phatch - en to nb translation catalogue (243 entries)

en: Inspect with Phatch
nb: Inspiser med Phatch

en: Inspect EXIF & IPTC tags
nb: Inspiser med EXIF & IPTC merkelapper

en: Examples
nb: Eksempler

en: Run %s as console program without a gui
nb: Kjør %s som et konsollprogram uten grafisk brukergrensesnitt

en: Run %s as a gui droplet
nb: Kjør %s som et lite vindu på skjermen

en: Ignore errors
nb: Ignorér feilmeldinger

en: Interactive
nb: Interaktiv

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
nb: Velg lokalt språk (for eksempel nb eller nb_NO)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
nb: Undersøk bildedataene (exif & iptc instikket kreves)

en: Include all subfolders
nb: Inkludér alle subfoldere

en: Do not check images first
nb: Ikke sjekk bildene først

en: Verbose
nb: Utdypende

en: abort
nb: avbryt

en: skip
nb: hopp over

en: ignore
nb: ignorer

en: Open
nb: Åpne

en: Open an action list
nb: Åpne handlingsliste

en: Execute
nb: Kjør

en: Execute the action
nb: Kjør handlingen

en: Add
nb: Tilføy

en: Add an action
nb: Tilføy handling

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove the selected action
nb: Fjern valgt handling

en: Up
nb: Opp

en: Move the selected action up
nb: Flytt den valgte handlingen opp

en: Down
nb: Ned

en: Move the selected action down
nb: Flytt den valgte handlingen ned

en: Image Inspector
nb: Bildeinspektør

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Show description of the action list
nb: Vis beskrivelsen av handlingslisten

en: Choose an Action List File...
nb: Velg handlingsliste...

en: Save Action List As...
nb: Lagre handlingsliste som...

en: Drag & Drop
nb: Dra og slipp

en: Choose a folder
nb: Velg en mappe

en: Choose File(s)
nb: Velge file(r)

en: Choose an image folder
nb: Velge bilde katalog

en: images
nb: bilder

en: Browse
nb: Bla igjennom

en: File
nb: Fil

en: Folder
nb: Katalog

en: default
nb: standard

en: View Source
nb: Se på kildekode

en: Path
nb: Sti

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
nb: &Om Phatch...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
nb: Viser informasjon om dette programmet

en: &Help
nb: &Hjelp

en: Overwrite existing images
nb: Overskriv eksisterende bilder

en: Image
nb: Bilde

en: Label
nb: Etikett

en: tag
nb: tagg

en: Boolean
nb: Bolsk verdi

en: String
nb: Streng

en: Choice
nb: Valg

en: Resolution
nb: Opplønsing

en: In
nb: Inn

en: Float
nb: Desimaltall

en: As
nb: Som

en: Mode
nb: Modus

en: Integer
nb: Heltall

en: Integer+
nb: Hetall+

en: Integer+0
nb: heltall+0

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Slider
nb: Glidebryter

en: background
nb: bakgrunn

en: Orientation
nb: Retning

en: Offset
nb: Forskyvning

en: Horizontal Offset
nb: Horisontal forskyvelse

en: Vertical Offset
nb: Vertikal forskyvelse

en: Tile
nb: Flislegg

en: Scale
nb: Skaler

en: Mark
nb: Merk

en: Opacity
nb: Gjennomsiktighet

en: Method
nb: Metode

en: True
nb: Sann

en: False
nb: Usann

en: true
nb: sann

en: false
nb: usann

en: Unsaved Action List
nb: Ikke lagret handlingsliste

en: Action Lists
nb: Handlingsliste

en: All Files
nb: Alle Filer

en: Describe here the action list.
nb: Beskriv her handlingslisten.

en: There should be a 'Save' action at the end.
nb: Det burde være en lagringshendelse på slutten.

en: with
nb: med

en: Associate Images with Action List in %s...
nb: Knytt bildene sammen med handlingslisten i %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
nb: Knytt bildene sammen med den nylig brukte handlingslisten i %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
nb: Knytt bildene sammen med bildeinspektøren i %s...

en: Remove Association from %s...
nb: Fjern tilknytningen fra %s...

