phatch - en to sk translation catalogue (718 entries)

en: Inspect with Phatch
sk: Skontroluj s Phatchom

en: Inspect EXIF & IPTC tags
sk: Prezrieť EXIF a IPTC značky

en: Examples
sk: Príklady

en: Run %s as console program without a gui
sk: Spustiť %s ako program z konzoly bez gui

en: Run %s as a gui droplet
sk: Spustiť %s ako gui droplet

en: Always save on desktop
sk: Vždy uložiť na plochu

en: Ignore errors
sk: Ignorovať chyby

en: Initialize fonts (only for installation scripts)
sk: Inicializovať písma (iba pre inštalačné skripty)

en: Interactive
sk: Interaktívne

en: Keep existing images (don't overwrite)
sk: Zachovať existujúce obrázky (neprepisovať)

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
sk: Upresniť locale pre jazyk (napríklad en alebo en_GB)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
sk: Skontrolovať metadáta (je potrebný exif a iptc plugin)

en: No save action required at the end
sk: Na koniec sa nevyžaduje akcia uložiť

en: Include all subfolders
sk: Vrátane všetkých podzložiek

en: Do not check images first
sk: Nekontrolovať obrázky najprv

en: Allow Geek action and unsafe expressions
sk: Povoliť Geek akcie a nebezpečné výrazy

en: Verbose
sk: Slovne

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
sk: Môžete to vložiť ako text do vlastností nového spúšťača.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
sk: Ľutujem, pre spustenie tohoto zoznamu akcií potrebujete nainštalovať %s

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
sk: Príkazy dropletu pre inšpektor obrázkov boli skopírované do schránky.

en: For more information see the tutorials (Help>Documentation)
sk: Pre viac informácií si pozrite návody (Nápoveda>Dokumentácia)

en: Hooray, no issues!
sk: Hurá, bez problémov!

en: Nothing has been logged yet.
sk: Zatiaľ nebolo nič zaznamenané.

en: Log
sk: Záznam

en: abort
sk: prerušiť

en: skip
sk: preskočiť

en: ignore
sk: ignorovať

en: click '+' to add actions
sk: klikni na '+' pre pridanie akcie

en: Open &Recent
sk: Otvoriť &nedávne

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open an action list
sk: Otvoriť zoznam akcií

en: Execute
sk: Vykonať

en: Execute the action
sk: Spustiť akciu

en: Add
sk: Pridať

en: Add an action
sk: Pridať akciu

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove the selected action
sk: Odstrániť vybranú akciu

en: Up
sk: Hore

en: Move the selected action up
sk: Presunúť zvolenú akciu vyššie

en: Down
sk: Dole

en: Move the selected action down
sk: Presunúť zvolenú akciu nižšie

en: Image Inspector
sk: Inšpektor obrázkov

en: Look up exif and iptc tags
sk: Zobraziť exif a iptc značky

en: Description
sk: Popis

en: Show description of the action list
sk: Zobraziť popis zoznamu akcií

en: Library Action Lists
sk: Knižnica zoznamov akcií

en: Choose an Action List File...
sk: Vybrať súbor so zoznamom akcií...

en: Save Action List As...
sk: Uložiť zoznam akcií ako...

en: This file exists already.
sk: Tento súbor už existuje.

en: Do you want to overwrite it?
sk: Chcete ho prepísať?

en: application
sk: aplikácia

en: frame
sk: rám

en: actions
sk: akcie

en: A html tutorial will open in your internet browser.
sk: Html tutoriál sa otvorí v internetovom prehliadači.

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch.
sk: Pre napísanie pluginu pre Phatch je potrebná jedine znalosť PIL.

en: Phatch will generate the user interface automatically.
sk: Phatch vygeneruje užívateľské rozhranie automaticky.

en: Study the action plugins in:
sk: Preštudujte si pluginy akcií v:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
sk: Ak chcete prispieť plugin-om pre Phatch,

en: please email:
sk: pošlite email na:

en: Drag & Drop
sk: Ťahaj & pusť

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
sk: Pustite ľubovoľný počet súborov alebo priečinkov na tento Phatch droplet
    pre dávkové spracovanie.
    Kliknite raz pravým tlačítkom alebo dvakrát ľavým pre prechod do normálneho režimu.

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
sk: Phatch ju automaticky pridá, skontrolujte prosím jej nastavenia.

en: Save last changes to
sk: Uložiť posledné zmeny do

en: Choose the folder for the droplet
sk: Vybrať priečinok pre droplet

en: Phatch successfully created the droplet.
sk: Phatch úspešne vytvoril droplet.

en: Phatch could not create the droplet:
sk: Phatch nemohol vytvoriť droplet:

en: Impossible to load data from action list.
sk: Dáta zo zoznamu akcií nie je možné načítať.

en: Select action list
sk: Vyberte zoznam akcií

en: Sorry, your settings seem corrupt.
sk: Ľutujem, Vaše nastavenia sa zdajú byť porušené.

en: Also check if your hard disk not full.
sk: Skontrolujte taktiež, či Váš pevný disk nie je plný.

