: Create a new Catalog Object.
bg: Създаване на нов каталожен обект.

en: Create a new Catalog.
bg: Създаване на нов каталог.

en: Create a new Check constraint.
bg: Създаване на ново ограничение от тип проверка.

en: Create a new Column.
bg: Създаване на нова колона.

en: Create a new Conversion.
bg: Създаване на ново превръщане.

en: Create a new Database.
bg: Създаване на нова база от данни.

en: Create a new Domain.
bg: Създаване на новa обхват.

en: Create a new Foreign Key constraint.
bg: Създаване на ново ограничени от тип външен ключ.

en: Create a new Function.
bg: Създаване на нова функция.

en: Create a new Group Role.
bg: Създаване на нова групова роля.

en: Create a new Group.
bg: Създаване на нова група.

en: Create a new Index.
bg: Създаване на нов индекс.

en: Create a new Job
bg: Създаване на нова задача

en: Create a new Job.
bg: Създаване на нова задача.

en: Create a new Language.
bg: Създаване на нов език.

en: Create a new Login Role.
bg: Създаване на нова роля за влизане.

en: Create a new Node.
bg: Създаване на нов възел.

en: Create a new Operator Class.
bg: Създаване на нов операторен клас.

en: Create a new Operator Family.
bg: Създаване на нова операторна фамилия.

en: Create a new Operator.
bg: Създаване на нов оператор.

en: Create a new Path.
bg: Създаване на нов път.

en: Create a new Primary Key constraint.
bg: Създаване на ново ограничение от тип първичен ключ.

en: Create a new Procedure.
bg: Създаване на нова процедура.

en: Create a new Public Synonym.
bg: Създаване на нов публичен синоним.

en: Create a new Replication Set.
bg: Създаване на нов репликационен набор.

en: Create a new Rule.
bg: Създаване на ново правило.

en: Create a new Schedule.
bg: Създаване на ново разписание.

en: Create a new Schema.
bg: Създаване на нова схема.

en: Create a new Sequence.
bg: Създаване на нова редица.

en: Create a new Server connection.
bg: Създаване на нова връзка към сървър.

en: Create a new Server registration.
bg: Създаване на нова сървърна регистрация.

en: Create a new Step.
bg: Създаване на нова стъпка.

en: Create a new Subscription.
bg: Създаване на нов абонамент.

en: Create a new Table.
bg: Създаване на нова таблица.

en: Create a new Tablespace.
bg: Създаване на ново таблично пространство.

en: Create a new Trigger Function.
bg: Създаване на нова спусъчна функция.

en: Create a new Trigger.
bg: Създаване на нов спусък.

en: Create a new Type.
bg: Създаване на нов тип.

en: Create a new Unique constraint.
bg: Създаване на ново ограничение за уникалност.

en: Create a new User.
bg: Създаване на нов потребител.

en: Create a new Variable.
bg: Създаване на нова променлива.

en: Create a new View.
bg: Създаване на нов изглед.

en: Create a new object of the same type as the selected object.
bg: Създаване на нов обект от типа на избрания.

en: Create a new object.
bg: Създаване на нов обект.

en: Create a new package.
bg: Създаване на нов пакет.

en: Create databases?
bg: Създаване на бази от данни?

en: Create new Schedule
bg: Създаване на ново разписание

en: Create new Slony-I Replication Cluster
bg: Създаване на нов репликационен клъстър тип "Slony-I"

en: Create new Step
bg: Създаване на нова стъпка

en: Create new favourites folder
bg: Създаване на нова папка с отметки

en: Create reports about the selected item.
bg: Създаване на отчет за избрания елемент.

en: Create roles?
bg: Създаване на роли?

en: Create the report in XHTML 1.0 Transitional format
bg: Създаване на отчета във формат "XHTML 1.0 Transitional"

en: Create the report in XML format
bg: Създаване на отчет във формат XML

en: Created
bg: Създаден

en: Creates a backup of the current database to a local file
bg: Създава резервно копие на текущата база от данни в местен файл.

en: Creates a backup of the entire server
bg: Създава резервно копие на целия сървър

en: Creates a backup of the global database objects
bg: Създава резервни копия на глобалните обекти на базата от данни

en: Creating DB connection: %s
bg: Създаване на връзка към БД: %s

en: Creating job thread for job %s
bg: Създаване на нишка за задача %s

en: Creating primary connection
bg: Създаване на първична връзка

en: Creation of index in referencing table suggested
bg: Препоръчва се създаването на индекс в рефериращата таблица

en: Creation of primary key suggested
bg: Предложено е създаването на първичен ключ

en: Cu&t	Ctrl-X
bg: &Изрязване	Ctrl-X

en: Current Password
bg: Текуща парола

en: Current Query
bg: Текуща заявка

en: Current value
bg: Текуща стойност

en: Current version
bg: Текуща версия

en: Custom autovacuum
bg: Потребителско автовакуумиране

en: Custom schedule
bg: Потребителско разписание

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut selected text to clipboard
bg: Изрязване на избрания текст в системния буфер

en: Cycled
bg: Зациклена

en: Cycled?
bg: Превъртяна?

en: DB Restriction
bg: Ограничение на БД

en: DB restriction
bg: Ограничение на БД

en: DBMS Messages
bg: Съобщения от СУБД

en: Data
bg: Данни

en: Data Output
bg: Данни

en: Data Sorting
bg: Подреждане на данните

en: Data export aborted.
bg: Износът на данни бе прекратен.

en: Data export completed successfully.
bg: Износът на данни бе успешно завършен.

en: Data export incomplete.
    
    %d row(s) contained characters that could not be converted to the local charset.
    
    Please correct the data or try using UTF8 instead.
bg: Непълен износ на данни.
    
    %d ред(а) съдържат знаци, които не могат да се преобразуват в местния знаков набор.
    
    Моля, коригирайте данните или опитайте с UTF8.

en: Data from %d rows copied to clipboard.
bg: Данните от %d реда са копирани в системения буфер.

en: Data grid
bg: Мрежа за данни

en: Data retrieval runtime:
bg: Време за извличане на данните:

en: Data type
bg: Тип на данните

en: Data written to file.
bg: Данните са записани във файл.

en: Database
bg: База от данни

en: Database Status
bg: Състояние на базата от данни

en: Database bar
bg: Лента за базите от данни

en: Database encoding is SQL_ASCII
bg: Кодировката на базата от данни е SQL_ASCII

en: Database encoding is Unicode
bg: Кодировката на базата от данни е Unicode

en: Database sanity check
bg: Проверка за коректност на базата от данни

en: Databases
bg: Бази от данни

en: Datatype
bg: Тип на данните

en: Date
bg: Дата

en: Days
bg: Дни

en: Dead Tuple Count
bg: Брой мъртви n-торки

en: Dead Tuple Length
bg: Дължина на мъртвите n-торки

en: Dead Tuple Percent
bg: Процент на мъртвите n-торки

en: Debug the selected object
bg: Трасиране на избрания обект

en: Debugger - %s
bg: Трасировчик - %s

en: Debugger connection terminated (session complete)
bg: Връзката с трасировчика е прекратена (сесията е завършила)

en: Debugging options for the selected item.
bg: Настройки при трасиране на избрания обект.

en: December
bg: декември

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default schema
bg: Схема по подразбиране

en: Default tablespace
bg: Таблично пространство по подразбиране

en: Default value
bg: Стойност по подразбиране

en: Default?
bg: По подразбиране?

en: Deferrable
bg: Отлагаемо

en: Deferrable?
bg: Отлагаемо?

en: Deferred
bg: Отложено

en: Definition
bg: Дефиниция

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete current row
bg: Изтриване на текущия ред

en: Delete rows?
bg: Изтриване на редове?

en: Delete selected lines.
bg: Изтриване на избраните редове.

en: Delete selected rows.
bg: Изтриване на избраните редове.

en: Delete/Drop the selected object.
bg: Изтриване/премахване на избрания обект.

en: Deleted Pages
bg: Изтрити страници

en: Deleting a superuser might result in unwanted behaviour (e.g. when restoring the database).
    Are you sure?
bg: Изтриването на свръхпотребител може да доведе до нежелано поведение (например при възстановяване на базата от данни).
    Сигурни ли сте?

en: Delimiter
bg: Разделител

en: Dependencies
bg: Зависимости

en: Dependent services
bg: Зависими услуги

en: Dependents
bg: Зависими

en: Depends on
bg: Зависи от

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Description
bg: Описание

en: Design
bg: Проект

en: Destroying job thread for job %s
bg: Разрушаване на нишка за задача %s

en: Detail:
bg: Подробности:

en: Dimensions
bg: Размери

en: Direction
bg: Посока

en: Disable $$ quoting
bg: Изключване на екранирането чрез "$$"

en: Disable Trigger
bg: Изключване на спусък

en: Disable all triggers on the selected table.
bg: Изключване на всички спусъци на избраната таблица.

en: Disable triggers
bg: Изключване на спусъците

en: Disconnec&t
bg: &Прекъсване на връзката

en: Disconnect from the selected server.
bg: Прекъсване на връзката с избрания сървър.

en: Display
bg: Показване

en: Display help on PostgreSQL database system.
bg: Показва помощ за СУБД PostgreSQL.

en: Display help on SQL commands.
bg: Показва помощ за SQL командите.

en: Display help on configuration options.
bg: Показва помощ за настройките.

en: Display help on the EnterpriseDB database system.
bg: Показва помощна информация за СУБД EnterpriseDB.

en: Display help on the PostgreSQL database system.
bg: Показва помощна информация за СУБД PostgreSQL.

en: Display help on the Slony replication system.
bg: Показва помощна информация за репликационна система Slony.

en: Display help on this window.
bg: Показва помощ за този прозорец.

en: Display helpful hints on current object.
bg: Показва полезни съвети за текущия обект.

en: Display options
bg: Настройки на показването

en: Display the following database objects:
bg: Показване на следните обекти:

en: Display the help topic for this dialog
bg: Показване на помощната тема за този диалогов прозорец

en: Display/edit the properties of the selected object.
bg: Показва/редактира параметрите на избрания обект.

en: Displays the current database status.
bg: Показва текущото състояние на база от данни.

en: Distinct Values
bg: Различни стойности

en: Do instead
bg: Замести

en: Do instead?
bg: Да заместя ли?

en: Do not prompt for unsaved files on exit
bg: Без запитване за незаписани файлове при изход

en: Do not show guru hints; I'm one myself
bg: Без съвети на експерта

en: Do not show this hint again
bg: Да не се показва повече този съвет

en: Do not use a stylesheet
bg: Без таблица със стилове

en: Do you want to save changes?
bg: Желаете ли да запишете промените?

en: Domain
bg: Обхват

en: Domains
bg: Обхвати

en: Done
bg: Край

en: Done.
bg: Край.

en: Double right-handed joins are not allowed.
bg: Двойните десни обединения не са разрешени.

en: Download language
bg: Изтегляне на език

en: Drop
bg: Премахване

en: Drop %s cascaded?
bg: Премахване на %s каскадно

en: Drop %s?
bg: Премахване на %s?

