phatch - en to bg translation catalogue (434 entries)

en: Inspect with Phatch
bg: Инспектиране с Phatch

en: Inspect EXIF & IPTC tags
bg: Инспектиране на EXIF & IPTC етикети

en: Examples
bg: Примери

en: Run %s as console program without a gui
bg: Изпълняване на %s като конзолна програма без ГПИ

en: Run %s as a gui droplet
bg: Изпълняване на %s като ГПИ дроплет

en: Always save on desktop
bg: Винаги да се запазва на работния плот

en: Ignore errors
bg: Игнориране на грешките

en: Initialize fonts (only for installation scripts)
bg: Означи шрифтовете (само за инсталационни скриптове)

en: Interactive
bg: Интерактивно

en: Keep existing images (don't overwrite)
bg: Запазване на съществуващите изображения (без презапис)

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
bg: Посочете системния език (напр. en или en_GB)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
bg: Проверка на метаданни (изисква приставка exif & iptc)

en: No save action required at the end
bg: На края не се изисква действие запазване

en: Include all subfolders
bg: Включване на всички подпапки

en: Do not check images first
bg: Да не се проверяват първо изображенията

en: Allow Geek action and unsafe expressions
bg: Позволяване на хакерски изпълнения и опасни изрази

en: Verbose
bg: Подробна информация

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
bg: Може да го поставите като текст в свойствата на нов стартер.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
bg: Съжалявам, за този списък с действия трябва да инсталирате действието %s.

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
bg: Дроплет командата за инспектора на изображения беше копирана в системния буфер.

en: Nothing has been logged yet.
bg: Все още нищо не е записано в дневника.

en: Log
bg: Дневник

en: abort
bg: отказ

en: skip
bg: пропускане

en: ignore
bg: игнориране

en: click '+' to add actions
bg: цъкнете '+' за да добавите действия

en: Open
bg: Отваряне

en: Open an action list
bg: Отваряне на списък с действия

en: Execute
bg: Изпълняване

en: Execute the action
bg: Изпълняване на действието

en: Add
bg: Добавяне

en: Add an action
bg: Добавяне на действие

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove the selected action
bg: Премахване на избраното действие

en: Up
bg: Нагоре

en: Move the selected action up
bg: Преместване на избраното действие нагоре

en: Down
bg: Надолу

en: Move the selected action down
bg: Преместване на избраното действие надолу

en: Image Inspector
bg: Инспектор на изображения

en: Look up exif and iptc tags
bg: Преглеждане на exif и iptc етикети

en: Description
bg: Описание

en: Show description of the action list
bg: Показване на описание на списъка с действия

en: Choose an Action List File...
bg: Избор на списък с действия...

en: Save Action List As...
bg: Запзване на списъка с действия като...

en: application
bg: приложение

en: frame
bg: рамка

en: actions
bg: действия

en: A html tutorial will open in your internet browser.
bg: HTML ръководство ще се отвори във вашия уеб четец.

en: Study the action plugins in:
bg: Проучете приставките с действия в:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
bg: Ако искате да изпратите приставка за Phatch,

en: Drag & Drop
bg: Плъзгане и пускане

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
bg: Пуснете файлове и/или папки върху този дроплет
    за да ги обработите.
    Дясно или двойно цъкане на мишката за да се
    върнете към нормалния изглед.

en: Save last changes to
bg: Запазване на последните промени в

en: Choose the folder for the droplet
bg: Изберете папка за дроплета

en: Phatch successfully created the droplet.
bg: Дроплетът беше успешно създаден.

en: Select action list
bg: Изберете списък с действия

en: Choose a folder
bg: Изберете папка

en: Choose File(s)
bg: Изберете файл(ове)

en: Choose an image folder
bg: Изберете папка

en: images
bg: изображения

en: Browse
bg: Избор

en: File
bg: Файл

en: Folder
bg: Папка

en: default
bg: по подразбиране

en: View Source
bg: Преглед на кода

en: broaden your search
bg: разширете търсенето си

en: Path
bg: Път

en: &New	Ctrl-N
bg: &Нов	Ctrl-N

en: Start a new action list
bg: Нов списък с действия

en: &Open...	Ctrl-O
bg: &Отваряне...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
bg: Отваря списък с действия

en: &Save	Ctrl-S
bg: &Запазване	Ctrl-S

en: Saves an action list
bg: Запазва списък с действия

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
bg: Запазване като...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
bg: Запазва списъка с действия като

