pgAdmin III - en to hu translation catalogue (815 entries)

en: 
    Cancelled.
hu: 
    Visszavonva.

en: 
    Retrieve all rows anyway?
hu: 
    Ennek ellenére letöltsem az összes sort?

en:  Connection broken.
hu:  Megszakadt a kapcsolat.

en:  Done.
hu: Kész.

en: %.2f secs
hu: %.2f mp

en: %d rows retrieved.
hu: %d sor letöltve.

en: %d rows.
hu: %d sor.

en: %ld  rows not retrieved.
hu: %ld sor nem lett letöltve.

en: %ld of %ld rows
hu: az összesen %2$ld sorból %1$ld sor

en: %ld rows retrieved.
hu: Letöltve %ld sor.

en: &About...
hu: &Névjegy...

en: &Add
hu: &Hozzáfűz

en: &Add %s to query
hu: %s &hozzáfűzése a lekérdezéshez

en: &Add Server...
hu: Új &kiszolgáló...

en: &Add Table/View...
hu: Új (nézet)&tábla

en: &Bugreport
hu: &Hibabejelentés

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Cancel	Alt-Break
hu: &Mégsem	Alt-Break

en: &Close
hu: &Bezár

en: &Close Table/View
hu: (Nézet)tábla bezárása

en: &Connect...
hu: &Kapcsolódás...

en: &Copy	Ctrl-C
hu: &Másolás	Ctrl-C

en: &Create
hu: &Létrehozás

en: &Debug (not recommended for normal use)
hu: &Hibakeresés (csak fejlesztőknek!)

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Delete/Drop
hu: &Törlés/Eldobás

en: &Delete/Drop	Del
hu: &Törlés/Eldobás	Del

en: &Deselect All
hu: &Kijelölés megszüntetése

en: &Disconnect
hu: &Kapcsolat bontása

en: &Display
hu: &Megjelenítés

en: &Edit
hu: &Szerkesztés

en: &Errors only
hu: &Csak a hibákat

en: &Execute
hu: &Végrehajtás

en: &Execute	F5
hu: &Végrehajtás	F5

en: &Export
hu: &Exportálás

en: &File
hu: &Fájl

en: &Find	Ctrl-F
hu: &Keresés	Ctrl-F

en: &Grant Wizard
hu: &Jogosultság varázsló

en: &Help
hu: &Segítség

en: &Help...
hu: &Segítség...

en: &Join To...
hu: &Összekapcsol...

en: &Maintenance
hu: &Karbantartás

en: &No logging
hu: &Naplózás kikapcsolása

en: &Open...
hu: &Megnyitás...

en: &Open...	Ctrl-O
hu: &Megnyitás...	Ctrl-O

en: &Options...
hu: &Beállítások...

en: &Paste	Ctrl-V
hu: &Beillesztés	Ctrl-V

en: &PostgreSQL Help
hu: &PostgreSQL Kézikönyv

en: &Properties
hu: &Jellemzők

en: &Query
hu: &Lekérdezés

en: &Query Analyzer
hu: &Lekérdezés-elemző

en: &Query Builder
hu: &Lekérdezés-varázsló

en: &Query tool
hu: &Lekérdezési segédeszköz

en: &Recent files
hu: &Aktuális fájlok

en: &Redo	Ctrl-Y
hu: &Mégis	Ctrl-Y

en: &Restore
hu: &Helyreállítás

en: &SQL Help	F1
hu: &SQL Kézikönyv	F1

en: &Save
hu: &Mentés

en: &Save	Ctrl-S
hu: &Mentés	Ctrl-S

en: &Save definition...
hu: &Definíció mentése...

en: &Server Status
hu: &Kiszolgáló állapota

en: &System objects
hu: &Rendszerobjektumok

en: &Tip of the day
hu: &A nap tippje

en: &Tip of the day...
hu: &A nap tippje...

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Undo	Ctrl-Z
hu: &Visszavonás	Ctrl-Z

en: &View
hu: &Nézet

en: '%s' is not a valid identifier. It must start with A-Z or a-z or _ and can contain A-Z and a-z and 0-9 and _.
hu: A(z) '%s' azonosító hibás. Az első betúje A-Z, a-z vagy _ kell, hogy legyen, s csak ezek a karakterek illetve számok követhetik.

en: (binary compatible)
hu: (bináris kompatibilis)

en: -- Executing query:
hu: -- A lekérdezés végrehajtása:

en: -- definition incomplete
hu: -- félkész definíció

en: -- nothing to change
hu: -- nincs változtatandó

en: 0 Secs
hu: 0 mp

en: : Notebook not found.
    Prepare to crash!
hu: : A jegyzettömb nem található.
    Készüljön fel az összeomlásra!

en: < operator
hu: < operátor

en: <html><body>Loading %s</body></html>
hu: <html><body>A(z) %s betöltése</body></html>

en: <none>
hu: <semmi>

en: > operator
hu: > operátor

en: A fatal error has occured:
hu: Fatális hiba történt:

en: A terminate signal was sent to the selected server process(es).
hu: A kiválasztott kiszolgáló processzusok termináló szignált kaptak.

en: ACL
hu: Jogosultságok

en: Accept the current settings and close the dialogue.
hu: A jelenlegi beállítások elfogadása és a párbeszéd-ablak bezárása.

en: Access method
hu: Hozzáférési mód

en: Account expires
hu: Az azonosító lejár

en: Action
hu: Tevékenység

en: Add
hu: Új

en: Add Server
hu: Új kiszolgáló

en: Add Tables/Views
hu: Új (nézet)táblák

en: Add a connection to a server.
hu: Új kapcsolat kiszolgálóhoz rendelése.

en: Add a new Check Constraint.
hu: Új ellenőrző feltétel megadása.

en: Add a new Column.
hu: Új oszlop hozzáfűzése.

en: Add a new Foreign Key.
hu: Új külső kulcs felvétele.

en: Add a new Index.
hu: Új index megadása.

en: Add a new Trigger.
hu: Új trigger megadása.

en: Add a new Unique Constraint.
hu: Új egyedi kényszerfeltétel megadása.

en: Add a table or view to the datagram.
hu: Tábla vagy nézettábla hozzáadása az adatdiagramhoz.

en: Add/Change
hu: Hozzáad/Módosít

en: Aggregate
hu: Aggregátum

en: Aggregates
hu: Aggregátumok

en: Alias
hu: Fedőnév

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Allow connections?
hu: Kapcsolatok engedélyezése?