en: Drop Cascaded
bg: Премахване каскадно

en: Drop DB
bg: Премахване на БД

en: Drop cascaded
bg: Премахване каскадно

en: Drop multiple objects cascaded?
bg: Премахване на множество обекти каскадно?

en: Drop multiple objects?
bg: Премахване на множество обекти?

en: Drop the currently selected object.
bg: Премахване на текущо избрания обект.

en: Drop the selected object and all objects dependent on it.
bg: Премахване на избрания обект и всички обекти, зависещи от него.

en: Dropping database not allowed
bg: Не е разрешено премахването на базата от данни

en: Duration
bg: Продължителност

en: E&xit
bg: Из&ход

en: E&xit	Alt-F4
bg: Из&ход	Alt-F4

en: E&xplain
bg: &Тълкуване

en: E&xplain	F7
bg: &Тълкуване	F7

en: EDB bin path
bg: Път до изпълнимите файлове на EnterpriseDB

en: EDB help path
bg: Път до системната помощта за EnterpriseDB

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: ERROR: %s
bg: ГРЕШКА: %s

en: ERROR: Syntax error at character %d!
bg: ГРЕШКА: Синтактична грешка при знак %d!

en: Edit and delete favourites
bg: Редакция и изтриване на отметки

en: Edit and delete macros
bg: Редакция и изтриване на макроси

en: Edit general server configuration file.
bg: Редакция на общия файл с настройки за сървъра.

en: Edit grid help
bg: Помощ за мрежата за редактиране

en: Edit server access configuration file.
bg: Редакция на файла с настройки за достъп до сървъра.

en: Editing views, stored procedures or functions
bg: Редакция на изгледи, запазени процедури или функции

en: Element
bg: Елемент

en: Embed an external stylesheet into the report
bg: Вграждане в отчета на външна таблица със стилове

en: Embed pgAdmin's default stylesheet into the report.
bg: Вграждане в отчета на таблицата със стилове по подразбиране на pgAdmin

en: Empty Pages
bg: Празни страници

en: Enable all triggers on the selected table.
bg: Включване на всички спусъци на избраната таблица.

en: Enable or disable display of indent guides
bg: Включва или изключва показването на помощните линии за отстъпа

en: Enable or disable display of line ends
bg: Включване или изключване на показването на знаци за край на ред

en: Enable or disable display of whitespaces
bg: Включва или изключва показването на празни символи

en: Enable or disable selected trigger.
bg: Включване или изключване на избрания спусък.

en: Enable or disable word wrapping
bg: Включва или изключва пренасянето на думи

en: Enable triggers
bg: Включване на спусъците

en: Enabled
bg: Включен

en: Enabled?
bg: Разрешено?

en: Enabling autovacuum recommended
bg: Препоръчва се включването на автовакуумиране

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Encryption
bg: Шифроване

en: End
bg: Край

en: End date
bg: Крайна дата

en: End time
bg: Крайно време

en: Enter a description of this database connection.
bg: Въведете описание на тази връзка към база от данни.

en: Enter a filename to write application logs to.
bg: Въведете име на файла за трасиране на приложението.

en: Enter a title for the report
bg: Въведете заглавие за отчета

en: Enter any additional notes to include on the report
bg: Въведете допълнителни забележки за включване в отчета

en: Enter name of new folder
bg: Въведете име за нова папка

en: Enter new name
bg: Въведете ново име

en: Enter the filter string to apply to the data. SQL syntax should be used as the string will be used as a 'WHERE' clause.
bg: Въведете филтриращ низ, който да се приложи върху данните. Използвайте синтаксис на SQL, тъй като низът ще бъде използван като клауза "WHERE".

en: Enter the hostname or IP address of the server to connect to.
bg: Въведете името на машината или IP адреса на сървъра към който ще се свързвате.

en: Enter the name of the database on the server to use to make the initial connection. Normally this will be template1.
bg: Въведете името на базата от данни от сървъра, към която ще се осъществи началната връзка. Обикновено това е template1.

en: Enter the password to use when connecting to the server.
bg: Въведете парола за връзка със сървъра.

en: Enter the path or URL to the PostgreSQL documentation
bg: Въведете пътя или URL до документацията на PostgreSQL

en: Enter the port number that the server is listening on.
bg: Въведете номера на порта, на който сървърът ще слуша.

en: Enter the replacement text
bg: Въведете заместващ текст

en: Enter the required values for each parameter:
bg: Въведете изискваните стойности за всеки параметър:

en: Enter the string to search for
bg: Въведете низ за търсене

en: Enter the username to use when connecting to the server.
bg: Въведете име на потребител за връзка към сървъра.

en: Enumeration
bg: Изброяване

en: Error
bg: Грешка

en: Error connecting to the server: %s
bg: Грешка при свързване към сървъра: %s

en: Error while joining replication cluster
bg: Грешка при присъединяване към репликационен клъстър

en: Error!
bg: Грешка!

en: Error: No table or no column
bg: Грешка: Липсваща таблица или колона

en: Errors and N&otices
bg: Грешки и з&абележки

en: Errors, Notices, &SQL
bg: Грешки, забележки, &SQL

en: Establishing connection
bg: Установяване на връзка

en: Estimated cost
bg: Приблизителна цена

en: Estimated rows
bg: Приблизителен брой редове

en: Event
bg: Събитие

en: Event No
bg: Номер на събитие

en: Events
bg: Събития

en: Events pending
bg: Предстоящи събития

en: Every day
bg: Всеки ден

en: Every hour
bg: Всеки час

en: Every minute
bg: Всяка минута

en: Every month
bg: Всеки месец

en: Exceptions
bg: Изключения

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Execute arbitrary SQL queries.
bg: Изпълнение на произволни SQL заявки.

en: Execute macro
bg: Изпълнение на макрос

en: Execute query
bg: Изпълнение на заявка

en: Execute query, write result to file
bg: Изпълнение на заявка, запис на резултата във файл

en: Execute to file
bg: Изпълнение във файл

en: Executing SQL step %s (part of job %s)
bg: Изпълнение на стъпка %s от тип SQL (част от задача %s)

en: Executing batch step %s (part of job %s)
bg: Изпълнение на пакетна стъпка %s (част от задача %s)

en: Executing script file: %s
bg: Изпълнение на скриптов файл: %s

en: Execution Canceled
bg: Изпълнението е прекратено

en: Exit configuration tool
bg: Изход от инструмента за настройване

en: Exit debugger window
bg: Изход от прозореца на трасировчика

en: Exit query window
bg: Изход от прозореца за заявки

en: Explain
bg: Тълкуване

en: Explain &options
bg: &Настройки на тълкуването

en: Explain analyse query
bg: Тълкуване и анализиране на заявка

en: Explain analyze query
bg: Тълкуване и анализиране на заявка

en: Explain query
bg: Тълкуване на заявка

en: Explain text
bg: Текст на тълкуването

en: Explain verbose query
bg: Разширено тълкуване на заявка

en: Export data
bg: Износ на данни

en: Export data to file
bg: Износ на данните във файл

en: Expression
bg: Израз

en: Expression Error
bg: Грешка в израз

en: External
bg: Външен

en: FK index name
bg: Име на индекс на ВК

en: Failed
bg: Пропаднал

en: Failed to apply the XSL stylesheet to the XML document!
bg: Грешка при прилагане на таблица със стилове тип XSL върху документ тип XML!

en: Failed to create new connection to database %s
bg: Грешка при създаване на нова връзка с базата от данни %s

en: Failed to create primary connection!
bg: Грешка при създаване на първичнна връзка!

en: Failed to disable the CONNECT privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за СВЪРЗВАНЕ"!

en: Failed to disable the DELETE privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за ИЗТРИВАНЕ"!

en: Failed to disable the INSERT privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за ВМЪКВАНЕ"!

en: Failed to disable the REFERENCES privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за РЕФЕРИРАНЕ"!

en: Failed to disable the RULE privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за ПРАВИЛА"!

en: Failed to disable the TRIGGER privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за СПУСЪЦИ"!

en: Failed to disable the USAGE privilege checkbox!
bg: Провал при изключване на полето за отметка за "Право за ИЗПОЛЗВАНЕ"!

en: Failed to execute: %s --version
bg: Грешка при изпълнение: %s --version

en: Failed to load favourites file!
bg: Грешка при зареждане на файла с отметки!

en: Failed to load macros file!
bg: Грешка при зареждане на файла с макроси!

en: Failed to open file %s.
bg: Неуспешно отваряне на файла %s.

en: Failed to parse the XML document!
bg: Грешка при разбор на документ тип XML!

en: Failed to parse the XML stylesheet!
bg: Грешка при разбор на таблица със стилове за XML!

en: Failed to parse the XSL stylesheet!
bg: Грешка при синтактичен разбор на таблица със стилове тип XSL!

en: Failed to query jobs table!
bg: Грешка при заявка към таблицата със задачите!

en: Failed to read favourites file!
bg: Грешка при четене на файла с отметки!

en: Failed to read macros file!
bg: Грешка при четене на файл с макроси!

en: Failed to read the processed document!
bg: Грешка при четене на обработвания документ!

en: Failed to start server %s: Errcode=%d
    Check event log for details.
bg: Грешка при стартиране на сървърa %s: Код на грешка=%d
    Проверете в дневника за събитията за подробности.

en: Failed to stop server %s: Errcode=%d
    Check event log for details.
bg: Грешка при спиране на сървърa %s: Код на грешка=%d
    Проверете в дневника за събитията за подробности.

en: Failed to to apply the XSL stylesheet to the XML document!
bg: Грешка при прилагане на таблица със стилове тип XSL върху документ тип XML!

en: Failed to to read the processed document!
bg: Грешка при четене на обработвания документ!

en: Failed to write to favourites file!
bg: Грешка при запис във файла с отметки!

en: Failed to write to macros file!
bg: Грешка при запис на файл с макроси!

en: Failed to write to the output file: %s
bg: Неуспешен запис във файл с резултати: %s

en: Family
bg: Фамилия

en: Fav&ourites
bg: &Отметки

en: Favourites
bg: Отметки

en: February
bg: февруари

en: File cannot be opened with this format.
    Please chose another format.
bg: Файлът не може да бъде отворен в посочения формат.
    Моля, изберете друг формат.

en: Filename
bg: Име на файл

en: Fill Factor
bg: Коефициент на запълване

en: Fill factor
bg: Коефициент на запълване

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter String (eg. oid > 10 AND oid < 50)
bg: Низ на филтъра (например oid > 10 AND oid < 50)

en: Filter string syntax validates OK!
bg: Синтаксисът на филтриращия низ е проверен!