en: Choose a folder
sk: Vyberte priečinok

en: Choose File(s)
sk: Vybrať súbor(y)

en: Choose an image folder
sk: Vybrať priečinok s obrázkami

en: All selected types
sk: Všetky vybrané typy

en: All readable types
sk: Všetky typy ktoré sa dajú čítať

en: images
sk: obrázky

en: &All Types
sk: &Všetky typy

en: &No Types
sk: Žiad&ne typy

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Browse %s
sk: Prechádzať %s

en: File
sk: Súbor

en: Folder
sk: Priečinok

en: default
sk: predvolená

en: View Source
sk: Zobraziť zdroj

en: broaden your search
sk: zovšeobecnite hľadanie

en: Path
sk: Cesta

en: &Open...
sk: &Otvoriť...

en: &New	Ctrl-N
sk: Nový	Ctrl-N

en: Start a new action list
sk: Začať nový zoznam akcií

en: &Open...	Ctrl-O
sk: Otv&oriť...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
sk: Otvoriť zoznam akcií

en: Open &Library...	Ctrl-Shift-O
sk: Otvoriť Kn&ižnicu...	Ctrl-Shift-O

en: Opens a ready-made actionlist from the library
sk: Otvoriť pripravený zoznam akcií z knižnice

en: &Save	Ctrl-S
sk: &Uložiť	Ctrl-S

en: Saves an action list
sk: Uložiť zoznam akcií

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
sk: Uložiť &ako...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
sk: Uložiť zoznam akcií ako

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
sk: Skopírovať zoznam akcií ako príkaz do &schránky

en: Paste this command in a launcher
sk: Vložte tento príkaz do spúšťača

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
sk: Kopírovať posledný zoznam akcií ako príkaz do schránky

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
sk: Skopírovať inšpektora &obrázkov ako príkaz do schránky

en: &Quit	Ctrl-Q
sk: U&končiť	Ctrl-Q

en: Quit the application.
sk: Ukončiť program.

en: &Action List
sk: Zoznam &Akcií

en: &Add...	Ctrl-+
sk: &Pridať...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
sk: &Odstrániť	Ctrl--

en: Remove the selected action.
sk: Odstrániť zvolenú akciu.

en: &Enable	Ctrl-1
sk: &Povoliť	Ctrl-1

en: Enable action
sk: Povoliť akciu

en: &Disable	Ctrl-0
sk: Zaká&zať	Ctrl-0

en: Disable action
sk: Zakázať akciu

en: &Up	Ctrl-Up
sk: &Hore	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
sk: &Dole	Ctrl-Down

en: &Edit
sk: Upraviť

en: &Droplet	Ctrl-D
sk: Droplet	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
sk: Zobraziť ako droplet k preťahovaniu súborov

en: &Show Description	Ctrl-H
sk: Zobraziť &popis	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
sk: Nástroje k spracovaniu súčasných zoznamov akcií

en: &Expand All	Ctrl-E
sk: &Rozbaliť všetko	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
sk: Zobraziť všetky parametry akcií.

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
sk: &Zbaliť všetko	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
sk: Zobraziť iba titulky akcií.

en: &Collapse Automatically
sk: Z&baliť automaticky

en: Expanding one action collapses the others.
sk: Pri rozbalení jednej akcie sa ostatné zbalia.

en: &View
sk: Zo&braziť

en: &Execute...	Ctrl-Return
sk: &Spustiť...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
sk: Spustiť zoznam akcií

en: &Safe Mode (recommended)
sk: &Bezpečný Mód (doporučený)

en: &Image Inspector (exif)	Ctrl-I
sk: &Inšpektor obrázkov (exif)	Ctrl-I

en: &User
sk: &Užívateľská

en: Browse action lists, masks, highlights and fonts
sk: Preskúmať zoznamy akcií, masky, zvýraznenia a písma

en: &Browse Library
sk: &Preskúmať knižnicu

en: Show &Report...	Ctrl+R
sk: &Zobraziť správu...	Ctrl+R

en: Show report of processed images
sk: Zobraziť správu o spracovaných obrázkoch

en: Show &Log...	Ctrl-L
sk: Zobraziť &Log...	Ctrl-L

en: Show log file
sk: Zobraziť protokol

en: &Fonts
sk: &Písma

en: Scan for new fonts on your system
sk: Prehľadať systém a zistiť nové písma

en: &Update
sk: &Aktualizovať

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Website...	Ctrl-W
sk: &Webová stránka...	Ctrl-W

en: Go to the Phatch homepage.
sk: Prejsť na domovskú stránku Phatch.

en: &Documentation...	Ctrl-M
sk: Dokumentácia...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
sk: Prejsť k dokumentácii pre Phatch.

en: &Forum...	Ctrl-F
sk: &Fórum...	Ctrl-F

en: Go to the Phatch forum
sk: Prejsť na fórum programu Phatch

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
sk: Preložiť Pha&tch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
sk: Preložiť Phatch do Vášho rodného jazyka.

