pgAdmin3 - en to el translation catalogue (739 entries)

en: 
    Cancelled.
el: 
    Ακυρώθηκε.

en: 
    Retrieve all rows anyway?
el: 
    Να γίνει ανάκτηση όλων των εγγραφών?

en:  Connection broken.
el:  Η σύνδεση διακόπηκε.

en:  Done.
el: Ολοκληρώθηκε.

en:  Retrieving tablespace usage
el:  Ανάκτηση tablespace usage

en:  Retrieving user owned objects
el:  Ανάκτηση user owned αντικειμένων

en:  current
el:  τρέχων

en: %.2f secs
el: %.2f δευτερόλεπτα

en: %d rows affected.
el: Επηρρεάστηκαν %d εγγραφές.

en: %d rows copied to clipboard.
el: %d εγγραφές αντιγράφηκαν στο clipboard.

en: %d rows retrieved.
el: %d εγγραφές ανακτήθηκαν.

en: %d rows.
el: %d εγγραφές.

en: %ld  rows not retrieved.
el: %ld  εγγραφές δεν ανακτήθηκαν.

en: %ld of %ld rows
el: %ld από %ld εγγραφές

en: %ld rows retrieved.
el: %ld εγγραφές ανακτήθηκαν.

en: &About...
el: &Σχετικά...

en: &Add
el: &Προσθήκη

en: &Add %s to query
el: &Προσθήκη %s στο query

en: &Add Server...
el: &Προσθήκη Εξυπηρετητή...

en: &Add Table/View...
el: &Προσθήκη Πίνακα/View...

en: &Bugreport
el: &Αναφορά Σφάλματος

en: &Cancel
el: Ά&κυρο

en: &Cancel	Alt-Break
el: Ά&κυρο	Alt-Break

en: &Close
el: &Κλείσμο

en: &Close Table/View
el: &Κλείσμο Πίνακα/View

en: &Connect
el: &Σύνδεση

en: &Connect...
el: &Σύνδεση...

en: &Copy	Ctrl-C
el: &Αντιγραφή	Ctrl-C

en: &Count
el: Απαρρίθμηση

en: &Create
el: &Δημιουργία

en: &Debug (not recommended for normal use)
el: &Αποσφαλμάτωση (δεν συστήνεται για απλή χρήση)

en: &Delete
el: Διαγρα&φή

en: &Delete/Drop
el: Διαγραφ&ή/Drop

en: &Delete/Drop	Del
el: Διαγρα&φή/Drop	Del

en: &Deselect All
el: &Αφεπιλογή Όλων

en: &Disconnect
el: &Αποσύνδεση

en: &Display
el: &Προβολή

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &Errors only
el: &Σφάλματα μόνο

en: &Execute
el: &Εκτέλεση

en: &Execute	F5
el: &Εκτέλεση	F5

en: &Export
el: &Εξαγωγή

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Find	Ctrl-F
el: &Έυρεση	Ctrl-F

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Help...
el: &Βοήθεια...

en: &Maintenance
el: &Συντήρηση

en: &No logging
el: &Χωρίς Καταγραφή

en: &OK
el: &Εντάξει

en: &Open...
el: &Άνοιγμα

en: &Open...	Ctrl-O
el: &Άνοιγμα...	Ctrl-O

en: &Options...
el: &Επιλογές...

en: &Paste	Ctrl-V
el: &Επικόλληση	Ctrl-V

en: &PostgreSQL Help
el: Βοήθεια για &PostgreSQL

en: &Properties
el: &Ιδιότητες

en: &Query Analyzer
el: &Query Αναλυτής

en: &Query Builder
el: Επεξεργαστής &Query

en: &Query tool
el: Εργαλείο &Query

en: &Recent files
el: &Πρόσφατα αρχεία

en: &Redo	Ctrl-Y
el: &Επανάληψη	Ctrl-Y

en: &SQL Help	F1
el: &Βοήθεια SQL	F1

en: &Save
el: &Αποθήκευση

en: &Save	Ctrl-S
el: &Αποθήκευση	Ctrl-S

en: &Save definition...
el: &Αποθήκευση definition...

en: &Server Status
el: &Κατάσταση Εξυπηρετητή

en: &System objects
el: &Αντικείμενα συστήματος

en: &Tip of the day
el: Συμ&βουλή της ημέρας

en: &Tip of the day...
el: Συμ&βουλή της ημέρας...

en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

en: &Undo	Ctrl-Z
el: Αναί&ρεση	Ctrl-Z

en: &View
el: &Προβολή

en: '%s' is not a valid identifier. It must start with A-Z or a-z or _ and can contain A-Z and a-z and 0-9 and _.
el: '%s' δεν είναι αποδεκτό αναγνωριστικό. Πρέπει να ξεκινά με A-Z ή a-z ή _ και να περιέχει A-Z και a-z και 0-9 και _.

en: -- Executing query:
el: -- Εκτελείται το query:

en: -- nothing to change
el: -- τίποτα για αλλαγή

en: 0 Secs
el: 0 Δευτ.

en: : Notebook not found.
    Prepare to crash!
el: : Το Notebook δεν βρέθηκε.
    Προετοιμαστείτε για crush!

en: < operator
el: < τελεστής

en: <html><body>Loading %s</body></html>
el: <html><body>Φόρτωση %s</body></html>

en: <none>
el: <κανένα>

en: > operator
el: > τελεστής

en: A cancel signal was sent to the selected server process(es).
el: Ένα σύμα ακύρωσης στάλθηκε στον επιλεγμένο Εξυπηρετητή.

en: A fatal error has occured:
el: Προκλήθηκε σημαντικό σφάλμα:

en: A terminate signal was sent to the selected server process(es).
el: Σήμα τερματισμού στάλθηκε στις επιλεγμένες διαδικασίες εξυπηρετητών.

en: Accept the current options and close the dialogue.
el: Αποδοχή τωνεπιλογών και κλείσιμο του παραθύρου διαλόγου.

en: Accept the current settings and close the dialogue.
el: Αποδοχή τρέχουσων ρυθμίσεων και κλείσιμο του διαλόγου.

en: Access method
el: Μέθοδος πρόσβασης

en: Account expires
el: Ο λογαριασμός λήγει

en: Action
el: Ενέργεια

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Server
el: Προσθήκη εξυπηρετητή

en: Add Tables/Views
el: Προσθήκη Πινάκων/Views

en: Add a connection to a server.
el: Προσθήκη σύνδεσης σε εξυπηρετητή.

en: Add a new Check Constraint.
el: Προσθήκη νέου Check Constraint.

en: Add a new Column.
el: Προσθήκη νέου Πεδίου.

en: Add a new Foreign Key.
el: Προσθήκη νέου Ξένου Κλειδιού.

en: Add a new Index.
el: Προσθήκη νέου Index.

en: Add a new Trigger.
el: Προσθήκη νέου Trigger.

en: Add a new Unique Constraint.
el: Προσθήκη νέου Unique Constraint.

en: Add a table or view to the datagram.
el: Προσθήκη πίνακα ή view στο datagram.

en: Add server
el: Προσθήκη εξυπηρετητή

en: Add the select column for ascending sort.
el: Προσθήκη επιλεγμ. πεδίου για αύξουσα ταξινόμηση.

en: Add the select column for descending sort.
el: Προσθήκη επιλεγμ. πεδίου για φθίνουσα ταξινόμηση.