en: Final function
bg: Крайна функция

en: Final type
bg: Краен тип

en: Find
bg: Търсене

en: Find and Replace
bg: Търсене и замяна

en: Find and Replace text
bg: Търсене и замяна на текст

en: Find and replace all occurrences of the specified text
bg: Търсене и замяна на всички срещания на указания текст

en: Find and replace text
bg: Търсене и замяна на текст

en: Find and replace the specified text
bg: Търсене и замяна на указания текст

en: Find text
bg: Търсене на текст

en: Find the specified text
bg: Търсене на указания текст

en: Find what:
bg: Търсене на:

en: Fires
bg: Файлове

en: Font
bg: Шрифт

en: For each
bg: За всеки

en: For type
bg: За типа

en: Foreign Key
bg: Външен ключ

en: Foreign Key Check
bg: Проверка на външен ключ

en: Foreign key
bg: Външен ключ

en: Foreign key?
bg: Външен ключ?

en: Format
bg: Формат

en: Forward
bg: Напред

en: Forward to next page.
bg: Напред към следващата страница

en: Forwards
bg: Напред

en: Free Space
bg: Свободно място

en: Frequently asked questions about pgAdmin III.
bg: Често-задавани въпроси за pgAdmin III.

en: Frequently asked questions.
bg: Често задавани въпроси.

en: Friday
bg: петък

en: From
bg: От

en: From the cursor
bg: От курсора

en: From the top
bg: От началото

en: Function
bg: Функция

en: Functions
bg: Функции

en: General
bg: Общи

en: Generate a DDL report for this object.
bg: Създаване на отчет за зависещите от този обект.

en: Generate a data dictionary report for this object.
bg: Създаване на отчет за речника за данни за този обект.

en: Generate a dependencies report for this object.
bg: Създаване на отчет за зависимостите на този обект.

en: Generate a dependents report for this object.
bg: Създаване на отчет за зависещите от този обект.

en: Generate a properties report for this object.
bg: Създаване на отчет за свойствата за този обект.

en: Generate a report
bg: Създаване на отчет

en: Generate a statistics report for this object.
bg: Създаване на статистически отчет за този обект.

en: Generate an object list report for this collection.
bg: Създаване на отчет за списъка с обекти за тази колекция.

en: Generated
bg: Създаден

en: Get extended statistics via pgstatindex for the selected object.
bg: Получаване на разширени статистически данни за избрания обект чрез "pgstatindex".

en: Get extended statistics via pgstattuple for the selected object.
bg: Разширена статистика чрез "pgstattuple" за избрания обект.

en: Global ID
bg: Глобален идентификатор

en: Grant Wizard
bg: Съветник по правата

en: Granted
bg: Предоставен

en: Grants rights to multiple objects
bg: Предоставя права върху няколко обекта

en: Greater than operator
bg: Оператор по-голямо

en: Group
bg: Група

en: Group ID
bg: ID на Група

en: Group Role
bg: Групова роля

en: Group Roles
bg: Групова роли

en: Group/User
bg: Група/Потребител

en: Groupname
bg: Име на група

en: Groups
bg: Групи

en: Groups/group roles
bg: Групи/групови роли

en: Guru Hint
bg: Съвет на експерта

en: Guru Hints
bg: Съвети на експерта

en: HTML Stylesheet files (*.css)|*.css|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове със стилове за HTML (*.css)|*.css|Всички файлове (*.*)|*.*

en: HTML files (*.html)|*.html|All files (*.*)|*.*
bg: HTML файлове (*.html)|*.html|Всички файлове (*.*)|*.*

en: HTTP proxy
bg: Сървър-посредник

en: Handler
bg: Манипулатор

en: Hanging event
bg: Висящо събитие

en: Has OIDs
bg: Има OID

en: Has OIDs?
bg: Има OID?

en: Header
bg: Заглавна част

en: Heap Blocks Hit
bg: Улучени блокове от динамичната памет

en: Heap Blocks Read
bg: Прочетени блокове от динамичната памет

en: Help
bg: Помощ

en: Hide system objects
bg: Скриване на системните обекти

en: Hint:
bg: Съвет:

en: Hints
bg: Съвети

en: Histogram Bounds
bg: Граници на хистограма

en: History
bg: Хронология

en: Host
bg: Хост

en: Hostname
bg: Име на машина

en: Hostname/IP Address
bg: Име на машина/IP адрес

en: Hours
bg: Часове

en: How to send a bugreport to the pgAdmin Development Team.
bg: Как да изпратите доклад за дефект до разработчиците на pgAdmin.

en: Huh?
bg: А?

en: INSERT script
bg: Скрипт за INSERT

en: IP Address
bg: IP адрес

en: IP-Address
bg: IP-адрес

en: Ident authentication failed
bg: Удостоверяването по име пропадна

en: If a malformed configuration is written to the server, it might show problems when restarting or reloading.
    Are you sure the configuration is correct?
bg: Ако на съвъра бъдат записани неправилни настройки, това ще породи проблеми при рестартиране или презареждане.
    Сигурни ли сте, че настройките са правилни?

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Ignored
bg: Игнориран

en: Implementation
bg: Реализация

en: Implicit
bg: Подразбиращ се

en: Include a link to an external stylesheet in the report.
bg: Включване в отчета на връзка към външна таблица със стилове.

en: Include a link to the specified stylesheet in the XML file
bg: Включване във файла тип XML на връзка към указаната таблица със стилове.

en: Include the SQL from the object or query in the report?
bg: Включване на SQL от обекта или заявката в отчета?

en: Include the SQL in the report?
bg: Включване на SQL в отчета?

en: Incorrect password!
bg: Грешна парола!

en: Increment
bg: Увеличаване

en: Indent characters
bg: Знаци за отстъп

en: Index
bg: Индекс

en: Index Blocks Hit
bg: Улучени индексни блокове

en: Index Blocks Read
bg: Прочетени индексни блокове

en: Index Name
bg: Име на индекс

en: Index OID
bg: Обектен идентификатор на индекс

en: Index Scans
bg: Индексирано преглеждане

en: Index Size
bg: Размер на индекс

en: Index Tuples Fetched
bg: Взети индексни n-торки

en: Indexes
bg: Индекси

en: Indexes Size
bg: Размер на индекса

en: Info pane
bg: Информационен панел

en: Inherited
bg: Наследен

en: Inherited from table
bg: Наследен от таблица

en: Inherited from table %s
bg: Наследен от таблица %s

en: Inherited tables
bg: Наследени таблици

en: Inherited tables count
bg: Брой наследени таблици

en: Inherits from tables
bg: Наследени от таблици

en: Inherits rights from parent roles
bg: Наследява права от родителските роли

en: Inherits tables
bg: Наследени таблици

en: Inherits?
bg: Наследява?

en: Initial DB
bg: Начална БД

en: Initial Database
bg: Начална база от данни

en: Initial condition
bg: Начално условие

en: Initial database
bg: Начална база от данни

en: Initial database can't be dropped.
bg: Началната база от данни не може да се премахне.

en: Initializing...
bg: Инициализация...

en: Initially?
bg: Начално?

en: Input function
bg: Входна функция

en: Input type
bg: Входен тип

en: Input types
bg: Входни типове

en: Insert commands
bg: Въведете команди

en: Internal - not externally settable
bg: Вътрешно - не може да задава отвън

en: Internal Pages
bg: Вътрешни страници

en: Internal length
bg: Вътрешна дължина

en: Interval
bg: Интервал

en: Invalid command line argument
bg: Невалиден параметър на командния ред

en: Invalid port number specified.
bg: Въведен е невалиден номер на порт.

en: Invalid step type!
bg: Невалиден тип стъпка!

en: Is forwarded
bg: Е препратен

en: January
bg: януари

en: Job
bg: Задача

en: Job class
bg: Вид задача

en: Jobs
bg: Задачи

en: Join
bg: Обединение

en: Join Type
bg: Тип на обединението

en: Join existing cluster
bg: Присъединяване към съществуващ клъстър

en: Join function
bg: Обединяваща функция

en: July
bg: юли

en: June
bg: юни

en: Key
bg: Ключ

en: Kind
bg: Вид

en: Label
bg: Етикет

en: Labels
bg: Етикети

en: Language
bg: Език

en: Languages
bg: Езици

en: Last ack timestamp
bg: Време на последното потвърждение

en: Last acknowledged
bg: Последният потвърден

en: Last day
bg: Последен ден

en: Last event
bg: Последно събитие

en: Last event timestamp
bg: Време на последното събитие

en: Last response time
bg: Последно време за отговор

en: Last result
bg: Последен резултат

en: Last run
bg: Последно стартиране

en: Last system OID
bg: Последно системно OID

en: Leaf Pages
bg: Листови страници

en: Left Sort operator
bg: Оператор за ляво подреждане

en: Left Table Columns
bg: Колони на лявата таблица

en: Left sort op
bg: Оператор за ляво подреждане

en: Left type
bg: Тип отляво

en: Length
bg: Дължина

en: Less Than operator
bg: Оператор по-малко от

en: Level
bg: Ниво

en: Limit bar
bg: Лента за ограничението

en: Limit exceeded
bg: Ограничението е превишено

en: Link symbol
bg: Свързващ символ

en: Lists the columns that the data will be sorted by.
bg: Показва колоните, по които ще бъдат подредени данните

en: Ln %d Col %d
bg: Ред %d Колона %d

en: Ln %d Col %d Ch %d
bg: Ред %d Колона %d Знак %d

en: Local
bg: Локален

en: Local Node
bg: Местен възел

en: Local Variables
bg: Локални променливи

en: Local charset
bg: Местна кодова таблица

en: Local column
bg: Местна колона

en: Local node
bg: Местен възел

en: Local node ID
bg: Идентификатор на местен възел

en: Location
bg: Местоположение

en: Lock Set
bg: Заключване на набора

en: Lock a replication set against updates.
bg: Залючва репликационен набор за обновления.

en: Lock set
bg: Заключване на набора

en: Locks
bg: Заключванията

en: Log Level
bg: Ниво на трасировка

en: Log entry
bg: Вписване в дневника

en: Log files (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*
bg: Log файлове (*.log)|*.log|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Logfile
bg: Файл-дневник

en: Logfile (%ID will be replaced with the Process ID)
bg: Файл-дневник (%ID ще бъде заменено с идентификатора на процеса)

en: Logfile rotation
bg: Превъртане на файла-дневник

en: Logging
bg: Дневник

en: Login Role
bg: Роля за влизане

en: Login Roles
bg: Роли за влизане

en: Mac
bg: март

en: Mac (CR)
bg: CR/LF

en: Maintain %s %s
bg: Поддържа %s %s

en: Maintain the current database or table.
bg: Поддръжка на текущата база от данни или таблица.

