phatch - en to gl translation catalogue (382 entries)

en: Inspect with Phatch
gl: Revisar con Phatch

en: Inspect EXIF & IPTC tags
gl: Revisar etiquetas EXIF & IPTC

en: Examples
gl: Exemplos

en: Run %s as console program without a gui
gl: Executar %s coma programa de consola sen a gui

en: Run %s as a gui droplet
gl: Executar %s coma gota gui

en: Ignore errors
gl: Ignorar erros

en: Interactive
gl: Interactivo

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
gl: Escolle a lingua (por exeplo gl ou gl_ES)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
gl: Inspeccionar metadatos (require plugin exif & iptc)

en: Include all subfolders
gl: incluir todos os subcartafoles

en: Do not check images first
gl: Non verificar primeiro as imaxes

en: Verbose
gl: Detallado

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
gl: podes pegalo coma texto dentro das propiedades do novo lanzador

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
gl: Sentímolo, necesitas instalar a %s acción para esta lista de accións

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
gl: A información do comando para o inspector de imaxe foi copiado o portapapeis

en: Nothing has been logged yet.
gl: Nada foi rexistrado inda

en: Log
gl: Rexistro

en: abort
gl: cancelar

en: skip
gl: saltar

en: ignore
gl: ignorar

en: click '+' to add actions
gl: click '+' para engadir accións

en: Open
gl: Abrir

en: Open an action list
gl: Abrir unha lista de acción

en: Execute
gl: Executar

en: Execute the action
gl: Execute a acción

en: Add
gl: Engadir

en: Add an action
gl: Engadir unha acción

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove the selected action
gl: Eliminar a acción elexida

en: Up
gl: Enriba

en: Move the selected action up
gl: Mover a acción elexida enriba

en: Down
gl: Abaixo

en: Move the selected action down
gl: Mover a acción elexida cara abaixo

en: Image Inspector
gl: revisión de imaxe

en: Look up exif and iptc tags
gl: Procurar exif e etiquetas iptc

en: Description
gl: Descrición

en: Show description of the action list
gl: Amosar descrición da lista de accións

en: Choose an Action List File...
gl: Escolla un Arquivo na Lista de Acción...

en: Save Action List As...
gl: Gravar a lista de acción coma ...

en: application
gl: aplicación

en: frame
gl: marco

en: actions
gl: accións

en: A html tutorial will open in your internet browser.
gl: Un tutorial html abrirase no seun navegador de internet

en: Study the action plugins in:
gl: Estudio da acción nos plugin dentro

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
gl: si desexa contribuir un plugin para Phatch

en: Drag & Drop
gl: Arrastar e Soltar

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
gl: Soltar os arquivos e/ou cartafoles nesta Phatch droplet
    para procesalos
    Clic co botón dereito ou dobre clic para amosar a vista normal

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
gl: Phatch engadirá unha para vostede, pregámoslle comprobe as configuracións

en: Save last changes to
gl: Gravar os últimos cambios a

en: Choose the folder for the droplet
gl: Escolle o cartafol para a información

en: Phatch successfully created the droplet.
gl: Phatch creou a información de xeito correcto

en: Select action list
gl: Escoller listado de accións

en: Choose a folder
gl: Escolla un cartafol

en: Choose File(s)
gl: Escoller arquivo(s)

en: Choose an image folder
gl: Elexir un cartafol de imaxes

en: images
gl: imaxes

en: Browse
gl: Examinar

en: File
gl: Arquivo

en: Folder
gl: Cartafol

en: default
gl: por defecto

en: View Source
gl: Ver fonte

en: broaden your search
gl: ampliar a procura

en: Path
gl: Camiño

en: &New	Ctrl-N
gl: &Novo	Ctrl-N

en: Start a new action list
gl: Comezar unha lista de accións

en: &Open...	Ctrl-O
gl: &Abrir...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
gl: Abre unha lista de accións

en: &Save	Ctrl-S
gl: &Gravar	Ctrl-S

en: Saves an action list
gl: Gravar unha lista de acción

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
gl: Gravar &Coma...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
gl: Gravar unha lista de acción coma