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Allow connections?
el: Επιτρέπονται συνδέσεις;

en: An error has occured:
el: Συνέβηκε σφάλμα:

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply a filter and view the data in the selected object.
el: Εφαρμογή φίλτρου και προβολή των δεδομένων του επιλεγμένου αντικειμένου.

en: Are you sure the logfile should be rotated?
el: Είστε σίγουροι το αρχείο καταγραφής να γίνει rotated;

en: Are you sure you wish shutdown this server?
el: Σίγουρα θέλετε να τερματίσετε τον εξυπηρετητή;

en: Are you sure you wish to cancel the selected query(s)?
el: Σίγουρα θέλετε να απορρίψετε τα επιλεγμένα query;

en: Are you sure you wish to drop %s %s?
el: Σίγουρα θέλετε να κάνετε Drop %s %s;

en: Are you sure you wish to drop multiple objects?
el: Σίγουρα θέλετε να κάνετε drop πολλαπλά αντικείμενα;

en: Are you sure you wish to terminate the selected server process(es)?
el: Σίγουρα θέλετε να τερματίσετε την επιλεγμένη διεργασία εξυπηρετητή;

en: Argument count
el: Απαρρίθμηση argument

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Available Columns
el: Διαθέσιμα πεδία

en: Average Width
el: Μέσο πλάτος

en: Back
el: Επιστροφή

en: Back to previous page.
el: Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα.

en: Backup files (*.backup)|*.backup|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία backup (*.backup)|*.backup|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Browse for a logfile.
el: Αναζήτηση αρχείου καταγραφής.

en: C&hange password...
el: Α&λλαγή Password...

en: C&lear window
el: Εκκα&θάρση παραθύρου

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Data files (*.dat)|*.dat|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία CSV (*.csv)|*.csv|Αρχεία δεδομένων (*.dat)|*.dat|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Can't add another column to the query.
el: Δεν μπορεί να προστεθεί και άλλη στήλη στο query.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel any changes and close the dialogue.
el: Ακύρωση όλων των αλλαγών και κλείσιμο του παραθύρου διαλόγου.

en: Cancel query
el: Ακύρωση query

en: Cancel query?
el: Ακύρωση query;

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cancelling.
el: Ακυρώση.

en: Cannot drop system %s
el: Δεν μπορεί να γίνει drop το αντικείμενο συστήματος %s

en: Cannot drop system %s %s.
el: Δεν μπορεί να γίνει drop το %s %s συστήματος.

en: Cannot initialise the networking subsystem!
el: Το υποσύστημα δικτύωσης δεν μπορεί να αρχικοποιηθεί

en: Cannot open the logfile!
el: Δεν μπορεί να ανοιχτεί το αρχείο καταγραφής!

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change Password
el: Αλλαγή Password

en: Change your password.
el: Αλλάξτε το Password σας

en: Changed
el: Άλλαξε

en: Changes applied.
el: Αλλαγές εφαρμόσηκαν.

en: Changing the 'Show System Objects' option will cause all connections to be closed, and the treeview to be rebuilt.
    
    Are you sure you wish to continue?
el: Αλλάζοντας την επιλογή 'Προβολή Αντικειμένων Συστήματος' θα κλείσουν οι συνδέσεις, και η δενδρική προβολή θα αναδομηθεί.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Check Foreign Key indexes on %s %s
el: Ελέγξτε τα indexes του Ξένου Κλειδιού στο %s %s

en: Check all
el: Επιλογή όλων

en: Check for unbalanced single quote marks in the condition for row #%d.
el: Έλεγχος για μη σωστά τοποθετημένα single quote σύμβολα στη συνθήκη για την εγγραφή #%d

en: Child columns
el: Πεδία παιδιά

en: Choose the operator for comparison.
el: Επιλέξτε τον τελεστή για σύγκριση.

en: Clear edit window
el: Καθαρισμός παραθύρου επεξεργασίας

en: Clear history
el: Καθαρισμός Ιστορικού

en: Clear history window.
el: Καθαρισμός παραθύρου ιστορικού.

en: Clear window
el: Καθαρισμός παραθύρου

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close database browser? If you abort, the object browser will not show accurate data.
el: Κλείσιμο της προβολής ΒΔ; Αν ακυρώσετε, η προβολή αντικειμένων δε θα δείχνει σωστά δεδομένα.

en: Close server browser? If you abort, the object browser will not show accurate data.
el: Κλείσιμο της προβολής εξυπηρετητή; Αν ακυρώσετε, η προβολή αντικειμένων δε θα δείχνει σωστά δεδομένα.

en: Close this Window.
el: Κλείσμο αυτού του Παραθύρου.

en: Clustered?
el: Clustered;

en: Column
el: Πεδίο

en: Column name
el: Όνομα Πεδίου

en: Column names
el: Ονόματα Πεδίων

en: Column not found in pgSet:
el: Το Πεδίο δε βρέθηκε στο pgSet:

en: Column separator
el: Διαχωριστικό Πεδίων

en: Columns
el: Πεδία

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση Password

en: Confirm object deletion?
el: Επιβεβαίωση διαγραφής αντικειμένου;

en: Confirm superuser deletion
el: Επιβεβαίωση διαγραφής superuser;

en: Connect to Server
el: Σύνδεση με τον Εξυπηρετητή

en: Connect to a Server
el: Σύνδεση σε Εξυπηρετητή

en: Connect to the selected server.
el: Σύνδεση στον επιλεγμένο Εξυπηρετητή.

en: Connected?
el: Συνδεδεμένος;

en: Connecting to database
el: Σύνδεση σε ΒΔ

en: Connecting to database without password
el: Σύνδεση στη ΒΔ χωρίς password

en: Connection broken.
el: Η σύνδεση διακόπηκε.

en: Connection to database %s lost.
el: Η σύνδεση στη ΒΔ %s χάθηκε.

en: Connection to database broken.
el: Η σύνδεση στη ΒΔ κόπηκε.

en: Connection to server %s lost.
el: Η σύνδεση με τον εξυπηρετητή %s χάθηκε.

en: Constraint name
el: Όνομα constraint

en: Continue?
el: Συνέχεια;

en: Copied
el: Αντιγράφηκε (σαν)