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Maintenance DB
bg: БД за поддръжка

en: Maintenance database
bg: База данни за поддръжка

en: Maintenance database can't be dropped.
bg: Базата от данни за поддръжка не може да се премахне.

en: Maintenance operation
bg: Операции за поддръжка

en: Manage Macros
bg: Управление на макросите

en: Manage favourites
bg: Управление на отметките

en: Manage favourites...
bg: Управление на отметките...

en: Manage macros...
bg: Управление на макросите...

en: March
bg: март

en: Match case
bg: Чувствителност към регистъра

en: Match full
bg: Пълно съвпадение

en: Match on whole words
bg: Съвпадение по цяла дума

en: Match type
bg: Съвпадение по тип

en: Max response time
bg: Максимално време за отговор

en: Max. characters per column
bg: Макс. брой символи за колона

en: Maximum
bg: Максимум

en: Maximum rows to retrieve
bg: Максимум редове за извеждане

en: Maximums rows to retrieve into output window; 0 = unlimited
bg: Максимум редове за извеждане в прозореца за резултати; 0 = неограничено

en: May
bg: май

en: May forward
bg: Може да препраща

en: Member
bg: Член

en: Member count
bg: Брой членове

en: Member name
bg: Име на участника

en: Member of
bg: Член на

en: Members
bg: Членове

en: Merge Set
bg: Вливане на набор

en: Merge set
bg: Вливане на набор

en: Merge set into another set
bg: Вливане на множество в друго множество

en: Merge two replication sets.
bg: Сливане на два репликационни набора

en: Messages
bg: Съобщения

en: Method
bg: Метод

en: Minimum
bg: Минимум

en: Minutes
bg: Минути

en: Missing information
bg: Липсваща информация

en: Mode
bg: Режим

en: Monday
bg: понеделник

en: Month Days
bg: Дни от месеца

en: Monthdays
bg: Дни от месеца

en: Months
bg: Месе

en: Most Common Frequencies
bg: Най-често срещани стойности

en: Most Common Values
bg: Най-често срещани стойности

en: Move Set
bg: Преместване на набор

en: Move replication set to different node
bg: Премества репликационен набор в различен възел

en: Move set
bg: Преместване на набор

en: Move set to other node
bg: Премества набор в друг възел

en: Moved
bg: Преместено

en: Multiple Column Joins
bg: Обединение по няколко колони

en: Multiple clusters
bg: Множество клъстъри

en: Name
bg: Име

en: Name may not start with '_'.
bg: Името не може да започва с '_'.

en: Need password
bg: Нужна е парола

en: Need password?
bg: Нужна е парола?

en: Negator
bg: Негатор

en: New
bg: Нов

en: New &Object
bg: Нов &обект

en: New Aggregate
bg: Ново обобщение

en: New Aggregate...
bg: Ново обобщение

en: New Cast
bg: Ново преобразуване

en: New Cast...
bg: Ново преобразуване...

en: New Catalog Object...
bg: Нов каталожен обект...

en: New Catalog...
bg: Нов каталог...

en: New Check
bg: Нова проверка

en: New Check Constraint
bg: Ново ограничение от тип проверка

en: New Check...
bg: Нова проверка...

en: New Column
bg: Нова колона

en: New Column...
bg: Нова колона...

en: New Conversion
bg: Ново превръщане

en: New Conversion...
bg: Ново превръщане...

en: New Database
bg: Нова база от данни

en: New Database...
bg: Нова база от данни...

en: New Domain
bg: Нов обхват...

en: New Domain...
bg: Нов обхват...

en: New Foreign Key
bg: Нов външен ключ

en: New Foreign Key...
bg: Нов външен ключ...

en: New Function
bg: Нова функция

en: New Function...
bg: Нова функция...

en: New Group
bg: Нова група

en: New Group Role
bg: Нова групова роля

en: New Group Role...
bg: Нова групова роля...

en: New Group...
bg: Нова група...

en: New Index
bg: Нов индекс

en: New Index...
bg: Нов индекс...

en: New Job
bg: Нова задача

en: New Language
bg: Нов език

en: New Language...
bg: Нов език...

en: New Login Role
bg: Нова роля за влизане...

en: New Login Role...
bg: Нова роля за влизане...

en: New Node
bg: Нов възел

en: New Operator
bg: Нов оператор

en: New Operator Class
bg: Нов операторен клас

en: New Operator Class...
bg: Нов операторен клас...

en: New Operator Family...
bg: Нова операторна фамилия

en: New Operator...
bg: Нов оператор...

en: New Package...
bg: Нов пакет...

en: New Password
bg: Нова парола

en: New Path
bg: Нов път

en: New Primary Key
bg: Нов първичен ключ

en: New Primary Key...
bg: Нов първичен ключ...

en: New Procedure
bg: Нова процедура

en: New Procedure...
bg: Нова процедура...

en: New Public Synonym...
bg: Нов публичен синоним.

en: New Replication Set
bg: Нов репликационен набор

en: New Rule
bg: Ново правило

en: New Rule...
bg: Ново правило...

en: New Schedule
bg: Ново разписание

en: New Schema
bg: Нова схема

en: New Schema...
bg: Нова схема...

en: New Sequence
bg: Новa редица

en: New Sequence...
bg: Нова редица...

en: New Server
bg: Нов сървър

en: New Server Registration
bg: Нова сървърна регистрация

en: New Slony-I Cluster
bg: Нов клъстър тип "Slony-I"

en: New Slony-I Cluster...
bg: Нов клъстър тип "Slony-I"...

en: New Slony-I cluster...
bg: Нов клъстър тип "Slony-I"...

en: New Step
bg: Нова стъпка

en: New Subscription
bg: Нов абонамент

en: New Table
bg: Нова таблица

en: New Table...
bg: Нова таблица...

en: New Tablespace
bg: Ново таблично пространство

en: New Tablespace...
bg: Ново таблично пространство...

en: New Trigger
bg: Нов спусък

en: New Trigger Function
bg: Нова спусъчна функция

en: New Trigger Function...
bg: Нова спусъчна функция...

en: New Trigger...
bg: Нов спусък...

en: New Type
bg: Нов тип

en: New Type...
bg: Нов тип...

en: New Unique Constraint
bg: Ново ограничение за уникалност

en: New Unique Constraint...
bg: Ново ограничение за уникалност...

en: New User
bg: Нов потребител

en: New User...
bg: Нов потребител...

en: New Variable...
bg: Нова променлива...

en: New View
bg: Нов изглед

en: New View...
bg: Нов изглед...

en: New folder
bg: Нова папка

en: New length must not be less than old length.
bg: Новата дължина не трябва да бъде по-малка от старата.

en: New precision must not be less than old precision.
bg: Новата точност не трябва да бъде по-малка от старата.

en: New total digits must not be less than old total digits.
bg: Новият максимален брой цифри не трябва да е по-малък от стария.

en: New window
bg: Нов прозорец

en: Next run
bg: Следващо стартиране

en: No
bg: Не

en: No Table or view.
bg: Таблицата или изгледа не съществуват.

en: No ack for
bg: Няма потвърждение за

en: No configuration setting detected that appears doubtful.
bg: Не са открити съмнително-изглеждащи настройки.

en: No connection to database.
bg: Няма връзка с базата от данни.

en: No connections found!
bg: Няма намерени връзки!

en: No data to export.
bg: Няма данни за изнасяне.

en: No limit
bg: Без ограничение

en: No node available to move this set to.
bg: Няма наличен възел, в който да се премести този набор.

en: No owner
bg: Без собственик

en: No path to any provider node; add proper path.
bg: Няма път до възели-доставчици; добавете валиден път.

en: No properties are available for the current selection
bg: Няма достъпни свойства за текущия избор

en: No set available to merge to.
bg: Няма наличен набор, с който да се слее.

en: No statistics are available for the current selection
bg: Няма достъпна статистика за текущия избор

en: No steps
bg: Няма стъпки

en: No stylesheet data could be read from the file %s: Errcode=%d.
bg: Няма прочетени стилови данни от файла %s: Код=%d.

en: Node
bg: Възел

en: Node "%s" not running
bg: Възелът "%s" не работи

en: Node ID is already in use.
bg: Идентификатора на възел вече е употребен.

en: Nodes
bg: Възли

en: None
bg: Нищо

en: Not NULL
bg: Различно от NULL

en: Not NULL?
bg: Различно ли е от NULL?

en: Not Null?
bg: Без NULL?

en: Not currently running
bg: В момента не се изпълнява

en: Not implemented
bg: Не е реализирано

en: Not implemented.
bg: Не е реализирано.

en: Note: Only objects global to the entire database cluster will be backed
    up. The backup format will be PLAIN.
bg: Забележка: ще бъде направено резервно копие само на обектите, общи за целия клъстър.
    Формата на резервното копие ще бъде PLAIN.

en: Note: The backup format will be PLAIN.
bg: Забележка: формата на резервното копие ще бъде PLAIN.

en: Note: changes to server settings will take effect the next time the server is connected.
bg: Забележка: промените в настройките на сървъра ще се отразят при следващото свързване.

en: Notes
bg: Бележки

en: Nothing
bg: Нищо

en: November
bg: ноември

en: Null Fraction
bg: Дял на редовете с NULL

en: OK
bg: ОК

en: OK.
bg: ОК.

en: Object browser
bg: Обектен навигатор

en: Object file
bg: Обектен файл

en: October
bg: октомври

en: Old style FKs
bg: Старостилни външни ключове

en: Oldest outstanding
bg: Най-стария висящ

en: On Delete
bg: При изтриване

en: On Update
bg: При обновяване

en: On delete
bg: При изтриване

en: On error
bg: При грешка

en: On update
bg: При обновяване

en: One Row with OID %d inserted.
bg: Вмъкнат е един ред с OID %d

en: One or more dependent services didn't start; see the eventlog for details.
bg: Една или повече зависими услуги не са стартирали; за подробности - вижте дневника на събитията.

en: Online Update
bg: Онлайн обновяване

en: Only data
bg: Само данните

en: Only schema
bg: Само схемата

en: Open
bg: Отваряне

en: Open .pgpass
bg: Отваряне на .pgpass

en: Open a new query window
bg: Отворяне на нов прозорец за заявки

en: Open a query file
bg: Отвори файл със заявки

en: Open configuration editor with .pgpass
bg: Отваряне на редактора за настройките с .pgpass

en: Open configuration editor with pg_hba.conf.
bg: Отваряне на редактора на настройки с pg_hba.conf.

en: Open configuration editor with pgpass.conf.
bg: Отваряне на редактора за настройките с pgpass.conf.

en: Open configuration editor with postgresql.conf.
bg: Отваряне на редактора за настройките с postgresql.conf.

en: Open configuration file
bg: Отваряне на файла с настройките

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Open pg_hba.conf
bg: Отваряне на pg_hba.conf

en: Open pg_hba.conf...
bg: Отваряне на pg_hba.conf...

en: Open pgpass.conf
bg: Отваряне на pgpass.conf

en: Open postgresql.conf
bg: Отваряне на postgresql.conf

en: Open postgresql.conf...
bg: Отваряне на postgresql.conf...

en: Open query file
bg: Отваряне на файл със заявки

en: Open the helpfile.
bg: Отваря файла със системната помощ.

en: Open the output file in the default browser?
bg: Отваряне на резултатния файл в браузъра по подразбиране?

en: Open the pgAdmin III helpfile.
bg: Отваряне на файла за помощ на pgAdmin III.

en: Operator
bg: Оператор

en: Operator Class
bg: Операторен клас

en: Operator Classes
bg: Операторни класове

en: Operator Families
bg: Операторни фамилии

en: Operator Family
bg: Операторна фамилия

en: Operator classes
bg: Операторни класове

en: Operator families
bg: Операторни фамилии

en: Operator function
bg: Функция на оператор

en: Operators
bg: Оператори

en: Option
bg: Опция

en: Options
bg: Настройки

en: Options modifying Explain output
bg: Настройки, променящи резултата при тълкуване

en: Or
bg: Или

en: Origin
bg: Произход

en: Origin Node
bg: Възел на произход

en: Out of Memory for cacheLinePool
bg: Липсва памет за cacheLinePool

en: Output
bg: Резултат

en: Output file
bg: Файл за резултати

en: Output format
bg: Формат на извеждане

en: Output function
bg: Изходна функция

en: Output pane
bg: Панел за резултати

en: Overwrite file?
bg: Презапис на файл?

en: Owner
bg: Собственик

en: PG bin path
bg: Път до изпълнимите файлове на PostgreSQL

en: PG help path
bg: Път до системната помощта за PostgreSQL

en: PLAIN options
bg: Настройки на PLAIN

en: Package
bg: Пакет

en: Package Variables
bg: Пакетни променливи

en: Packages
bg: Пакети

en: Parameter
bg: Параметър

en: Parameters
bg: Параметри

en: Passed by Value?
bg: Предаден по стойност?

en: Passed by value
bg: Предаден по стойност

en: Password
bg: Парола

en: Password (again)
bg: Парола (отново)

en: Password successfully changed!
bg: Успешно сменена парола!

en: Passwords do not match!
bg: Паролите не съвпадат!

