phatch - en to el translation catalogue (389 entries)

en: Inspect with Phatch
el: Επιθεώρηση με το Phatch

en: Inspect EXIF & IPTC tags
el: Επιθεώρηση ετικετών EXIF & IPTC

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Run %s as console program without a gui
el: Λειτουργία %s χωρίς γραφικό περιβάλλον ως πρόγραμμα κονσόλας

en: Run %s as a gui droplet
el: Λειτουργία %s ως γραφικό σταγονίδιο

en: Ignore errors
el: Παράλειψη λαθών

en: Interactive
el: Διαδραστικά

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
el: Προσδιορίστε την τοπική γλώσσα (για παράδειγμα en ή en_GB)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
el: Επιθεώρηση μεταδεδομένων (χρειάζεται τα πρόσθετα exif και iptc)

en: Include all subfolders
el: Συμπερίληψη όλων των υποφακέλων

en: Do not check images first
el: Χωρίς τον έλεγχο των εικόνων πρώτα

en: Verbose
el: Αναλυτικά

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
el: Είναι δυνατή η επικόλληση ως κείμενο στα στοιχεία νέου εκτελεστή.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
el: Συγνώμη, χρειάζεται η εγκατάσταση της ενέργειας %s για αυτόν τον κατάλογο ενεργειών.

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
el: Η εντολή σταγονιδίου για τον επιθεωρητή εικόνων αντιγράφτηκε στην μνήμη.

en: Nothing has been logged yet.
el: Δεν έχει καταγραφεί στο ιστορικό ακόμα τίποτα.

en: Log
el: Ιστορικό

en: abort
el: ακύρωση

en: skip
el: παράλειψη

en: ignore
el: παράβλεψη

en: click '+' to add actions
el: χρησιμοποιείστε το "+" για να προσθέσετε ενέργειες

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open an action list
el: Άνοιγμα καταλόγου ενεργειών

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Execute the action
el: Εκτέλεση ενέργειας

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add an action
el: Προσθήκη ενέργειας

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove the selected action
el: Αφαίρεση επιλεγμένης ενέργειας

en: Up
el: Πάνω

en: Move the selected action up
el: Μετακίνηση επιλεγμένης ενέργειας προς τα πάνω

en: Down
el: Κάτω

en: Move the selected action down
el: Μετακίνηση επιλεγμένης ενέργειας προς τα κάτω

en: Image Inspector
el: Επιθεωρητής Εικόνας

en: Look up exif and iptc tags
el: Αναζήτηση σε ετικέτες exif και iptc

en: Description
el: Περιγραφή

en: Show description of the action list
el: Εμφάνιση περιγραφής του καταλόγου ενεργειών

en: Choose an Action List File...
el: Επιλογή Αρχείου Καταλόγου Ενεργειών...

en: Save Action List As...
el: Αποθήκευση Καταλόγου Ενεργειών Ως...

en: application
el: εφαρμογή

en: frame
el: πλαίσιο

en: actions
el: ενέργειες

en: A html tutorial will open in your internet browser.
el: Μάθημα σε html θα ανοίξει στον διαδικτυακό περιηγητή.

en: Study the action plugins in:
el: Μελετήστε τα συμπληρώματα ενεργειών στο:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
el: αν θέλετε να συνεισφέρετε κάποιο συμπλήρωμα για το Phatch,

en: Drag & Drop
el: Σύρσιμο και Ρίψη

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
el: Ρίξτε οποιοδήποτε αρχείο ή/και φάκελο στο σταγονίδιο του Phatch
    για να τα επεξεργαστείτε δεσμικά.
    Δεξί-πάτημα ή διπλό-πάτημα για επιστροφή στην κανονική μορφή.