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy SQL from main form to SQL dialogue
el: Αντιγραφή SQL από την κύρια φόρμα στο παράθυρο SQL

en: Copy selected lines to clipboard
el: Αντιγραφή επιλεγμένων εγγραφών στο clipboard

en: Copy selected text to clipboard
el: Αντιγραφή επιλεγμένου κειμένου στο clipboard

en: Could not resolve hostname %s
el: Δεν μπόρεσε να εξακριβωθεί τo hostname %s

en: Couldn't create a connection dialogue!
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί διάλογος σύνδεσης!

en: Couldn't create a connection object!
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί αντικείμενο σύνδεσης!

en: Couldn't create a pgSet object!
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί αντικείμενο pgSet!

en: Couldn't create the main window!
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί το αρχικό παράθυρο!

en: Couldn't create the splash screen!
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί η οθόνη έναρξης!

en: Couldn't open a tips.txt file!
el: Δεν μπόρεσε να διαβαστεί το αρχείο tips.txt !

en: Count rows if estimated less than
el: Απαρρίθμηση εγγραφών αν υπολογιστούν λιγότερες από

en: Count rows in the selected object.
el: Απαρρίθμηση εγγραφών στο επιλεγμένο αντικείμενο.

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create DB
el: Δημιουργία ΒΔ

en: Create a Primary Key.
el: Δημιουργία Πρωτεύοντος Κλειδιού.

en: Create a new Aggregate.
el: Δημιουργία νέου Aggregate.

en: Create a new Cast.
el: Δημιουργία νέου Cast.

en: Create a new Conversion.
el: Δημιουργία νέου Conversion.

en: Create a new Database.
el: Δημιουργία νέας Βάσης Δεδομένων.

en: Create a new Domain.
el: Δημιουργία νέου Domain.

en: Create a new Function.
el: Δημιουργία νέας Function.

en: Create a new Group.
el: Δημιουργία νέου Group.

en: Create a new Job
el: Δημιουργία νέου Job

en: Create a new Language.
el: Δημιουργία νέας Γλώσσας.

en: Create a new Operator Class.
el: Δημιουργία νέου Operator Class.

en: Create a new Operator.
el: Δημιουργία νέου Operator.

en: Create a new Rule.
el: Δημιουργία νέου Rule.

en: Create a new Schema.
el: Δημιουργία νέου Σχήματος.

en: Create a new Sequence.
el: Δημιουργία νέου Sequence.

en: Create a new Server connection.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης σε εξυπηρετητή.

en: Create a new Table.
el: Δημιουργία νέου Πίνακα.

en: Create a new Tablespace.
el: Δημιουργία νέου Tablespace.

en: Create a new Trigger Function.
el: Δημιουργία νέας Trigger Function.

en: Create a new Type.
el: Δημιουργία νέου Τύπου.

en: Create a new User.
el: Δημιουργία νέου Χρήστη.

en: Create a new View.
el: Δημιουργία νέου View.

en: Create a new object of the same type as the selected object.
el: Δημιουργία νέου αντικειμένου ιδίου τύπου με το επιλεγμένο αντικείμενο.

en: Create a new object.
el: Δημιουργία νέου αντικειμένου.

en: Create databases?
el: Δημιουργία Βάσεων Δεδομένων;

en: Create new Schedule
el: Δημιουργία νέου Schedule

en: Create new Step
el: Δημιουργία νέου Βήματος

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Creates a backup of the current database to a local file
el: Δημιουργία backup της τρέχουσας ΒΔ σε τοπικό αρχείο

en: Cu&t	Ctrl-X
el: Αποκοπή&t	Ctrl-X

en: Current Password
el: Τρέχων Password

en: Current Query
el: Τρέχων Query

en: Current value
el: Τρέχουσα τιμή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Cut selected text to clipboard
el: Αποκοπή επιλεγμένου κειμένο στο clipboard

en: Data
el: Δεδομένα

en: Data Output
el: Δεδομένα εξαγωγής

en: Data Sorting
el: Ταξινόμηση δεδομένων

en: Data export aborted.
el: Η εξαγωγή των δεδομένων ακυρώθηκε.

en: Data retrieval runtime:
el: Χρόνος ανάκτησης δεδομένων:

en: Data written to file.
el: Τα δεδομένα γράφηκαν σε αρχείο.

en: Database
el: Βάση Δεδομένων

en: Database Status
el: Κατάσταση Βάσης Δεδομένων

en: Databases
el: Βάσεις Δεδομένων

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default schema
el: Προκαθορισμένο σχήμα

en: Default value
el: Προκαθορισμένητιμή

en: Default?
el: Προκαθορισμένο;

en: Definition
el: Ορισμός

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete selected lines.
el: Διαγραφή επιλεγμένων γραμμών.

en: Delete/Drop the selected object.
el: Διαγραφή/Drop επιλεγμένου αντικειμένου.

en: Deleting a superuser might result in unwanted behaviour (e.g. when restoring the database).
    Are you sure?
el: Διαγράφωντας ένα superuser μπορεί να οδηγήσει σε ανεπιθύμητη συμπεριφορά (π.χ. όταν κάνετε restore τη ΒΔ).
    Είστε σίγουροι;

en: Delimiter
el: Διαχωριστικό

en: Depends on
el: Εξαρτάται από

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Design
el: Σχεδίαση

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Disable $$ quoting
el: Απενεργοποίηση $$ quoting

en: Disable Trigger
el: Απενεργοποίηση Trigger

en: Disconnec&t
el: Α&ποσύνδεση

en: Disconnect from the selected server.
el: Αποσύνδεση από τον επιλεγμένο εξυπηρετητή

en: Display help on PostgreSQL database system.
el: Προβολή βοήθειας για το ΣΔΒΔ PostgreSQL.

en: Display help on SQL commands.
el: Προβολή βοήθειας για τις εντολές SQL.

en: Display/edit the properties of the selected object.
el: Προβολή/επεξεργασία ιδιοτήτων επιλεγμένου αντικειμένου.

en: Displays the current database status.
el: Προβάλει την κατάσταση της Βάσης Δεδομένων.

en: Do not prompt for unsaved files on exit
el: Να μην γίνει ερώτηση για μη σωσμένα αρχεία κατά την έξοδο

en: Do you want to save changes?
el: Θέλετε να σώσετε τις αλλαγές;

en: Done
el: Έγινε

en: Done.
el: Ολοκληρώθηκε.

en: Double right-handed joins are not allowed.
el: Διπλές δεξιές ενώσεις δεν επιτρέπονται.

en: Drop %s?
el: Drop %s;

en: Drop DB
el: Drop ΒΔ

en: Drop multiple objects?
el: Να κάνω Drop πολλαπλά αντικείμενα;

en: Drop the currently selected object.
el: Κάντε Drop το επιλεγμένο αντικείμενο

en: Dropping database not allowed
el: Δεν επιτρέπετε να κάνετε Drop τη ΒΔ

en: E&xit
el: Έ&ξοδος

en: E&xit	Alt-F4
el: Έ&ξοδος	Alt-F4

en: E&xplain
el: Περιγρα&φή

en: E&xplain	F7
el: Περιγρα&φή	F7

en: ERROR: Syntax error at character %d!
el: ΣΦΑΛΜΑ: Σφάλμα σύνταξης στη θέση χαρακτήρα %d!