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste Data
bg: Поставяне на данни

en: Paste data from the clipboard.
bg: Поставяне на данни от системния буфер

en: Paste selected text from clipboard
bg: Поставяне на избрания текст от системния буфер

en: Path
bg: Път

en: Paths
bg: Пътища

en: Please choose user language:
bg: Моля, изберете език:

en: Please enter function definition.
bg: Моля, въведете дефиниция на функция.

en: Please enter function source code.
bg: Моля, въведете кода на функцията.

en: Please enter password for user %s
    on server %s
bg: Моля, въведете парола за потребителя %s
    на сървър %s

en: Please enter password for user %s
    on server %s (%s)
bg: Моля, въведете парола за потребителя %s
    на сървър %s (%s)

en: Please provide dbname in connect info.
bg: Моля, задайте име на БД в информацията за свързване.

en: Please provide host in connect info.
bg: Моля, укажете хост в информацията за свързване.

en: Please provide user in connect info.
bg: Моля, укажете потребител в информацията за свързване.

en: Please select a cluster name.
bg: Моля, изберете име на клъстър.

en: Please select a database.
bg: Моля, изберете база от данни.

en: Please select a datatype.
bg: Моля, изберете тип на данните.

en: Please select at an event.
bg: Моля, изберете събитие.

en: Please select base datatype.
bg: Моля, изберете базов тип на данните.

en: Please select index.
bg: Моля, изберете индекс.

en: Please select language.
bg: Моля, изберете език.

en: Please select left or right datatype.
bg: Моля, изберете ляв или десен тип на данните.

en: Please select node to move this replication set to.
bg: Моля, изберете възел, в който да се премести този репликационен набор.

en: Please select origin node of replication events.
bg: Моля, изберете възел на произход на репликационни събития.

en: Please select provider node for replication events.
bg: Моля, изберете възел-доставчик на репликационни събития.

en: Please select provider node.
bg: Моля, изберете възел-доставчик.

en: Please select replication set to merged to.
bg: Моля, изберете репликационен набор, с който да се слее.

en: Please select return type.
bg: Моля, изберете тип на резултата.

en: Please select sequence to replicate.
bg: Моля, изберете редица за репликация.

en: Please select state datatype.
bg: Моля, изберете тип на данните за състоянието.

en: Please select table to replicate.
bg: Моля, изберете таблица за репликация.

en: Please select target datatype.
bg: Моля, изберете целеви тип на данните.

en: Please select target object.
bg: Моля, изберете целеви обект.

en: Please select target schema.
bg: Моля, изберете целева схема.

en: Please select target type.
bg: Моля, изберете целеви тип.

en: Please specify FK index name.
bg: Моля, въведете име на индекс на ЧК.

en: Please specify a procedure.
bg: Моля, посочете процедура.

en: Please specify address.
bg: Моля, въведете адрес.

en: Please specify at least one action.
bg: Моля, посочете поне едно действие.

en: Please specify at least one label.
bg: Моля, укажете поне един етикет.

en: Please specify at least two members.
bg: Моля, определете поне два члена.

en: Please specify code to execute.
bg: Моля, въведете код за изпълнение.

en: Please specify columns.
bg: Моля, определете колоните.

en: Please specify condition.
bg: Моля, определете условие.

en: Please specify conversion function.
bg: Моля, задайте превръщаща функция.

en: Please specify description.
bg: Моля, въведете описание.

en: Please specify input conversion function.
bg: Моля, задайте входна превръщаща функция.

en: Please specify internal storage length.
bg: Моля, задайте дължина на вътрешното представяне.

en: Please specify language handler.
bg: Моля, задайте езиков манипулатор.

en: Please specify local node ID.
bg: Моля, укажете идентификатор на местен възел.

en: Please specify local node name.
bg: Моля, въведете име на местен възел.

en: Please specify location.
bg: Моля, въведете местоположение.

en: Please specify name.
bg: Моля, задайте име.

en: Please specify object library.
bg: Моля, задайте библиотека с обекти.

en: Please specify output conversion function.
bg: Моля, задайте изходна преобразуваща функция.

en: Please specify package body.
bg: Моля, укажете тяло на пакета

en: Please specify package header.
bg: Моля, укажете заглавна част на пакета.

en: Please specify port.
bg: Моля, въведете порт.

en: Please specify source datatype.
bg: Моля, задайте входен тип на данните.

en: Please specify source encoding.
bg: Моля, задайте входяща кодировка.

en: Please specify start date.
bg: Моля, въведете начална дата.

en: Please specify state function.
bg: Моля, задайте функция на състояние.

en: Please specify target encoding.
bg: Моля, задайте изходна кодировка.

en: Please specify trigger function.
bg: Моля, укажете спусъчна функция.

en: Please specify user name
bg: Моля, въведете потребителско име

en: Please specify valid length.
bg: Моля, задайте валидна дължина.

en: Please specify valid numeric precision (0..
bg: Моля, задайте валидна цислова точност (0..

en: Port
bg: Порт

en: Position
bg: Позиция

en: PostgreSQL Description
bg: Описание на PostgreSQL

en: PostgreSQL Version
bg: Версия на PostgreSQL

en: Precision
bg: Точност

en: Preferences
bg: Настройки

en: Primary Key
bg: Първичен Ключ

en: Primary key
bg: Първичен ключ

en: Primary key?
bg: Първичен ключ?

en: Primary?
bg: Първичен?

en: Private
bg: Частен

en: Privileges
bg: Права

en: Privileges for %s
bg: Права за %s

en: Privileges for %s %s
bg: Права за %s %s

en: Problem with resource
bg: Проблем с ресурс

en: Problem with resource %s: Notebook not found.
    Prepare to crash!
bg: Проблем с ресурс %s: не е открит бележник.
    Подгответе се за срив!

en: Procedure
bg: Процедура

en: Procedure
bg: Процедура

en: Procedures
bg: Процедури

en: Process returned exit code %d.
bg: Процесът върна код при завършване %d.

en: Process the XML data using the specified stylesheet
bg: Обработка на данни от XML чрез указаната таблица със стилове

en: Properties
bg: Свойства

en: Property
bg: Свойство

en: Provider
bg: Доставчик

en: Provider ID
bg: Идентификатор на доставчика

en: Provider Name
bg: Име на доставчика

en: Public
bg: Публичен

en: Public Synonyms
bg: Публични синоними

en: Public synonym
bg: Публичен синоним

en: Public synonyms
bg: Публични синоними

en: Published
bg: Публикувано

en: Query
bg: Заявка

en: Query &builder
bg: &Построяване на заявка

en: Query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
bg: Файл със заявки (*.sql)|*.sql|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове със заявки (*.sql)|*.sql|Файлове със заявки в UTF-8 (*.sql)|*.sql|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.usql)|*.usql|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове със заявки (*.sql)|*.sql|Файлове със заявки в UTF-8 (*.usql)|*.usql|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Query inserted one row with OID %d.
bg: Заявката вмъкна един ред с OID %d.

en: Query inserted one rows with OID %d.
bg: Заявката вмъкна един ред с OID %d.

en: Query is running.
bg: Заявката се обработва.

en: Query result with %d rows discarded.
bg: Резултатът от заявка с %d реда е изоставен.

en: Query result with %d rows will be returned.
bg: Върнатия резултат от заявката ще бъде %d реда.

en: Query results
bg: Резултат от заявката

en: Query returned successfully with no result in %s ms.
bg: Заявката приключи успешно без върнат резултат за %s милисекунди.

en: Query returned successfully: %d rows affected, %s ms execution time.
bg: Заявката приключи успешно: %d засегнати реда, време за изпълнение - %s мс.

en: Query returned successfully: one row with OID %d inserted, %s ms execution time.
bg: Заявката приключи успешно: един вмъкнат ред с OID %d, време за изпълнение - %s мс.

en: Query start
bg: Начало на заявката

en: Query took a long time to complete
bg: Заявката отне много време за изпълнението си

en: Query tool
bg: Инструмент за заявки

en: Quick report
bg: Бърз отчет

en: Quit this program.
bg: Изход от програмата.

en: Quote char
bg: Знак за екраниране

en: Quoting
bg: Екраниране

en: REINDEX options
bg: Настройки на REINDEX

en: Re&fresh	F5
bg: &Обновяване	F5

en: Re&load module
bg: &Презареждане на модул

en: Reached end of the document
bg: Достигнат е края на документа

en: Reached the end of the document
bg: Достигнат е края на документа

en: Read and write Unicode UTF-8 files
bg: Четене и запис на файлове тип Unicode UTF-8

en: Ready.
bg: Готово.

en: Receive function
bg: Получена функция

en: Receiver
bg: Получател

en: Receiver ID
bg: Идентификатор на получател

en: Receiver Name
bg: Име на получател

en: Redo
bg: Върни последната отмяна

en: Redo last action
bg: Върни последното отменено действие

en: Referenced
bg: Рефериран

en: Referenced by
bg: Реферирано от

en: References
bg: Референиции

en: Referencing
bg: Рефериращ

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Refresh rate (seconds)
bg: Честота на обновяване (секунди)

en: Refresh rate:
bg: Честота на опресняване:

en: Refresh the selected object.
bg: Обнови избрания обект.

en: Refresh to count rows
bg: Обнови за преброяване на редовете

en: Refresh.
bg: Опресняване.

en: Refreshing %s
bg: Опресняване на %s

en: Refreshing %s...
bg: Обновяване %s...

en: Refreshing data, please wait.
bg: Обновяване на данните. Моля, изчакайте!

en: Refreshing.
bg: Опресняване.

en: Regular expressions
bg: Регулярни изрази

en: Relation
bg: Релация

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload Server to apply configuration changes.
bg: Презареждане на сървъра за прилагане на промените в настройките.

en: Reload current page.
bg: Презареди текущата страница.

en: Reload library module which implements this function.
bg: Презаведи библиотечния модул, съдържащ тази функция.

en: Reload server
bg: Презареждане на сървър

en: Reload server configuration
bg: Презареждане на сървърните настройки

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove column?
bg: Премахване на колона?

en: Remove constraint?
bg: Премахване на ограничение?

en: Remove table?
bg: Премахване на таблица?

en: Remove the selected sort column.
bg: Премахване на избраната колона за сортиране.

