phatch - en to ca translation catalogue (402 entries)

en: Inspect with Phatch
ca: Inspecciona amb Phatch

en: Inspect EXIF & IPTC tags
ca: Inspecciona marques EXIF & IPTC

en: Examples
ca: Exemples

en: Run %s as console program without a gui
ca: Executa %s com un programa de terminal sense interfície d'usuari

en: Run %s as a gui droplet
ca: Executa %s com una interfície droplet

en: Ignore errors
ca: Ignora els errors

en: Interactive
ca: Interactiu

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
ca: Especifica l'idioma (per exemple ca o ca_ES)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
ca: Inspecciona metadata (necessita exif & connector iptc)

en: Include all subfolders
ca: Inclou totes les subcarpetes

en: Do not check images first
ca: No comprovis les imatges primer

en: Verbose
ca: Escriu més informació

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
ca: Pots enganxar-lo com a text a les propietats de la nova llançadora.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
ca: Ho sento, necessites instal·lar l'acció %s per aquesta llista d'accions.

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
ca: L'ordre del droplet per l'inspector d'imatges s'ha copiat al portapapers.

en: Nothing has been logged yet.
ca: Encara no s'ha registrat res.

en: Log
ca: Registre

en: abort
ca: interromp

en: skip
ca: salta

en: ignore
ca: ignora

en: click '+' to add actions
ca: clic '+' per afegir accions

en: Open
ca: Obre

en: Open an action list
ca: Obre una llista d'accions

en: Execute
ca: Executa

en: Execute the action
ca: Executa l'acció

en: Add
ca: Afegeix

en: Add an action
ca: Afegeix una acció

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove the selected action
ca: Suprimeix l'acció seleccionada

en: Up
ca: Amunt

en: Move the selected action up
ca: Mou l'acció seleccionada amunt

en: Down
ca: Avall

en: Move the selected action down
ca: Mou l'acció seleccionada avall

en: Image Inspector
ca: Inspector d'Imatges

en: Look up exif and iptc tags
ca: Cerca marques exif i iptc

en: Description
ca: Descripció

en: Show description of the action list
ca: Mostra la descripció de la llista d'accions

en: Choose an Action List File...
ca: Escull un fitxer de llista d'accions...

en: Save Action List As...
ca: Anomena i desa la llista d'accions...

en: application
ca: aplicació

en: frame
ca: marc

en: actions
ca: accions

en: A html tutorial will open in your internet browser.
ca: El tutorial html s'obrirà al navegador d'internet

en: Study the action plugins in:
ca: Estudia l'acció del connector a:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
ca: Si vols col·laborar amb un connector per a Phatch.

en: Drag & Drop
ca: Arrossega i Deixa

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
ca: Deixa anar qualsevol fitxer i/o carpeta al droplet de Phatch
    per processar automàticament l'element.
    Botó-dret o doble-clic per commutar a la vista normal.

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
ca: Phatch n'afegirà una per tu, si us plau revisa els seus paràmetres.

en: Save last changes to
ca: Desa els darrers canvis a

en: Choose the folder for the droplet
ca: Escull la carpeta pel droplet

en: Phatch successfully created the droplet.
ca: Phatch ha creat satisfactòriament el droplet.

en: Select action list
ca: Selecciona llista d'accions

en: Choose a folder
ca: Escull una carpeta

en: Choose File(s)
ca: Escull el(s) fitxer(s)

en: Choose an image folder
ca: Escull una carpeta d'imatges

en: images
ca: imatges

en: Browse
ca: Navega

en: File
ca: Fitxer

en: Folder
ca: Carpeta

en: default
ca: predeterminat

en: View Source
ca: Mostra l'origen

en: broaden your search
ca: amplia la teva cerca

en: Path
ca: Ruta

en: &New	Ctrl-N
ca: &Nou	Ctrl-N

en: Start a new action list
ca: Comença una nova llista d'accions

en: &Open...	Ctrl-O
ca: &Obre...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
ca: Obre una llista d'accions

en: &Save	Ctrl-S
ca: De&sa	Ctrl-S

en: Saves an action list
ca: Desa una llista d'accions

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
ca: &Anomena i desa...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
ca: Anomena i desa la llista d'accions