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enabled?
el: Ενεργοποιημένο

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: End
el: Τέλος

en: Enter a description of this database connection.
el: Δώστε περιγραφή αυτής της σύνδεσης Βάσης Δεδομένων.

en: Enter a filename to write application logs to.
el: Δώστε όνομα για το αρχείο καταγραφής.

en: Enter the filter string to apply to the data. SQL syntax should be used as the string will be used as a 'WHERE' clause.
el: Δώστε το αλφαριθμητικό του Φίλτρου που θα εφαρμοστεί στα δεδομένα. H SQL που θα χρησιμοποιήσετε θα χρησιμοποιηθεί σαν συνθήκη "WHERE".

en: Enter the hostname or IP address of the server to connect to.
el: Δώστε το hostname ή την διεύθυνση IP του εξυπηρετητή που θα συνδεθείτε.

en: Enter the name of the database on the server to use to make the initial connection. Normally this will be template1.
el: Δώστε το όνομα της ΒΔ στον εξυπηρετητή που θα χρησιμοποιηθεί για να γίνει η αρχική σύνδεση. Συνήθως αυτό είναι το template1.

en: Enter the password to use when connecting to the server.
el: Δώστε το password για σύνδεση στον εξυπηρετητή.

en: Enter the path or URL to the PostgreSQL documentation
el: Δώστε το path ή το URL για το documentation της PostgreSQL

en: Enter the port number that the server is listening on.
el: Δώστε τον αριθμό της θύρας που ακούει ο εξυπηρετητής.

en: Enter the username to use when connecting to the server.
el: Δώστε το username για σύνδεση στον εξυπηρετητή.

en: Error connecting to the server: %s
el: Σφάλμα σύνδεσης στον εξυπηρετητή: %s

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Error: No table or no column
el: Σφάλμα: Δεν βρέθηκε πίνακας ή πεδίο

en: Errors and N&otices
el: Σ&φάλματα και Επισημάνσεις

en: Errors, Notices, &SQL
el: Σφάλματα, Επισημάνσεις, SQL

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Execute arbitrary SQL queries.
el: Εκτέλεση ιδιαίτερων SQL query.

en: Execute query
el: Εκτέλεση query

en: Execute query, write result to file
el: Εκτέλεση

en: Execute to file
el: Εκτέλεση στο αρχείο

en: Exit query window
el: Έξοδος από το παράθυρο query

en: Explain
el: Επεξήγηση

en: Explain &options
el: Επιλογές Επεξήγησης

en: Explain analyse query
el: Επεξήγηση analyse query

en: Explain query
el: Επεξήγηση query

en: Explain verbose query
el: Αναλυτική Επεξήγηση query

en: Export data to file
el: Εξαγωγή δεδομένων σε αρχείο

en: FK index name
el: Όνομα index FK

en: Failed to open file %s.
el: Απέτυχε το άνοιγμα του αρχείου %s.

en: Failed to start server %s: Errcode=%d
    Check event log for details.
el: Αποτυχία %s: Errcode=%d
    Check event log for details.

en: Failed to stop server %s: Errcode=%d
    Check event log for details.
el: Αποτυχία να σταματήσει ο εξυπηρετητής %s: Errcode=%d
    Ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για λεπτομέρειες.

en: Failed to write to the output file: %s
el: Απέτυχε η εγγραφή στο αρχείο: %s

en: File cannot be opened with this format.
    Please chose another format.
el: Το αρχείο δεν μπόρεσε να ανοιχτεί με αυτή την μορφοποίηση.
    Παρακαλώ επιλέξτε άλλη μορφοποίηση.

en: Filename
el: Όνομα Αρχείου

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter String (eg. oid > 10 AND oid < 50)
el: Αλφαριθητικό Φίλτρου (π.χ. oid > 10 AND oid < 50)

en: Filter string syntax validates OK!
el: Η σύνταξη του αλφαριθμητικού Φίλτρου ελέγχθηκε ότι είναι OK!

en: Final type
el: Τελικός τύπος

en: Find
el: Εύρεση

en: Find text
el: Εύρεση κειμένου

en: Font
el: Γραμ/σειρά

en: For each
el: Για κάθε

en: For type
el: Για τον τύπο

en: Foreign Key
el: Εξωτερικό Κλειδί

en: Foreign Key Check
el: Έλεγχος Εξωτερικού Κλειδιού

en: Foreign key?
el: Εξωτερικό Κλειδί;

en: Forward
el: Μπροστά

en: Forward to next page.
el: Επόμενη σελίδα.

en: Frequently asked questions about pgAdmin III.
el: Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το pgAdmin III.

en: From
el: Από

en: General
el: Γενικά

en: Grants rights to multiple objects
el: Απονέμει δικαιώματα σε πολλαπλά αντικείμενα

en: Greater than operator
el: Τελεστής Μεγαλύτερο από

en: Groupname
el: Όνομα Group

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide system objects
el: Απόκρυψη αντικειμένων συστήματος.

en: History
el: Ιστορικό

en: Hostname/IP Address
el: Hostname/IP Διεύθυνση

en: How to send a bugreport to the pgAdmin Development Team.
el: Πώς να στείλετε αναφορά λάθους στην Ομάδα του pgAdmin.

en: Huh?
el: Ορίστε;

en: Incorrect password!
el: Λάθος password!

en: Index Blocks Read
el: Index Blocks Αναγνώστηκαν

en: Index Size
el: Μέγεθος Index

en: Index Tuples Fetched
el: Index Tuples Ανακτήθηκαν

en: Inherited
el: Κληρονομήθηκε

en: Inherited from table %s
el: Κληρονομήθηκε από τον πίνακα %s

en: Inherited tables
el: Κληρονομηθέντες πίνακες

en: Inherited tables count
el: Απαρρίθμηση κληρονομηθέντων πινάκων

en: Inherits from tables
el: Κληρονομεί από πίνακες

en: Inherits tables
el: Κληρονομεί πίνακες

en: Initial DB
el: Αρχική ΒΔ

en: Initial Database
el: Αρχική ΒΔ

en: Initial database
el: Αρχική ΒΔ

en: Initial database can't be dropped.
el: Δεν μπορεί να γίνει dtop στην αρχική ΒΔ.

