phatch - en to pl translation catalogue (586 entries)

en: Inspect with Phatch
pl: Sprawdź Phatchem

en: Inspect EXIF & IPTC tags
pl: Sprawdź znaczniki EXIF i IPTC

en: Examples
pl: Przykłady

en: Run %s as console program without a gui
pl: Uruchom %s jako program w konsoli bez interfejsu graficznego.

en: Run %s as a gui droplet
pl: Uruchom %s w interfejsie graficznym

en: Always save on desktop
pl: Zawsze zapisuj na pulpicie

en: Ignore errors
pl: Ignoruj błędy

en: Initialize fonts (only for installation scripts)
pl: Inicjacja czcionki (tylko dla instalacji skryptów)

en: Interactive
pl: Interaktywny

en: Keep existing images (don't overwrite)
pl: Zatrzymaj istniejące obrazy (nie nadpisuj)

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
pl: Wybierz twój język (na przykład en albo en_GB)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
pl: Sprawdź metadane (wymaga wtyczki exif & iptc)

en: No save action required at the end
pl: Nie zapisuj po skończeniu pracy

en: Include all subfolders
pl: Uwzględnij wszystkie podfoldery

en: Do not check images first
pl: Nie sprawdzaj zdjęć na wstępie

en: Allow Geek action and unsafe expressions
pl: Zezwól na opcje dla geek'a i ryzykowne wyrażenia

en: Verbose
pl: Dokłady opis

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
pl: Możesz wkleić to jako tekst we właściwości nowego programu uruchamiającego.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
pl: Niestety, musisz zainstalować akcję %s dla tej listy akcji

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
pl: Komenda interfejsu dla inspektora obrazu została skopiowana to do schowka.

en: Afterwards you can drag&drop images on the Phatch window to batch them.
pl: Później będziesz mógł przeciągać i upuszczać zdjęcia w oknie Phatch'a, by przetworzyć je zbiorowo.

en: For more information see the tutorials (Help>Documentation)
pl: Przejrzyj samouczek jeśli szukasz więcej informacji (Pomoc->Dokumentacja)

en: Hooray, no issues!
pl: Hurrra, zero problemów!

en: Nothing has been logged yet.
pl: Niczego dotychczas nie wprowadzono do dziennika.

en: Log
pl: Dziennik

en: abort
pl: przerwij

en: skip
pl: pomiń

en: ignore
pl: ignoruj

en: click '+' to add actions
pl: kliknij '+' aby dodać akcje

en: Open &Recent
pl: Otwórz pop&rzednie

en: Open
pl: Otwórz

en: Open an action list
pl: Otwórz listę akcji

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Execute the action
pl: Wykonaj akcję

en: Add
pl: Dodaj

en: Add an action
pl: Dodaj akcję

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove the selected action
pl: Usuń wybraną akcje

en: Up
pl: W górę

en: Move the selected action up
pl: Przesuń wybraną akcję do góry

en: Down
pl: W dół

en: Move the selected action down
pl: Przesuń wybraną akcje w dół

en: Image Inspector
pl: Inspektor Obrazu

en: Look up exif and iptc tags
pl: Przejrzyj znaczniki EXIF i IPTC

en: Description
pl: Opis

en: Show description of the action list
pl: Pokaż opis listy akcji

en: Choose an Action List File...
pl: Wybierz plik listy akcji...

en: Save Action List As...
pl: Zapamiętaj listę akcji jako...

en: This file exists already.
pl: Ten plik już istnieje.

en: Do you want to overwrite it?
pl: Czy chcesz go nadpisać?

en: application
pl: aplikacja

en: frame
pl: ramka

en: actions
pl: akcje

en: A html tutorial will open in your internet browser.
pl: Instrukcja w formie html otworzy się w Twojej przeglądarce internetowej.