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
ca: Copia la llista d'a&ccions com a ordre al portapapers

en: Paste this command in a launcher
ca: Enganxa aquesta ordre a la llançadora

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
ca: Copia R&ecent com a ordre al portapapers

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
ca: Copia I&nspector d'Imatges com a ordre al portapapers

en: &Quit	Ctrl-Q
ca: S&urt	Ctrl-Q

en: Quit the application.
ca: Surt de l'aplicació

en: &Add...	Ctrl-+
ca: &Afegeix...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
ca: Sup&rimeix	Ctrl--

en: Remove the selected action.
ca: Suprimeix l'acció seleccionada

en: &Enable	Ctrl-1
ca: &Activa	Ctrl-1

en: Enable action
ca: Activa l'acció

en: &Disable	Ctrl-0
ca: &Desactiva	Ctrl-0

en: Disable action
ca: Desactiva l'acció

en: &Up	Ctrl-Up
ca: Am&unt	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
ca: A&vall	Ctrl-Down

en: &Edit
ca: &Edita

en: View as a droplet to drag and drop files
ca: Visualitza el droplet per arrossegar i deixar anar fitxers

en: &Show Description	Ctrl-H
ca: Mo&stra la descripció	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
ca: Eines per administrar la llista d'accions actual

en: &Expand All	Ctrl-E
ca: &Expandeix Tot	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
ca: Mostra tots els paràmetres de les accions

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
ca: &Contrau Tot	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
ca: Mostra només les etiquetes de les accions

en: &View
ca: &Visualitza

en: &Execute...	Ctrl-Return
ca: &Executa...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
ca: Executa la llista d'accions

en: Show &Log...	Ctrl-L
ca: Mostra e&l Registre...	Ctrl-L

en: Show log file
ca: Mostra el fitxer de registre

en: &Tools
ca: &Eines

en: Go to the Phatch homepage.
ca: Ves a la web de Phatch

en: &Documentation...	Ctrl-M
ca: &Documentació...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
ca: Ves a la documentació de Phatch.

en: &Forum...	Ctrl-F
ca: &Fòrum...	Ctrl-F

en: Go to the Phatch forum
ca: Ves al Fòrum de Phatch

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
ca: &Tradueix Phatch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
ca: Tradueix Phatch a la teva llengua materna.

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
ca: Info&rma d'un Error...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
ca: Informa d'un error a launchpad

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
ca: Sobre Ph&atch...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
ca: Mostra la informació d'aquesta aplicació.

en: &Help
ca: A&juda

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
ca: Només necessites saber PIL per poder escriure un connector per Phatch.

en: &Show template for action plugin
ca: Mo&stra una pauta per al connector d'acció

en: Code
ca: Codi

en: &Ask for Help
ca: Dem&ana Ajuda

en: &OK
ca: D'ac&ord

en: Write Action Plugin
ca: Escriu un Connector d'Acció

en: Apply for future errors
ca: Aplica en futurs errors

en: &Abort
ca: &Interromp

en: Message
ca: Missatge

en: &Continue Anyway
ca: &Continua de totes maneres

en: Options
ca: Opcions

en: Types
ca: Tipus

en: Browse Folder
ca: Navega per la Capeta

en: Source
ca: Origen

en: File(s)
ca: Fitxer(s)

en: Stop for errors
ca: Para en els errors

en: Check images first
ca: Comprova primer les imatges

en: Overwrite existing images
ca: Sobreescriu les imatges existents

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Batch
ca: &Processa

en: Image
ca: Imatge

en: Label
ca: Etiqueta

en: tag
ca: marca

en: Boolean
ca: Booleà

en: String
ca: Cadena

en: Choice
ca: Elecció

en: Resolution
ca: Resolució

en: In
ca: Dins

en: Float
ca: Flotant

en: As
ca: Com

en: Resample
ca: Remostreja

en: bicubic
ca: bicúbic

en: Integer
ca: Enter

en: Integer+
ca: Enter+

en: Integer+0
ca: Enter+0

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Slider
ca: Barra de desplaçament