en: Initially?
el: Αρχικά;

en: Join Type
el: Τύπος Join

en: Language
el: Γλώσσα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last result
el: Τελευταίο αποτέλεσμα

en: Last system OID
el: Τλευταίο OID συστήματος

en: Left Sort operator
el: Τελεστής Αριστερής Ταξινόμησης

en: Left Table Columns
el: Πεδία Αριστερού Πίνακα

en: Length
el: Μήκος

en: Less Than operator
el: Τελεστής Μικρότερο Από

en: Level
el: Επίπεδο

en: Limit exceeded
el: Ξεπεράστηκε το όριο

en: Lists the columns that the data will be sorted by.
el: Προβάλει τα πεδία με τα οποία θα ταξινομηθούν τα δεδομένα.

en: Local
el: Τοπικό

en: Local charset
el: Τοπικό σετ χαρακτήρων

en: Local column
el: Τοπικό πεδίο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Log Level
el: Επίπεδο καταγραφής

en: Log entry
el: Καταχώρηση αρχείο καταγραφής

en: Log files (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία καταγραφής (*.log)|*.log|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Logfile
el: Αρχείο Καταγραφής

en: Logfile (%ID will be replaced with the Process ID)
el: Αρχείο καταγραφής (%ID θα αντικατασταθεί με το ID της διεργασίας)

en: Logfile rotation
el: Rotation αρχείου καταγραφής

en: Logging
el: Καταγραφή

en: Maintain %s %s
el: Συντήρηση %s %s

en: Maintain the current database or table.
el: Συντήρηση της τρέχουσας βάσης δεδομένων ή πίνακα.

en: Maintenance
el: Συντήρηση

en: Maintenance operation
el: Λειτουργία Συντήρησης

en: Max. characters per column
el: Μεγ. πλήθος χαρακτήρων ανα πεδίο

en: Maximum
el: Μέγιστος

en: Maximum rows to retrieve
el: Μέγιστος αριθμός εγγραφών για ανάκτηση

en: Maximums rows to retrieve into output window; 0 = unlimited
el: Μέγιστος αριθμός εγγραφών για ανάκτηση στο παράθυρο εξαγωγής; 0 = απεριόριστες

en: Member
el: Μέλος

en: Member count
el: Απαρρίθμηση μελών

en: Member name
el: Όνομα μέλους

en: Member of
el: Μέλος σε

en: Members
el: Μέλη

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Minimum
el: Ελάχιστος

en: Most Common Frequencies
el: Πιο συχνές Frequencies

en: Most Common Values
el: Πιο συχνές τιμές

en: Moved
el: Μετακινήθηκε

en: Name
el: Όνομα

en: Name may not start with '_'.
el: Το όνομα μπορεί να μην ξεκινά με '_'.

en: Need password
el: Χρειάζεται password

en: Need password?
el: Χρειάζεται password;

en: New &Object
el: Νέο &Αντικείμενο

en: New Aggregate
el: Νέο Aggregate

en: New Cast
el: Νέο Cast

en: New Check Constraint
el: Νέο Check Constraint

en: New Column
el: Νέο Πεδίο

en: New Conversion
el: Νέο Conversion

en: New Database
el: Νέα Βάση Δεδομένων

en: New Domain
el: Νέο Domain

en: New Foreign Key
el: Νέο Εξωτερικό Κλειδί

en: New Function
el: Νέα Function

en: New Group
el: Νέο Group

en: New Index
el: Νέο Index

en: New Job
el: Νέο Job

en: New Language
el: Νέα Language

en: New Operator
el: Νέος Operator

en: New Operator Class
el: Νέo Operator Class

en: New Password
el: Νέο Password

en: New Primary Key
el: Νέο Πρωτεύον Κλειδί

en: New Rule
el: Νέο Rule

en: New Schedule
el: Νέο Schedule

en: New Schema
el: Νέο Σχήμα

en: New Sequence
el: Νέα Sequence

en: New Server
el: Νέος εξυπηρετητής

en: New Step
el: Νέο Βήμα

en: New Table
el: Νέος Πίνακας

en: New Tablespace
el: Νέο Tablespace

en: New Trigger
el: Νέο Trigger

en: New Trigger Function
el: Νέα Trigger Function

en: New Type
el: Νέος Τύπος

en: New Unique Constraint
el: Νέο Unique Constraint

en: New User
el: Νέος Χρήστης

en: New View
el: Νέο View

en: New length must not be less than old length.
el: Το νέο μήκος δεν πρέπει να είναι μικρότερο από το παλίο.

en: New precision must not be less than old precision.
el: Η νέα ακρίβεια δεν πρέπει να είναι μικρότερη από την παλιά.

en: New total digits must not be less than old total digits.
el: Το νέο σύνολο των ψηφίων δεν πρέπει να είναι μικρότερο από το παλιό.

en: No
el: Όχι

en: No Table or view.
el: Δεν υπάρχει Table ή View.

en: No connection to database.
el: Δεν υπάρχει σύνδεση σε ΒΔ.

en: No data to export.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα για εξαγωγή.

en: No owner
el: Κανένας ιδιοκτήτης

en: No properties are available for the current selection
el: Δεν υπάρχουν ιδιότητες για την τρέχουσα επιλογή.

en: No statistics are available for the current selection
el: Δεν υπάρχουν στατιστικά για την τρέχουσα επιλογή

en: None
el: Κανένα

en: Not NULL?
el: Not NULL;

en: Not implemented
el: Δεν έχει υλοποιηθεί

en: Not implemented.
el: Δεν έχει υλοποιηθεί.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: OK
el: Εντάξει

en: OK.
el: Εντάξει.

en: On Delete
el: Κατά τη Διαγραφή

en: On Update
el: Κατά την Ενημέρωση

en: On delete
el: Κατά τη διαγραφή

en: On update
el: Κατά την ενημέρωση

en: One Row with OID %d inserted.
el: Μια εγγραφή με OID %d εισήχθηκε.

en: Only data
el: Μόνο δεδομένα

en: Only schema
el: Μόνο σχήμα

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open a query file
el: Άνοιγμα αρχείου query

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open query file
el: Άνοιγμα αρχείου query

en: Open the pgAdmin III helpfile.
el: Άνοιγμα του αρχείου βοήθειας του pgAdmin III.

en: Options
el: Επιλογές

en: Options modifying Explain output
el: Επιλογές που αλλάζουν το αποτέλεσμα Επεξήγησης

en: Out of Memory for cacheLinePool
el: Out of Memory για cacheLinePool

en: Output
el: Αποτέλεσμα

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: PLAIN options
el: PLAIN επιλογές

en: Password successfully changed!
el: Το password άλλαξε!

en: Passwords do not match!
el: Τα Password δεν ταιριάζουν!