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
sk: Nahlásiť chy&bu...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
sk: Nahlásiť chybu na launchpad.

en: De&veloper Documentation...	Ctrl-P
sk: Dokumentácia &vývojára...	Ctrl-P

en: Learn to develop Phatch with Python and PIL.
sk: Naučte sa vyvíjať Phatch pomocou Python-u a PIL.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
sk: &O Phatch...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
sk: Zobrazí informácie o tejto aplikácii

en: &Help
sk: Nápoveda

en: Done
sk: Hotovo

en: Show Log
sk: Zobraziť záznam

en: Show &Report
sk: Zobraziť &Výpis

en: Ready!
sk: Hotovo!

en: Double click to open or right click for more options.
sk: Dvojklikom otvoriť alebo kliknúť pravým tlačítkom pre viac možností.

en: Explorer
sk: Prieskumník

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
sk: Pre napísanie pluginu pre Phatch je potrebná jedine znalosť PIL,

en: &Show template for action plugin
sk: &Zobraziť šablónu pre plugin akcie

en: Code
sk: Kód

en: &Ask for Help
sk: Požiadať o &pomoc

en: Write Action Plugin
sk: Napísať vlastný plugin

en: Apply for future errors
sk: Platí pre budúce chyby

en: &Abort
sk: &Prerušiť

en: &Skip to Next Action
sk: Preskočiť na ďalšiu &akciu

en: Skip To Next &Image
sk: Preskočiť na ďalší &obrázok

en: Message
sk: Správa

en: &Continue Anyway
sk: Napriek tomu pokračovať

en: Options
sk: Možnosti

en: Types
sk: Typy

en: Browse Folder
sk: Prechádzať zložku

en: Source
sk: Zdroj

en: File(s)
sk: Súbory

en: Stop for errors
sk: Pri chybe zastaviť

en: Check images first
sk: Najprv skontrolovať obrázky

en: Overwrite existing images
sk: Prepísať existujúce obrázky

en: Always show status dialog when done
sk: Po dokončení vždy zobraziť stavové okno

en: Repeat images
sk: Opakovať obrázky

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Batch
sk: Spustiť

en: Image
sk: Obrázok

en: Label
sk: Popis

en: tag
sk: značka

en: String
sk: Reťazec

en: Choice
sk: Zvoliť

en: Color
sk: Farba

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: File Name
sk: Názov súboru

en: In
sk: V

en: As
sk: ako

en: Mode
sk: Režim

en: Resample
sk: Prevzorkovať

en: bicubic
sk: bikubicky

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Slider
sk: Posuvník

en: pyexiv2 needs to be installed
sk: potrebujete nainštalovať pyexiv2

en: %(mode)s has been converted to %(mode_copy)s to save as %(format)s.
sk: %(mode)s bol zmenený na %(mode_copy)s uložiť ako %(format)s.

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Friday
sk: Piatok

en: Saturday
sk: Sobota

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Unable extract variables from file
sk: Nedajú sa vytiahnuť premenné zo súboru

en: Tag "%s" is read only.
sk: Tag "%s" je len na čítanie.

en: Impossible to write tag "%s"
sk: Nie je možné zapísať značku "%s"

en: Tag "%s" is not writable.
sk: Tag "%s" nie je zapisovateľný.

en: Format %(format)s does not support overwriting "%(tag)s".
sk: Formát %(format)s nepodporuje prepísanie "%(tag)s".

en: background
sk: pozadie

en: source
sk: zdroj

en: Command did not produce an output image:
    %s
sk: Príkaz nevytvoril výstupný obrázok:
    %s

en: All
sk: Všetko

en: Select Projection
sk: Vybrať projekciu

en: Select Object
sk: Vyberte objekt

en: Select Rotation
sk: Vybrať otočenie

en: Center
sk: Na stred

en: Custom
sk: Vlastné

en: Middle
sk: Uprostred

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Top
sk: Navrchu

en: Bottom
sk: Dole

en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

en: Bottom Right
sk: Vpravo dole

en: Top Left
sk: Vľavo hore

en: Top Right
sk: Vpravo hore

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Position
sk: Umiestnenie

en: Offset
sk: Posun

en: Horizontal Offset
sk: Horizontálny posun

en: Vertical Offset
sk: Vertikálny posun

en: Horizontal Justification
sk: Vodorovné zarovnanie

en: Vertical Justification
sk: Zvislé zarovnanie

en: Tile
sk: Dlaždice

en: Scale
sk: Mierka

en: Mark
sk: Značka

en: Opacity
sk: Krytie

en: Method
sk: Spôsob

en: Auto
sk: Automatické

en: Easily batch process images and edit metadata
sk: Jednoduché dávkové spracovanie obrázkov a úprava metadát

en: True
sk: Áno

en: False
sk: Nie

en: true
sk: áno

en: false
sk: nie

en: Unsaved Action List
sk: Neuložený zoznam akcií

en: Action Lists
sk: Zoznamy akcií

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Describe here the action list.
sk: Tu popíšte zoznam akcií.

en: There should be a 'Save' action at the end.
sk: Na konci by mala byť akcia 'Uložiť'

en: with
sk: s

en: %s Recent
sk: %s nedávne

en: Associate Images with Action List in %s...
sk: Asociovať obrázky so zoznamom akcií v %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
sk: Asociovať obrázky s poslednými zoznamami akcií v %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
sk: Asociovať obrázky s Inšpektorom obrázkov v %s...

en: Remove Association from %s...
sk: Odstráň asociáciu z %s...

en: &Action List Droplet...
sk: Droplet zoznam &akcií...

en: &Recent Droplet...
sk: Posledný d&roplet...