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
el: Το Phatch θα προσθέσει μια αυτόματα. Παρακαλώ ελέξτε τις επιλογές.

en: Save last changes to
el: Αποθήκευση τελευταίων αλλαγών σε

en: Choose the folder for the droplet
el: Επιλογή φακέλου για το σταγονίδιο

en: Phatch successfully created the droplet.
el: Το Phatch επιτυχώς δημιούργησε το σταγονίδιο.

en: Select action list
el: Επιλογή καταλόγου ενεργειών

en: Choose a folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Choose File(s)
el: Επιλογή Αρχείου/ων

en: Choose an image folder
el: Επιλογή φάκελου εικόνων

en: images
el: εικόνες

en: Browse
el: Περιήγηση

en: File
el: Αρχείο

en: Folder
el: Φάκελος

en: default
el: προκαθορισμένη

en: View Source
el: Εμφάνιση Πηγαίου

en: broaden your search
el: ανάπτυξη της αναζήτησης

en: Path
el: Διαδρομή

en: &New	Ctrl-N
el: &Νέο	Ctrl-N

en: Start a new action list
el: Εκκίνηση νέου καταλόγου ενεργειών

en: &Open...	Ctrl-O
el: &Άνοιξε...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
el: Ανοίγει κατάλογο ενεργειών

en: &Save	Ctrl-S
el: &Αποθήκευση	Ctrl-S

en: Saves an action list
el: Αποθήκευση καταλόγου ενεργειών

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
el: Αποθήκευση &Ως...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
el: Αποθήκευση καταλόγου ενεργειών ως

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
el: Αντιγραφή του Καταλόγου Εικόνων ως &Εντολή

en: Paste this command in a launcher
el: Επικόλληση της εντολής σε εκτελεστή αρχειών

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
el: Αντιγραφή &Προσφάτων ως Εντολή στη Μνήμη

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
el: Αντιγραφή Επι&θεωρητή Εικόνων ως Εντολή στη Μνήμη

en: &Quit	Ctrl-Q
el: &Έξοδος	Ctrl-Q

en: Quit the application.
el: Έξοδος από την εφαρμογή.

en: &Add...	Ctrl-+
el: &Πρόσθεση...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
el: &Αφαίρεση	Ctrl--

en: Remove the selected action.
el: Αφαίρεση της επιλεγμένης ενέργειας.

en: &Enable	Ctrl-1
el: &Ενεργοποίηση	Ctrl-1

en: Enable action
el: Ενεργοποίηση ενέργειας

en: &Disable	Ctrl-0
el: &Απενεργοποίηση	Ctrl-0

en: Disable action
el: Απενεργοποίηση ενέργειας

en: &Up	Ctrl-Up
el: &Πάνω	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
el: &Κάτω	Ctrl-Down

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &Droplet	Ctrl-D
el: &Σταγονίδιο	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
el: Εμφάνιση ως σταγονίδιο για τη ρίψη αρχείων

en: &Show Description	Ctrl-H
el: &Εμφάνιση Περιγραφής	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
el: Εργαλεία για τον χειρισμό του παρόντος καταλόγου ενεργειών

en: &Expand All	Ctrl-E
el: &Ανάπτυξη Όλων	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
el: Εμφάνιση όλων των παραμέτρων των ενεργειών.

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
el: &Σύμπτυξη Όλων	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
el: Εμφάνιση μόνο των επιγραφών των ενεργειών.

en: &View
el: Εμφάνιση [&E]

en: &Execute...	Ctrl-Return
el: &Εκτέλεση...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
el: Εκτέλεση του καταλόγου ενεργειών

en: Show &Log...	Ctrl-L
el: Εμφάνιση Ιστορικού...	Ctrl-L

en: Show log file
el: Εμφάνιση Αρχείου Ιστορικού

en: &Tools
el: Εργαλεία [&R]

en: Go to the Phatch homepage.
el: Προς την ιστοσελίδα του Phatch.

en: &Documentation...	Ctrl-M
el: &Τεκμηρίωση...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
el: Μεταφορά στη τεκμηρίωση του Phatch.

en: &Forum...	Ctrl-F
el: &Φόρουμ...	Ctrl-F

en: Go to the Phatch forum
el: Μεταφορά στο Φόρουμ του Phatch

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
el: Μετάφραση του Phatch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
el: Μεταφράστε το Phatch στην τοπική σας διάλεκτο.