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Paste selected text from clipboard
el: Επικόλληση επιλεγμένου κειμένου από το clipboard

en: Please choose user language:
el: Επιλέξτε γλώσσα χρήστη:

en: Please enter function definition.
el: Δώστε τον ορισμό μιας function.

en: Please enter function source code.
el: Δώστε τον πηγαίο κώδικα μιας function.

en: Please enter password for user %s
    on server %s (%s)
el: Παρακαλώ δώστε το password για το χρήστη %s
    στον εξυπηρετητή %s (%s)

en: Please select a datatype.
el: Επιλέξτε datatype.

en: Please select at an event.
el: Επιλέξτε σε κάποιο event.

en: Please select base datatype.
el: Επιλέξτε base datatype.

en: Please select language.
el: Επιλέξτε γλώσσα.

en: Please select left or right datatype.
el: Επιλέξτε αριστερό ή δεξί datatype.

en: Please select return type.
el: Επιλέξτε return type.

en: Please select state datatype.
el: Επιλέξτε state datatype.

en: Please select target datatype.
el: Επιλέξτε target datatype.

en: Please specify FK index name.
el: Δηλώστε όνομα index του FK

en: Please specify a procedure.
el: Δηλώστε μια procedure.

en: Please specify address.
el: Δηλώστε διεύθυνση.

en: Please specify at least one action.
el: Δηλώστε τουλάχιστον ένα action.

en: Please specify at least two members.
el: Δηλώστε τουλάχιστον δύο μέλη.

en: Please specify columns.
el: Δηλώστε πεδία.

en: Please specify condition.
el: Δηλώστε condition.

en: Please specify conversion function.
el: Δηλώστε conversion function.

en: Please specify description.
el: Δηλώστε περιγραφή.

en: Please specify input conversion function.
el: Δηλώστε input conversion function.

en: Please specify internal storage length.
el: Δηλώστε internal storage length.

en: Please specify language handler.
el: Δηλώστε language handler.

en: Please specify location.
el: Δηλώστε τοποθεσία.

en: Please specify name.
el: Δηλώστε όνομα.

en: Please specify object library.
el: Δηλώστε object library.

en: Please specify output conversion function.
el: Δηλώστε output conversion function.

en: Please specify port.
el: Δηλώστε μια θύρα

en: Please specify source datatype.
el: Δηλώστε source datatype.

en: Please specify source encoding.
el: Δηλώστε source encoding.

en: Please specify state function.
el: Δηλώστε state function.

en: Please specify target encoding.
el: Δηλώστε την target encoding.

en: Please specify trigger function.
el: Δηλώστε trigger function.

en: Please specify user name
el: Δηλώστε user name

en: Please specify valid length.
el: Δηλώστε valid length.

en: Please specify valid numeric precision (0..
el: Δηλώστε συμβατή αριθμητική ακρίβεια (0..

en: Position
el: Θέση

en: PostgreSQL Description
el: Περιγραφή PostgreSQL

en: PostgreSQL Version
el: Έκδοση PostgreSQL

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Primary Key
el: Πρωτεύον Κλειδί

en: Primary key
el: Πρωτεύον κλειδί

en: Primary key?
el: Πρωτεύον κλειδί;

en: Primary?
el: Πρωτεύον;

en: Privileges
el: Δικαιώματα

en: Privileges for %s
el: Privileges για %s

en: Privileges for %s %s
el: Privileges για %s %s

en: Problem with resource
el: Πρόβλημα με τον πόρο

en: Problem with resource %s: Notebook not found.
    Prepare to crash!
el: Πρόβλημα με resource %s: Το Notebook δεν βρέθηκε.
    Ετοιμαστείτε για κρέμασμα της εφαρμογής!

en: Procedure
el: Διαδικασία

en: Process returned exit code %d.
el: Η διεργασία επέστρεψε exit code %d.

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Property
el: Ιδιότητα

en: Query &builder
el: Επεξεργαστής query

en: Query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία query (*.sql)|*.sql|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία query (*.sql)|*.sql|UTF-8 αρχεία query (*.sql)|*.sql|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.usql)|*.usql|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία query (*.sql)|*.sql|UTF-8 αρχεία query (*.usql)|*.usql|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Query inserted one rows with OID %d.
el: Το query εισήγαγε μια εγγραφή με OID %d.

en: Query is running.
el: Το Query εκτελείται.

en: Query result with %d rows discarded.
el: Το αποτέλεσμα του query (%d εγγραφές) δεν εμφανίζεται.

en: Query result with %d rows will be returned.
el: Το αποτέλεσμα του query (%d εγγραφές) θα επιστραφεί.

en: Query returned successfully with no result in %s ms.
el: Το query εκτελέστηκε επιτυχώς δίχως αποτελέσματα σε %s ms.

en: Query returned successfully: %d rows affected, %s ms execution time.
el: Το query εκτελέστηκε επιτυχώς: %d εγγραφές επηρρεάστηκαν, %s ms χρόνος εκτέλεσης.

en: Query returned successfully: one row with OID %d inserted, %s ms execution time.
el: Το query εκτελέστηκε επιτυχώς: μια εγγραφή με OID %d εισήχθηκε, %s ms χρόνος εκτέλεσης.

en: Query tool
el: Εργαλείο Query

en: Quit this program.
el: Έξοδος από το πρόγραμμα.

en: Re&fresh	F5
el: Α&νανέωση	F5

en: Re&load module
el: Επανα&φόρτωση υπομονάδας

en: Read and write Unicode UTF-8 files
el: Ανάγνωση και εγγραφή σε αρχεία Unicode UTF-8

en: Ready.
el: Έτοιμο.

en: Redo last action
el: Redo τελευταίας ενέργειας

en: Referenced by
el: Αναφέρεται από

en: Referencing
el: Αναφέρεται σε

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Refresh rate (seconds)
el: Ρυθμός ανανέωσης (δευτερόλεπτα)

en: Refresh the selected object.
el: Ανανέωση του επιλεγμένου αντικειμένου.

en: Refresh to count rows
el: Ανανέωση για απαρρίθμηση εγγραφών

en: Refreshing %s
el: Ανανέωση: %s...

en: Refreshing %s...
el: Ανανανέωση %s...

en: Refreshing data, please wait.
el: Ανανέωση δεδομένων, παρακαλώ περιμένετε.

en: Refreshing.
el: Ανανανέωση.