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename favourite
bg: Преименуване на отметка

en: Rename favourites folder
bg: Преименуване на папка с отметки

en: Replace &All
bg: Замяна на &всички

en: Replace all
bg: Замяна на всички

en: Replace current query?
bg: Замяна на текущата заявка?

en: Replace text
bg: Замяна на текст

en: Replace with:
bg: Замяна с:

en: Replicated
bg: Репликиран

en: Replication
bg: Репликация

en: Replication Sets
bg: Репликационен набор

en: Report Notes
bg: Бележки на отчета

en: Report Title
bg: Заглавие на отчета

en: Report generated by
bg: Отчетът е създаден от

en: Reset guru hints
bg: Рестартиране на съветите на експерта

en: Restart Node
bg: Рестартиране на възел

en: Restart node
bg: Рестартиране на възел

en: Restart node "%s"?
bg: Рестартиране на възел "%s"?

en: Restart node.
bg: Рестартиране на възел.

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Restore %s %s
bg: Възстановяване %s %s

en: Restore env?
bg: Възстановяване на обкръжението?

en: Restore environment?
bg: Възстановяване на обкръжението?

en: Restore the default view.
bg: Възстановяване на изгледа по подразбиране.

en: Restores a backup from a local file
bg: Възстановява резервно копие от местен файл

en: Restoring previous environment
bg: Възстановяване на предишното обкръжение

en: Restriction
bg: Ограничение

en: Restriction not valid.
bg: Ограничението е невалидно.

en: Result
bg: Резултата

en: Result copy field separator
bg: Разделител при копиране на резултат

en: Result copy quote character
bg: Знак за екраниране при копиране на резултат

en: Result copy quoting
bg: Екраниране при копиране на резултат

en: Result type
bg: Тип на резултата

en: Results
bg: Резултати

en: Retrieving %s details
bg: Извличане на подробности за %s

en: Retrieving data: %d rows.
bg: Извлечени данни: %d реда.

en: Retrieving server properties
bg: Извличане на параметрите на сървъра

en: Retry
bg: Нов опит

en: Return type
bg: Връщан тип

en: Returns a set?
bg: Връщане на множество?

en: Returns set
bg: Влъщане на множество

en: Right Sort operator
bg: Оператор за дясно подреждане

en: Right Table Columns
bg: Колони на дясната таблица

en: Right sort op
bg: Оператор за дясно подреждане

en: Right type
bg: Десен тип

en: Role
bg: Роля

en: Role Privileges
bg: Права на роля

en: Role membership
bg: Членство на роля

en: Role name
bg: Име на роля

en: Rollback
bg: Отмяна

en: Rollback transaction?
bg: Отмяна на транзакцията?

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Roundtrip
bg: Отиване и връщане

en: Row
bg: Ред

en: Row separator
bg: Разделител на редовете

en: Row trigger
bg: Редови спусък

en: Rows (counted)
bg: Редове (преброени)

en: Rows (estimated)
bg: Редове (приблизително)

en: Rule
bg: Правило

en: Rules
bg: Правила

en: Run
bg: Стартиране

en: Run a quick report...
bg: Изпълнение на бърз отчет...

en: Running
bg: Вървящ

en: Running VACUUM recommended
bg: Вакуумирането е препоръчително

en: Running?
bg: Вървящ?

en: S&cratch pad
bg: &Бележник

en: S&cratch pad	Ctrl-Alt-S
bg: &Бележник	Ctrl-Alt-S

en: SELECT script
bg: Скрипт за SELECT

en: SIGHUP - reloaded on SIGHUP signal
bg: SIGHUP - презареждате при сигнал SIGHUP

en: SQL Help
bg: Помощ за SQL

en: SQL Scripts (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
bg: SQL Scripts (*.sql)|*.sql|Всички файлове (*.*)|*.*

en: SQL help site
bg: Сайт с помощ за SQL

en: SQL pane
bg: Панел за SQL

en: SQL query
bg: Заявка на SQL

en: SQL state:
bg: Статус на SQL:

en: SSL Mode
bg: SSL Режим

en: SSL encrypted
bg: SSL Криптиране

en: Saturday
bg: събота

en: Save
bg: Запис

en: Save &as...
bg: Запис &като...

en: Save configuration file as
bg: Запис на файла с настройки като

en: Save current file
bg: Запис на текущия файл

en: Save file
bg: Запис на файл

en: Save file under new name
bg: Запис на файла под друго име

en: Save history
bg: Запис на хронологията

en: Save history of executed commands.
bg: Запис на хронология на изпълнените команди.

en: Save macro
bg: Запис на макрос

en: Save query file as
bg: Запис на файла със заявки като

en: Save the SQL definition of the selected object.
bg: Запис на SQL дефиницията на избрания обект.

en: Saved the changed row.
bg: Промененият ред е записан.

en: Saving passwords
bg: Запис на пароли

en: Schedule
bg: Разписание

en: Schedules
bg: Разписания

en: Schema
bg: Схема

en: Schema restriction
bg: Ограничение на схемата

en: Schemas
bg: Схеми

en: Scratch pad
bg: Бележник

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Search backwards through the text
bg: Търсене назад в текста

en: Search forwards through the text
bg: Търсене напред в текста

en: Security
bg: Сигурност

en: Select &All
bg: Избер на &всичко

en: Select Slony-I cluster.
bg: Изберете клъстър тип "Slony-I".

en: Select a column to add to the sort list.
bg: Изберете колона, която да се добави към списъка за подреждане.

en: Select backup filename
bg: Изберете име на файла с резервното коие

en: Select database with Slony-I cluster installed.
bg: Изберете база от данни с инсталиран клъстър тип Slony-I.

en: Select directory with EnterpriseDB utilities
bg: Изберете директория, съдържаща инструменти на EnterpriseDB.

en: Select directory with PostgreSQL utilities
bg: Изберете директория, съдържаща инструменти на PostgreSQL.

en: Select directory with Slony-I creation scripts
bg: Изберете директория, съдържаща скриптове на Slony-I за създаване.

en: Select export filename
bg: Избери име на файла за експортиране

en: Select log file
bg: Избери трасиращ (log) файл

en: Select output file
bg: Избор на файл за резултати

en: Select output filename
bg: Изберете име на файла за резултати

en: Select server with Slony-I cluster installed.
bg: Изберете сървър с инсталиран клъстър тип Slony-I.

en: Select stylesheet filename
bg: Изберете име на файла на таблица със стилове

en: Select the file to write the report to.
bg: Изберете файл, в който ще се запише отчета.

en: Select the level of detail to record in the logfile.
bg: Избери ниво на детайлност на записите в трасиращия файл (logfile).

en: Select the stylesheet to use.
bg: Изберете таблица със стилове, който ще се използва.

en: Selected Columns
bg: Избрани колони

en: Selected cluster doesn't contain newer software.
bg: Избраният клъстър не съдържа по-нов софтуер.

en: Selection
bg: Избор

en: Send Function
bg: Фукция за изпращане

en: Send function
bg: Фукция за изпращане

en: September
bg: септември

en: Sequence
bg: Редица

en: Sequences
bg: Редици

en: Sequential Scans
bg: Последователно преглеждане

en: Sequential Tuples Read
bg: Прочетени последователни н-торки

en: Server
bg: Сървър

en: Server Configuration
bg: Настройки на сървър

en: Server ID
bg: Сървърен идентификатор

en: Server Status -
bg: Състояние на сървъра -

en: Server configuration
bg: Настройки на сървър

en: Server denies access
bg: Сървърът отказва достъп

en: Server instrumentation not installed
bg: Сървърното оборудване не е инсталирано

en: Server name
bg: Име на сървър

en: Server not listening
bg: Сървърът не слуша

en: Server settings
bg: Настройки на сървъра

en: Servers
bg: Сървъри

en: Servers (%d)
bg: Сървъри (%d)

en: Service
bg: Услуга

en: Service start problem
bg: Проблем при стартиране на сървър

en: Set
bg: Набор

en: Set a breakpoint on the selected object
bg: Задаване на контролна точка на избрания обект

en: Set by session parameters
bg: Установено от параметри на сесията

en: Set by test
bg: Установено чрез проверка

en: Set by unprivileged command
bg: Установено чрез непривилегирована команда

en: Set in client parameters
bg: Установено в клиентски параметри

en: Set in configuration file
bg: Установено във файла с настройките

en: Set in database variables
bg: Установено в променливи на базата от данни

en: Set in user variables
bg: Установено в потребителски променливи

en: Set interactively
bg: Установено интерактивно

en: Set on command line
bg: Установено на командния ред

en: Set the function/procedure parameter values.
bg: Установяване на стойностите на параметрите на функцията/процедурата.

en: Set to merge
bg: Набор за сливане

en: Set via environment variable
bg: Установено чрез променлива на средата

en: Setting name
bg: Установяване на име

en: Show NULL values as <NULL>?
bg: Показване на NULL като <NULL>

en: Show System Objects in the treeview?
bg: Системни обекти в дървовидния изглед?

en: Show a tip of the day.
bg: Покажи подсказка за деня.

en: Show about dialog.
bg: Покажи прозореца за информаця.

en: Show object properties on double click in treeview?
bg: Показване на свойствата при двойно шракване в дървото?

en: Show options dialog.
bg: Показване на диалоговия прозорец с настройки.

en: Show or hide system objects.
bg: Показване или скриване на системните обекти.

en: Show or hide the SQL pane.
bg: Показване или скриване на панела за SQL.

en: Show or hide the database selection bar.
bg: Показва или скрива лентата за избор на база от данни.

en: Show or hide the object browser.
bg: Показва или скрива обектния навигатор.

en: Show or hide the output pane.
bg: Показване или скриване на панела за резултати.

en: Show or hide the row limit options bar.
bg: Показване или скриване на лентата за задаване на ограничение за брой редове.

en: Show or hide the scratch pad.
bg: Показване или скриване на бележника.

en: Show or hide the stack pane.
bg: Показва или скрива панела на стека.

en: Show or hide the tool bar.
bg: Показване или скриване на лентата с инструменти.

en: Show system objects
bg: Показване на системните обекти

en: Show users for privileges?
bg: Показване на потребителите за правата?

en: Single object
bg: Единствен обект

en: Size
bg: Размер

en: Slon process running on node; stop it before upgrading.
bg: Процес тип Slon работи на възела: спрете го преди надграждането.