en: An error has occured:
hu: Hiba történt:

en: Analyze
hu: Analízis

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Are you sure the logfile should be rotated?
hu: Biztos benne, hogy a naplófájlt rotálni kívánja?

en: Are you sure you wish to drop %s %s?
hu: Biztos abban, hogy eldobja %s %s?

en: Argument count
hu: Argumentumok száma

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Auto FK index
hu: Auto külső kulcs index

en: Average Width
hu: Átlagos szélesség

en: Back
hu: Vissza

en: Back to previous page.
hu: Vissza az előző oldalra.

en: Base type
hu: Alaptípus

en: Browse for a logfile.
hu: Naplófájl keresése.

en: C&hange password...
hu: &Jelszó változtatása...

en: C&lear window
hu: &Ablak letörlése

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Data files (*.dat)|*.dat|All files (*.*)|*.*
hu: CSV fájlok (*.csv)|*.csv|Adatfájlok (*.dat)|*.dat|Minden fájl (*.*)|*.*

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Can't add another column to the query.
hu: A lekérdezéshez nem fűzhető hozzá további oszlop.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel any changes and close the dialogue.
hu: A módosítások visszavonása és a párbeszéd-ablak bezárása.

en: Cancel query
hu: A lekérdezés visszavonása

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Cancelling.
hu: Visszavonás.

en: Cannot drop system %s %s.
hu: A rendszerhez tartozó %s %s nem dobható el.

en: Cannot initialise the networking subsystem!
hu: A hálózati alrendszer nem inicializálható!

en: Cannot open the logfile!
hu: A naplófájl nem nyitható meg!

en: Cast
hu: Típuskonverzió

en: Casts
hu: Típuskonverziók

en: Change
hu: Módosít

en: Change Password
hu: Jelszóváltás

en: Change your password.
hu: Megváltoztatja a jelszavát.

en: Changes applied.
hu: A változtatások elmentve.

en: Changing the 'Show System Objects' option will cause all connections to be closed, and the treeview to be rebuilt.
    
    Are you sure you wish to continue?
hu: A 'Rendszerobjektumok megjelenítése' opció megváltoztatása után az összes kapcsolat automatikusan lezáródik és a fastruktúra-nézetet újra kell építeni.
    
    Biztos abban, hogy folytatni kívánja?

en: Check
hu: Ellenőrzése

en: Check Foreign Key indexes on %s %s
hu: Külső kulcsok ellenőrzése (%s %s)

en: Check for unbalanced single quote marks in the condition for row #%d.
hu: Ellenőrizze, hogy a(z) %d. sor feltételében az aposztrófot lezárta-e.

en: Child columns
hu: Leszármazott oszlopok

en: Choose the operator for comparison.
hu: Válasszon összehasonlító operátort.

en: Clear edit window
hu: A szerkesztő ablak törlése

en: Clear history
hu: Az eddigi felvitelek törlése

en: Clear history window.
hu: Az eddigi felvitelek ablakának törlése.

en: Clear window
hu: Az ablak tartalmának törlése

en: Close
hu: Bezárás

en: Close database browser? If you abort, the object browser will not show accurate data.
hu: Bezárja az adatbázis böngészőt? A megszakítás után az objektum böngésző pontatlan adatokat fog mutatni.

en: Close server browser? If you abort, the object browser will not show accurate data.
hu: Bezárja a kiszolgáló böngészőt? A megszakítás után az objektum böngésző pontatlan adatokat fog mutatni.

en: Close this Window.
hu: Ezen ablak bezárása.

en: Clustered?
hu: Fürtözött?

en: Column
hu: Oszlop

en: Column name
hu: Oszlopnév

en: Column names
hu: Oszlopnevek

en: Column not found in pgSet:
hu: Az oszlop nem található a pgSet-ben:

en: Column separator
hu: Oszlop elválasztó

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Commutator
hu: Átváltó

en: Composite
hu: Összetett

en: Condition
hu: Feltétel

en: Confirm Password
hu: Erősítse meg a jelszót

en: Confirm object deletion?
hu: Valóban törölni kívánja az objektumot?

en: Connect to a Server
hu: Kiszolgálóhoz kapcsolódás

en: Connect to the selected server.
hu: Kapcsolódás a kiválasztott kiszolgálóhoz.

en: Connected?
hu: Kapcsolat rendben?

en: Connecting to database without password
hu: Jelszó nélküli kapcsolódás

en: Connection broken.
hu: A kapcsolat megszakadt.

en: Connection to database %s lost.
hu: A(z) %s adatbázishoz tartozó kapcsolat elveszett.

en: Constraint
hu: Ellenőrző feltétel

en: Constraint name
hu: Ellenőrző feltétel neve

en: Constraints
hu: Ellenőrző feltételek

en: Context
hu: Kontextus

en: Continue?
hu: Folytatás?

en: Conversion
hu: Konverzió

en: Conversions
hu: Konverziók

en: Copied
hu: Átmásolva

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy SQL from main form to SQL dialogue
hu: SQL utasítás másolása a fő formátumból SQL párbeszéddé

en: Copy selected text to clipboard
hu: A kijelölt szöveg átmásolása a vágólapra

en: Could not resolve hostname %s
hu: A(z) %s kiszolgálónév feloldása nem sikerült

en: Couldn't create a connection dialogue!
hu: A kapcsolódási párbeszéd létrehozása nem sikerült!

en: Couldn't create a connection object!
hu: A kapcsolat-objektum létrehozása nem sikerült!

en: Couldn't create a pgSet object!
hu: A pgSet objektum létrehozása nem sikerült!

en: Couldn't create the main window!
hu: A fő ablak létrehozása nem sikerült!

en: Couldn't create the splash screen!
hu: A címképernyő létrehozása nem sikerült!

en: Couldn't open a tips.txt file!
hu: Nincs megnyitható tips.txt fájl!

en: Count rows if estimated less than
hu: Számolja a sorokat ha kevesebbnek becsülte, mint

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create a Primary Key.
hu: Elsődleges kulcs létrehozása.

en: Create a new Aggregate.
hu: Új aggregátum létrehozása.

en: Create a new Cast.
hu: Új típuskonverzió létrehozása.

en: Create a new Conversion.
hu: Új konverzió létrehozása.

en: Create a new Database.
hu: Új adatbázis létrehozása.

en: Create a new Domain.
hu: Új adattípus létrehozása.