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch.
pl: Wystarczy jedynie znać PILa, by napisać wtyczkę do Phatch'a.

en: Phatch will generate the user interface automatically.
pl: Phatch utworzy interfejs użytkownika automatycznie.

en: Study the action plugins in:
pl: Zbadaj wtyczki w:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
pl: Jeśli chcesz dodać wtyczkę do Phatcha

en: please email:
pl: wyślij maila do:

en: Drag & Drop
pl: Przeciągnij i upuść

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
pl: Upuść tutaj pliki i/lub katalogi
    by przetworzyć je wsadowo
    Kliknij prawym klawiszem myszy albo podwójnie lewym by przełączyć się do normalnego widoku

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
pl: Phatch doda jeden za ciebie, proszę sprawdź jego ustawienia.

en: Save last changes to
pl: Zapisz ostatnie zmiany do

en: Safe mode protects you from the execution of possibly harmful scripts.
    Are you sure you want to disable it?
pl: Tryb bezpieczny chroni Cię przed wykonaniem potencjalnie niebezpiecznych skryptów.
    Na pewno chcesz go wyłączyć?

en: Choose the folder for the droplet
pl: Wybierz katalog na interfejs

en: Phatch successfully created the droplet.
pl: Phatch poprawnie stworzył interfejs.

en: Select action list
pl: Wybierz listę akcji

en: Choose a folder
pl: Wybierz katalog

en: Choose File(s)
pl: Wybierz plik(i)

en: Choose an image folder
pl: Wybierz katalog z obrazami

en: images
pl: obrazy

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse %s
pl: Przeglądaj %s

en: File
pl: Plik

en: Folder
pl: Katalog

en: default
pl: domyślnie

en: View Source
pl: Podgląd źródła

en: broaden your search
pl: rozszerz swoje wyszukiwanie

en: Path
pl: Ścieżka

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: &New	Ctrl-N
pl: &Nowy	Ctrl-N

en: Start a new action list
pl: Zacznij nową listę akcji

en: &Open...	Ctrl-O
pl: &Otwórz...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
pl: Otwiera listę akcji

en: &Save	Ctrl-S
pl: &Zapisz	Ctrl-S

en: Saves an action list
pl: Zapisuje listę akcji

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
pl: Z&apisz jako...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
pl: Zapisuje listę akcji jako

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
pl: Kopiuj listę akcji do schowka jako &Komenda

en: Paste this command in a launcher
pl: Wklej tą komendę do programu uruchamiającego

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
pl: Kopiuj O&statnie do schowka jako Komenda

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
pl: Kopiuj I&nspektora Obrazu do schowka jako Komenda

en: &Export
pl: &Eksportuj

en: &Quit	Ctrl-Q
pl: &Zakończ	Ctrl-Q

en: Quit the application.
pl: Opuść program

en: &Add...	Ctrl-+
pl: &Dodaj...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
pl: &Usuń	Ctrl--

en: Remove the selected action.
pl: Usuń wybraną akcję

en: &Enable	Ctrl-1
pl: &Włącz	Ctrl-1

en: Enable action
pl: Włącz akcję

en: &Disable	Ctrl-0
pl: &Wyłącz	Ctrl-0

en: Disable action
pl: Wyłącz akcję

en: &Up	Ctrl-Up
pl: &Do góry	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
pl: &Na dół	Ctrl-Down

en: &Edit
pl: &Edytuj

en: &Droplet	Ctrl-D
pl: &Interfejs	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
pl: Przedstaw jako interfejs by przciągać pliki

en: &Show Description	Ctrl-H
pl: &Pokaż opis	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
pl: Narzędzia obsługujące aktualną listę akcji

en: &Expand All	Ctrl-E
pl: Rozwiń wszystko	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
pl: Pokaż wszystkie parametry akcji

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
pl: Zwiń wszystko	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
pl: Pokaż tylko etykiety akcji.