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
el: &Αναφορά Μαμουνιού...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
el: Αναφορά μαμουνιού στο launchpad.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
el: &Περί Phatch...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
el: Εμφάνιση πληροφοριών περί της εφαρμογής.

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
el: Για να γράψετε κάποιο συμπλήρωμα, αρκεί να ξέρετε PIL,

en: &Show template for action plugin
el: &Εμφάνιση πατρόν για τα συμπληρώματα ενεργειών

en: Code
el: Κώδικας

en: &Ask for Help
el: &Αίτηση για Βοήθεια

en: &OK
el: &Εντάξει

en: Write Action Plugin
el: Γράψτε Συμπλήρωμα Ενέργειας

en: &Abort
el: &Ματαίωση

en: Message
el: Μήνυμα

en: &Continue Anyway
el: &Συνέχεια

en: Options
el: Επιλογές

en: Types
el: Τύποι

en: Browse Folder
el: Περιήγηση Φακέλου

en: Source
el: Προέλευση

en: File(s)
el: Αρχείο(α)

en: Stop for errors
el: Στάση για λάθη

en: Check images first
el: Έλεγχος των εικόνων πρώτα

en: Overwrite existing images
el: Αντικατάσταση υπαρχόντων εικόνων

en: &Cancel
el: &Ακύρωση

en: &Batch
el: &Δέσμη

en: Image
el: Εικόνα

en: Label
el: Επιγραφή

en: tag
el: ετικέτα

en: String
el: Στοιχειοσειρά

en: Choice
el: Επιλογή

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: In
el: Μέσα

en: Float
el: Κινητό

en: As
el: Ως

en: Mode
el: Λειτουργία

en: Resample
el: Αναδειγματοληψία

en: bicubic
el: δικυβικό

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Integer+
el: Ακέραιος αριθμός+

en: Integer+0
el: Ακέραιος αριθμός+0

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Slider
el: Ολισθητής

en: background
el: φόντο

en: All
el: Όλα

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: Offset
el: Μετατόπιση

en: Horizontal Offset
el: Οριζόντια Μετάθεση

en: Vertical Offset
el: Κάθετη Μετάθεση

en: Tile
el: Παράθεση

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Mark
el: Σημάδι

en: Opacity
el: Διαφάνεια

en: Method
el: Μέθοδος

en: Photo Batch Processor
el: Δεσμικός Επεξεργαστής Εικόνων

en: True
el: Αληθές

en: False
el: Ψευδές

en: true
el: αληθές

en: false
el: ψευδές

en: Unsaved Action List
el: Μη Αποθηκευμένος Κατάλογος Ενεργειών

en: Action Lists
el: Κατάλογοι Ενεργειών

en: All Files
el: Όλα τα Αρχεία

en: Describe here the action list.
el: Περιγράψτε τον κατάλογο ενεργειών εδώ.

en: There should be a 'Save' action at the end.
el: Πρέπει να υπάρχει η ενέργεια "Αποθήκευση" στο τέλος.

en: with
el: με

en: Associate Images with Action List in %s...
el: Συσχέτηση Εικόνων με Κατάλογο Ενεργειών στο %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
el: Συσχέτηση Εικόνων με Πρόσφατο Κατάλογο Ενεργειών στο %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
el: Συσχέτηση Εικόνων με τον Επιθεωρητή Εικόνων στο %s...

en: Remove Association from %s...
el: Αφαίρεση Συσχετισμού από %s...

en: &Action List Droplet...
el: Σταγονίδιο Καταλόγου Ενεργειών...

en: &Recent Droplet...
el: &Πρόσφατο Σταγονίδιο...

en: &Image Inspector Droplet...
el: &Σταγονίδιο Επιθεωρητή Εικόνων...

en: Batch process with recent action lists
el: Δεσμική επεξεργασία με πρόσφατους καταλόγους ενεργειών

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
el: Επιθεώρηση EXIF &amp; IPTC ετικετών

en: Nothing to do.
el: Καμμία ενέργεια.