en: Create a new Function.
hu: Új függvény létrehozása.

en: Create a new Group.
hu: Új csoport létrehozása.

en: Create a new Job
hu: Új feladat létrehozása

en: Create a new Language.
hu: Új nyelv létrehozása.

en: Create a new Operator Class.
hu: Új operátorosztály létrehozása.

en: Create a new Operator.
hu: Új operátor létrehozása.

en: Create a new Rule.
hu: Új szabály létrehozása.

en: Create a new Schema.
hu: Új séma létrehozása.

en: Create a new Sequence.
hu: Új szekvencia létrehozása.

en: Create a new Server connection.
hu: Új kiszolgáló kapcsolat megadása.

en: Create a new Table.
hu: Új tábla létrehozása.

en: Create a new Tablespace.
hu: Új táblatér létrehozása.

en: Create a new Trigger Function.
hu: Új triggerfüggvény létrehozása.

en: Create a new Type.
hu: Új típus megadása.

en: Create a new User.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Create a new View.
hu: Új nézettábla megadása.

en: Create a new object of the same type as the selected object.
hu: Új objektum létrehozása a kiválasztott objektum típusának megfelelően.

en: Create a new object.
hu: Új objektum létrehozása

en: Create databases?
hu: Létrehozhat adatbázisokat?

en: Create new Schedule
hu: Új ütemterv létrehozása.

en: Create new Step
hu: Új lépés létrehozása.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Creates a backup of the current database to a local file
hu: Az aktuális adatbázisról másolat készítése helyi fájlba.

en: Cu&t	Ctrl-X
hu: &Kivágás	Ctrl-X

en: Current Password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Current Query
hu: Jelenlegi lekérdezés

en: Current value
hu: Jelenlegi érték

en: Custom schedule
hu: Saját ütemterv

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut selected text to clipboard
hu: A kijelölt szöveg másolása a vágólapra

en: Cycled
hu: Ciklikus

en: Data
hu: Adatok

en: Data Output
hu: Adatkimenet

en: Data Sorting
hu: Adatok rendezése

en: Data export aborted.
hu: Az adatok exportálása félbeszakítva.

en: Data retrieval runtime:
hu: Adatletöltési összidő:

en: Data type
hu: Adattípus

en: Data written to file.
hu: Az adatok a fájlba íródtak.

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database Status
hu: Adatbázis állapot

en: Databases
hu: Adatbázisok

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Default schema
hu: Alapértelmezett séma

en: Default value
hu: Alapérték

en: Default?
hu: Alapértelmezett?

en: Deferrable
hu: Késleltethető

en: Deferrable?
hu: Késleltethető?

en: Deferred
hu: Késleltetett

en: Definition
hu: Definíció

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete selected lines.
hu: A kijelölt sorok törlése.

en: Delete/Drop the selected object.
hu: A kiválasztott objektumok törlése/eldobása.

en: Deleting a superuser might result in unwanted behaviour (e.g. when restoring the database).
    Are you sure?
hu: A superuser törlése nem kívánt mellékhatással járhat (pl. az adatbázis visszatöltésénél).
    Biztos benne?

en: Delimiter
hu: Elválasztó jel

en: Depends on
hu: Ettől függ

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Design
hu: Tervezés

en: Dimensions
hu: Mértékegységek

en: Disconnec&t
hu: &Kapcsolat bontása

en: Disconnect from the selected server.
hu: A kijelölt kiszolgálóval való kapcsolat bontása.

en: Display help on PostgreSQL database system.
hu: A PostgreSQL adatbáziskezelő rendszer kézikönyvének megjelenítése.

en: Display help on SQL commands.
hu: Az SQL parancsok kézikönyvének megjelenítése.

en: Display/edit the properties of the selected object.
hu: A kijelölt objektumok jellemzőinek megjelenítése/szerkesztése.

en: Displays the current database status.
hu: Megjeleníti az adatnbázis aktuális állapotát.

en: Distinct Values
hu: Különböző értékek

en: Do instead
hu: Helyette ezt

en: Do instead?
hu: Helyette ezt?

en: Do not prompt for unsaved files on exit
hu: Ne kérdezzen rá az el nem mentett fájlokra kilépéskor

en: Do you want to save changes?
hu: Kívánja elmenteni a változtatásokat?

en: Domain
hu: Adattípus

en: Domains
hu: Adattípusok

en: Done
hu: Kész

en: Double right-handed joins are not allowed.
hu: A kétszeres jobboldali összekapcsolások nincsenek engedélyezve.

en: Drop
hu: Eldobás

en: Drop %s?
hu: %s eldobása?

en: Drop multiple objects?
hu: Több objektumot is eldob?

en: Drop the currently selected object.
hu: A kijelölt objektumok eldobása.

en: Dropping database not allowed
hu: Az adatbázis eldobása nem engedélyezett

en: E&xit
hu: &Kilépés

en: E&xit	Alt-F4
hu: &Kilépés	Alt-F4

en: E&xplain
hu: &Lekérdezési terv

en: E&xplain	F7
hu: &Lekérdezési terv	F7

en: ERROR: Syntax error at character %d!
hu: HIBA: Szintaktikai hiba a(z) %d. karakteren!

en: EXTENDED
hu: KITERJESZTETT

en: EXTERNAL
hu: KÜLSŐ

en: Element
hu: Elem

en: Enabled?
hu: Engedélyezve?

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Encryption
hu: Kódolás

en: End
hu: Vége

en: Enter a description of this database connection.
hu: Adjon meg egy rövid leírást ehhez az adatbázis-kapcsolathoz.

en: Enter a filename to write application logs to.
hu: Adjon meg egy fájlnevet: ebbe kerülnek a naplózási adatok.

en: Enter the hostname or IP address of the server to connect to.
hu: Adja meg az adatbáziskezelő kiszolgáló nevét vagy IP-címét.

en: Enter the name of the database on the server to use to make the initial connection. Normally this will be template1.
hu: Adja meg annak az adatbázisnak a nevét a kiszolgálón, amellyel az induló kapcsolatot kell kiépíteni. Rendszerint ez a template1.

en: Enter the password to use when connecting to the server.
hu: Adja meg a kapcsolódáskor használandó jelszót.

en: Enter the path or URL to the PostgreSQL documentation
hu: Adja meg a PostgreSQL dokumentációjának elérési útját vagy URL-címét

en: Enter the port number that the server is listening on.
hu: Adja meg azt a portszámot, amelyen a kiszolgáló hívásokat fogad.