en: &View
pl: &Widok

en: &Execute...	Ctrl-Return
pl: &Wykonaj...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
pl: Wykonaj listę akcji

en: &User
pl: &Użytkownik

en: &Phatch
pl: $Phatch

en: &Browse Library
pl: Przeglądaj &bibliotekę

en: Show report of processed images
pl: Pokaż raport o przetworzonych obrazach

en: Show &Log...	Ctrl-L
pl: Pokaż &Dziennik...	Ctrl-L

en: Show log file
pl: Pokaż plik dziennika

en: &Fonts
pl: &Czcionki

en: Scan for new fonts on your system
pl: Wyszukaj nowe czcionki w swoim systemie

en: &Update
pl: &Uaktualnij

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: Go to the Phatch homepage.
pl: Przejdź do strony domowej Phatcha

en: &Documentation...	Ctrl-M
pl: &Dokumentacja...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
pl: Przejdź do dokumentacji Phatcha

en: Go to the Phatch forum
pl: Przejdź do forum Phatcha

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
pl: &Przetłumacz Phatcha...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
pl: Przetłumacz Phatch na swój język

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
pl: &Zgłoś błąd w programie...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
pl: Zgłoś błąd w programie poprzez launchpad.

en: Learn to develop Phatch with Python and PIL.
pl: Naucz się korzystać z Phatch'a za pomocą Python'a i PIL'a.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
pl: &O Phatchu...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
pl: Pokaż informacje o tym programie

en: &Help
pl: &Pomoc

en: Done
pl: Gotowe

en: Show Log
pl: Pokaż log

en: Ready!
pl: Gotowe!

en: Explorer
pl: Eksplorator

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
pl: Musisz znać PIL żeby napisać wtyczkę dla Phatcha,

en: &Show template for action plugin
pl: &Pokaż szablon dla wtyczki akcji

en: Code
pl: Kod

en: &Ask for Help
pl: &Poproś o pomoc

en: Write Action Plugin
pl: Napisz wtyczkę akcji

en: Apply for future errors
pl: Zastosuj do przyszłych błędów.

en: &Abort
pl: &Przerwij

en: Message
pl: Wiadomość

en: &Continue Anyway
pl: Kontynuuj mimo to

en: Options
pl: Opcje

en: Types
pl: Typy

en: Browse Folder
pl: Przeglądaj katalog

en: Source
pl: Źródło

en: File(s)
pl: Plik(i)

en: Stop for errors
pl: Zatrzymaj się w przypadku błędów

en: Check images first
pl: Najpierw sprawdź obrazy

en: Overwrite existing images
pl: Nadpisz istniejące obrazy

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Batch
pl: &Wsadowe

en: Image
pl: Obraz

en: Label
pl: Etykieta

en: tag
pl: znacznik

en: String
pl: Ciąg znaków

en: Choice
pl: Wybór

en: Color
pl: Kolor

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: In
pl: W

en: Float
pl: Rzeczywista

en: As
pl: Jako

en: Mode
pl: Tryb

en: Resample
pl: Ponownie próbkowanie

en: bicubic
pl: dwusześcienna

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Integer+
pl: Liczba całkowita+

en: Integer+0
pl: Liczba całkowita+0

en: Horizontal
pl: Pozioma

en: Slider
pl: Suwak

en: pyexiv2 needs to be installed
pl: pyexiv2 musi być zainstalowany

en: %(mode)s has been converted to %(mode_copy)s to save as %(format)s.
pl: %(mode)s został zamieniony na %(mode_copy)s do zapisania w formacie %(format)s.

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Tag "%s" is read only.
pl: Znacznik "%s" jest tylko do odczytu.

en: Impossible to write tag "%s"
pl: Nie można zapisać znacznika "%s"

en: Tag "%s" is not writable.
pl: Znacznik "%s" nie jest zapisywalny.

en: Format %(format)s does not support overwriting "%(tag)s".
pl: Format %(format)s nie pozwala na nadpisywanie "%(tag)s".