en: Slony help path
bg: Път до системната помощ за Slony

en: Slony-I Cluster
bg: Kлъстър тип "Slony-I"

en: Slony-I cluster
bg: Kлъстър тип "Slony-I"

en: Slony-I clusters
bg: Kлъстъри тип "Slony-I"

en: Slony-I creation scripts not available; only joining possible.
bg: Скриптовете на Slony-I за създаване липсват: възможно е само присъединяване.

en: Slony-I path
bg: Път на Slony-I

en: Sort Operator
bg: Оператор за подреждане

en: Sort operator
bg: Оператор за подреждане

en: Sort order
bg: Посока на подреждане

en: Sort/filter options.
bg: настройки за подреждане/филтриране.

en: Source
bg: Източник

en: Source encoding
bg: Кодиране на източника

en: Source pane
bg: Панел за изходния код

en: Source type
bg: Тип на източника

en: Stack
bg: Стек

en: Stack pane
bg: Панел на стека

en: Start
bg: Стартиране

en: Start PostgreSQL Service
bg: Стартиране на услугата PostgreSQL

en: Start Query tool with CREATE script.
bg: Стартиране на инструмента за заявки със скрипт за CREATE.

en: Start Service
bg: Стартиране на услуга

en: Start date
bg: Начална дата

en: Start query tool with CREATE script.
bg: Стартиране на инструмента за заявки със скрипт за CREATE.

en: Start query tool with INSERT script.
bg: Стартиране на инструмента за заявки със скрипт за INSERT.

en: Start query tool with SELECT script.
bg: Стартиране на инструмента за заявки със скрипт за SELECT.

en: Start query tool with UPDATE script.
bg: Стартиране на инструмента за заявки със скрипт за UPDATE.

en: Start service
bg: Стартиране на услуга

en: Start the query builder.
bg: Стартиране на построяване на заявка

en: Start time
bg: Начално време

en: Starting Service
bg: Стартиране на услуга

en: Starting job: %s
bg: Стартиране на задача: %s

en: Starting service
bg: Пускане на услугата

en: State function
bg: Функция на състоянието

en: State type
bg: Тип на състоянието

en: Statistic
bg: Статистика

en: Statistics
bg: Статистики

en: Status
bg: Състояние

en: Step
bg: Стъпка

en: Steps
bg: Стъпки

en: Stop PostgreSQL Service
bg: Спиране на услугата PostgreSQL

en: Stop Service
bg: Спиране на услугата

en: Stop debugging
bg: Спиране на трасирането

en: Stop debugging	F8
bg: Спиране на трасирането	F8

en: Stop service
bg: Спиране на услугата

en: Stopped
bg: Спряна

en: Stopping service
bg: Спиране на услугата

en: Storage
bg: Хранилище

en: Store password
bg: Запис на паролата

en: Store password?
bg: Запис на паролата?

en: Strict
bg: Стриктна

en: Strict?
bg: Стриктна?

en: Strings
bg: Низове

en: Stylesheet
bg: Таблица със стилове

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: Successful
bg: Успешен

en: Sunday
bg: неделя

en: Superuser
bg: Свръхпотребител

en: Superuser (can create users)
bg: Свръхпотребител (може да създава потребители)

en: Superuser?
bg: Свръхпотребител?

en: Supports hash
bg: Поддръжа хеш

en: Supports hash?
bg: Поддръжа хеш?

en: Supports merge
bg: Поддръжка на сливане

en: Supports merge?
bg: Поддържа сливане?

en: Synonym
bg: Синоним

en: Syntax Validation
bg: Синтактична проверка

en: System aggregate?
bg: Системно обобщение?

en: System cast?
bg: Системно преобразуване?

en: System column?
bg: Системна колона?

en: System conversion?
bg: Системно преобразуване?

en: System database?
bg: Системна база от данни?

en: System domain?
bg: Системен обхват?

en: System foreign key?
bg: Системен външен ключ

en: System function?
bg: Системна функция?

en: System index?
bg: Системен индекс?

en: System language?
bg: Системен език?

en: System objects will not be removed from the object tree until a refresh is performed.
    Close all connections now?
bg: Системните обекти няма да бъдат премахнати от дървото с обекти докато не се извърши опресняване.
    Незабавно затваряне на всички връзки?

en: System objects will not show in the the object tree until a refresh is performed.
    Close all connections now?
bg: Системните обекти няма да се покажат в дървото с обекти докато не се извърши опресняване.
    Незабавно прекъсване на всички връзки?

en: System operator class?
bg: Системен оператор class?

en: System operator family?
bg: Системна операторна фамилия?

en: System operator?
bg: Системен оператор?

en: System package?
bg: Системен пакет?

en: System rule?
bg: Системно правило?

en: System schema?
bg: Системна схема?

en: System schemas
bg: Системни схеми

en: System sequence?
bg: Системен редица?

en: System synonym?
bg: Системен синоним?

en: System table?
bg: Системна таблица?

en: System trigger?
bg: Системен спусък?

en: System type?
bg: Системен тип?

en: System view?
bg: Системен изглед?

en: Tab
bg: Табулатор

en: Table
bg: Таблица

en: Table Size
bg: Размер на таблица

en: Tables
bg: Таблици

en: Tables/Views
bg: Таблици/Изгледи

en: Tablespace
bg: Таблично пространство

en: Tablespace Size
bg: Размер на табличното пространство

en: Tablespaces
bg: Таблични пространства

en: Target Node
bg: Целеви възел

en: Target encoding
bg: Изходно кодиране

en: Target object
bg: Целеви обект

en: Target of merge
bg: Цел на сливането

en: Target schema
bg: Целева схема

en: Target type
bg: Изходен тип

en: Template
bg: Шаблон

en: Terminate
bg: Прекратяване

en: Terminate process
bg: Прекратяване на процес

en: Terminate process?
bg: Прекратяване на процеса?

en: The ANY pseudo-datatype cannot be used in multi parameter aggregates.
bg: Псевдотипът "ANY" не може да се използва в обобщения с много параметри.

en: The EnterpriseDB bin path specified is not valid or does not contain an EnterpriseDB pg_dump executable.
    
    Please select another directory, or leave the path blank.
bg: Избраният път до изпълнимите файлове на EnterpriseDB е невалиден или не съдържа изпълнимият файл "pg_dump" на EnterpriseDB.
    
    Моля, изберете друга директория или оставете полето празно.

en: The PostgreSQL bin path specified is not valid or does not contain a PostgreSQL pg_dump executable.
    
    Please select another directory, or leave the path blank.
bg: Избраният път до изпълнимите файлове на PostgreSQL е невалиден или не съдържа изпълнимият файл "pg_dump" на PostgreSQL.
    
    Моля, изберете друга директория или оставете полето празно.

en: The PostgreSQL server engine is currently configured to listen for local connections only.
    You might want to check "listen_addresses" to enable accessing the server over the network too.
bg: Сървърната машина на PostgreSQL текущо е настроена да слуша само за местни връзки.
    Може да промените настройката "listen_addresses", за да включите и мрежовия достъп до сървъра.

en: The PostgreSQL server must be at least version %2.1f!
bg: PostgreSQL сървъра трябва да е поне версия %2.1f!

en: The PostgreSQL server's version string.
bg: Версия на PostgreSQL сървъра.

en: The PostgreSQL version number.
bg: Номер на версия на PostgreSQL.

en: The configuration is modified.
    Do you want to save changes?
bg: Настройките са променени.
    Желаете ли да запишете промените?

en: The file: 
    
    %s
    
    already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файлът: 
    
    %s
    
    вече съществува. Желаете ли да го презапишете?

en: The help source (%s) could not be opened. Please check the help configuration options.
bg: Грешка при отваряне на източникът на системна помощ (%s). Моля, проверете настройките на системната помощ.

en: The hostname or TCP/IP address of the server.
bg: Име или адрес тип IP на сървъра.

en: The initial database used when connecting to the server.
bg: Началната база от данни, използвана при свързване със сървъра.

en: The last OID used by the server.
bg: Последният OID използван от сървъра.

en: The maximum of %ld rows is exceeded (total %ld).
bg: Максимумът от %ld реда е превишен (всичко %ld).

en: The mythical 13th month!
bg: Митичният 13-ти месец!

en: The mythical 8th day!
bg: Митичният 8-ми ден!

en: The password could not be changed!
bg: Паролата не може да бъде сменена!

en: The passwords entered do not match!
bg: Въведените пароли не съвпадат!

en: The port number the server is listening on.
bg: Номерът на порт, който се следи от сървъра.

en: The row limit must be an integer number or 'No limit'
bg: Ограничението за брой редове трябва да е цяло число или 'Без ограничение'

en: The schema oid can't be located, please refresh all schemas!
bg: Обектният идентификатор на схемата не може да бъде установен - моля, опреснете всички схеми!

en: The specified exception already exists!
bg: Зададеното изключение вече съществува!

en: The text %s has changed.
bg: Текстът %s е променен.

en: The text %s has changed.
    Do you want to save changes?
bg: Текстът %s е променен.
    Желаете ли да запишете промените?

en: The username used when connecting to the server.
bg: Потребител, използван за връзка към сървъра.

en: There are %ld event acknowledgements outstanding.
    Continue anyway?
bg: Има %ld неполучени потвърждения за събития.
    Продължаване?

en: There are dependent services configured:
bg: Има настроени зависими услуги:

en: There are dependent services running:
bg: Има стартирани зависими услуги:

en: There is nothing in the SQL pane to save!
bg: Няма нищо за запис в панела за SQL!

en: There is unsaved data in a row.
    Do you want to store to the database?
bg: Има незаписани данни в реда.
    Желаете ли да ги запишете в базата от данни?

en: This file contain mixed line endings. They will be converted to the current setting.
bg: Файлът съдържа различни видове символи за край на ред. Те ще бъдат преобразувани според текущите настройки.

en: This macro includes a text substitution. Please select some text in the SQL pane and re-run the macro.
bg: Този макрос изисква заместване на текст. Моля, изберете някакъв текст в паното за SQL и стартирайте отново макроса.

en: This option is present in the configuration file, but not known to the configuration tool.
bg: Тази настройка е налична във файла със настройки, но не е известна на инструмента за настройки.

en: This program is based on pgAdmin III
bg: Тази е базирана на pgAdmin III

en: This query will return %d results.
    Load all results?
bg: Заявката ще върне %d резултата.
    Зареждане на всички?

en: This software is released under the Artistic License.
bg: Този софтуер е публикуван под Artistic лицензия.

en: This table contains serial columns. Do you want to use the values in the clipboard for these columns?
bg: Тази таблица съдържа серийни колони. Желаете ли да използвате стойностите в системния буфер за тези колони?