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
gl: Copiar o listado de accións coma &Comando ao portapapeis

en: Paste this command in a launcher
gl: Copiar este comando nun lanzador

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
gl: Copiar R&ecente como Comando no Clipboard

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
gl: Copiar I&nspector de Imaxe como Comando no portapapeis

en: &Quit	Ctrl-Q
gl: &Sair	Ctrl-Q

en: Quit the application.
gl: Asir da aplicación

en: &Add...	Ctrl-+
gl: &Engadir...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
gl: &Eliminar	Ctrl--

en: Remove the selected action.
gl: Eliminar a acción elexida

en: &Enable	Ctrl-1
gl: &Activar	Ctrl-1

en: Enable action
gl: Acción permitida

en: &Disable	Ctrl-0
gl: &Desactivar	Ctrl-0

en: Disable action
gl: Desactivar acción

en: &Up	Ctrl-Up
gl: &Enriba	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
gl: &Abaixo	Ctrl-Down

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Droplet	Ctrl-D
gl: &Gota	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
gl: Ver coma gota para coller e deixar arquivos

en: &Show Description	Ctrl-H
gl: &Ver Descricion	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
gl: Ferramentas para manexar a lista de acción actual

en: &Expand All	Ctrl-E
gl: &Expandir todo	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
gl: Amosar tódolos parámetros das accións

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
gl: &Afundir All	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
gl: Mostrar sólo las etiquetas de las acciones.

en: &View
gl: &Ver

en: &Execute...	Ctrl-Return
gl: &Executar...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
gl: Executar a lista de accións

en: Show &Log...	Ctrl-L
gl: Amosar &Log...	Ctrl-L

en: Show log file
gl: Ver ficheiro de rexistro

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: Go to the Phatch homepage.
gl: Ir a páxina web de Phatch

en: &Documentation...	Ctrl-M
gl: &Documentacion...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
gl: Ir a páxina de documentación de Phatch

en: Go to the Phatch forum
gl: Ir ó Forum de Phatch

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
gl: &Traducir Phatch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
gl: Traducir Phatch no seu idioma natal

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
gl: &Remitir un erro...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
gl: Remitir un erro na plataforma de lanzamento

en: Displays information about this application.
gl: Amosa información sobre esta aplicación

en: &Help
gl: &Axuda

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
gl: Tan só necesita coñecer PIL para escribir un plugin para Phatch

en: &Show template for action plugin
gl: &Mostra a plantilla para modulos de acción