en: background
pl: tło

en: source
pl: źródło

en: All
pl: Wszystko

en: Select Object
pl: Wybierz Obiekt

en: Select Rotation
pl: Wybierz Rotację

en: Center
pl: Środek

en: Custom
pl: Własny

en: Middle
pl: Środek

en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawo

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom Left
pl: Lewy dolny róg

en: Bottom Right
pl: Prawy dolny róg

en: Top Left
pl: Lewy górny róg

en: Top Right
pl: Prawy górny róg

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Position
pl: Pozycja

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Horizontal Offset
pl: Przesunięcie poziome

en: Vertical Offset
pl: Przesunięcie pionowe

en: Tile
pl: Kafelki

en: Scale
pl: Skaluj

en: Mark
pl: Znak

en: Opacity
pl: Przezroczystość

en: Method
pl: Metoda

en: Photo Batch Processor
pl: Wsadowy Procesor Zdjęć

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: true
pl: prawda

en: false
pl: fałsz

en: Unsaved Action List
pl: Niezapamiętana lista akcji

en: Action Lists
pl: Listy akcji

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Describe here the action list.
pl: Opisz listę akcji tutaj.

en: There should be a 'Save' action at the end.
pl: Powinna być akcja 'Zapisz' na końcu listy.

en: with
pl: z

en: Associate Images with Action List in %s...
pl: Skojarz obrazy z listą akcji w %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
pl: Skojarz obrazy z ostatnimi listami akcji w %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
pl: Skojarz obrazy z Inspektorem Obrazów w %s...

en: Remove Association from %s...
pl: Usuń skojarzenia z %s...

en: &Action List Droplet...
pl: &Interfejs listy akcji...

en: &Recent Droplet...
pl: &Ostatni Interfejs...

en: &Image Inspector Droplet...
pl: &Graficzny interfejs Inspektora Obrazu...

en: Batch process with recent action lists
pl: Proces wsadowy z ostatnimi listami akcji

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
pl: Sprawdź znaczniki EXIF i IPTC

en: See "%s" for more details.
pl: Zajrzyj do "%s" po szczegóły.

en: This action list is unsafe:
pl: Uważaj z użyciem tej listy akcji:

en: Disable Safe Mode in the Tools menu if you trust this action list.
pl: Wyłącz Tryb Bezpieczny w menu Narzędzia, jesli ufasz tej liście zadań.

en: Never run action lists from untrusted sources.
pl: Nigdy nie uruchamiaj akcji z niezaufanych źródeł.

en: Please check if this action list doesn't contain harmful code.
pl: Sprawdź proszę czy ta lista akcji nie zawiera szkodliwego kodu.

en: "%s" is not a valid path.
pl: "%s" nie jest poprawną ścieżką.

en: Action
pl: Akcja

en: Geek actions are not allowed in safe mode.
pl: Akcje geek'a nie są dozwole w trybie bezpiecznym.

en: Nothing to do.
pl: Nic do zrobienia

en: The action list is empty.
pl: Lista zadań do wykonania jest pusta.

en: There is no action enabled.
pl: Nie jest włączona żadna akcja.

en: Checking images
pl: Trwa sprawdzanie obrazów

en: Phatch can not handle %d image(s):
pl: Phatch nie jest w stanie obrobić %d obraz(ów)

en: Invalid images
pl: Nieprawidłowe obrazy

en: Sorry, no valid files found
pl: Niestety, nie znaleziono ważnych plików

en: No files or folder selected.
pl: Nie wybrano żadnych plików ani katalogu.

en: Unable to open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Can not apply action %(a)s:
pl: Nie można wykonać akcji %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
pl: Nie można wykonać akcji %(a)s na obrazie %(i)s' w katalogu:

en: Executing action list
pl: Wykonuję listę akcji

en: One image done in %s
pl: Jeden obraz przerobiony w %s

en: %(amount)d images done in %(duration)s
pl: %(amount)d zdjęć przerobiono w %(duration)s

en: One issue was logged
pl: Zarejestrowano jeden błąd

en: %d issues were logged
pl: Zarejestrowano %d błędy.

en: Select
pl: Zaznacz

en: Unable to change label.
pl: Niemożliwą zmiana etykiety.