en: &Image Inspector Droplet...
sk: Droplet &Inšpektor obrázkov...

en: Batch process with recent action lists
sk: Dávkovo spracovať posledný zoznam akcií

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
sk: Kontroluj EXIF &amp; IPTC tagy

en: See "%s" for more details.
sk: Pozri "%s" pre viac detailov.

en: Sorry, the action list seems incompatible with %(name)s %(version)s.
sk: Ľutujem, zoznam akcií sa zdá byť nekompatibilný s %(name)s %(version)s.

en: This action list is unsafe:
sk: Tento zoznam akcií je nebezpečný:

en: Disable Safe Mode in the Tools menu if you trust this action list.
sk: Ak dôverujete tomuto zoznamu akcií, vypnite Bezpečný Mód v menu Nástroje.

en: Never run action lists from untrusted sources.
sk: Nikdy nespúšťajte zoznam akcií z nedôveryhodných zdrojov.

en: Please check if this action list doesn't contain harmful code.
sk: Skontrolujte prosím, či zoznam akcií neobsahuje škodlivý kód.

en: "%s" is not a valid path.
sk: "%s" je neplatná cesta.

en: Action
sk: Akcia

en: Geek actions are not allowed in safe mode.
sk: V bezpečnom móde nie sú dovolené Geek akcie

en: Nothing to do.
sk: Nevykonať nič

en: The action list is empty.
sk: Zoznam akcií je prázdy

en: There is no action enabled.
sk: Nie je povolená žiadna akcia

en: Checking images
sk: Kontrolujem obrázky

en: Phatch can not handle %d image(s):
sk: Phatch nemôže spracovať %d obrázkov:

en: Invalid images
sk: Neplatné obrázky

en: Sorry, no valid files found
sk: Je nám ľúto, neboli nájdené žiadne platné súbory

en: C&ontinue
sk: P&okračovať

en: No files or folder selected.
sk: Nie je zvolený žiadny súbor alebo zložka

en: Unable to open file
sk: Nedokážem otvoriť súbor

en: Can not apply action %(a)s:
sk: Nemôže sa aplikovať akcia %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
sk: Nemôžu sa aplikovať akcie %(a)s na obrázky '%(i)s' v zložke:

en: Executing action list
sk: Vykonáva sa zoznam akcií

en: One image done in %s
sk: Jeden obraz dokončený v %s

en: %(amount)d images done in %(duration)s
sk: %(amount)d obrázkov hotových za %(duration)s

en: One issue was logged
sk: Jedna chyba bola zaznamenaná

en: %d issues were logged
sk: %d chýb bolo zaznamenaných

en: Select
sk: Výber

en: Unable to change label.
sk: Nie je možné zmeniť menovku.

en: Unable to delete tag <%s>
sk: Nie je možné zmazať značku <%s>

en: Unable to rename tag <%s>
sk: Nie je možné premenovať značku <%s>

en: Unable to save tag <%s>
sk: Nie je možné uložiť značku  <%s>

en: day
sk: deň

en: desktop
sk: plocha

en: foldername
sk: názov zložky

en: filename
sk: názov súboru

en: filesize
sk: veľkosť súboru

en: folder
sk: zložka

en: hour
sk: hodín

en: minute
sk: minút

en: month
sk: mesiac

en: monthname
sk: názov mesiaca

en: path
sk: cesta

en: second
sk: sekundy

en: subfolder
sk: podzložka

en: type
sk: typ

en: weekday
sk: pracovný deň

en: weekdayname
sk: názov pracovného dňa

en: year
sk: rok

en: compression
sk: kompresia

en: height
sk: výška

en: mode
sk: režim

en: width
sk: šírka

en: size
sk: veľkosť

en: transparency
sk: priehľadnosť

en: orientation
sk: orientácia

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
sk: Pre zobrazenie všetkých premenných použi Inšpektor obrázkov.

en: You can only use files with the following extensions
sk: Môžete použiť iba súbory s nasledovnou príponou

en: left
sk: vľavo

en: center
sk: v strede

en: right
sk: vpravo

en: top
sk: hore

en: middle
sk: uprostred

en: bottom
sk: dole

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
sk: Čiernobiely (1-bit na pixel, čierna a biela)

en: Grayscale (8-bit pixels)
sk: Odtiene šedej (8-bit pixely)

en: LA (8-bit pixels, grayscale with transparency mask)
sk: LA (8-bit pixely, odtiene šedej s transparentnou maskou)

en: RGB (3x8-bit pixels, true color)
sk: RGB (3x8-bit pixely, verné farby)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
sk: RGBA (4x8-bit, RGB s maskou priehľadnosti)

en: CMYK (4x8-bit pixels, color separation)
sk: CMYK (4x8-bit pixely, separácia farieb)

en: P (8-bit pixels, mapped using a color palette)
sk: P (8-bit pixely, mapované použitím farebnej palety)

en: YCbCr (3x8-bit pixels, color video format)
sk: YCbCr (3x8-bit pixely, farebný video formát)