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
bg: Копиране на списъка с действия като команда в системния буфер

en: Paste this command in a launcher
bg: Поставяне на тази команда в стартер

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
bg: Копиране на последния списък с действия като команда в системния буфер

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
bg: Копиране на Инспектора на изображения като команда в системния буфер

en: &Quit	Ctrl-Q
bg: Изход	Ctrl-Q

en: Quit the application.
bg: Изход от приложението.

en: &Add...	Ctrl-+
bg: Добавяне...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
bg: Премахване	Ctrl--

en: Remove the selected action.
bg: Премахване на избраното действие

en: &Enable	Ctrl-1
bg: Включване	Ctrl-1

en: Enable action
bg: Включване на действието

en: &Disable	Ctrl-0
bg: Изключване	Ctrl-0

en: Disable action
bg: Изключване на действието

en: &Up	Ctrl-Up
bg: &Нагоре	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
bg: Надолу	Ctrl-Down

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Droplet	Ctrl-D
bg: Дроплет	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
bg: Във вид на дроплет за да се плъзгат и пускат файлове

en: &Show Description	Ctrl-H
bg: Показване на описанието	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
bg: Инструменти за работа с текущия списък с действия

en: &Expand All	Ctrl-E
bg: Разгъване	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
bg: Показва всички параметри на действията.

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
bg: Свиване	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
bg: Показва само етикетите на действията.

en: &View
bg: &Изглед

en: &Execute...	Ctrl-Return
bg: &Изпълняване...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
bg: Изпълнява списъка с действия

en: Show &Log...	Ctrl-L
bg: Показване на дневника...	Ctrl-L

en: Show log file
bg: Показва файла на дневника

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: Go to the Phatch homepage.
bg: Отиване на домашната страница на Phatch.

en: &Documentation...	Ctrl-M
bg: &Документация...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
bg: Към документацията на Phatch

en: &Forum...	Ctrl-F
bg: &Форум...	Ctrl-F

en: Go to the Phatch forum
bg: Към форума на Phatch

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
bg: Превеждане на Phatch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
bg: Преведете Phatch на родния си език.

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
bg: Съобщение за грешка...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
bg: Съобщаване за грешки на launchpad.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
bg: Относно Phatch...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
bg: Показва информация за това приложение.

en: &Help
bg: &Помощ

en: Show Log
bg: Показване на дневник

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
bg: За да напишете приставка за Phatch, трябва само да знаете PIL,

en: &Show template for action plugin
bg: Показване на шаблон за приставка с действия

en: Code
bg: Код

en: &Ask for Help
bg: Потърсете помощ

en: &OK
bg: &Добре

en: Write Action Plugin
bg: Въвеждане на нова приставка с действия

en: &Abort
bg: &Прекъсване

en: Message
bg: Съобщение

en: &Continue Anyway
bg: Продължаване

en: Options
bg: Настройки

en: Types
bg: Типове

en: Browse Folder
bg: Отваряне на папка

en: Source
bg: Източник

en: File(s)
bg: Файл(ове)

en: Stop for errors
bg: Спиране при грешки

en: Check images first
bg: Първо да се проверят изображенията

en: Overwrite existing images
bg: Презаписване на съществуващите изображения

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Batch
bg: Пакетна обработка

en: Image
bg: Изображение

en: Label
bg: Етикет

en: tag
bg: етикет

en: Boolean
bg: Булева стойност

en: String
bg: Стринг

en: Choice
bg: Избор

en: Color
bg: Цвят

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: File Name
bg: Име на файла

en: In
bg: В

en: Float
bg: Число с плаваща запетая

en: As
bg: Като

en: Mode
bg: Режим

en: Resample
bg: Дискретизиране

en: bicubic
bg: бикубичен

en: Integer
bg: Цяло число

en: Integer+
bg: цяло число+

en: Integer+0
bg: цяло число+0

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Slider
bg: Плъзгач

en: pyexiv2 needs to be installed
bg: pyexiv2 трябва да бъде инсталиран

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

en: May
bg: май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Sunday
bg: неделя