en: Code
gl: Código

en: &Ask for Help
gl: &Procurar axuda

en: &OK
gl: &Aceptar

en: Write Action Plugin
gl: Escribir plugin de acción

en: Apply for future errors
gl: Aplicar para futuros erros

en: &Abort
gl: &Abortar

en: Message
gl: Mensaxe

en: &Continue Anyway
gl: &Continuar de todas maneiras

en: Options
gl: Opcións

en: Types
gl: Tipos

en: Browse Folder
gl: Procurar Cartafol

en: Source
gl: Orixe

en: File(s)
gl: Arquivo

en: Stop for errors
gl: Parado por erros

en: Check images first
gl: Revisar imaxes primeiro

en: Overwrite existing images
gl: Sobrescribir imaxes existentes

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Image
gl: Imaxe

en: Label
gl: Etiqueta

en: tag
gl: etiqueta

en: Boolean
gl: Booleano

en: String
gl: Cadea

en: Choice
gl: Escolla

en: Resolution
gl: Resolución

en: In
gl: En

en: Float
gl: Flotar

en: As
gl: Coma

en: Mode
gl: Modo

en: Resample
gl: Remuestreo

en: bicubic
gl: bicúbico

en: Integer
gl: Entero

en: Integer+
gl: Entero+

en: Integer+0
gl: Entero+0

en: Slider
gl: Barra de desprazamento

en: background
gl: fondo

en: All
gl: Todo

en: Orientation
gl: Orientación

en: Offset
gl: Compensación

en: Horizontal Offset
gl: Desprazamento horizontal

en: Vertical Offset
gl: Desprazamento vertical

en: Tile
gl: Mosaico

en: Scale
gl: Escala

en: Mark
gl: Marca

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Method
gl: Método

en: Photo Batch Processor
gl: procesador de grupo de fotos

en: True
gl: Certo

en: False
gl: Falso

en: true
gl: certo

en: false
gl: falso

en: Unsaved Action List
gl: Lista de accións sen gravar

en: Action Lists
gl: Listas de accións

en: All Files
gl: Tódolos arquivos

en: Describe here the action list.
gl: Describe aqui a lista de acción

en: There should be a 'Save' action at the end.
gl: Tería que ter unha acción de 'Gravar' ó final

en: with
gl: con

en: Associate Images with Action List in %s...
gl: Asociar Imaxes coa Lista de Accións en %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
gl: Asociar Imaxes coa Lista de Accións Recente en %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
gl: Asociar Imaxes co Inspector de Imaxes en %s...

en: Remove Association from %s...
gl: Quitar Asociación de %s...

en: &Action List Droplet...
gl: Droplet de Lista de &Accions...

en: &Recent Droplet...
gl: &Recente información...

en: &Image Inspector Droplet...
gl: &Información do Inspector de Imaxe...

en: Batch process with recent action lists
gl: Lote de procesos con listado de accións recentes

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
gl: Revisión EXIF &amp; IPTC etiquetas

en: Nothing to do.
gl: Nada que facer

en: The action list is empty.
gl: A lista de accións está valeira

en: There is no action enabled.
gl: Esta non é una acción habilitada

en: Checking images
gl: Comprobando imaxes

en: Phatch can not handle %d image(s):
gl: Phatch non pode manexar %d imaxe(s)

en: Invalid images
gl: Imaxes non válidas

en: No files or folder selected.
gl: Non hay arquivos ou cartafoles elexidos

en: Unable to open file
gl: Non se pode abrir o arquivo

en: Can not apply action %(a)s:
gl: Non se pode aplicar a acción %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
gl: Non se pode aplicar a acción %(a)s na imaxe '%(i)s' no cartafol

en: Executing action list
gl: Executando a lista de accións

en: Select
gl: Escoller

en: day
gl: día

en: foldername
gl: nome do cartafol

en: filename
gl: nome do arquivo

en: filesize
gl: tamaño do arquivo

en: folder
gl: cartafol

en: hour
gl: hora

en: minute
gl: minuto

en: month
gl: mes

en: monthname
gl: dia do mes

en: path
gl: camiño

en: second
gl: segundo

en: subfolder
gl: subcartafol

en: type
gl: tipo

en: weekday
gl: dia da semana

en: weekdayname
gl: nome do dia da semana

en: year
gl: ano

en: height
gl: alto

en: mode
gl: modo

en: width
gl: largura

en: size
gl: tamaño

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
gl: Use a imaxe inspector pra listar todas as variables

en: You can only use files with the following extensions
gl: Só podes usar arquivos cas seguintes extensións

en: left
gl: esquerda

en: center
gl: centro

en: right
gl: dereita

en: top
gl: enriba

en: middle
gl: medio

en: bottom
gl: abaixo

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
gl: Monocromático (pixeles 1-bit, a branco e negro)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
gl: RGBA (Pixeles 4x8-bits, RGB con máscara de transparencia)