en: Enter the username to use when connecting to the server.
hu: Adja meg a kapcsolódáskor használandó felhasználói nevet.

en: Error connecting to the server: %s
hu: Hiba a(z) %s kiszolgálóhoz kapcsolódás közben

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error: No table or no column
hu: Hiba: Nincs tábla vagy nincs oszlop

en: Errors and N&otices
hu: A hibákat és a &jelzéseket

en: Errors, Notices, &SQL
hu: A hibákat, a jelzéseket és az &SQL-t

en: Event
hu: Esemény

en: Events
hu: Események

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Execute arbitrary SQL queries.
hu: Tetszőleges SQL lekérdezés végrehajtása

en: Execute query
hu: Lekérdezés végrehajtása

en: Execute query, write result to file
hu: A lekérdezés végrehajtása, az eredmény fájlba írása

en: Exit query window
hu: Kilépés a lekérdézés ablakból

en: Explain
hu: Lekérdezési terv

en: Explain &options
hu: Lekérdezési terv &opciók

en: Explain analyse query
hu: Lekérdezési terv analízis

en: Explain query
hu: Lekérdezési terv

en: Explain verbose query
hu: Részletes lekérdezési terv

en: Export data to file
hu: Adatok exportálása fájlba

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Expression Error
hu: Hiba a kifejezésben

en: External
hu: Külső

en: Failed to open file %s.
hu: A(z) %s fájlt nem sikerült megnyitni.

en: Failed to start server %s: Errcode=%d
    Check event log for details.
hu: A(z) %s kiszolgáló elindítása sikertelen: Hibakód=%d
    További részleteket az eseménynaplóban talál.

en: Failed to stop server %s: Errcode=%d
    Check event log for details.
hu: A(z) %s kiszolgáló leállítása sikertelen: Hibakód=%d
    További részleteket az eseménynaplóban talál.

en: Failed to write to the output file: %s
hu: A(z) %s kimeneti fájlba nem sikerült írni.

en: File cannot be opened with this format.
    Please chose another format.
hu: A fájl ebben a formátumban nem nyitható meg.
    Kérem válasszon másik formátumot.

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filter String (eg. oid > 10 AND oid < 50)
hu: Szűrőszöveg (pl. oid > 10 AND oid < 50)

en: Filter string syntax validates OK!
hu: A szűrőszöveg szintaxisa rendben!

en: Final function
hu: Végső függvény

en: Final type
hu: Végső típus

en: Find
hu: Keresés

en: Find text
hu: Szöveg keresése

en: Fires
hu: Indítja

en: Font
hu: Betűtípus

en: For each
hu: Minden egyes

en: For type
hu: Erre a típusra

en: Foreign Key
hu: Külső kulcs

en: Foreign key?
hu: Külső kulcs?

en: Forward
hu: Előre

en: Forward to next page.
hu: Előre a következő oldalra.

en: Frequently asked questions about pgAdmin III.
hu: Gyakran Ismételt Kérdések a pgAdmin III. kapcsán

en: From
hu: Honnan

en: Function
hu: Függvény

en: Functions
hu: Függvények

en: General
hu: Általános

en: Grant Wizard
hu: Jogosultság varázsló

en: Grants rights to multiple objects
hu: Jogosultság hozzárendelése több objektumhoz

en: Greater than operator
hu: Nagyobb mint operátor

en: Group
hu: Csoport

en: Group ID
hu: Csoport azonosító

en: Group/User
hu: Csoport/Felhasználó

en: Groups
hu: Csoportok

en: Handler
hu: Kezelő

en: Has OIDs
hu: OID-jai

en: Has OIDs?
hu: Vannak OID-jai?

en: Help
hu: Segítség

en: History
hu: Eddigi felvitelek

en: Hostname
hu: Kiszolgálónév

en: Hostname/IP Address
hu: Kiszolgálónév/IP-cím

en: How to send a bugreport to the pgAdmin Development Team.
hu: Hogyan küldjünk hibabejelentést a pgAdmin fejlesztőinek?

en: Huh?
hu: Tessék?

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagy

en: Implementation
hu: Megvalósítás

en: Incorrect password!
hu: Hibás jelszó!

en: Increment
hu: Növekmény

en: Indexes
hu: Indexek

en: Inherited
hu: Öröklött

en: Inherited from table %s
hu: A(z) %s táblából öröklődik

en: Inherited tables
hu: Leszármazott táblák

en: Inherited tables count
hu: Leszármazott táblák száma

en: Inherits from tables
hu: Ezekből a táblákból öröklődik

en: Inherits tables
hu: Leszármazott táblái

en: Initial Database
hu: Induló adatbázis

en: Initial condition
hu: Kezdeti feltétel

en: Initial database
hu: Induló adatbázis

en: Initially?
hu: Kezdetben?

en: Input function
hu: Bemenő függvény

en: Input type
hu: Bemenő típus

en: Insert commands
hu: Parancsok beszúrása

en: Internal length
hu: Belső hossz

en: Job
hu: Feladat

en: Job class
hu: Feladatosztály

en: Join
hu: Összekapcsolás

en: Join Type
hu: Összekapcsolás típusa

en: Join function
hu: Összekapcsoló függvény

en: Kind
hu: Fajta

en: Language
hu: Nyelv

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Last result
hu: Utolsó eredmény

en: Last run
hu: Utolsó futás

en: Last system OID
hu: Az utolsó rendszer-OID

en: Left Sort operator
hu: Bal rendező operátor

en: Left Table Columns
hu: Bal tábla oszlopai

en: Left sort op
hu: Bal rendező op

en: Left type
hu: Bal típus

en: Length
hu: Hossz

en: Less Than operator
hu: Kisebb mint operátor

en: Limit exceeded
hu: Határ túllépve

en: Link symbol
hu: Hivatkozó szimbólum

en: Lists the columns that the data will be sorted by.
hu: Azon oszlopok kilistázása, amelyek alapján az adatokat rendezzük.

en: Local
hu: Helyi

en: Local charset
hu: Helyi karakterkészlet

en: Local column
hu: Helyi oszlop

en: Log Level
hu: Naplózási szint

en: Log entry
hu: Naplóbejegyzés

en: Log files (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*
hu: Naplófájlok (*.log)|*.log|Minden fájl (*.*)|*.*

en: Logfile
hu: Naplófájl

en: Logfile (%ID will be replaced with the Process ID)
hu: Naplófájl (a %ID helyébe a processzus ID kerül)

en: Logfile rotation
hu: Naplófájl rotáció

en: Logging
hu: Naplózás

en: Maintain %s %s
hu: %s %s karbantartása

en: Maintain the current database or table.
hu: Az aktuális adatbázis vagy tábla karbantartása.