en: background
bg: фон

en: All
bg: Всички

en: Select Object
bg: Избор на обект

en: Select Rotation
bg: Избор на завъртане

en: Center
bg: центриране

en: Custom
bg: От потребителя

en: Middle
bg: по средата

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Position
bg: Позиция

en: Offset
bg: Отместване

en: Horizontal Offset
bg: Хоризонтално отместване

en: Vertical Offset
bg: Вертикално отместване

en: Tile
bg: Плочки

en: Scale
bg: Мащаб

en: Mark
bg: Печат

en: Opacity
bg: Плътност

en: Method
bg: Метод

en: Easily batch process images and edit metadata
bg: Лесно групово редактиране на изображения и метаинформация

en: Photo Batch Processor
bg: Пакетна обработка на снимки

en: True
bg: положително

en: False
bg: грешно

en: true
bg: положително

en: false
bg: Грешно

en: Unsaved Action List
bg: незапазен списък на операции

en: Action Lists
bg: Списък на операциите

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Describe here the action list.
bg: Опиши тук списъкът с операциите

en: There should be a 'Save' action at the end.
bg: На края трябва да има действие 'Запис'.

en: with
bg: с

en: %s Recent
bg: %s Скорошни

en: Associate Images with Action List in %s...
bg: Асоцииране на изображенията със Списък с действия в %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
bg: Асоцииране на изображенията с последния Списък с действия в %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
bg: Асоцииране на изображенията с Инспектор на изображения в %s...

en: Remove Association from %s...
bg: Премахване на асоциацията от %s...

en: &Action List Droplet...
bg: Дроплет Списък с действия...

en: &Recent Droplet...
bg: Последен Дроплет...

en: &Image Inspector Droplet...
bg: Дроплет Инспектор на изображения...

en: Batch process with recent action lists
bg: Извършва пакетна обработка с последния списък с действия

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
bg: Инспектиране на EXIF &amp; IPTC етикети

en: See "%s" for more details.
bg: Виж "%s" за повече подробности

en: Sorry, the action list seems incompatible with %(name)s %(version)s.
bg: Съжалявам, списъкът с действия изглежда е несъвместим с %(name)s %(version)s.

en: This action list is unsafe:
bg: Този списък с действия е несигурен:

en: Disable Safe Mode in the Tools menu if you trust this action list.
bg: Ако вярвате на този списък с действия, изключете Безопасен режим от менюто Инструменти.

en: Never run action lists from untrusted sources.
bg: Никога да не се изпълняват списъци с действия от недоверени източници

en: Please check if this action list doesn't contain harmful code.
bg: Моля, проверете дали това действие не съдържа опасен код.

en: "%s" is not a valid path.
bg: "%s" не е валиден път.

en: Action
bg: Действие

en: Nothing to do.
bg: Няма зададени операции

en: The action list is empty.
bg: Списъкът с операциите е празен

en: There is no action enabled.
bg: Няма активирани операции

en: Checking images
bg: Проверявам изображенията

en: Phatch can not handle %d image(s):
bg: Phatch не може да се справи с %d файл(овете):

en: Invalid images
bg: Невалидни изображения

en: Sorry, no valid files found
bg: Не са открити валидни файлове

en: C&ontinue
bg: Продъл&жение

en: No files or folder selected.
bg: Няма избрани файлове или директория

en: Unable to open file
bg: Не мога да отворя файла

en: Can not apply action %(a)s:
bg: Действието не може да се приложи %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
bg: Действието %(a)s не може да се приложи върху изображението '%(i)s' в папка:

en: Executing action list
bg: Изпълнявам списъка с операциите

en: One image done in %s
bg: Завършено е едно изображение за %s

en: %(amount)d images done in %(duration)s
bg: Завършени са %(amount)d изображения за %(duration)s

en: One issue was logged
bg: Един проблем беше регистриран

en: %d issues were logged
bg: %d проблема бяха регистрирани

en: Select
bg: Избиране

en: day
bg: ден

en: foldername
bg: име на папка

en: filename
bg: Име на файла

en: filesize
bg: размер на файл

en: folder
bg: папка

en: hour
bg: час

en: minute
bg: минута

en: month
bg: месец

en: monthname
bg: месец

en: path
bg: път

en: root
bg: основна папка

en: second
bg: секунда

en: subfolder
bg: подпапка

en: type
bg: тип

en: weekday
bg: ден от седмицата

en: weekdayname
bg: ден

en: year
bg: година

en: compression
bg: компресия

en: height
bg: височина

en: mode
bg: режим

en: width
bg: ширина

en: size
bg: размер

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
bg: Използвайте Инспектора на изображения за да видите всички променливи.