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: May
ca: Maig

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Septembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: background
ca: fons

en: All
ca: Tots

en: Orientation
ca: Orientació

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Horizontal Offset
ca: Desplaçament horitzontal

en: Vertical Offset
ca: Desplaçament vertical

en: Tile
ca: Mosaic

en: Scale
ca: Escala

en: Mark
ca: Marca

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Method
ca: Mètode

en: Photo Batch Processor
ca: Processador Photo Batch

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: true
ca: cert

en: false
ca: fals

en: Unsaved Action List
ca: Llista d'accions no desades

en: Action Lists
ca: Llista d'accions

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Describe here the action list.
ca: Descriu aquí la llista d'accions.

en: There should be a 'Save' action at the end.
ca: Hi hauria d'haver una acció 'Desa' al final.

en: with
ca: amb

en: Associate Images with Action List in %s...
ca: Associa Imatges amb la llista d'accions a %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
ca: Associa Imatges amb la llista d'accions recents a %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
ca: Associa Imatges amb l'Inspector d'Imatges a %s...

en: Remove Association from %s...
ca: Treu l'associació de %s...

en: &Action List Droplet...
ca: Droplet de la llista d'&accions...

en: &Recent Droplet...
ca: Droplet &recent...

en: &Image Inspector Droplet...
ca: Droplet &Inspector d'Imatges...

en: Batch process with recent action lists
ca: Procés automatitzat amb llistes d'accions recents

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
ca: Inspecciona EXIF &amp; marques IPTC

en: Action
ca: Acció

en: Nothing to do.
ca: Res per fer.

en: The action list is empty.
ca: La llista d'accions és buida.

en: There is no action enabled.
ca: No hi ha cap acció activada.

en: Checking images
ca: Comprovant imatges

en: Phatch can not handle %d image(s):
ca: Phatch no pot administrar %d imatge(s):

en: Invalid images
ca: Imatges invàlides

en: C&ontinue
ca: C&ontinua

en: No files or folder selected.
ca: No hi ha arxius o carpetes seleccionades

en: Unable to open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Can not apply action %(a)s:
ca: No es pot aplicar l'acció %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
ca: No s'ha pogut aplicar l'acció %(a)s en la imatge '%(i)s' de la carpeta:

en: Executing action list
ca: Executant la llista d'accions

en: Select
ca: Selecciona

en: day
ca: dia

en: foldername
ca: nomcarpeta

en: filename
ca: nomdelfitxer

en: filesize
ca: mida del fitxer

en: folder
ca: carpeta

en: hour
ca: hora

en: minute
ca: minut

en: month
ca: mes

en: monthname
ca: nommes

en: path
ca: ruta

en: root
ca: arrel

en: second
ca: segon

en: subfolder
ca: subcarpeta

en: type
ca: tipus

en: weekday
ca: diasetmana

en: weekdayname
ca: nomdiasetmana

en: year
ca: any

en: dpi
ca: ppp

en: height
ca: alçada

en: width
ca: amplada

en: size
ca: mida

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
ca: Utilitza l'Inspector d'Imatges per llistar totes les variables

en: You can only use files with the following extensions
ca: No pots utilitzar fitxers amb les següents extensions

en: left
ca: esquerra

en: center
ca: centre

en: right
ca: dreta

en: top
ca: dalt

en: middle
ca: mig

en: bottom
ca: baix

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
ca: Monocrom (píxels d'1-bit, blanc i negre)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
ca: RGBA (píxels de 4x8-bit, RGB amb màscara de transparència)