en: The action list is empty.
el: Ο κατάλογος ενεργειών είναι άδειος.

en: There is no action enabled.
el: Δεν υπάρχει καμία ενέργεια ενεργοποιημένη.

en: Checking images
el: Ελέγχονται οι εικόνες

en: Phatch can not handle %d image(s):
el: Το Phatch δεν μπορεί να χειριστεί %d εικόνες:

en: Invalid images
el: Μη αποδεκτές εικόνες

en: No files or folder selected.
el: Κανένα αρχείο ή φάκελος επιλεγμένος.

en: Unable to open file
el: Αδύνατη η ανάγνωση του αρχείου

en: Can not apply action %(a)s:
el: Δεν είναι εφικτή η ενέργεια %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
el: Δεν είναι εφικτή η ενέργεια %(a)s στην εικόνα '%(i)s' στον φάκελο:

en: Executing action list
el: Εκτέλεση του καταλόγου ενεργειών

en: Select
el: Επιλογή

en: day
el: ημέρα

en: foldername
el: όνομα φακέλου

en: filename
el: όνομα αρχείου

en: filesize
el: μέγεθος αρχείου

en: folder
el: φάκελος

en: hour
el: ώρα

en: minute
el: λεπτό

en: month
el: μήνας

en: monthname
el: όνομα μήνα

en: path
el: διαδρομή

en: root
el: ρίζα

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: subfolder
el: υποφάκελος

en: type
el: τύπος

en: weekday
el: ημέρα

en: weekdayname
el: όνομα ημέρας

en: year
el: έτος

en: height
el: ύψος

en: mode
el: λειτουργία

en: width
el: πλάτος

en: size
el: μέγεθος

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
el: Χρήση του Επιθεωρητή Εικόνων για την παρουσίαση όλων των μεταβλητών.

en: You can only use files with the following extensions
el: Είναι μόνο δυνατή η χρήση αρχείων με τις παρακάτω προεκτάσεις

en: left
el: αριστερά

en: center
el: κέντρο

en: right
el: δεξιά

en: top
el: πάνω

en: middle
el: μέσο

en: bottom
el: κάτω

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
el: Μονοχρωμία (1-bit εικονοστοιχεία, ασπρόμαυρο)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
el: RGBA (4x8-bit εικονοστοιχεία, RGB με μάσκα διαφάνειας)

en: blur
el: θόλωση

en: contour
el: περίγραμμα

en: detail
el: λεπτομέρεια

en: edge enhance
el: τονισμός άκρης

en: edge enhance more
el: μεγαλύτερος τονισμός άκρης

en: emboss
el: ανάγλυφο

en: find edges
el: εύρεση άκρων

en: smooth
el: λείανση

en: smooth more
el: περισσότερη λείανση

en: sharpen
el: όξυνση

en: nearest
el: κοντινότερο

en: bilinear
el: διγραμμικά

en: antialias
el: εξομάλυνση

en: Rotate 90
el: Περιστροφή 90

en: Rotate 180
el: Περιστροφή 180

en: Rotate 270
el: Περιστροφή 270

en: Flip Left Right
el: Αντιστροφή Δεξιά-Αριστερά

en: Flip Top Bottom
el: Αντιστροφή Άνω-Κάτω

en: Normal
el: Κανονικά

en: string
el: στοιχειοσειρά

en: integer
el: ακέραιος αριθμός

en: positive integer
el: θετικός ακέραιος αριθμός

en: positive, non-zero integer
el: θετικός, μη μηδενικός ακέραιος αριθμός

en: resolution
el: ανάλυση

en: float
el: μετακινούμενο

en: choice
el: επιλογή

en: Error
el: Σφάλμα

en: Warning: python-wxversion is not installed.
el: Προειδοποίηση: python-wxversion δεν είναι εγκατεστημένη

en: Please (re)install it.
el: Χρειάζεται (επαν)εγκατάσταση.

en: Please upgrade your wxPython.
el: Παρακαλώ αναβαθμίστε το wxPython.