en: Maintenance
hu: Karbantartás

en: Maintenance operation
hu: Karbantartási művelet

en: Max. characters per column
hu: Max. oszlopnkénti karakterszám

en: Maximum rows to retrieve
hu: A letöltendő sorok számának maximuma

en: Maximums rows to retrieve into output window; 0 = unlimited
hu: A kimeneti ablakba letöltendő sorok maximális száma; 0 = korlátlan

en: Member
hu: Tag

en: Member count
hu: Tagszám

en: Member name
hu: Tagnév

en: Members
hu: Tagok

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Most Common Frequencies
hu: Leggyakoribb gyakoriságok

en: Most Common Values
hu: Leggyakoribb értékek

en: Moved
hu: Átmozgatva

en: Multiple Column Joins
hu: Több oszlopos összekapcsolások

en: Name
hu: Név

en: Name may not start with '_'.
hu: Név nem kezdődhet '_' jellel.

en: Negator
hu: Negátor

en: New &Object
hu: Új &objektum

en: New Aggregate
hu: Új aggregátum

en: New Cast
hu: Új típuskonverzió

en: New Check Constraint
hu: Új ellenőrző feltétel

en: New Column
hu: Új oszlop

en: New Conversion
hu: Új konverzió

en: New Database
hu: Új adatbázis

en: New Domain
hu: Új adattípus

en: New Foreign Key
hu: Új külső kulcs

en: New Function
hu: Új függvény

en: New Group
hu: Új csoport

en: New Index
hu: Új index

en: New Language
hu: Új nyelv

en: New Operator
hu: Új operátor

en: New Operator Class
hu: Új operátor osztály

en: New Password
hu: Új jelszó

en: New Primary Key
hu: Új elsődleges kulcs

en: New Rule
hu: Új szabály

en: New Schema
hu: Új séma

en: New Sequence
hu: Új szekvencia

en: New Server
hu: Új kiszolgáló

en: New Table
hu: Új tábla

en: New Trigger
hu: Új trigger

en: New Trigger Function
hu: Új triggerfüggvény

en: New Type
hu: Új típus

en: New Unique Constraint
hu: Új egyedi feltétel

en: New User
hu: Új felhasználó

en: New View
hu: Új nézettábla

en: New length must not be less than old length.
hu: Az új hossz nem lehet kisebb a réginél.

en: New precision must not be less than old precision.
hu: Az új pontosság nem lehet kisebb a réginél.

en: New total digits must not be less than old total digits.
hu: A jegyek új össz-száma nem lehet a réginél kevesebb.

en: Next run
hu: Következő futás

en: No
hu: Nem

en: No Table or view.
hu: Nincs (nézet)tábla.

en: No data to export.
hu: Nincs exportálható adat.

en: No properties are available for the current selection
hu: Az aktuális kijelöléshez nem rendelhetők hozzá jellemzők

en: No statistics are available for the current selection
hu: Az aktuális kijelelöléshez nem rendelhető hozzá statisztika

en: None
hu: Semmi

en: Not NULL
hu: Nem NULL

en: Not NULL?
hu: Nem NULL?

en: Not implemented
hu: Nincs implementálva

en: Not implemented.
hu: Nincs implementálva.

en: Nothing
hu: Semmi

en: Object file
hu: Objektum fájl

en: Old style FKs
hu: Régi stílusú külső kulcsok

en: On Delete
hu: Törléskor

en: On Update
hu: Módosításkor

en: On delete
hu: Törléskor

en: On update
hu: Módosításkor

en: One Row with OID %d inserted.
hu: Egy sor került beszúrásra %d OID-dal.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open a query file
hu: Lekérdezésfájl megnyitása

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Open query file
hu: Lekérdezésfájl megnyitása

en: Open the pgAdmin III helpfile.
hu: A pgAdmin III kézikönyv-fájljának megnyitása.

en: Operator
hu: Operátor

en: Operator Class
hu: Operátorosztály

en: Operator Classes
hu: Operátorosztályok

en: Operator classes
hu: Operátorosztályok

en: Operator function
hu: Operátorfüggvény

en: Operators
hu: Operátorok

en: Options
hu: Beállítások

en: Options modifying Explain output
hu: A lekérdezési terv kimenetét módosító beállítások

en: Or
hu: Vagy

en: Output
hu: Kimenet

en: Output function
hu: Kimeneti függvény

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Passed by Value?
hu: Érték szerint?

en: Passed by value
hu: Érték szerinti

en: Password
hu: Jelszó

en: Password successfully changed!
hu: A jelszó megváltoztatása sikerült!

en: Passwords do not match!
hu: A jelszavak nem azonosak!

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste selected text from clipboard
hu: A kiválaszott szöveg beillesztése a vágólapról

en: Path
hu: Elérési út

en: Please choose user language:
hu: Kérem válasszon felhasználói nyelvet:

en: Please enter function definition.
hu: Kérem adja meg a függvény definícióját.

en: Please enter function source code.
hu: Kérem gépelje be a függvény forráskódját.

en: Please enter password for user %s
    on server %s (%s)
hu: Kérem adjon meg egy jelszót a(z) %s felhasználó
    számára a(z) %s (%s) kiszolgálón

en: Please select a datatype.
hu: Kérem válasszon adattípust.

en: Please select at an event.
hu: Kérem válasszon eseményt.

en: Please select base datatype.
hu: Kérem válasszon alap-adattípust.

en: Please select language.
hu: Kérem válasszon nyelvet.

en: Please select left or right datatype.
hu: Kérem válasszon bal vagy jobb adattípust.

en: Please select return type.
hu: Kérem válasszon visszatérési típust.

en: Please select state datatype.
hu: Kérem válasszon állapot-adattípust.

en: Please select target datatype.
hu: Kérem válasszon cél-adattípust.

en: Please specify a procedure.
hu: Kérem adjon meg egy eljárást.

en: Please specify at least one action.
hu: Kérem adjon meg legalább egy akciót.

en: Please specify at least two members.
hu: Kérem adjon meg legalább két tagot.

en: Please specify columns.
hu: Kérem adjon meg oszlopokat.