en: blur
gl: emborrallar

en: contour
gl: contorno

en: detail
gl: detalle

en: edge enhance
gl: aumentar o borde

en: edge enhance more
gl: aumentar o borde

en: emboss
gl: relevo

en: find edges
gl: procurar bordes

en: smooth
gl: suavizar

en: smooth more
gl: suavizar más

en: sharpen
gl: agudizar

en: nearest
gl: o máis preto

en: bilinear
gl: bilineal

en: Rotate 90
gl: Rotar a imaxa 90 graos

en: Rotate 180
gl: Rotar a imaxe 180 graos

en: Rotate 270
gl: Rotar a imaxe 270 graos

en: Flip Left Right
gl: trocar esquerda dereita

en: Flip Top Bottom
gl: trocar enriba abaixo

en: string
gl: cadea

en: integer
gl: enteiro

en: positive integer
gl: enteiro positivo

en: positive, non-zero integer
gl: positivo, enteiro non cero

en: resolution
gl: resolución

en: boolean
gl: booleano

en: choice
gl: escolla

en: Error
gl: Erro

en: Warning: python-wxversion is not installed.
gl: Advertencia: python-wxversion non está instalado

en: Please (re)install it.
gl: Pregámoslle (re)instáleo

en: Please upgrade your wxPython.
gl: Pregámoslle actualice o seu wxPython

en: wxPython Version Error
gl: wxPython Erro de versión

en: C&redits
gl: C&reditos

en: &License
gl: &Licenza

en: &Close
gl: &Pechar

en: About
gl: Sobre

en: Credits
gl: Créditos

en: Documentation
gl: Documentación

en: Translation
gl: Tradución

en: Artwork
gl: Deseño Gráfico

en: Libraries
gl: Bibliotecas

en: Sponsors
gl: Patrocinadores

en: License
gl: Licenza

en: Images
gl: Imaxe

en: All files
gl: Tódolos arquivos

en: Choose an image
gl: Escoller unha imaxe

en: Enter an image url
gl: Insertar una url de imaxe

en: please install pyexiv2
gl: pregámoslle instalepyexiv2

en: no %s tags found
gl: no %s etiquetas atopadas

en: &Add
gl: &Engadir

en: no
gl: non

en: yes
gl: si

en: Selection
gl: Selección

en: Fonts
gl: Fontes

en: Shadow
gl: Sombra

en: filter
gl: filtro

en: Drops a blurred shadow under a photo
gl: Deixa una sombra borrosa baixo a foto

en: Border
gl: Borde

en: Shadow Blur
gl: Sombra  borrosa

en: Background
gl: Fondo

en: Effect
gl: Efecto

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
gl: Emborrallar, Agudizar, Relevo, Suavizar, ...

en: Filter
gl: Filtro

en: Repeat
gl: Repetir

en: Amount
gl: Cantidade

en: transform
gl: transformar

en: Offset by distance and wrap around
gl: Compensar por distancia e cercania arredor

en: Canvas
gl: Lenzo

en: Crop or expand the canvas without scaling
gl: Recortar ou expandir o lenxo sen escalalo

en: Align Horizontal
gl: Aliñamento Horizontal

en: Align Vertical
gl: Aliñamento Vertical

en: Watermark
gl: Marca de auga

en: Apply with tiling, scaling and opacity
gl: Aplicar con azulexo, escalado e opacidade

en: Make the image smaller or bigger
gl: Facer a imaxe máis pequena ou máis grande

en: Constrain Proportions
gl: Proporcións obligadas

en: Resample Image
gl: Resample Imaxe

en: Transpose
gl: Trasponer

en: Flip or rotate 90 degrees
gl: trocar ou rotar 90 graos

en: Rename
gl: Renomear

en: file
gl: arquivo

en: Cross
gl: Cruz

en: Rounded
gl: Redondeado

en: Square
gl: Cadrado

en: Round
gl: Redondo

en: Rounded or crossed corners
gl: Esquinas dobradas our cruzadas

en: Radius
gl: Raio

en: Top Left Corner
gl: Esquiña Superior Esquerda

en: Top Right Corner
gl: Esquiña Superior Dereita

en: Bottom Left Corner
gl: Esquiña Inferior Esquerda

en: Bottom Right Corner
gl: Esquiña Inferior Dereita

en: Convert Mode
gl: Convertir o modo

en: Convert the color mode of an image
gl: Convertir o modo de cor dunha imaxe

en: Fit
gl: Axustar

en: Downsize and crop image with fixed ratio
gl: Escalar e recortar imaxe co tamaño seleccionado