en: blur
ca: difumina

en: contour
ca: contorn

en: detail
ca: detall

en: edge enhance
ca: millora la vora

en: edge enhance more
ca: millora més la vora

en: emboss
ca: relleu

en: find edges
ca: cerca les vores

en: smooth
ca: suavitza

en: smooth more
ca: suavitza més

en: sharpen
ca: enfoca

en: nearest
ca: més proper

en: bilinear
ca: bilinial

en: Rotate 90
ca: Rota 90

en: Rotate 180
ca: Rota 180

en: Rotate 270
ca: Rota 270

en: Flip Left Right
ca: Inverteix Esquerra Dreta

en: Flip Top Bottom
ca: Inverteix Dalt Baix

en: string
ca: cadena

en: integer
ca: enter

en: positive integer
ca: enter positiu

en: positive, non-zero integer
ca: positiu, enter diferent a zero

en: resolution
ca: resolució

en: float
ca: flotant

en: boolean
ca: booleà

en: choice
ca: elecció

en: Warning: python-wxversion is not installed.
ca: Alerta: python-wxversion no està instal·lat.

en: Please (re)install it.
ca: Si us plau (re)instal·la'l

en: Please upgrade your wxPython.
ca: Si us plau actualitza el wxPython

en: wxPython Version Error
ca: Error de versió de wxPython

en: C&redits
ca: C&rèdits

en: &License
ca: &Llicència

en: &Close
ca: Tan&ca

en: About
ca: Quant a

en: Credits
ca: Crèdits

en: Documentation
ca: Documentació

en: Translation
ca: Traducció

en: Artwork
ca: Feina artística

en: Libraries
ca: Biblioteques

en: Sponsors
ca: Patrocinadors

en: License
ca: Llicència

en: Images
ca: Imatges

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Choose an image
ca: Escull una imatge

en: Enter an image url
ca: Introdueix una url d'imatge

en: please install pyexiv2
ca: si us plau instal·la pyexiv2

en: no %s tags found
ca: no s'han trobat %s marques

en: &Add
ca: &Afegeix

en: yes
ca: sí

en: Selection
ca: Selecció

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Shadow
ca: Ombra

en: filter
ca: filtre

en: Drops a blurred shadow under a photo
ca: Deixa una ombra borrosa sota la foto

en: Border
ca: Vora

en: Shadow Blur
ca: Ombra  borrosa

en: Background
ca: Fons

en: Effect
ca: Efecte

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
ca: Difumina, Enfoca, Relleu, Suavitza, ...

en: Filter
ca: Filtre

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Amount
ca: Quantitat

en: transform
ca: transforma

en: Offset by distance and wrap around
ca: Desplaçament per distància i ajust del voltant

en: Canvas
ca: Llenç

en: Crop or expand the canvas without scaling
ca: Retalla o expandeix el llenç sense escalarlo

en: Align Horizontal
ca: Aliniació Horitzontal

en: Align Vertical
ca: Aliniació Vertical

en: Watermark
ca: Marca d'aigua

en: Apply with tiling, scaling and opacity
ca: Aplica amb mosaic, escalat i opacitat

en: Make the image smaller or bigger
ca: Fa la imatge més petita o gran

en: Constrain Proportions
ca: Proporcions restringides

en: Resample Image
ca: Remostreja la imatge

en: Transpose
ca: Transposa

en: Flip or rotate 90 degrees
ca: Inverteix o gira 90 graus

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: file
ca: fitxer

en: Cross
ca: Creuada

en: Rounded
ca: Arrodonida

en: Square
ca: Quadrada

en: Round
ca: Arrodoniment

en: Rounded or crossed corners
ca: Cantonades arrodonides o creuades

en: Radius
ca: Radi

en: Top Left Corner
ca: Cantonada superior esquerra

en: Top Right Corner
ca: Cantonada superior dreta

en: Bottom Left Corner
ca: Cantonada inferior esquerra

en: Bottom Right Corner
ca: Cantonada inferior dreta

en: Convert Mode
ca: Mode de Conversió

en: Convert the color mode of an image
ca: Converteix el mode de color d'una imatge