en: Please specify condition.
hu: Kérem adjon meg feltételt.

en: Please specify conversion function.
hu: Kérem adjon meg konverziós függvényt.

en: Please specify input conversion function.
hu: Kérem adjon meg bemeneti konverziós függvényt.

en: Please specify internal storage length.
hu: Kérem adjon meg belső tárolási hosszot.

en: Please specify language handler.
hu: Kérem adjon meg nyelvkezelőt.

en: Please specify name.
hu: Kérem adjon meg nevet.

en: Please specify object library.
hu: Kérem adjon meg objektumkönyvtárat.

en: Please specify output conversion function.
hu: Kérem adjon meg kimeneti konverziós függvényt.

en: Please specify source datatype.
hu: Kérem adjon meg forrás adattípust.

en: Please specify source encoding.
hu: Kérem adjon meg forrás-kódolást.

en: Please specify state function.
hu: Kérem adjon meg állapotfüggvényt.

en: Please specify target encoding.
hu: Kérem adjon meg cél-kódolást.

en: Please specify trigger function.
hu: Kérem adjon meg triggerfüggvényt.

en: Please specify valid length.
hu: Kérem adjon meg érvényes hosszúságot.

en: Please specify valid numeric precision (0..
hu: Kérem adjon meg érvényes számpontosságot (0..

en: Position
hu: Pozíció

en: PostgreSQL Description
hu: PostgreSQL leírás

en: PostgreSQL Version
hu: PostgreSQL verzió

en: Precision
hu: Pontosság

en: Primary Key
hu: Elsődleges kulcs

en: Primary key
hu: Elsődleges kulcs

en: Primary key?
hu: Elsődleges kulcs?

en: Primary?
hu: Elsődleges?

en: Privileges
hu: Jogkörök

en: Privileges for %s
hu: %s jogkörei

en: Privileges for %s %s
hu: %s %s jogkörei

en: Problem with resource
hu: Problémás erőforrás:

en: Problem with resource %s: Notebook not found.
    Prepare to crash!
hu: A(z) %s erőforrással probléma van: A jegyzettömb nem található.
    Készüljön fel az összeomlásra!

en: Procedure
hu: Eljárás

en: Process returned exit code %d.
hu: A processzus %d kilépési kóddal tért vissza.

en: Properties
hu: Jellemzők

en: Property
hu: Jellemző

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Query &builder
hu: Lekérdezés-varázsló

en: Query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
hu: Lekérdezés fájlok (*.sql)|*.sql|Minden fájl (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
hu: Lekérdezés fájlok (*.sql)|*.sql|UTF-8 lekérdezés fájlok (*.sql)|*.sql|Minden fájl (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.usql)|*.usql|All files (*.*)|*.*
hu: Lekérdezés fájlok (*.sql)|*.sql|UTF-8 lekérdezés fájlok (*.usql)|*.usql|Minden fájl (*.*)|*.*

en: Query inserted one rows with OID %d.
hu: A lekérdezés egyetlen sort adott %d OID-dal.

en: Query is running.
hu: A lekérdezés elindítva.

en: Query result with %d rows discarded.
hu: A lekérdezés eredményéből %d sor el lett dobva.

en: Query result with %d rows will be returned.
hu: A lekérdezés eredményéből %d sornyi válasz áll rendelkezésre.

en: Query returned successfully with no result in %s ms.
hu: A lekérdezés sikeres volt, válasz-eredmény nélkül; %s ms ideig tartott.

en: Query returned successfully: %d rows affected, %s ms execution time.
hu: A lekérdezés sikeres volt: %d sort érintett, %s ms ideig tartott.

en: Query returned successfully: one row with OID %d inserted, %s ms execution time.
hu: A lekérdezés sikeres volt: egy sor lett beszúrva %d OID-vel, %s ms ideig tartott.

en: Query tool
hu: Lekérdezési segédeszköz

en: Quit this program.
hu: Kilépés a programból.

en: Quote char
hu: Idézőjel karakter

en: Quoting
hu: Idézés

en: REINDEX options
hu: REINDEX opciók

en: Re&fresh	F5
hu: &Frissítés	F5

en: Re&load module
hu: &Modul újratöltése

en: Reached end of the document
hu: A dokumentum végére ért.

en: Read and write Unicode UTF-8 files
hu: UTF-8 fájlok olvasása és írása

en: Ready.
hu: Munkára kész.

en: Receive function
hu: Letöltő függvény

en: Redo
hu: Mégis

en: Redo last action
hu: Az utolsó művelet megismétlése

en: Referenced
hu: Hivatkoznak rá

en: Referenced by
hu: Hivatkozik rá

en: References
hu: Hivatkozások

en: Referencing
hu: Hivatkozik

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh rate (seconds)
hu: Frissítés gyakorisága (mp)

en: Refresh the selected object.
hu: Frissíti a kijelölt objektumot.

en: Refresh to count rows
hu: A sorok számának frissítése

en: Refreshing %s
hu: %s frissítése

en: Refreshing %s...
hu: %s frissítése...

en: Refreshing data, please wait.
hu: Az adatok frissítése, kérem várjon.

en: Refreshing.
hu: %s frissítése.

en: Relation
hu: Reláció

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Reload current page.
hu: A jelenleg oldal újratöltése.

en: Reload library module which implements this function.
hu: Az ezt a függvényt implementáló könyvtári modul újratöltése.

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove the selected sort column.
hu: Eltávolítja a kijelölt rendező oszlopot.

en: Restore
hu: Visszatöltés

en: Restore %s %s
hu: %s %s visszatöltése

en: Restores a backup from a local file
hu: Mentés visszatöltése helyi fájlból

en: Restoring previous environment
hu: Az előző környezet visszaállítása

en: Restrict function
hu: Megszorító függvény

en: Restriction
hu: Megszorítás

en: Result type
hu: Eredmény típusa

en: Retrieving %s details
hu: %s részleteinek letöltése

en: Retrieving data: %d rows.
hu: Adatok letöltése: %d sor.

en: Retrieving server properties
hu: A kiszolgáló jellemzőinek letöltése

en: Return type
hu: Visszatérési típus

en: Returns a set?
hu: Halmazt ad vissza?