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Time
bg: Време

en: Times
bg: Времена

en: Timestamp
bg: Времева щампа

en: Title
bg: Заглавие

en: To
bg: До

en: Toast Blocks Hit
bg: Улучени тоуст-блокове

en: Toast Blocks Read
bg: Прочетени тоуст-блокове

en: Toast Table Size
bg: Размер на тоуст-таблицата

en: Toggle breakpoint
bg: Превключване на контролна точка

en: Toggle breakpoint	F9
bg: Превключване на контролна точка	F9

en: Tool bar
bg: Лента с инстументи

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Total %ld rows.
bg: Всичко %ld реда.

en: Total query runtime:
bg: Общо времетраене на заявката:

en: Transactions
bg: Транзакции

en: Translator attention: must match backend translation!no pg_hba.conf entry for
bg: няма запис в pg_hba.conf за

en: Tree Level
bg: Ниво на дървото

en: Trigger
bg: Спусък

en: Trigger Function
bg: Спусъчна функция

en: Trigger Functions
bg: Спусъчни функции

en: Trigger enabled?
bg: Спусъкът е включен?

en: Trigger function
bg: Спусъчна функция

en: Trigger functions
bg: Спусъчни Функции

en: Triggers
bg: Спусъци

en: Trusted
bg: Доверен

en: Trusted?
bg: Доверен?

en: Try switching it to the lefthand side in one
    or more relationships.
bg: Опитайте да преместите от лявата страна в една 
    или повече връзки.

en: Trying to drop system object
bg: Опит за премахване на системен обект

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Tuple Count
bg: Брой n-торки

en: Tuple Length
bg: Дължина на n-торки

en: Tuple Percent
bg: Процент n-торки

en: Tuples Deleted
bg: Изтрити n-торки

en: Tuples Fetched
bg: Взети н-торки

en: Tuples Inserted
bg: Вмъкнати n-торки

en: Tuples Returned
bg: Върнати n-торки

en: Tuples Updated
bg: Обновени n-торки

en: Tuples deleted
bg: Изтрити n-торки

en: Tuples inserted
bg: Вмъкнати n-торки

en: Tuples updated
bg: Обновени n-торки

en: Type
bg: Тип

en: Types
bg: Типове

en: UPDATE script
bg: Скрипт за UPDATE

en: Uncheck all
bg: Никой

en: Undo
bg: Отмени промяната

en: Undo change of data.
bg: Отмени промяната на данните.

en: Undo last action
bg: Отмени последното действие

en: Unexpected empty cache line: dataSet already closed.
bg: Неочакван празен ред в cache: dataSet вече е затворен.

en: Unique
bg: Уникален

en: Unique?
bg: Уникален?

en: Unix (LF)
bg: CR/LF

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown SSL mode:
bg: Непознат режим на SSL:

en: Unknown find dialog event!
bg: Неизвестно събитие на диалоговия прозорец за търсене!

en: Unknown option
bg: Неизвестна опция

en: Unknown token in connection string:
bg: Непознат елемент в низа за свръзване:

en: Unlock Set
bg: Отключване на набор

en: Unlock a replication set and re-allow updates.
bg: Отключване на репликационен набор и разрешаване на обновления.

en: Unlock set
bg: Отключване на набор

en: Unsaved data
bg: Незаписани данни

en: Up since
bg: Работи от

en: Update catalogs?
bg: Обновяване на каталозите?

en: Upgrade Node
bg: надграждане на възел

en: Upgrade cluster software
bg: Надграждане на клъстърен софтуер

en: Upgrade node
bg: Надграждане на възел

en: Upgrade node to newest replication software version.
bg: Надградете възела до най-новата версия на репликационния софтуер.

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Use DOS style line endings
bg: Символи за край на ред от DOS

en: Use Mac style line endings
bg: Символи за край на ред от Mac

en: Use TAB character for autocompletion
bg: Табулатор за автоматично дописване

en: Use Unix style line endings
bg: Символи за край на ред от Unix

en: Use current text Explain result and display it graphically
bg: Използва текста на текущото тълкуване и го изобразява графични.

en: Use regular expressions when searching
bg: Регулярни изрази при търсене

en: Use replication
bg: Използване на репликация

en: Use spaces instead of tabs
bg: Използване на интервали вместо табулатори

en: User
bg: Потребител

en: User ID
bg: Потребителски идентификатор

en: User Privileges
bg: Потребителски права

en: User can create databases
bg: Потребителят може да създава бази от данни

en: User can create users
bg: Потребителят може да създава потребители

en: User language
bg: Език

en: User/Group
bg: Потребител/Група

en: Username
bg: Потребителско име

en: Users
bg: Потребители

en: Users/login roles
bg: Потребители/роли за влизане

en: Using embedded XRC data.
bg: Използване на вградени данни тип XRC.

en: Using external XRC files.
bg: Използване на външни файлове тип XRC.

en: VACUUM base threshold
bg: Базов праг на VACUUM

en: VACUUM options
bg: Настройки на VACUUM

en: VACUUM scale factor
bg: Коефициент на мащабиране на VACUUM

en: Vacuum settings
bg: Вакуумиране

en: Validate the syntax of the filter string.
bg: Проверка на синтаксиса на филтриращият низ.

en: Validating filter string
bg: Проверяване на филтриращия низ

en: Value
bg: Стойност

en: Value changed
bg: стойността е променена

en: Variable
bg: Променлива

en: Variable Name
bg: Име на променлива

en: Variable Value
bg: Стойност на променлива

en: Variable has still its initial default value
bg: Променливата все още е с първоначалната си стойност

en: Variables
bg: Променливи

en: Verbose
bg: Разширено

en: Verbose messages
bg: Разширени съобщения

en: Version
bg: Версия

en: Version number
bg: Номер на версията

en: Version string
bg: Низ на версията

en: View
bg: Изглед

en: View &All Rows
bg: Преглед на &всички редове

en: View &Data
bg: Преглед на &данни

en: View All Rows
bg: Преглед на всички редове

en: View Data
bg: Преглед на данни

en: View Data Options
bg: Настройки на прегледа на данни

en: View F&iltered Data
bg: Преглед на &филтрирани данни

en: View F&iltered Rows...
bg: Преглед на &филтрираните редове

en: View Filtered Data
bg: Преглед на филтрирани данни

en: View Filtered Rows
bg: Преглед на филтрираните редове

en: View Top %i Rows
bg: Преглед на началните %i реда

en: View a limited number of rows in the selected object.
bg: Преглед на ограничен брой редове от избрания обект.

en: View data.
bg: Преглед на данни.

en: View the data in the selected object.
bg: Показване на данните в избраният обект.

en: Views
bg: Изгледи

en: Visibility
bg: Видимост

en: Visit
    download site
bg: Посетете
    сайта за изтегляне

en: Volatility
bg: Променлив

en: WARNING:
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:

en: WARNING: %s
bg: Предупреждение: %s

en: Waiting for breakpoint in %s
bg: Изчакване за контролна точка в %s

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Wednesday
bg: сряда

en: Week Days
bg: Дни от седмицата

en: Weekdays
bg: Дни от седмицата

en: Whole word
bg: Цяла дума

en: With OIDs
bg: със OID

en: Writing configuration file to server
bg: Запис на файла с настройки на сървъра

en: Writing data.
bg: Записване на данни.

en: XML Stylesheet files (*.xsl)|*.xsl|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове със стилове за XML (*.xsl)|*.xsl|Всички файлове (*.*)|*.*

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
bg: Файлове тип XML (*.xml)|*.xml|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Xact Committed
bg: Извършени транзакции

en: Xact Rolled Back
bg: Отменени транзакции

en: Yes
bg: Да

en: You cannot join on the asterisk.
bg: Не можете да обединявате по апостроф.

en: You cannot leave both the column and expression blank.
    
    Click 'OK' to insert a default function into the expression.
bg: Не може да оставите колоната и израза празни.
    
    Натиснете 'ОК', за да се вмъкне функция по подразбиране в израза.

en: You must add at least on column.
bg: Трябва да добавите поне една колона.

en: You must enter a valid date and/or time!
bg: Трябва да въведете валидна дата и/или време!

en: You must redraw your joins so that "%s"
    does not appear on the righthand side 
    more than once.
bg: Трябва да прерисувате свързването така, че "%s"
    да не се появява от дясната страна 
    повече от веднъж.

en: You must select a server before changing your password!
bg: Преди да смените паролата си, трябва да изберете сървър!

en: You must select one column from the left table and one column from the right table.
bg: Трябва да изберете една колона от лявата таблица и една колона от дясната таблица.

en: You must specify a query and a name for the macro
bg: Трябва да зададете заявка и име за макроса

en: aborting.
bg: прекратяване.

en: administrative node
bg: административен възел

en: all columns
bg: всички колони

en: allow
bg: позволен

en: auto-connect to specified server
bg: автоматично свързване с указания сървъ

en: connect query tool to database
bg: свръзване на инструмента за заявки с база от данни

en: daily
bg: дневно

en: dialog translation test mode
bg: режим за проверка на превода на диалоговите прозорци

en: disable
bg: изключен

en: edit HBA configuration file
bg: редакция на на файла с настройки HBA

en: edit configuration files in cluster directory
bg: редакция на конфигурационните файлове в клъстърната директория

en: edit main configuration file
bg: редакция на главния файл с настройки

en: edit pgpass configuration file
bg: редакция на на файла с настройки pgpass

en: favourite
bg: отметка

en: folder
bg: папка

en: listens
bg: слуша

en: local pipe
bg: местен канал

en: member
bg: член

en: member in
bg: член в

en: monthly
bg: месечно

en: need password
bg: нужна е парола

en: no quoting
bg: без кавички

en: none
bg: николко

en: not active
bg: неактивен

en: not counted
bg: не са преброени

en: not encrypted
bg: нешифровано

en: not member
bg: не е член

en: not member in
bg: не е член на

en: not running
bg: не се изпълнява

en: only strings
bg: само низове

en: open query tool
bg: отваряне на инструмента за заявки

en: options:
bg: настройки:

en: pgAdmin Guru Hint
bg: Съвет на експерта

en: pgAdmin III &FAQ
bg: &Често задавани въпроси за pgAdmin III

en: pgAdmin III Guru Hint
bg: Съвет на експерта

en: pgAdmin III Guru Hints
bg: Съвети на експерта

en: pgAdmin III Query
bg: pgAdmin III Заявка

en: pgAdmin III Server Status -
bg: pgAdmin III Състояние на сървър -

en: pgAgent Job
bg: Задача на pgAgent

en: pgAgent Service
bg: Услуга pgAgent

en: pgAgent jobs
bg: Задачи на pgAgent

en: pgServer object didn't initialise because the user aborted.
bg: pgServer обект не е инициализиран поради прекратяване от потребителя.

en: pgadmin:Logfile rotated.
bg: pgadmin:Файлът-дневник е превъртян.

en: prefer
bg: предпочита

en: ready
bg: готов

en: redirect_stderr not enabled or log_filename misconfigured
bg: не е включено "redirect_stderr" или "log_filename" е грешно настроено

en: repeat
bg: повторение

en: require
bg: изисква

en: running
bg: вървящ

en: show this help message
bg: показва това съобщение

en: single
bg: единичен

en: store password
bg: запис на паролата

en: unknown
bg: неизвестен

en: unset
bg: неустановен

en: weekly
bg: седмично

en: yearly
bg: годишно