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Reload current page.
el: Επαναφόρτωση της current page.

en: Reload library module which implements this function.
el: Επαναφόρτωση υπομονάδας που υλοποιεί αυτή τη function

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove the selected sort column.
el: Αφαίρεση του επιλεγμένου sort πεδίου

en: Restores a backup from a local file
el: Restores κάποιο backup από αρχείο τοπικά

en: Restoring previous environment
el: Αποκατάσταση προηγούμενου περιβάλλοντος

en: Result type
el: Τύπος αποτελέσματος

en: Retrieving %s details
el: Ανάκτηση λεπτομερειών αντικειμένου: %s

en: Retrieving data: %d rows.
el: Ανάκτηση δεδομένων: %d εγγραφές.

en: Retrieving server properties
el: Ανάκτηση ιδιοτήτων εξυπηρετητή

en: Returns a set?
el: Returns a set;

en: Right Sort operator
el: Τελεστής Δεξιάς Ταξινόμησης

en: Right Table Columns
el: Πεδία Δεξιού Πίνακα

en: Row
el: Εγγραφή

en: Row separator
el: Διαχωριστικό εγγραφής

en: Row trigger
el: Trigger εγγραφής

en: Rows (counted)
el: Εγγραφές (απαρριθμημένες)

en: Rows (estimated)
el: Εγγραφές (υπολογισμένες)

en: SQL Help
el: Βοήθεια SQL

en: SQL Scripts (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
el: Αρχεία SQL (*.sql)|*.sql|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: SQL help site
el: Ιστοχώρος βοήθειας SQL

en: SSL Mode
el: SSL Κατάσταση

en: SSL encrypted
el: SSL κρυπτογράφημένο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save &as...
el: Αποθήκευση &ως...

en: Save current file
el: Αποθήκευση τρέχοντος αρχείου

en: Save file
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Save file under new name
el: Αποθήκευση αρχείου με νέο όνομα

en: Save history
el: Αποθήκευση ιστορικού

en: Save history of executed commands.
el: Αποθήκευση ιστορικού των εκτελεσμένων εντολών.

en: Save query file as
el: Αποθήκευση αρχείου query σαν

en: Save the SQL definition of the selected object.
el: Σώστε τον όρισμα SQL του επιλεγμένου αντικειμένου.

en: Saved the changed row.
el: Αποθηκεύθηκε η αλλαγμένη εγγραφή.

en: Schema
el: Σχήμα

en: Schemas
el: Σχήματα

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Select &All
el: Επιλογή &Όλων

en: Select a column to add to the sort list.
el: Επιλέξτε ένα πεδίο για προσθήκη στη λίστα ταξινόμησης

en: Select backup filename
el: Επιλέξτε αρχείο backup

en: Select export filename
el: Επιλογή αρχείου εξαγωγής

en: Select log file
el: Επιλογή αρχείου καταγραφής

en: Select output file
el: Επιλογή αρχείου εξαγωγής

en: Selected Columns
el: Επιλεγμένα Πεδία

en: Selection
el: Επιλογή

en: Send function
el: Αποστολή function

en: Sequential Tuples Read
el: Διαβάστηκαν Sequential Tuples

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Servers
el: Εξυπηρετητές

en: Servers (%d)
el: Εξυπηρετητές (%d)

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Show a tip of the day.
el: Προβολή συμβουλής της ημέρας.

en: Show about dialog.
el: Προβολή διαλόγου Σχετικά.

en: Show object properties on double click in treeview?
el: Εμφάνιση ιδιοτήτων αντικειμένου με διπλό κλικ στη δεντρ. δομή;

en: Show options dialog.
el: Προβολή διαλόγου επιλογών.

en: Show or hide system objects.
el: Προβολή ή Απόκρυψη αντικειμένων συστήματος.

en: Show system objects
el: Προβολή αντικειμένων συστήματος

en: Show users for privileges?
el: Εμφάνιση χρηστών για δικαιώματα;

en: Size
el: Μέγεθος

en: Sort order
el: Ταξινόμηση

en: Sort/filter options.
el: Επιλογές Ταξινόμησης/Φίλτρου.

en: Source
el: Πηγή

en: Start PostgreSQL Service
el: Εκκίνηση υπηρεσίας PostgreSQL

en: Start service
el: Εκκίνηση υπηρεσίας

en: Start the query builder.
el: Εκκίνηση επεξεργαστή query

en: Starting service
el: Έναρξη υπηρεσίας

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stop PostgreSQL Service
el: Τερματισμός λειτουργίας της υπηρεσίας PostgreSQL

en: Stop service
el: Τερματισμός υπηρεσίας

en: Stopping service
el: Τερματίζω την υπηρεσία

en: Strict?
el: Strict;

en: Superuser (can create users)
el: Superuser (μπορεί να δημιουργεί χρήστες)

en: Superuser?
el: Υπερχρήστης;

en: Supports hash?
el: Supports hash;

en: Syntax Validation
el: Validation σύνταξης

en: System aggregate?
el: Aggregate συστήματος;

en: System cast?
el: Cast Συστήματος;

en: System conversion?
el: Conversion συστήματος;

en: System database?
el: Βάση δεδομένων συστήματος;

en: System domain?
el: Domain Συστήματος;

en: System foreign key?
el: Ξένο Κλειδί συστήματος;

en: System function?
el: System function;

en: System index?
el: Index συστήματος;

en: System language?
el: Γλώσσα συστήματος;

en: System objects will not be removed from the object tree until a refresh is performed.
    Close all connections now?
el: Τα αντικείμενα συστήματος δε θα αφαιρεθούν από τη δεντρική δομή αντικειμένων μέχρι να γίνει ανανέωση.
    Να κλείσουν όλες οι συνδέσεις τώρα;

en: System objects will not show in the the object tree until a refresh is performed.
    Close all connections now?
el: Τα αντικείμενα συστήματος δεν θα εμφανιστούν στη δεντρική δομή αντικειμένων μέχρι να γίνει ανανέωση.
    Να κλείσουν όλες οι συνδέσεις τώρα;

en: System operator class?
el: Operator class συστήματος;

en: System operator?
el: Operator συστήματος;

en: System rule?
el: Κανόνες Συστήματος;

en: System schema?
el: Σχήμα συστήματος;

en: System sequence?
el: Sequence Συστήματος;

en: System table?
el: Πίνακας συστήματος;

en: System trigger?
el: Trigger συστήματος;

en: System type?
el: System type;

en: System view?
el: View συστήματος;

en: Table
el: Πίνακας

en: Table Size
el: Μέγεθος πίνακα

en: Tablespace Size
el: Μέγεθος Tablespace

en: Terminate
el: Τερματισμός

en: Terminate process
el: Τερματισμός διεργασία

en: Terminate process?
el: Τερματισμός διεργασία;

en: The PostgreSQL server must be at least version %2.1f!
el: Ο εξυπηρετητής PostgreSQL πρέπει να είναι τουλάχιστον έκδοσης %2.1f!

en: The PostgreSQL server's version string.
el: Η έκδοση εξυπηρετητή PostgreSQL που δίνει ο ίδιος.

en: The PostgreSQL version number.
el: Ο αριθμός έκδοσης PostgreSQL.

en: The hostname or TCP/IP address of the server.
el: Το όνομα ή η διεύθυνση TCP/IP του εξυπηρετητή.