en: Unable to delete tag <%s>
pl: Niemożliwym usunięcie znacznika <%s>

en: Unable to rename tag <%s>
pl: Niemożliwą zmiana nazwy znacznika <%s>

en: Unable to save tag <%s>
pl: Niemożliwym zapisanie znacznika <%s>

en: day
pl: dzień

en: foldername
pl: nazwa katalogu

en: filename
pl: nazwa pliku

en: filesize
pl: rozmiar pliku

en: folder
pl: katalog

en: hour
pl: godzina

en: minute
pl: minuta

en: month
pl: miesiąc

en: monthname
pl: nazwa miesiąca

en: path
pl: ścieżka

en: root
pl: użytkownik główny

en: second
pl: sekunda

en: subfolder
pl: podkatalog

en: type
pl: typ

en: weekday
pl: dzień tygodnia

en: weekdayname
pl: nazwa dnia tygodnia

en: year
pl: rok

en: compression
pl: kompresja

en: height
pl: wysokość

en: mode
pl: tryb

en: width
pl: szerokość

en: size
pl: rozmiar

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
pl: Użyj Inspektora Obrazu by wyświetlić wszystkie zmienne

en: You can only use files with the following extensions
pl: Możesz tylko użyć plików z następującymi rozszerzeniami

en: left
pl: lewo

en: center
pl: środek

en: right
pl: prawo

en: top
pl: góra

en: middle
pl: środek

en: bottom
pl: dół

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
pl: Jednokolorowy (1 bit na piksel, czarno-biały)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
pl: RGBA (4x8 bitów na piksel, RGB z maską przezroczystości)

en: CMYK (4x8-bit pixels, color separation)
pl: CMYK (4x8-bit pixels, separacja kolorów)

en: P (8-bit pixels, mapped using a color palette)
pl: P (8-bit pixels, zamapowano używając palety kolorów)

en: blur
pl: rozmycie

en: contour
pl: kontur

en: detail
pl: detal

en: edge enhance
pl: wzmacnianie krawędzi

en: edge enhance more
pl: mocniejsze wzmacnianie krawędzi

en: emboss
pl: płaskorzeźba

en: find edges
pl: wykrywanie krawędzi

en: smooth
pl: wygładzanie

en: smooth more
pl: mocniejsze wygładzanie

en: sharpen
pl: wyostrzanie

en: nearest
pl: najbliższy

en: bilinear
pl: dwuliniowe

en: antialias
pl: wygładzanie krawędzi

en: Rotate 90
pl: Obrót o 90

en: Rotate 180
pl: Obrót o 180

en: Rotate 270
pl: Obrót o 270

en: Flip Left Right
pl: Odbij poziomo

en: Flip Top Bottom
pl: Odbij pionowo

en: Normal
pl: Normalny

en: none
pl: żaden

en: string
pl: ciąg znaków

en: integer
pl: liczba całkowita

en: positive integer
pl: dodatnia liczba całkowita

en: positive, non-zero integer
pl: dodatnia liczba całkowita, nierówna zeru

en: resolution
pl: rozdzielczość

en: float
pl: liczba rzeczywista

en: boolean
pl: wartość logiczna

en: choice
pl: wybór

en: the file extension "%s" is invalid
pl: rozszerzenie "%s" nie jest prawidłowe

en: None
pl: Brak

en: Command
pl: Polecenie

en: Error
pl: Błąd

en: Warning: python-wxversion is not installed.
pl: Uwaga: python-wxversion nie jest zainstalowana

en: Please (re)install it.
pl: Proszę zainstaluj to lub przeinstaluj

en: Please upgrade your wxPython.
pl: Proszę zakualizuj wxPython.