en: Returns set
hu: Halmazt ad vissza

en: Right Sort operator
hu: Jobb rendező operátor

en: Right Table Columns
hu: Jobb tábla oszlopok

en: Right sort op
hu: Jobb rendező op

en: Right type
hu: Jobb típus

en: Rotate
hu: Rotáció

en: Row
hu: Sor

en: Row separator
hu: Sor elválasztó

en: Row trigger
hu: Sor trigger

en: Rows (counted)
hu: Sorok (megszámolva)

en: Rows (estimated)
hu: Sorok (becslés)

en: Rule
hu: Szabály

en: Rules
hu: Szabályok

en: Running?
hu: Fut?

en: SQL Help
hu: SQL Kézikönyv

en: SQL Scripts (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
hu: SQL szkriptek (*.sql)|*.sql|Minden fájl (*.*)|*.*

en: SQL help site
hu: SQL kézikönyv webkiszolgáló

en: SSL Mode
hu: SSL mód

en: SSL encrypted
hu: SSL kódolással

en: Save
hu: Mentés

en: Save &as...
hu: Mentés &másként

en: Save current file
hu: Az aktuális fájl mentése

en: Save file
hu: Fájl mentése

en: Save file under new name
hu: Fájl mentése más néven

en: Save history
hu: Eddigi bevitelek mentése

en: Save history of executed commands.
hu: Menti az eddig végrehajtott parancsokat.

en: Save query file as
hu: Lekérdezésfájl mentése másként

en: Save the SQL definition of the selected object.
hu: A kijelölt objektum SQL definíciójának mentése.

en: Saved the changed row.
hu: A megváltozott sor mentése.

en: Schedule
hu: Ütemterv

en: Schedules
hu: Ütemtervek

en: Schema
hu: Séma

en: Schemas
hu: Sémák

en: Security
hu: Biztonság

en: Security of definer
hu: A definiáló biztonsága

en: Security of definer?
hu: A definiáló biztonsága?

en: Select &All
hu: &Minden kijelölése

en: Select a column to add to the sort list.
hu: Oszlop hozzáadása a rendezési listához.

en: Select backup filename
hu: Válasszon biztonsági másolat fájlnevet

en: Select export filename
hu: Válasszon export fájlnet

en: Select log file
hu: Válasszon naplófájlt

en: Select output file
hu: Válasszon kimenetfájlt

en: Select the level of detail to record in the logfile.
hu: Határozza meg a naplófájlba kerülő adatok részletességét.

en: Selected Columns
hu: Kijelölt oszlopok

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Send Function
hu: Függvény küldése

en: Send function
hu: Függvény küldése

en: Sequence
hu: Szekvencia

en: Sequences
hu: Szekvenciák

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Servers (%d)
hu: Kiszolgálók (%d)

en: Show a tip of the day.
hu: A nap tippjének megjelenítése.

en: Show about dialog.
hu: A Névjegy párbeszéd-ablak megjelenítése.

en: Show object properties on double click in treeview?
hu: Megjelenjenek az objektumok jellemzői duplakattintásra a fastruktúrában?

en: Show options dialog.
hu: A Beállítások párbeszéd-ablak megjelenítése.

en: Show or hide system objects.
hu: Rendszerobjektumok megjelenítése/elrejtése.

en: Show users for privileges?
hu: Megjelenjenek a bizonyos joggal rendelkező felhasználók?

en: Size
hu: Méret

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Sort/filter options.
hu: Rendezési/szűrési opciók.

en: Source
hu: Forrás

en: Source encoding
hu: Forrás-kódolás

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: Start
hu: Kezdet

en: Start the query builder.
hu: Elindítja a lekérdezés-varázslót.

en: State function
hu: Állapotfüggvény

en: State type
hu: Állapottípus

en: Statistic
hu: Statisztikus

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Step
hu: Lépés

en: Steps
hu: Lépések

en: Stop service
hu: Szolgáltatás leállítása

en: Stopping service
hu: A szolgáltaltás leállítása

en: Storage
hu: Tárolás

en: Strict
hu: Szigorú

en: Strict?
hu: Szigorú?

en: Superuser?
hu: Rendszergazda?

en: Supports hash
hu: Hasítófüggvény-támogatás

en: Supports hash?
hu: Hasítófüggvény-támogatás?

en: Supports merge
hu: Összefésülés-támogatás

en: System aggregate?
hu: Rendszerszintű aggregátum?

en: System cast?
hu: Rendszerszintű típuskonverzió?

en: System column?
hu: Rendszeroszlop?

en: System conversion?
hu: Rendszerszintű konverzió?

en: System database?
hu: Rendszeradatbázis?

en: System domain?
hu: Rendszerszintű adattípus?

en: System foreign key?
hu: Rendszerszintű külső kulcs?

en: System function?
hu: Rendszerfüggvény?

en: System index?
hu: Rendszerindex?

en: System language?
hu: Rendszerszintű nyelv?

en: System objects will not be removed from the object tree until a refresh is performed.
    Close all connections now?
hu: A rendszerobjektumok mindaddig az objektumfában maradnak, amíg nem frissíti azt.
    Minden kapcsolatot be akar zárni most?

en: System objects will not show in the the object tree until a refresh is performed.
    Close all connections now?
hu: A rendszerobjektumok mindaddig nem jelennek meg az objektumfában, amíg nem frissíti azt.
    Minden kapcsolatot be akar zárni most?

en: System operator class?
hu: Rendszerszintű operátorosztály?

en: System operator?
hu: Rendszerszintű operátor?

en: System rule?
hu: Rendszerszintű szabály?

en: System schema?
hu: Rendszerséma?

en: System sequence?
hu: Rendszerszintű szekvencia?

en: System table?
hu: Rendszertábla?

en: System trigger?
hu: Rendszertrigger?

en: System type?
hu: Rendszerszintű típus?

en: System view?
hu: Rendszerszintű nézet?

en: Table
hu: Tábla

en: Tables
hu: Táblák

en: Tables/Views
hu: Táblák/Nézettáblák

en: Tablespace Size
hu: A táblatér mérete

en: Target encoding
hu: Cél-kódolás

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Template
hu: Sablon

en: Terminate process
hu: Processzus leállítása

en: Terminate process?
hu: Leállítja a processzust?

en: The PostgreSQL server must be at least version %2.1f!
hu: A PostgreSQL kiszolgálónak legalább %2.1f verziójúnak kell lennie!

en: The PostgreSQL server's version string.
hu: A PostgreSQL kiszolgáló verziószövege.

en: The PostgreSQL version number.
hu: A PostgreSQL verziószáma.

en: The hostname or TCP/IP address of the server.
hu: A kiszolgáló gépneve vagy internetcíme.