en: Bleed
gl: Sangrado

en: Auto Contrast
gl: Contraste Automático

en: Maximize image contrast
gl: Maximzar o contraste da imaxe

en: Cutoff
gl: Limite

en: Save
gl: Gravar

en: Median
gl: Mediana

en: Copies the median pixel value
gl: Copia a mediana do valor do pixel

en: Mask
gl: Máscara

en: Apply a transparency mask
gl: Aplicar a máscara transparente

en: Resample Mask
gl: Remuestreo de mascara

en: Text
gl: Texto

en: Write text at a given position
gl: Escribir texto nuna posición dada

en: Font
gl: Fonte

en: Size
gl: Tamaño

en: Colorize
gl: Colorar

en: Colorize grayscale image
gl: Colorar a imaxe de escala de grises

en: Black
gl: Negro

en: White
gl: Branco

en: Copy
gl: Copiar

en: Posterize
gl: Posterizar

en: Rank
gl: Clasificación

en: Copies the rank'th pixel value
gl: Copia o grao do valor do pixel

en: Solarize
gl: Solarizar

en: Invert all pixel values above threshold
gl: Invertir todos os valores dos pixel sobre o umbral

en: Treshold
gl: umbral

en: Equalize
gl: Balancear

en: Equalize the image histogram
gl: Balancear o histograma da imaxe

en: Rotate
gl: Xirar

en: Grayscale
gl: Escala de grises

en: Angle
gl: Ángulo

en: Rotate with random angle
gl: xirar cun angulo aleatorio

en: Expand
gl: Expandir

en: Background Opacity
gl: Opacidade do fondo

en: Invert
gl: Inverter

en: Invert the colors of an image
gl: Inverter cores da imaxe

en: Reflection
gl: Reflexión

en: Drops a reflection
gl: Baixar o reflexo

en: Depth
gl: Profundidade

en: Gap
gl: Espacio libre

en: Common
gl: Común

en: Copies the most common pixel value
gl: Copia o valor mais comun

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Copies the minimum pixel value
gl: Copia o valor do pixel mais pequeno

en: Perspective
gl: Perspectiva

en: Shear 2d or 3d
gl: cortar 2º ou 3º

en: Left Shear Angle
gl: Cortar o angulo esquerdo

en: Top Shear Angle
gl: Cortar o angulo superior

en: Bottom Shear Factor
gl: Cortar o inferior

en: Right Shear Factor
gl: Cortar o dereito

en: Contrast
gl: Contraste

en: Adjust from grey to black & white
gl: Axustar dende gris a branco e negro

en: Maximum
gl: Máximo

en: Copies the maximum pixel value
gl: Copia o máximo valor do pixel

en: Saturation
gl: Saturación

en: Adjust saturation from grayscale to high
gl: Axusta saturacion dende escala de grises ata o alto

en: Brightness
gl: Luminosidade

en: Adjust brightness from black to white
gl: Axustar o brillo dende negro a branco

en: These extensions have been succesfully installed:
gl: Estas extensións foron instaladas satisfactoriamente

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
gl: Phatch non tivo exito ao instalar a característica solicidada

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
gl: Phatch tentou desinstalarse dende o Explorador de Windows

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
gl: Tes que instalar as Extensións Win32 de Python para usar esta función

en: Action list
gl: Lista de accións

en: No action list provided.
gl: Non se insertou listado de accións

en: Image paths
gl: camiños da imaxe

en: Do you want to continue?
gl: Desexa continuar?

en: What do you want to do now?
gl: Qué queres facer agora?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
gl: Si reinicia %s, a acción verase no menú contextual.

en: Phatch could not install the action in %s:
gl: Phatch non puido instalar a acción no %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
gl: Requirese tamén que o paquete python-nautilus estea instalado.

en: Batch process images with Phatch
gl: Proceso automatizado de imaxes con Phatch

en: Process with recent Phatch action list
gl: Proceso con listas de accións de Phatch recentes