en: blur
sk: rozostriť

en: contour
sk: obrys

en: edge enhance
sk: zvýrazniť hrany

en: edge enhance more
sk: viac zvýrazniť hrany

en: emboss
sk: reliéf

en: find edges
sk: detekcia hrán

en: smooth
sk: vyhladiť

en: smooth more
sk: viac vyhladiť

en: sharpen
sk: doostriť

en: nearest
sk: najbližší

en: bilinear
sk: bilineárny

en: antialias
sk: antialiasing

en: Rotate 90
sk: Otočiť o 90°

en: Rotate 180
sk: Otočiť o 180°

en: Rotate 270
sk: Otočiť o 270°

en: Flip Left Right
sk: Preklopiť vodorovne

en: Flip Top Bottom
sk: Preklopiť zvisle

en: Normal
sk: Normálne

en: none
sk: žiadny

en: can not be empty
sk: nemôže byť prázdne

en: invalid syntax "%s" for integer
sk: neplatná syntax "%s" pre celé číslo

en: string
sk: reťazec

en: integer
sk: celé číslo

en: invalid literal "%s" for integer
sk: napltný literál "%s" pre celé číslo

en: positive integer
sk: kladné celé číslo

en: the integer value "%s" is negative, but should be positive
sk: hodnota celého čísla "%s" je záporná, mala by byť kladná.

en: positive, non-zero integer
sk: kladné, nenulové celé číslo

en: the integer value "%s" is zero, but should be non-zero
sk: hodnota celého čísla "%s" je nulová, mala by byť nenulová

en: resolution
sk: rozlíšenie

en: float
sk: desatinné číslo

en: invalid literal "%s" for float
sk: neplatný literál "%s" pre reálne číslo

en: the float value "%s" is negative, but should be positive
sk: hodnota reálneho čísla "%s" je záporná,  mala by byť kladná

en: the float value "%s" is zero, but should be non-zero
sk: hodnota reálneho čísla "%s" je nulová, mala by byť nenulová

en: boolean
sk: booleovská hodnota

en: invalid literal "%s" for boolean
sk: neplatný literál "%s" pre boolean

en: choice
sk: voľba

en: the file extension "%s" is invalid
sk: prípona súboru "%s" je nesprávna

en: a filename with a valid extension was expected
sk: očakával sa názov súboru so správnou príponou

en: the filename "%s" does not exist
sk: súbor "%s" neexistuje

en: "%s" can not be found.
sk: "%s" sa nedá nájsť.

en: Parameter "%s.*" is missing
sk: Chýba parameter "%s.*"

en: Maximum one parameter "%s" is allowed
sk: Povolený je maximálne jeden parameter "%s"

en: None
sk: Nič

en: Please install "%s" first.
sk: Nainštalujte najskôr "%s" prosím.

en: Could not open image with %s.
sk: Obrázok s %s sa nedá otvoriť.

en: Command
sk: Príkaz

en: Output
sk: Výstup

en: Error
sk: Chyba

en: The following name(s) are invalid:
sk: Nasledovné názvy sú neplatné

en: &Select
sk: &Vybrať

en: Warning: python-wxversion is not installed.
sk: Upozornenie: python-wxversion nie je nainštalovaný.

en: Please (re)install it.
sk: Nainštalujte alebo reinštalujte ho prosím.

en: Please upgrade your wxPython.
sk: Aktualizujte wxPython prosím.

en: wxPython Version Error
sk: Chyba wxPython verzie

en: Program Version
sk: Verzia programu

en: C&redits
sk: Poďa&kovanie

en: &License
sk: Licencia

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: About
sk: O programe

en: Credits
sk: Poďakovanie

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Translation
sk: Preklad

en: Artwork
sk: Vzhľad

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Sponsors
sk: Sponzori

en: License
sk: Licencia

en: Tag
sk: Značka

en: Value
sk: Hodnota

en: warning
sk: upozornenie

en: Add Tag
sk: Pridať značku

en: all
sk: všetko

en: Images
sk: Obrázky

en: All files
sk: Všetky súbory

en: &Copy Value
sk: &Kopírovať hodnotu

en: Open &Url...
sk: Otvoriť &url...

en: &Remove Image
sk: &Odstrániť obrázok

en: Sorry, %s.
sk: Ľutujem, %s.

en: Choose an image
sk: Vybrať obrázok

en: Enter an image url
sk: Vložiť url obrázku

en: please install pyexiv2
sk: nainštalujte si prosím pyexiv2

en: no %s tags found
sk: nenašli sa žiadne %s tagy

en: &Add
sk: &Pridať

en: decimal
sk: desiatkové

en: loading
sk: nahrávam

en: no
sk: nie

en: yes
sk: áno

en: Selection
sk: Výber

en: Fonts
sk: Písma

en: Shadow
sk: Tieň

en: Drops a blurred shadow under a photo
sk: Pridá rozostrený tieň pod foto

en: Border
sk: Okraj

en: Shadow Blur
sk: Rozostrenie tieňa

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Shadow Color
sk: Farba tieňa