en: wxPython Version Error
el: wxPython Λάθος Εκδόσεως

en: C&redits
el: &Μνεία

en: &License
el: &Άδεια

en: &Close
el: &Κλείσιμο

en: About
el: Περί

en: Credits
el: Μνεία

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Artwork
el: Γραφικά

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Sponsors
el: Χορηγοί

en: License
el: Άδεια

en: Images
el: Εικόνες

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Choose an image
el: Επιλογή εικόνας

en: Enter an image url
el: Εισαγωγή url εικόνας

en: please install pyexiv2
el: παρακαλώ εγκαταστήσατε το pyexiv2

en: no %s tags found
el: δεν βρέθηκαν %s ετικέτες

en: &Add
el: &Προσθήκη

en: decimal
el: δεκαδικός

en: no
el: όχι

en: yes
el: ναι

en: Selection
el: Επιλογή

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Shadow
el: Σκιά

en: filter
el: φίλτρο

en: Drops a blurred shadow under a photo
el: Δημιουργεί μια θολή σκιά κάτω από την εικόνα

en: Border
el: Πλαίσιο

en: Shadow Blur
el: Θόλωση Σκιάς

en: Background
el: Φόντο

en: Effect
el: Εφέ

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
el: Θόλωση, Όξυνση, Ανάγλυφο, Εξομάλυνση, ...

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Amount
el: Ποσότητα

en: transform
el: μετατροπή

en: Offset by distance and wrap around
el: Μετακίνηση με απόσταση και αναδίπλωση

en: Canvas
el: Καμβάς

en: Crop or expand the canvas without scaling
el: Κοπή ή επέκταση του καμβά χωρίς αναδιαμόρφωση

en: Align Horizontal
el: Οριζόντια Ευθυγράμμιση

en: Align Vertical
el: Κάθετη Ευθυγράμμιση

en: Watermark
el: Υδατογράφημα

en: Apply with tiling, scaling and opacity
el: Με παράθεση, κλιμάκωση και διαφάνεια

en: Make the image smaller or bigger
el: Μεγέθυνση ή σμίκρυνση της εικόνας

en: Constrain Proportions
el: Περιορισμός Αναλογιών

en: Resample Image
el: Αναμόρφωση Εικόνας

en: Transpose
el: Αντιμετάθεση

en: Flip or rotate 90 degrees
el: Αντιστροφή ή περιστροφή 90 μοιρών

en: Rename
el: Μετονομασία

en: file
el: αρχείο

en: Cross
el: Σταυρωμένη

en: Rounded
el: Στρογγυλεμένη

en: Square
el: Τετράγωνη

en: Round
el: Στρογγυλοποίηση

en: Rounded or crossed corners
el: Στρογγυλεμένες ή στραυρωμένες γωνίες

en: Radius
el: Ακτίνα

en: Top Left Corner
el: Πάνω αριστερή γωνία

en: Top Right Corner
el: Πάνω δεξιά γωνία

en: Bottom Left Corner
el: Κάτω αριστερή γωνία

en: Bottom Right Corner
el: Κάτω δεξιά γωνία

en: Convert Mode
el: Λειτουργία Μετατροπής

en: Convert the color mode of an image
el: Μετατροπή χρωματικής λειτουργίας εικόνας

en: Fit
el: Ταίριασμα

en: Downsize and crop image with fixed ratio
el: Σμίκρυνση και κοπή εικόνας με προκαθορισμένη αναλογία

en: Bleed
el: Διάχυση

en: Auto Contrast
el: Αυτόματη Αντίθεση

en: Maximize image contrast
el: Μεγιστοποίηση Αντίθεσης Εικόνας

en: Cutoff
el: Όριο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Median
el: Μέση τιμή