en: You can only use files with the following extensions
bg: Може да използвате само файлове със следните разширения

en: left
bg: ляв

en: center
bg: централен

en: right
bg: десен

en: top
bg: горен

en: middle
bg: среден

en: bottom
bg: долен

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
bg: Monochrome (1-битови пиксели, черно-бял)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
bg: RGBA (4x8 битови пиксели, RGB с маска на прозрачност)

en: blur
bg: замъгляване

en: contour
bg: контур

en: detail
bg: детайл

en: edge enhance
bg: подобряване на ръбовете

en: edge enhance more
bg: допълнително подобряване на ръбовете

en: emboss
bg: релеф

en: find edges
bg: откриване на ръбове

en: smooth
bg: омекотяване

en: smooth more
bg: допълнително замъгляване

en: sharpen
bg: изостряне

en: nearest
bg: най-близък съсед

en: bilinear
bg: двулинеен

en: antialias
bg: заглаждане

en: Rotate 90
bg: Завъртане на 90 градуса

en: Rotate 180
bg: Завъртане на 180 градуса

en: Rotate 270
bg: Завъртане на 270 градуса

en: Flip Left Right
bg: Хоризонтално обръщане

en: Flip Top Bottom
bg: Вертикално обръщане

en: Normal
bg: Нормална

en: string
bg: низ

en: integer
bg: цяло число

en: positive integer
bg: Положително цяло число

en: positive, non-zero integer
bg: положително,не-нулево цяло число

en: resolution
bg: разделителна способност

en: boolean
bg: булева величина

en: choice
bg: избор

en: Error
bg: Грешка

en: Warning: python-wxversion is not installed.
bg: Предупреждение: Пакетът не е инсталиран  python-wxversion.

en: Please (re)install it.
bg: Моля инсталирайте го.

en: Please upgrade your wxPython.
bg: Моля надградете wxPython.

en: wxPython Version Error
bg: Грешка, свързана с версията на wxPython

en: C&redits
bg: Заслуги

en: &License
bg: &Лиценз

en: &Close
bg: &Затваряне

en: About
bg: Относно

en: Credits
bg: Заслуги

en: Documentation
bg: Документация

en: Translation
bg: Превод

en: Artwork
bg: Художествено оформление

en: Libraries
bg: Библиотеки

en: Sponsors
bg: Спонсори

en: License
bg: Лиценз

en: Images
bg: Изображения

en: All files
bg: Всички файлове

en: Choose an image
bg: Изберете изображение

en: Enter an image url
bg: Въведете адрес на изображение

en: please install pyexiv2
bg: моля инсталирайте pyexiv2

en: no %s tags found
bg: не са намерени  %s етикети

en: &Add
bg: &Добавяне

en: no
bg: не

en: yes
bg: да

en: Selection
bg: Избор

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Shadow
bg: Сянка

en: filter
bg: филтър

en: Drops a blurred shadow under a photo
bg: Хвърляне на разсеяна сянка под изображение

en: Border
bg: Кант

en: Shadow Blur
bg: Замъгляване на сянката

en: Background
bg: Фон

en: Effect
bg: Ефект

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
bg: Замъгляване, Изостряне, Релеф, Заглаждане, ...

en: Filter
bg: Филтър

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Amount
bg: Количество

en: transform
bg: трансформиране

en: Canvas
bg: Платно

en: Crop or expand the canvas without scaling
bg: Изрязване или разширяване на платното без мащабиране

en: Align Horizontal
bg: Хоризонтално Подравняване

en: Align Vertical
bg: Вертикално Подравняване

en: Watermark
bg: Воден знак

en: Apply with tiling, scaling and opacity
bg: Прилагане с изглед на плочки, мащабиране и плътност

en: Make the image smaller or bigger
bg: Прави изображението по-малко или голямо

en: Constrain Proportions
bg: Запазване на пропорцията

en: Resample Image
bg: Обработка на изображението

en: Transpose
bg: Преместване

en: Flip or rotate 90 degrees
bg: Обръщане или завъртане на 90 градуса

en: Rename
bg: Преименуване

en: file
bg: файл

en: Rounded
bg: Закръгляне

en: Square
bg: Квадрат

en: Round
bg: Закръгляне

en: Rounded or crossed corners
bg: Заоблени или пресечени ъгли

en: Radius
bg: Радиус

en: Top Left Corner
bg: Горе в ляво

en: Top Right Corner
bg: Горе в дясно

en: Bottom Left Corner
bg: Долу в ляво

en: Bottom Right Corner
bg: Долу в дясно

en: Convert Mode
bg: Режим на конвертиране

en: Convert the color mode of an image
bg: Конвертиране на цветовия режим на изображение