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
nb: Inspiser EXIF &amp; IPTC merkelapper

en: Nothing to do.
nb: Ingenting å gjøre.

en: The action list is empty.
nb: Oppgavelisten er tom.

en: There is no action enabled.
nb: Ingen handlinger er aktivert.

en: Checking images
nb: Kontrollerer bilder

en: Phatch can not handle %d image(s):
nb: Phatch klarer ikke å håndtere %d bilde(ne):

en: Invalid images
nb: Feil type bilder

en: No files or folder selected.
nb: Ingen filer eller kataloger er valgt.

en: Unable to open file
nb: Klarer ikke å åpne fil

en: Can not apply action %(a)s:
nb: Kan ikke utføre handlingen %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
nb: Kan ikke utføre handlingen %(a)s på bildet %(i)s i mappen:

en: Executing action list
nb: Utfører handlingene

en: day
nb: døgn

en: foldername
nb: mappenavn

en: filename
nb: filnavn

en: filesize
nb: filstørrelse

en: folder
nb: mappe

en: hour
nb: time

en: minute
nb: minutt

en: month
nb: måned

en: monthname
nb: månedsnavn

en: path
nb: sti

en: root
nb: rot

en: second
nb: sekund

en: subfolder
nb: undermappe

en: weekday
nb: ukedag

en: weekdayname
nb: navn på ukedag

en: year
nb: år

en: height
nb: høyde

en: mode
nb: modus

en: width
nb: bredde

en: size
nb: størrelse

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
nb: Bruk bildeinspektøren til å gi alle variablene

en: You can only use files with the following extensions
nb: Du kan bre bruke filer med de følgende filendelsene

en: left
nb: venstre

en: center
nb: senter

en: right
nb: høyre

en: top
nb: øverst

en: middle
nb: midten

en: bottom
nb: nederst

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
nb: Monokrome (1-bit piksel, svart/hvitt)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
nb: RGBA (4x8-bit piksler, RGB med gjennomsiktig maske)

en: blur
nb: Uskarphet

en: contour
nb: Konturer

en: detail
nb: Detaljer

en: emboss
nb: Preging

en: find edges
nb: Finn kantene

en: smooth
nb: glatt

en: smooth more
nb: Glatt ut mer

en: sharpen
nb: Gjør skarpere

en: nearest
nb: nærmeste

en: bilinear
nb: bilineær

en: Rotate 90
nb: Rotér 90

en: Rotate 180
nb: Rotér 180

en: Rotate 270
nb: Rotér 270

en: Flip Left Right
nb: Snu Venstre Høyre

en: Flip Top Bottom
nb: Snu Topp Bunn

en: string
nb: streng

en: integer
nb: heltall

en: positive integer
nb: positivt heltall

en: positive, non-zero integer
nb: positivt, heltall og ikke null.

en: resolution
nb: oppløsning

en: float
nb: desimaltall

en: choice
nb: valg

en: Error
nb: Feil

en: no
nb: nei

en: yes
nb: ja

en: Shadow
nb: Skygge

en: Drops a blurred shadow under a photo
nb: Lager en uskarp skygge under et bilde

en: Border
nb: Kantlinje

en: Shadow Blur
nb: Uskarphet ved skygge

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Effect
nb: Effekt

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
nb: Uklarhet, Sliper, Preger, Glatt, ...