en: Force Background Color
sk: Vnútiť farbu pozadia

en: Fit Image
sk: Prispôsobiť obrázok

en: Letterbox
sk: Schránka

en: Scale Image
sk: Roztiahnuť obrázok

en: Scale Model
sk: Roztiahnuť model

en: Wrap Both
sk: Obaliť oboje

en: Separate
sk: Oddelene

en: Cover Color
sk: Farba obálky

en: Page Mapping
sk: Mapovať stránku

en: Left Page
sk: Ľavá strana

en: Box Color
sk: Farba krabice

en: Box Depth
sk: Hĺbka krabice

en: Lid Rotation
sk: Otočenie krytu

en: Camera
sk: Kamera

en: Camera Horizontal Rotation
sk: Vodorovné otočenie kamery

en: Camera Vertical Rotation
sk: Zvislé otočenie kamery

en: Camera Roll
sk: Kinofilm

en: Camera Lens Angle
sk: Uhol objektívu kamery

en: Camera Distance
sk: Vzdialenosť kamery

en: Show Floor Options
sk: Zobraziť možnosti podlahy

en: Use Floor
sk: Použiť podlahu

en: Floor Color
sk: Farba podlahy

en: Floor Reflection
sk: Odraz podlahy

en: Floor Opacity
sk: Krytie podlahy

en: Transparent Background
sk: Transparentné pozadie

en: Show Background Options
sk: Zobraziť možnosti pozadia

en: Background
sk: Pozadie

en: Gradient
sk: Prechod

en: Transparent
sk: Priesvitné

en: Gradient Top
sk: Vrch prechodu

en: Gradient Bottom
sk: Spodok prechodu

en: Auto Crop
sk: Automatické orezanie

en: Stars
sk: Hviezdy

en: Mist
sk: Hmla

en: plugin
sk: zásuvný modul

en: 3D Objects
sk: 3D objekty

en: Sorry, you have the wrong version of Blender installed.
sk: Ľutujem, máte inštalovanú nesprávnu verziu Blenderu.

en: Blender %s is required.
sk: Vyžaduje sa Blender %s.

en: Render Width
sk: Šírka vykreslenia

en: Render Height
sk: Výška vykreslenia

en: Object
sk: Objekt

en: Image Size
sk: Veľkosť obrázku

en: Select Rotation for %s
sk: Zvoľte otočenie pre %s

en: Effect
sk: Efekt

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
sk: Rozostrenie, Doostrenie, Slepotlač, Vyhladenie, ...

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Amount
sk: Hodnota

en: transform
sk: transformovať

en: Offset by distance and wrap around
sk: Posunúť o vzdialenosť a rozbaliť

en: Canvas
sk: Plátno

en: Crop or expand the canvas without scaling
sk: Oreže alebo rozšíri plátno

en: Canvas Width
sk: Šířka plátna

en: Canvas Height
sk: Výška plátna

en: Align Horizontal
sk: Zarovnať Horizontálne

en: Align Vertical
sk: Zarovnať Vertikálne

en: Color to Alpha
sk: Farby do alfy

en: color
sk: farba

en: Make selected color transparent
sk: Urobiť vybranú farbu transparentnou

en: Select Color By
sk: Vybrať farbu podľa

en: Color Value
sk: Kvalita farby

en: Watermark
sk: Vodoznak

en: Apply with tiling, scaling and opacity
sk: Aplikuje dlaždicovo, mierkou a krytím

en: Desaturate
sk: Znížiť sýtosť

en: Fade all colors to gray
sk: Zoslabiť všetky farby do šedej

en: Make the image smaller or bigger
sk: Zväčší alebo zmenší obrázok

en: Constrain Proportions
sk: Zachovať pomer strán

en: Resample Image
sk: Prevzorkovať obrázok

en: Scale Down Only
sk: Iba zmenšiť

en: Transpose
sk: Transponovať

en: Flip or rotate 90 degrees
sk: Preklopiť alebo otočiť o 90 stupňov

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Rows
sk: Riadky

en: Both
sk: Obidve

en: Vertical
sk: Zvisle

en: Mirror
sk: Zrkadlo

en: Symmetrical tile texture
sk: Vytvorí symetrickú vzorku

en: Direction
sk: Smer

en: Rename
sk: Premenovať

en: file
sk: súbor

en: Rename the original image
sk: Prejmenovať pôvodný obrázok

en: Cross
sk: Kríž

en: Rounded
sk: Zaoblený

en: Square
sk: Štvorcový

en: Round
sk: Zaoblenie

en: Rounded or crossed corners
sk: Zaoblené alebo prekrížené rohy

en: Radius
sk: Polomer

en: Same Method for All Corners
sk: Rovnaká metóda pre všetky rohy

en: Top Left Corner
sk: Ľavý horný roh

en: Top Right Corner
sk: Pravý horný roh

en: Bottom Left Corner
sk: Ľavý dolný roh

en: Bottom Right Corner
sk: Pravý dolný roh

en: Highlight
sk: Zvýraznenie

en: Apply a transparency highlight
sk: Použiť transparentné zvýraznenie

en: Resample Highlight
sk: Prevzorkovať zvýraznenie

en: Put color under transparent image
sk: Vložiť farbu pod transparentný obrázok

en: Fill
sk: Výplň

en: Convert Mode
sk: Zmeniť režim

en: Convert the color mode of an image
sk: Zmeniť farebný režim obrázku

en: Fit
sk: Prispôsobiť

en: Downsize and crop image with fixed ratio
sk: Zmenšiť a orezať obrázok pri zachovaní pomeru strán