en: wxPython Version Error
pl: Błąd wersji wxPython

en: C&redits
pl: P&odziękowania

en: &License
pl: &Licencja

en: &Close
pl: &Zamknij

en: About
pl: O programie

en: Credits
pl: Podziękowania

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Artwork
pl: Szata graficzna

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Sponsors
pl: Sponsorzy

en: License
pl: Licencja

en: Tag
pl: Znacznik

en: Value
pl: Wartość

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: Images
pl: Obrazy

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Choose an image
pl: Wybierz obraz

en: Enter an image url
pl: Wpisz adres obrazu

en: please install pyexiv2
pl: proszę zainstaluj pyexiv2

en: no %s tags found
pl: nie znaleziono znaczników %s

en: &Add
pl: &Dodaj

en: decimal
pl: dziesiętne

en: no
pl: nie

en: yes
pl: tak

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Shadow
pl: Cień

en: filter
pl: filtr

en: Drops a blurred shadow under a photo
pl: Dodaje rozmyty cień pod obrazkiem

en: Border
pl: Obramowanie

en: Shadow Blur
pl: Rozmycie cienia

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Shadow Color
pl: Kolor cienia

en: Force Background Color
pl: Wymuś kolor tła

en: Background
pl: Tło

en: Auto Crop
pl: Automatyczne przycięcie

en: plugin
pl: wtyczka

en: Effect
pl: Efekt

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
pl: Rozmycie, Wyostrzenie, Płaskorzeźba, Wygładzanie...

en: Filter
pl: Filtr

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Amount
pl: Ilość

en: transform
pl: przekształć

en: Offset by distance and wrap around
pl: Odsunięcie zależne od dystansu i zasięgu

en: Canvas
pl: Obszar roboczy

en: Crop or expand the canvas without scaling
pl: Przytnij lub poszerz obszar roboczy bez skalowania

en: Align Horizontal
pl: Dopasuj w pionie

en: Align Vertical
pl: Dopasuj w poziomie

en: Color to Alpha
pl: Kolor jako kanał alfa

en: color
pl: kolor

en: Make selected color transparent
pl: Dodaje przezroczystość do koloru

en: Select Color By
pl: Wybierz Kolor Za Pomocą

en: Color Value
pl: Wartość Koloru

en: Watermark
pl: Znak wodny

en: Apply with tiling, scaling and opacity
pl: Zastosuj z kafelkowaniem, zmianą rozmiaru i przezroczystością

en: Desaturate
pl: Blaknięcie

en: Fade all colors to gray
pl: Wygaś kolory ku odcieniom szarości

en: Make the image smaller or bigger
pl: Powiększ lub zmniejsz obraz

en: Constrain Proportions
pl: Zachowaj proporcje

en: Resample Image
pl: Zresampluj obraz

en: Scale Down Only
pl: Tylko skalowanie w dół

en: Transpose
pl: Zamień

en: Flip or rotate 90 degrees
pl: Przerzuć lub obróć o 90 stopni

en: Columns
pl: Kolumny

en: Rows
pl: Rzędy

en: Both
pl: Obie

en: Vertical
pl: Pionowa

en: Mirror
pl: Odbicie lustrzane

en: Direction
pl: Kierunek

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: file
pl: plik

en: Rename the original image
pl: Zmień nazwę oryginalnego obrazu

en: Cross
pl: Krzyż

en: Rounded
pl: Zaokrąglone

en: Square
pl: Kwadratowy

en: Round
pl: Zaokrąglone

en: Rounded or crossed corners
pl: Zaokrąglone lub skrzyżowane rogi

en: Radius
pl: Promień

en: Same Method for All Corners
pl: Ta sama Metoda dla Wszystkich Narożników

en: Top Left Corner
pl: Lewy górny róg

en: Top Right Corner
pl: Prawy górny róg

en: Bottom Left Corner
pl: Lewy dolny róg

en: Bottom Right Corner
pl: Prawy dolny róg

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Put color under transparent image
pl: Dodaje kolor do przeźroczystego tła obrazu

en: Fill
pl: Wypełnienie

en: Convert Mode
pl: Tryb konwersji

en: Convert the color mode of an image
pl: Konwertuj tryb koloru obrazu

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Downsize and crop image with fixed ratio
pl: Zmniejsz i przytnij obraz ze stałymi proporcjami