en: The initial database used when connecting to the server.
hu: A kezdeti adatbázis, amelyet a kiszolgálóhoz kapcsolódás után használunk.

en: The last OID used by the server.
hu: A kiszolgáló által használt utolsó OID.

en: The maximum of %ld rows is exceeded (total %ld).
hu: Túllépte a maximális sorszámot (%ld; összesen %ld sor van).

en: The password could not be changed!
hu: A jelszót nem sikerült megváltoztatni!

en: The port number the server is listening on.
hu: Az a portszám, amelyen a kiszolgáló várakozik.

en: The text %s has changed.
hu: A(z) %s szöveg megváltozott.

en: The text %s has changed.
    Do you want to save changes?
hu: A(z) %s szöveg megváltozott.
    Kívánja menteni a változtatásokat?

en: The username used when connecting to the server.
hu: A kiszolgálóhoz kapcsolódáskor használt felhasználói név.

en: There is nothing in the SQL pane to save!
hu: Az SQL mező üres, nincs mit elmenteni!

en: There is unsaved data in a row.
    Do you want to store to the database?
hu: Egy sorban elmentetlen adat van.
    Kívánja tárolni az adatbázisban?

en: This query will return %d results.
    Load all results?
hu: Ez a lekérdezés %d sornyi adatot szolgáltatna.
    Minden sort le kíván tölteni?

en: This software is released under the Artistic License.
hu: Erre a szoftverre az Artistic License vonatkozik.

en: Timestamp
hu: Időbélyegző

en: To
hu: Cél

en: Total %ld rows.
hu: Összesen %ld sor.

en: Total query runtime:
hu: A lekérdezés teljes futási ideje:

en: Trigger Function
hu: Triggerfüggvény

en: Trigger Functions
hu: Triggerfüggvények

en: Trigger function
hu: Triggerfüggvény

en: Triggers
hu: Triggerek

en: Trusted
hu: Megbízható

en: Trusted?
hu: Megbízható?

en: Try switching it to the lefthand side in one
    or more relationships.
hu: Próbálja átkapcsolni a bal oldalra
    egy vagy több kapcsolatban.

en: Trying to drop system object
hu: Rendszerobjektum eldobásának kísérlete

en: Tuples Inserted
hu: Sorok beszúrva

en: Tuples inserted
hu: Sorok beszúrva

en: Type
hu: Típus

en: Types
hu: Típusok

en: Undo
hu: Mégsem

en: Undo change of data.
hu: Adatmódosítás visszavonása

en: Undo last action
hu: A legutolsó parancs visszavonása

en: Unique
hu: Egyedi

en: Unique?
hu: Egyedi?

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unsaved data
hu: Elmentetlen adatok

en: Up since
hu: A bekapcsolás óta eltelt idő

en: Update catalogs?
hu: Katalógusok frissítése?

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználói ID

en: User Privileges
hu: Felhasználói jogkörök

en: User can create databases
hu: A felhasználó adatbázist hozhat létre

en: User can create users
hu: A felhasználó felhasználókat hozhat létre

en: User language
hu: Felhasználói nyelv

en: User/Group
hu: Felhasználó/Csoport

en: Username
hu: Felhasználói név

en: Users
hu: Felhasználók

en: VACUUM options
hu: VACUUM opciók

en: Validate the syntax of the filter string.
hu: A szűrőszöveg szintaxisának ellenőrzése.

en: Validating filter string
hu: Szűrőszöveg ellenőrzés

en: Validator
hu: Érvényesítő

en: Value
hu: Érték

en: Variable
hu: Változó

en: Variable Name
hu: Változónév

en: Variable Value
hu: Változó értéke

en: Variables
hu: Változók

en: Verbose
hu: Részletezés

en: Verbose messages
hu: Részletezett üzenetek

en: Version number
hu: Verziószám

en: Version string
hu: Verziószöveg

en: View
hu: Nézettábla

en: View &Data
hu: Adatok &megtekintése

en: View Data
hu: Adatok megtekintése

en: View F&iltered Data
hu: &Szűrt adatok megtekintése

en: View Filtered Data
hu: Szűrt adatok megtekintése

en: View the data in the selected object.
hu: A kijelölt objektum adatainak megtekintése.

en: Views
hu: Nézettáblák

en: Volatility
hu: Illékonyság

en: Warning:
hu: Figyelem:

en: With OIDs
hu: OID-okkal

en: Writing data.
hu: Adat írása.

en: Yes
hu: Igen

en: You cannot join on the asterisk.
hu: A *-ra nem lehet összekapcsolást kiadni.

en: You cannot leave both the column and expression blank.
    
    Click 'OK' to insert a default function into the expression.
hu: Az oszlop és a kifejezés egyszerre nem lehet üres.
    
    Kattintson az 'OK'-ra, hogy egy alapértelmezett függvénykerüljön a kifejezésbe.

en: You must add at least on column.
hu: Legalább egy oszlopot meg kell adnia.

en: You must redraw your joins so that "%s"
    does not appear on the righthand side 
    more than once.
hu: Újra kell rajzolni, hogy a "%s"
    ne jelenjen meg a jobb oldalon
    egynél többször.

en: You must select a server before changing your password!
hu: Jelszóváltás előtt ki kell jelölnie egy kiszolgálót!

en: You must select one column from the left table and one column from the right table.
hu: Választania kell egy-egy oszlopot a bal és a jobb oldali táblából.

en: aborting.
hu: megszakítva.

en: all columns
hu: minden oszlop

en: allow
hu: engedélyez

en: daily
hu: napi

en: disable
hu: kikapcsolva

en: member
hu: tag

en: monthly
hu: havi

en: no quoting
hu: idézőjel nélkül

en: not encrypted
hu: kódolatlan

en: not member
hu: nem tag

en: only strings
hu: csak szövegek

en: pgAdmin III &FAQ
hu: pgAdmin III &GYIK

en: pgAdmin III Query
hu: pgAdmin III lekérdezés

en: pgServer object didn't initialise because the user aborted.
hu: A pgServer objektum nem inicializált, mivel a felhasználó megszakítást kért.

en: pgadmin:Logfile rotated.
hu: pgadmin: Naplófájl rotálva.

en: prefer
hu: inkább

en: ready
hu: munkára kész

en: require
hu: szükséges

en: single
hu: egyszeri

en: weekly
hu: heti

en: yearly
hu: éves