en: Bleed
sk: Spadávka

en: Auto Contrast
sk: Auto Kontrast

en: Maximize image contrast
sk: Maximalizuje kontrast obrázku

en: Cutoff
sk: Odstrihnutie

en: Save
sk: Uložiť

en: Save and convert to other types
sk: Uložiť a prevádzať na iné typy

en: Show Type Options
sk: Zobraziť voľby pre typ

en: PNG Optimize
sk: Optimalizovať PNG

en: JPEG Quality
sk: Kvalita JPEG

en: JPEG Size Maximum
sk: JPEG maximálna veľkosť

en: JPEG Size Tolerance
sk: JPEG tolerancia veľkosti

en: TIFF Compression
sk: TIFF kompresia

en: Metadata
sk: Metaúdaje

en: Median
sk: Medián

en: Copies the median pixel value
sk: Kopíruje stredné hodnoty pixelov

en: Exif time
sk: Čas Exif

en: File time
sk: Čas súboru

en: Exif and file
sk: Exif aj súbor

en: Time Shift
sk: Posun času

en: metadata
sk: metaúdaje

en: Shift time values of tags
sk: Posunúť časové hodnoty značiek

en: Change
sk: Zmeniť

en: Use exif datetime
sk: Použiť exif dátum

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Minutes
sk: Minúty

en: Hours
sk: Hodiny

en: Days
sk: Dni

en: Months
sk: Mesiace

en: Years
sk: Roky

en: Sorry, time shift can only handle dates before 2038-1-19
sk: Ľutujem, časový posun dokáže spracovať len dátumy skoršie ako 19. 1. 2038

en: Mask
sk: Maska

en: Apply a transparency mask
sk: Aplikuje priehľadnú masku

en: Resample Mask
sk: Prevzorkovať masku

en: Write text at a given position
sk: Zapíše text na danú pozíciu

en: Size
sk: Veľkosť

en: Colorize
sk: Vyfarbiť

en: Colorize grayscale image
sk: Ofarbí šedý obrázok

en: Black
sk: Čierna

en: White
sk: Biela

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy the original image
sk: Kopírovať pôvodný obrázok

en: Posterize
sk: Posterizácia

en: Reduce the number of bits of color channel
sk: Znížiť počet bitov na farebný kanál

en: Bits
sk: Bitov

en: Write Tag
sk: Napísať značku

en: Write new value to a tag
sk: Napísať novú hodnotu pre značku

en: Tag (Exif, Iptc)
sk: Značka (Exif, Iptc)

en: Equal for all sides
sk: Rovnaké pre všetky strany

en: Different for each side
sk: Odlišné pre každú stranu

en: Draw border inside or outside
sk: Vykresliť ohraničenie vnútri alebo mimo

en: Border Width
sk: Šírka okrajov

en: Rank
sk: Hodnotenie

en: Copies the rank'th pixel value
sk: Skopírovať n-tú najčastejšiu hodnotu pixelu

en: Solarize
sk: Solarizácia

en: Invert all pixel values above threshold
sk: Invertovať hodnoty všetkých pixelov nad prahovou hodnotou

en: Treshold
sk: Prah

en: Equalize
sk: Vyvážiť

en: Equalize the image histogram
sk: Vyváži histogram obrázku

en: Automatic (use exif orientation)
sk: Automaticky (použi orientáciu z exif)

en: Crop
sk: Orezať

en: Rotate
sk: Otočenie

en: Flip
sk: Preklopiť

en: Grayscale
sk: Odtiene šedej

en: Regenerate thumbnail
sk: Obnoviť náhľad

en: Lossless JPEG transformation does not work on a %s image:
sk: Bezstratový JPEG prevod nefunguje pre %s obrázky

en: Transformation
sk: Transformácia

en: Angle
sk: Uhol

en: Preserve Timestamp
sk: Zachovať časovú značku

en: Show Advanced Options
sk: Zobraziť pokročilé možnosti

en: Update JPEG
sk: Obnoviť JPEG

en: Update Exif Thumbnail
sk: Obnoviť Exif Náhľad

en: Update Orientation Tag
sk: Obnoviť značku orientácie

en: Comments
sk: Poznámky

en: Transformation
sk: Transformácia

en: Angle
sk: Uhol

en: Direction
sk: Smer

en: Utility
sk: Pomocou

en: Lossless JPEG
sk: Bezstratový JPEG

en: Rotate, flip, grayscale and crop
sk: Otočiť, preklopiť, odtiene šedej a orezať

en: Crop the image
sk: Orezať obrázok

en: Rotate with random angle
sk: Otočí pod akýmkoľvek uhlom

en: Expand
sk: Rozšíriť

en: Background Opacity
sk: Krytie pozadia

en: Invert
sk: Invertovať

en: Invert the colors of an image
sk: Invertuje farby obrázku

en: GPS Data (gpx)
sk: GPS dáta (gpx)

en: GPS Report (csv)
sk: GPS záznam (csv)

en: Time Shift (seconds)
sk: Časový posun (sekundy)