en: Bleed
pl: Spady

en: Auto Contrast
pl: Automatyczna regulacja kontrastu

en: Maximize image contrast
pl: Maksymalizuj kontrast obrazu

en: Cutoff
pl: Odcięcie

en: Save
pl: Zapisz

en: Save and convert to other types
pl: Zapisz i zamień na inne typy

en: PNG Optimize
pl: Zoptymalizuj PNG

en: JPEG Quality
pl: Jakość JPEG

en: JPEG Size Maximum
pl: Maksymalny Rozmiar pliku JPEG

en: JPEG Size Tolerance
pl: Tolerancja rozmiaru pliku JPEG

en: TIFF Compression
pl: Kompresjia TIFF

en: Metadata
pl: Metadane

en: Median
pl: Mediana

en: Copies the median pixel value
pl: Kopiuje medianę wartości pikseli

en: Time Shift
pl: Zmiana czasu

en: metadata
pl: metadane

en: Shift time values of tags
pl: Zmiana wrtości czasu znaczników

en: Change
pl: Zmień

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Minutes
pl: Minuty

en: Hours
pl: Godziny

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesiące

en: Years
pl: Lata

en: Mask
pl: Maska

en: Apply a transparency mask
pl: Zastosuj maskę przezroczystości

en: Resample Mask
pl: Zresampluj maskę

en: Text
pl: Tekst

en: Write text at a given position
pl: Napisz tekst w podanym miejscu

en: Font
pl: Czcionka

en: Size
pl: Rozmiar

en: Colorize
pl: Koloruj

en: Colorize grayscale image
pl: Koloruj obraz w odcieniach szarości

en: Black
pl: Czarny

en: White
pl: Biały

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy the original image
pl: Skopiuj oryginalne zdjęcie

en: Posterize
pl: Posteryzacja

en: Reduce the number of bits of color channel
pl: Zredukuj liczbę bitów na kanał

en: Bits
pl: Bity

en: Write Tag
pl: Zapisz znacznik

en: Write new value to a tag
pl: Zapisz nową wartość do znacznika

en: Tag (Exif, Iptc)
pl: Znacznik (Exif, Iptc)

en: Equal for all sides
pl: Równo dla każdej strony

en: Different for each side
pl: Odmiennie dla każdej ze stron

en: Border Width
pl: Szerokość obramowania

en: Rank
pl: Ranga

en: Copies the rank'th pixel value
pl: Kopiuje wartości pikseli z rangą

en: Solarize
pl: Solaryzacja

en: Invert all pixel values above threshold
pl: Odwróć wartości wszystkich pikseli powyżej progu

en: Treshold
pl: Próg

en: Equalize
pl: Wyrównaj

en: Equalize the image histogram
pl: Wyrównaj histogram obrazu

en: Crop
pl: Przytnij

en: Rotate
pl: Obróć

en: Flip
pl: Odwróć

en: Grayscale
pl: Odcienie szarości

en: Transformation
pl: Przekształcenie

en: Angle
pl: Kąt

en: Show Advanced Options
pl: Pokaż zaawansowane opcje

en: Update JPEG
pl: Uaktualnij plik JPEG

en: Comments
pl: Komentarze

en: Transformation
pl: Przekształcenie

en: Angle
pl: Kąt

en: Direction
pl: Kierunek

en: Utility
pl: Narzędzie

en: Crop the image
pl: Przytnij obraz

en: Rotate with random angle
pl: Obróć o przypadkowy kąt

en: Expand
pl: Rozszerzanie

en: Background Opacity
pl: Przezroczystość tła

en: Invert
pl: Odwróć

en: Invert the colors of an image
pl: Odwróć kolory obrazka

en: Geotag
pl: Znacznik geograficzny

en: GPS Data (gpx)
pl: Dane GPS (gpx)

en: GPS Report (csv)
pl: Podsumowanie GPS (csv)

en: Time Shift (seconds)
pl: Zmiana czasu (sekundy)