en: Copies the median pixel value
el: Αντιγραφή της μέσης τιμής εικονοστοιχείου

en: Mask
el: Μάσκα

en: Apply a transparency mask
el: Τοποθέτηση μάσκας διαφάνειας

en: Resample Mask
el: Αναδημιουργία Μάσκας

en: Text
el: Κείμενο

en: Write text at a given position
el: Γραφή κειμένου σε κάποια θέση

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Size
el: Μέγεθος

en: Colorize
el: Επιχρωματισμός

en: Colorize grayscale image
el: Επιχρωμάτιση γκρίζας εικόνας

en: Black
el: Μαύρο

en: White
el: Λευκό

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Posterize
el: Αφισοποίηση

en: Bits
el: Στοιχεία

en: Rank
el: Κατάταξη

en: Copies the rank'th pixel value
el: Αντιγραφή της καταταγμένης τιμής εικονοστοιχείων

en: Solarize
el: Σολάρισμα

en: Invert all pixel values above threshold
el: Αναστροφή όλων των εικονοστοιχείων πέρα του ορίου

en: Treshold
el: Όριο

en: Equalize
el: Εξισορρόπιση

en: Equalize the image histogram
el: Εξισορροπία ιστογράμματος της εικόνας

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Grayscale
el: Γκρίζες σκιάσεις

en: Angle
el: Γωνία

en: Rotate with random angle
el: Περιστροφή με τυχαία γωνία

en: Expand
el: Ανάπτυξη

en: Background Opacity
el: Διαφάνεια Φόντου

en: Invert
el: Αντιστροφή

en: Invert the colors of an image
el: Χρωματική αντιστροφή εικόνας

en: Reflection
el: Αντανάκλαση

en: Drops a reflection
el: Δημιουργία αντανάκλασης

en: Depth
el: Βάθος

en: Gap
el: Κενό

en: Common
el: Κοινό

en: Copies the most common pixel value
el: Αντιγραφή της πιο συχνής τιμής εικονοστοιχείων

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Copies the minimum pixel value
el: Αντιγραφή της ελάχιστης τιμής των εικονοστοιχείων

en: Perspective
el: Προοπτική

en: Shear 2d or 3d
el: Κλίση 2/3διάστατη

en: Left Shear Angle
el: Αριστερή Γωνία Κλίσης

en: Top Shear Angle
el: Πάνω Γωνία Κλίσης

en: Bottom Shear Factor
el: Κάτω Γωνία Κλίσης

en: Right Shear Factor
el: Δεξιά Γωνία Κλίσης

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Adjust from grey to black & white
el: Μετατροπή από γκρίζο σε ασπρόμαυρο

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Copies the maximum pixel value
el: Αντιγραφή της μέγιστης τιμής εικονοστοιχείων

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Adjust saturation from grayscale to high
el: Αλλαγή κορεσμού από γκρί σε υψηλό

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Adjust brightness from black to white
el: Αλλαγή φωτεινότητας από μάυρο σε άσπρο

en: These extensions have been succesfully installed:
el: Αυτές οι προεκτάσεις εγκαταστήθηκαν επιτυχώς:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
el: Το Phatch δεν κατάφερε να εγκαταστήσει την αιτούμενη λειτουργία.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
el: Το Phatch προσπάθησε να απεγκαταστηθεί από τον Windows Explorer.

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
el: Χρειάζεται η εγκατάσταση του Python Win32 Extensions για αυτή τη λειτουργία.

en: Action list
el: Κατάλογος ενεργειών

en: No action list provided.
el: Δεν παρέχθηκε κατάλογος ενεργειών .

en: Image paths
el: Διαδρομή εικόνων

en: Do you want to continue?
el: Επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: What do you want to do now?
el: Τι επιθυμείτε να κάνετε τώρα;

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
el: Αν γίνει επανεκκίνηση του %s, η ενέργεια θα εμφανιστεί στο μενού.

en: Phatch could not install the action in %s:
el: Το Phatch δεν μπόρεσε να εγκαταστήσει την ενέργεια στο %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
el: Χρειάζεται το πακέτο python-nautilus να είναι εγκατεστημένο.

en: Batch process images with Phatch
el: Δεσμική επεξεργασία εικόνων με το Phatch

en: Process with recent Phatch action list
el: Επεξεργασία με πρόσφατο κατάλογο ενεργειών του Phatch