en: Fit
bg: Наместване

en: Downsize and crop image with fixed ratio
bg: Свиване и изрязване на изображението с фиксирано съотношение на страните

en: Auto Contrast
bg: Автоконтраст

en: Maximize image contrast
bg: Увеличаване на контраста

en: Save
bg: Запазване

en: Median
bg: Медиана

en: Copies the median pixel value
bg: Копиране на средната стойност на пиксел

en: metadata
bg: мета-информация

en: Mask
bg: Маска

en: Apply a transparency mask
bg: Прилагане на маска на прозрачност

en: Text
bg: Текст

en: Write text at a given position
bg: Въвеждане на текст на избрано място

en: Font
bg: Шрифт

en: Size
bg: Размер

en: Colorize
bg: Оцветяване

en: Colorize grayscale image
bg: Добавяне на цветове към изображение в степени на сивото

en: Black
bg: Черно

en: White
bg: Бяло

en: Copy
bg: Копиране

en: Posterize
bg: Редукция на нивата

en: Bits
bg: Битове

en: Rank
bg: Класиране

en: Copies the rank'th pixel value
bg: Копиране на подредената стойност на пиксел

en: Solarize
bg: Преосветяване

en: Invert all pixel values above threshold
bg: Обръщане на всички стойности на пиксела над прага

en: Treshold
bg: Праг

en: Equalize
bg: Изравняване

en: Equalize the image histogram
bg: Изравняване

en: Rotate
bg: Въртене

en: Grayscale
bg: Степени на сивото

en: Angle
bg: Ъгъл

en: Rotate with random angle
bg: Завъртане с произволен ъгъл

en: Expand
bg: Разширяване

en: Background Opacity
bg: Прозрачност на фона

en: Invert
bg: Обръщане

en: Invert the colors of an image
bg: Обръщане на цветовете на изображението

en: GPS Data (gpx)
bg: информация от GPS (gpx)

en: Reflection
bg: Отражение

en: Drops a reflection
bg: Хвърляне на отражение

en: Depth
bg: Дълбочина

en: Gap
bg: Междина

en: Minimum
bg: Минимум

en: Copies the minimum pixel value
bg: Копира минималната стойност на пиксел

en: Perspective
bg: Перспектива

en: Shear 2d or 3d
bg: Деформиранe 2d или 3d

en: Left Shear Angle
bg: Ляв ъгъл на деформиране

en: Top Shear Angle
bg: Горен ъгъл на деформиране

en: Bottom Shear Factor
bg: Фактор на долно деформиране

en: Right Shear Factor
bg: Фактор на дясно деформиране

en: Contrast
bg: Контраст

en: Adjust from grey to black & white
bg: Настройване от сиво до черно и бяло

en: Maximum
bg: Максимум

en: Copies the maximum pixel value
bg: Копиране на максималната стойност на пиксел

en: Saturation
bg: Насищане

en: Adjust saturation from grayscale to high
bg: Настройване на насищането от степени на сивото до високо

en: Brightness
bg: Яркост

en: Adjust brightness from black to white
bg: Настройване на яркостта от черно към бяло

en: These extensions have been succesfully installed:
bg: Следните добавки бяха успешно инсталирани:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
bg: Phatch не успя да инсталира исканото допълнение.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
bg: Phatch направи опит да се премахне от Windows Explorer

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
bg: За да използвате тази функция трябва да инсталирате Win32 разширенията за Python.

en: Action list
bg: Списък с действия

en: No action list provided.
bg: Не е наличен списък с действия.

en: Image paths
bg: Път до изображението

en: Do you want to continue?
bg: Желаете ли да продължите?

en: What do you want to do now?
bg: Какво искате да направите?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
bg: Ако рестартирате t %s, действието ще се появи в  контекстното меню.

en: Phatch could not install the action in %s:
bg: Phatch не може да инсталира действието в %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
bg: Това изсиква да е инсталиран и пакетът python-nautilus.

en: Batch process images with Phatch
bg: Масова обработка на изображения с  Phatch

en: Process with recent Phatch action list
bg: Обработка със скорошните действия на Phatch