en: Reflection
pl: Odbicie

en: Drops a reflection
pl: Rzuca odbicie

en: Depth
pl: Głębia

en: Gap
pl: Luka

en: Common
pl: Częste

en: Copies the most common pixel value
pl: Kopiuje najczęstsze wartości pikseli

en: Copies the minimum pixel value
pl: Kopiuje minimalną wartość piksela

en: Contour
pl: Kontur

en: Draw a contour around image edges
pl: Rysuje kontur dookoła krawędzi obrazka

en: Contour Color
pl: Kolor konturu

en: Fill Color
pl: Kolor Wypełnienia

en: Include image
pl: Dołącz obraz

en: Corner Top Left
pl: Lewy Górny Narożnik

en: Corner Top Right
pl: Prawy Górny Narożnik

en: Corner Bottom Left
pl: Lewy Dolny Narożnik

en: Corner Bottom Right
pl: Prawy Dolny Narożnik

en: User
pl: Użytkownik

en: Perspective
pl: Perspektywa

en: Shear 2d or 3d
pl: Odkształć w 2d lub 3d

en: Left Shear Angle
pl: Kąt odkształcenia w lewo

en: Top Shear Angle
pl: Kąt odkształcenia w prawo

en: Bottom Shear Factor
pl: Kąt dolnego odkształcenia

en: Right Shear Factor
pl: Prawy współczynnik odkształcenia

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Adjust from grey to black & white
pl: Dopasuj z szarości do czerni i bieli

en: One
pl: Jeden

en: Delete Tags
pl: Usuń znaczniki

en: Delete Exif or Iptc tags
pl: Usuń znaczniki Exif lub Iptc

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Copies the maximum pixel value
pl: Kopiuje maksymalną wartość pikseli

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Adjust saturation from grayscale to high
pl: Dopasuj nasycenie z szarości do wysokich wartości

en: Rename Tag
pl: Zmień nazwę znacznika

en: Rename a tag
pl: Zmień nazwę znacznika

en: From (Exif, Iptc)
pl: Z (Exif, Iptc)

en: To (Exif, Iptc)
pl: Do (Exif, Iptc)

en: Brightness
pl: Jasność

en: Adjust brightness from black to white
pl: Dopasuj jasność od czerni do bieli

en: 3D Edge
pl: Krawędź 3D

en: Blur
pl: Rozmycie

en: Bullet
pl: Wypunktowanie

en: Charcoal
pl: Malowanie węglem

en: Motion Blur
pl: Rozmycie "w ruchu"

en: Pencil Sketch
pl: Szkic ołówkiem

en: Paint
pl: Rysowanie

en: Sharpen
pl: Wyostrzenie

en: Unsharp
pl: Antywyostrzenie

en: Wave
pl: Fala

en: Blur, Polaroid, Shadow, Unsharp...
pl: Rozmycie, Polaroid, Cień, Antywyostrzenie...

en: Border Color
pl: Kolor obramowania

en: Caption
pl: Podpis

en: Blur Radius
pl: Promień rozmycia

en: Transform to a grayscale pencil drawing
pl: Przekształć na skalę szarości za pomocą ołówka

en: Geek
pl: Maniak komputerowy

en: Execute external command
pl: Wykonaj polecenie zewnętrzne

en: These extensions have been succesfully installed:
pl: The rozszerzenia zostały poprawnie zainstalowane:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
pl: Phatchowi nie udało się zainstalować wybranych funkcji.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
pl: Phatch próbował odinstalować się z Eksploratora Windows.

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
pl: Musisz zainstalować rozszerzenia Python Win32 by uruchomić tą funkcję.

en: Action list
pl: Lista akcji

en: No action list provided.
pl: Nie ma przygotowanej listy akcji.

en: Image paths
pl: Ścieżki obrazu

en: Do you want to continue?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: What do you want to do now?
pl: Co chcesz teraz zrobić?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
pl: Gdy uruchomisz %s ponownie, akcja pojawi się w menu kontekstowym.

en: Phatch could not install the action in %s:
pl: Phatch nie mógł zainstalować akcji w %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
pl: Wymagany jest także zainstalowany dodatek python-nautilus.

en: Batch process images with Phatch
pl: Uruchom process wsadowy z Phatchem

en: Process with recent Phatch action list
pl: Przetwórz obrazy z ostatnią listą akcji Phatcha