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Amount
nb: Mengde

en: transform
nb: omforme

en: Canvas
nb: Ramme

en: Align Horizontal
nb: Juster horisontalt

en: Align Vertical
nb: Juster vertikalt

en: Watermark
nb: Vannmerke

en: Make the image smaller or bigger
nb: Gjør bilde mindre eller større

en: Constrain Proportions
nb: Lås proposjonene

en: Transpose
nb: Snu om

en: Flip or rotate 90 degrees
nb: Snu eller roter 90 grader

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: file
nb: fil

en: Cross
nb: Kryss

en: Rounded
nb: Avrundet

en: Square
nb: Firkantet

en: Round
nb: Rund

en: Rounded or crossed corners
nb: Runde eller kryssede hjørner

en: Top Left Corner
nb: Oppe til venstre

en: Top Right Corner
nb: Oppe til høyre

en: Bottom Left Corner
nb: Nede til venstre

en: Bottom Right Corner
nb: Nede til høyre

en: Convert Mode
nb: Konverteringsmodus

en: Convert the color mode of an image
nb: Konverter fargemodusen til et bilde

en: Fit
nb: Tilpass

en: Downsize and crop image with fixed ratio
nb: Nedskaler og beskjær bildet med en låste proposjoner

en: Bleed
nb: Blødning

en: Auto Contrast
nb: Automatisk kontrast

en: Maximize image contrast
nb: Maksimer bildekontraten

en: Cutoff
nb: Avskjæring

en: Save
nb: Lagre

en: Copies the median pixel value
nb: Kopierer medianverdien for piksler

en: Mask
nb: Maske

en: Apply a transparency mask
nb: Legg på et gjennomsiktighetsmaske

en: Text
nb: Tekst

en: Write text at a given position
nb: Skriv tekst på en gitt plassering

en: Font
nb: Skrifttype

en: Size
nb: Størrelse

en: Colorize
nb: Fargelegg

en: Colorize grayscale image
nb: Fargelegg gråskala bilde

en: Black
nb: Svart

en: White
nb: Hvit

en: Copy
nb: Kopier

en: Posterize
nb: Plakateffekt

en: Rank
nb: Ramgering

en: Solarize
nb: Solariser

en: Invert all pixel values above threshold
nb: Inverter alle pikselverdier over terkelen

en: Treshold
nb: Terskel

en: Equalize
nb: Jevn ut

en: Equalize the image histogram
nb: Utlign bildets histogram

en: Rotate
nb: Rotér

en: Grayscale
nb: Gråtoner

en: Angle
nb: Vinkel

en: Rotate with random angle
nb: Roter med tilfeldig vinkling

en: Expand
nb: Utvid

en: Background Opacity
nb: Bakgrunnens gjennomsiktighet

en: Invert
nb: Inverter

en: Invert the colors of an image
nb: Inverter fargene i bildet

en: Reflection
nb: Refleksjon

en: Drops a reflection
nb: Dropp refleksjonen

en: Depth
nb: Dybde

en: Gap
nb: Mellomrom

en: Common
nb: Felles

en: Copies the most common pixel value
nb: Kopierer den vanligste pikselverdien

en: Minimum
nb: Laveste

en: Copies the minimum pixel value
nb: Kopierer den minste pixelverdien

en: Perspective
nb: Perspektiv

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Adjust from grey to black & white
nb: Juster fra grå til svart og hvit

en: Maximum
nb: Størst mulig

en: Copies the maximum pixel value
nb: Kopierer den maksimale pikselverdien

en: Saturation
nb: Metning

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Adjust brightness from black to white
nb: Juster lysstyrke fra svart til hvit

en: These extensions have been succesfully installed:
nb: Disse filendelsene har blitt installert:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
nb: Phatch klarte ikke å installere den ønskede funksjonen

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
nb: Phatch prøvde å avinstallere seg selv fra Windows Explorer

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
nb: Du må installere Python Win32 utvidelsene for denne funksjonen.

en: Do you want to continue?
nb: Vil du fortsette?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
nb: Hvis du starter %s om igjen, så vil handlingen dukke opp i menyen.

en: Phatch could not install the action in %s:
nb: Phatch kunne ikke installere handlingen i %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
nb: Dette krever også at python-nautilus-pakken er installert