en: The initial database used when connecting to the server.
el: Η αρχική Βάση Δεδομένων που χρησιμοποιήθηκε κατά τη σύνδεση με τον εξυπηρετητή.

en: The last OID used by the server.
el: Το τελευταίο OID που χρησιμοποιήθηκε από τον εξυπηρετητή.

en: The maximum of %ld rows is exceeded (total %ld).
el: Το μέγιστο των %ld εγγραφών ξεπεράστηκε (σύνολο %ld).

en: The password could not be changed!
el: Το password δεν μπόρεσε να αλλαχτεί!

en: The port number the server is listening on.
el: Ο αριθμός θύρας που ακούει ο εξυπηρετητής.

en: The text %s has changed.
el: Το κείμενο %s άλλαξε.

en: The text %s has changed.
    Do you want to save changes?
el: Το κείμενο %s άλλαξε.
    Θέλετε να σώσετε τις αλλαγές?

en: The username used when connecting to the server.
el: Το όνομα χρήστη που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση στον εξυπηρετή.

en: There is nothing in the SQL pane to save!
el: Δεν υπάρχει τίποτα στο παράθυρο εισαγωγής SQL για σώσιμο!

en: There is unsaved data in a row.
    Do you want to store to the database?
el: Υπάρχουν μη αποθηκευμένα δεδομένα σε κάποια εγγραφή
    Θέλετε να τα αποθηκεύσετε στη Βάση Δεδομένων;

en: This query will return %d results.
    Load all results?
el: Το query θα επιστρέψει %d αποτελέσματα.
    Να φορτωθούν όλα τα αποτελέσματα;

en: This software is released under the Artistic License.
el: Αυτό το λογισμικό διανέμεται υπό την Artistic License.

en: To
el: Στο

en: Total %ld rows.
el: Σύνολο %ld εγγραφών.

en: Total query runtime:
el: Συνολικός χρόνος εκτέλεσης query:

en: Trusted?
el: Έμπιστο;

en: Try switching it to the lefthand side in one
    or more relationships.
el: Δοκιμάστε να το μεταφέρετε στην αιστερή πλευρά
    μιας ή περισσότερων σχέσεων.

en: Trying to drop system object
el: Προσπάθεια να γίνει drop σε αντικειμένου συστήματος

en: Tuples Deleted
el: Οι Εγγραφές Διαγράφηκαν

en: Tuples Inserted
el: Οι Εγγραφές Εισήχθηκαν

en: Tuples Updated
el: Οι εγγραφές ενημερώθηκαν

en: Tuples deleted
el: Οι εγγραφές διαγράφηκαν

en: Tuples inserted
el: Οι εγγραφές εισήχθηκαν

en: Tuples updated
el: Οι εγγραφές ενημερώθηκαν

en: Type
el: Τύπος

en: Uncheck all
el: Αφεπιλογή all

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Undo change of data.
el: Αναίρεση αλλαγών στα δεδομένα.

en: Undo last action
el: Αναίρεση τελευταίας ενέργειας

en: Unexpected empty cache line: dataSet already closed.
el: Αναπάντεχα άδεια γραμμή cache: Το dataSet έχει ήδη κλείσει.

en: Unique?
el: Μοναδικό;

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unsaved data
el: Μη σωσμένα δεδομένα

en: User
el: Χρήστης

en: User can create databases
el: Ο χρήστης μπορεί να δημιουργεί Βάσεις Δεδομένων

en: User can create users
el: Ο χρήστης μπορεί να δημιουργεί χρήστες

en: User/Group
el: Χρήστης/Ομάδα

en: VACUUM options
el: Επιλογές VACUUM

en: Validating filter string
el: Validating το φίλτρο

en: Value
el: Τιμή

en: Verbose
el: Αναλυτικά - Verbose

en: Verbose messages
el: Αναλυτικά μηνύματα

en: Version number
el: Αριθμός έκδοσης

en: Version string
el: Αλφαρηθμιτικό έκδοσης

en: View
el: Προβολή

en: View &Data
el: Προβολή &Δεδομένων

en: View Data
el: Προβολή Δεδομένων

en: View Data Options
el: Προβολή Επιλογών Δεδομένων

en: View F&iltered Data
el: Προβολή &Φιλτραρισμένων Δεδομένων

en: View Filtered Data
el: Προβολή Φιλτραρισμένων Δεδομένων

en: View the data in the selected object.
el: Προβολή των δεδομένων στο επιλεγμένο αντικείμενο.

en: Warning:
el: Εύρεση:

en: Writing data.
el: Εγγραφή δεδομένων.

en: Yes
el: Ναι

en: You cannot join on the asterisk.
el: Δεν μπορείτε να εφαρμόσετε ένωση χρησιμοποιώντας αστερίσκο.

en: You cannot leave both the column and expression blank.
    
    Click 'OK' to insert a default function into the expression.
el: Δεν μπορείτε να αφήσετε και το πεδίο και την έκφραση κενή.
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να εισάγετε μια προκαθορισμένη Function στην έκφραση.

en: You must add at least on column.
el: Πρέπει να προσθέσετε τουλάχιστον ένα πεδίο.

en: You must redraw your joins so that "%s"
    does not appear on the righthand side 
    more than once.
el: Πρέπει να επανασχεδιάσετε τις ενώσεις σας ώστε να "%s"
    μην εμφανίζονται στην δεξιά πλευρά
    περισσότερο από μια φορά.

en: You must select a server before changing your password!
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν εξυπηρετητή πριν αλλάξετε τον Κωδικό σας!

en: You must select one column from the left table and one column from the right table.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα πεδίο από τον αριστερό πίνακα και ένα από τον δεξί.

en: aborting.
el: ακύρωση.

en: allow
el: επιτρέπεται

en: daily
el: ημερησίως

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: member
el: μέλος

en: monthly
el: μηνιαίως

en: need password
el: χρειάζεται password

en: not counted
el: μη απαρριθμημένες

en: not encrypted
el: μη κρυπτογραφημένο

en: not member
el: όχι μέλος

en: pgAdmin III &FAQ
el: Συ&χνές Ερωτήσεις για το pgAdmin III

en: pgServer object didn't initialise because the user aborted.
el: Το αντικείμενο pgServer δεν αρχικοποιήθηκε γιατί ο χρήστης δήλωσε ακύρωση.

en: pgadmin:Logfile rotated.
el: pgadmin: Το αρχείο καταγραφής έκανε rotation

en: prefer
el: προτιμά

en: ready
el: έτοιμο

en: redirect_stderr not enabled or log_filename misconfigured
el: Το redirect_stderr δεν ενεργοποιήθηκε ή το  log_filename δεν είναι σωστά ρυθμισμένο

en: repeat
el: επανάληψη

en: require
el: απαιτεί

en: single
el: απλό

en: weekly
el: εβδομαδιαίως

en: yearly
el: ετησίως