en: Reflection
sk: Odraz

en: Drops a reflection
sk: Pridá odraz

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Gap
sk: Medzera

en: Blur Reflection
sk: Rozostriť odraz

en: Scale Reflection
sk: Mierka odrazu

en: Scale Method
sk: Spôsob mierky

en: Common
sk: Bežné

en: Copies the most common pixel value
sk: Kopíruje najbežnejšie hodnoty pixelov

en: Copies the minimum pixel value
sk: Skopírovať minimálnu hodnotu pixelu

en: Contour
sk: Obrys

en: Draw a contour around image edges
sk: Vykreslí obrys okolo okrajov obrázku

en: Contour Color
sk: Farba obrysu

en: Fill Color
sk: Farba výplne

en: Include image
sk: Vrátane obrázku

en: Top Stretched
sk: Roztiahnuť navrchu

en: Bottom Stretched
sk: Roztiahnuť naspodu

en: Left Stretched
sk: Roztiahnuť vľavo

en: Right Stretched
sk: Roztiahnuť vpravo

en: Corner Top Left
sk: Ľavý horný roh

en: Corner Top Right
sk: Pravý horný roh

en: Corner Bottom Left
sk: Ľavý dolný roh

en: Corner Bottom Right
sk: Pravý dolný roh

en: User
sk: Používateľ

en: Perspective
sk: Perspektíva

en: Shear 2d or 3d
sk: Zkosí 2d alebo 3d

en: Projection
sk: Projekcia

en: Left Shear Angle
sk: Uhol ľavého skosenia

en: Top Shear Angle
sk: Uhol horného skosenia

en: Bottom Shear Factor
sk: Faktor spodného skosenia

en: Right Shear Factor
sk: Faktor pravého skosenia

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Adjust from grey to black & white
sk: Previesť odtiene šedej do čiernobielej

en: Save Tags
sk: Uložiť značky

en: Save only metadata (lossless)
sk: Uložiť iba metadáta (bezstratové)

en: One
sk: Jednu

en: Delete Tags
sk: Odstrániť značky

en: Delete Exif or Iptc tags
sk: Odstrániť Exif alebo Iptc značky

en: Copies the maximum pixel value
sk: Skopírovať maximálnu hodnotu pixelu

en: Adjust saturation from grayscale to high
sk: Nastaviť sýtosť zo šedej do sýtej

en: Rename Tag
sk: Premenovať menovku

en: Rename a tag
sk: Premenovať značku

en: From (Exif, Iptc)
sk: Z (Exif, Iptc)

en: To (Exif, Iptc)
sk: Do (Exif, Iptc)

en: Brightness
sk: Jas

en: Adjust brightness from black to white
sk: Nastaví jas z čiernej do bielej

en: 3D Edge
sk: 3D Okraj

en: Blur
sk: Rozmazať

en: Bullet
sk: Guľka

en: Charcoal
sk: Kresba uhlíkom

en: Motion Blur
sk: Rozostriť pohybom

en: Pencil Sketch
sk: Skica ceruzkou

en: Paint
sk: Maľba

en: Sharpen
sk: Zaostriť

en: Sigmoidal Contrast
sk: Esovitý kontrast

en: Unsharp
sk: Rozostriť

en: Wave
sk: Vlnenie

en: Blur, Polaroid, Shadow, Unsharp...
sk: Rozmazať, Polaroid, Tieň, Rozostriť...

en: Border Color
sk: Farba okraju

en: Caption
sk: Nadpis

en: Charcoal Radius
sk: Polomer uhlíku

en: Contrast Factor
sk: Faktor kontrastu

en: Contrast Treshold
sk: Prah kontrastu

en: Blur Radius
sk: Polomer rozmazania

en: Blur Sigma
sk: Sigma rozmazania

en: Blur Angle
sk: Uhol rozmazania

en: Wave Height
sk: Výška vlny

en: Wave Length
sk: Dĺžka vlny

en: Sketch
sk: Skica

en: Transform to a grayscale pencil drawing
sk: Previesť do kresby ceruzkou, v odtieňoch šedej

en: Details Degree
sk: Miera detailov

en: Execute external command
sk: Vykonať externý príkaz

en: Verify Program
sk: Overiť program

en: Verify Input
sk: Overiť vstup

en: Verify Output
sk: Overiť výstup

en: Allow as last action
sk: Povoliť ako poslednú akciu

en: These extensions have been succesfully installed:
sk: Tieto rozšírenia sa úspešne sa nainštalovali:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
sk: Phatchu sa nepodarilo nainštalovať požadovanú funkciu.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
sk: Phatch sa pokúsil odinštalovať z Prieskumníka

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
sk: Pre túto funkciu je potrebné nainštalovať Python Win32 Extensions.

en: Action list
sk: Zoznam akcií

en: No action list provided.
sk: Nebol poskytnutý žiaden zoznam akcií

en: Image paths
sk: Cesta k obrázkom

en: Do you want to continue?
sk: Chcete pokračovať?

en: What do you want to do now?
sk: Čo chcete teraz urobiť?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
sk: Ak reštartujete %s, akcia sa objaví v kontextovej ponuke

en: Phatch could not install the action in %s:
sk: Phatch nemôže nainštalovať akciu %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
sk: Toto taktiež vyžaduje nainštalovaný balík python-nautilus.

en: Batch process images with Phatch
sk: Dávkové spracovanie obrázkov pomocou Phatch

en: Phatch with %s
sk: Phatch s %s

en: Process with recent Phatch action list
sk: Spracovať s nedávnym zoznamom akcií Phatch