en: Fit
ca: Ajusta

en: Downsize and crop image with fixed ratio
ca: Redueix i escapça la imatge amb una relació fixa

en: Bleed
ca: Sagna

en: Auto Contrast
ca: Contrast automàtic

en: Maximize image contrast
ca: Maximitza el contrast de la imatge

en: Cutoff
ca: Límit

en: Save
ca: Desa

en: Median
ca: Mitjà

en: Copies the median pixel value
ca: Copia el valor mitjà del píxel

en: Mask
ca: Màscara

en: Apply a transparency mask
ca: Aplica una màscara de transparència

en: Resample Mask
ca: Remostreja Màscara

en: Write text at a given position
ca: Escriu un text a la posició donada

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Size
ca: Mida

en: Colorize
ca: Acoloreix

en: Colorize grayscale image
ca: Acoloreix una imatge de grisos

en: Black
ca: Negre

en: White
ca: Blanc

en: Copy
ca: Copia

en: Posterize
ca: Redueix el nombre de colors

en: Rank
ca: Rang

en: Copies the rank'th pixel value
ca: Copia el valor de rang del píxel

en: Solarize
ca: Solaritza

en: Invert all pixel values above threshold
ca: Inverteix tots els valors dels píxels per sobre del llindar

en: Treshold
ca: Llindar

en: Equalize
ca: Equalitza

en: Equalize the image histogram
ca: Equalitza l'histograma de la imatge

en: Rotate
ca: Gira

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Rotate with random angle
ca: Rota amb un angle aleatori

en: Expand
ca: Expandeix

en: Background Opacity
ca: Opacitat del Fons

en: Invert
ca: Inverteix

en: Invert the colors of an image
ca: Inverteix els colors d'una imatge-

en: Reflection
ca: Reflexió

en: Drops a reflection
ca: Deixa reflexions

en: Depth
ca: Profunditat

en: Gap
ca: Espai

en: Common
ca: Comú

en: Copies the most common pixel value
ca: Copia el valor més comú del píxel

en: Minimum
ca: Mínim

en: Copies the minimum pixel value
ca: Copia el valor mínim del píxel

en: Perspective
ca: Perspectiva

en: Shear 2d or 3d
ca: Tallant 2d o 3d

en: Left Shear Angle
ca: Angle Tallant Esquerra

en: Top Shear Angle
ca: Angle Tallant Superior

en: Bottom Shear Factor
ca: Angle Tallant Inferior

en: Right Shear Factor
ca: Angle Tallant Dret

en: Adjust from grey to black & white
ca: Ajusta del gris al blanc i negre

en: Maximum
ca: Màxim

en: Copies the maximum pixel value
ca: Copia el valor màxim del píxel

en: Saturation
ca: Saturació

en: Adjust saturation from grayscale to high
ca: Ajusta la saturació des de grisos a valors alts

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Adjust brightness from black to white
ca: Ajusta la brillantor des del blanc i negre

en: These extensions have been succesfully installed:
ca: Aquestes extensions han sigut satisfactòriament instal·lades:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
ca: Phatch no ha aconseguit instal·lar la característica demanada.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
ca: Phatch s'ha intentat desinstal·lar a ell mateix des de l'explorador de Windows.

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
ca: Necessites instal·lar les extensions Win32 de Python per utilitzar aquesta característica.

en: Action list
ca: Llista d'accions

en: No action list provided.
ca: No s'ha donat una llista d'accions

en: Image paths
ca: Ruta de les imatges

en: Do you want to continue?
ca: Vols continuar?

en: What do you want to do now?
ca: Que vols fer ara?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
ca: Si reinicies %s, l'acció apareixerà al menú contextual.

en: Phatch could not install the action in %s:
ca: Phatch no ha pogut instal·ar la llista d'accions a %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
ca: Això també necessita que el paquet python-nautilus estigui instal·lat.

en: Batch process images with Phatch
ca: Procés automatitzat d'imatges amb Phatch

en: Process with recent Phatch action list
ca: Procés amb llistes d'accions recents de Phatch
