phatch - en to sl translation catalogue (389 entries)

en: Inspect with Phatch
sl: Razišči s Phatch-em

en: Inspect EXIF & IPTC tags
sl: Razišči EXIF in IPTC značke

en: Examples
sl: Primeri

en: Run %s as console program without a gui
sl: Zaženi %s kot program brez uporabniškega vmesnika

en: Run %s as a gui droplet
sl: Zaženi %s kot odlagalnik

en: Ignore errors
sl: Spreglej napake

en: Interactive
sl: Interaktivno

en: Keep existing images (don't overwrite)
sl: Ohrani obstoječe slike (ne prepisuj)

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
sl: Določi lokalni jezik (naprimer sl ali sl_SI)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
sl: Razišlči meta-podatke (zahteva exif in iptc dodatek)

en: Include all subfolders
sl: Vključi vse podmape

en: Do not check images first
sl: Ne preverjaj slik najprej

en: Verbose
sl: Preveč zgovorno

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
sl: Kot besedilo ga lahko prilepite v lastnosti novega zaganjalca.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
sl: Žal, za ta seznam akcij morate namestiti akcijo %s.

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
sl: Ukaz odlagalnika inšpektorja slik je bil skopiran v odložišče.

en: Nothing has been logged yet.
sl: Nič še ni bilo zapisano v dnevnik.

en: Log
sl: Dnevnik

en: abort
sl: prekini

en: skip
sl: preskoči

en: ignore
sl: prezri

en: click '+' to add actions
sl: kliknite '+' za dodajanje akcij

en: Open
sl: Odpri

en: Open an action list
sl: Odpri seznam nalog

en: Execute
sl: Izvedi

en: Execute the action
sl: Izvedi nalogo

en: Add
sl: Dodaj

en: Add an action
sl: Dodaj nalogo

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove the selected action
sl: Odstrani izbrano nalogo

en: Up
sl: Gor

en: Move the selected action up
sl: Premakni izbrano nalogo navzgor

en: Down
sl: Dol

en: Move the selected action down
sl: Premakni izbrano nalogo navzdol

en: Image Inspector
sl: Inšpektor slik

en: Look up exif and iptc tags
sl: Poglej EXIF in IPTC značke

en: Description
sl: Opis

en: Show description of the action list
sl: Prikaži opis seznama nalog

en: Choose an Action List File...
sl: Izberi datoteko seznama nalog...

en: Save Action List As...
sl: Shrani seznam nalog kot...

en: application
sl: program

en: frame
sl: okvir

en: actions
sl: naloge

en: A html tutorial will open in your internet browser.
sl: HTML učna ura se bo odprla v vašem spletnem brskalniku.

en: Study the action plugins in:
sl: Preuči vtičnike nalog v:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
sl: Če želiš prispevati vtičnik za Phatch.

en: Drag & Drop
sl: Potegni in spusti

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
sl: Odvrzi datoteke ali imenike na ta Phatch odlagalnik
    za njihovo skupinsko procesiranje.
    Desno klikni ali dvoklikni za preklop v običajni pogled.

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
sl: Phatch jo bo dodal zate, prosim preveri njene nastavitve.

en: Save last changes to
sl: Shrani zadnje spremembe v

en: Choose the folder for the droplet
sl: Izberi direktorij za odlagalnik

en: Phatch successfully created the droplet.
sl: Phatch je uspešno kreiral odlagalnik

en: Select action list
sl: Izberi seznam akcij

en: Choose a folder
sl: Izbor direktorija

en: Choose File(s)
sl: Izberi datoteke

en: Choose an image folder
sl: Izberi imenik s slikami

en: images
sl: slike

en: Browse
sl: Brskaj

en: File
sl: Datoteka

en: Folder
sl: Imenik

en: default
sl: privzeto

en: View Source
sl: Pokaži izvorno kodo

en: broaden your search
sl: razširi iskanje

en: Path
sl: Pot

en: &New	Ctrl-N
sl: &Nov	Ctrl-N

en: Start a new action list
sl: Začni nov seznam nalog

en: &Open...	Ctrl-O
sl: &Odpri...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
sl: Odpri seznam nalog

en: &Save	Ctrl-S
sl: &Shrani	Ctrl-S

en: Saves an action list
sl: Shrani seznam nalog

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
sl: Shrani &kot...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
sl: Shrani seznam nalog kot

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
sl: Shrani seznam akcij kot &ukaze na odložišče

en: Paste this command in a launcher
sl: Prilepi ukaz na zaganjalec

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
sl: Kopraj n&azadnje kot ukaz na odložišče

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
sl: Kopraj i&nšpektorja slik kot ukaz na odložišče

en: &Quit	Ctrl-Q
sl: Iz&hod	Ctrl-Q

en: Quit the application.
sl: Zapri program

en: &Add...	Ctrl-+
sl: Dod&aj...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
sl: Odst&rani	Ctrl--

en: Remove the selected action.
sl: Odstrani izbrano nalogo

en: &Enable	Ctrl-1
sl: &Omogoči	Ctrl-1

en: Enable action
sl: Omogoči nalogo

en: &Disable	Ctrl-0
sl: O&nemogoči	Ctrl-0

en: Disable action
sl: Onemogoči nalogo

en: &Up	Ctrl-Up
sl: &Gor	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
sl: &Dol	Ctrl-Down

en: &Edit
sl: &Uredi

en: &Droplet	Ctrl-D
sl: O&dlagalnik	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
sl: Pokaži kot odlagalnik datotek za 'povleci in odvrzi'

en: &Show Description	Ctrl-H
sl: Pokaži opi&s	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
sl: Orodja za upravljanje trenutnega seznama nalog

en: &Expand All	Ctrl-E
sl: Razširi vs&e	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
sl: Pokaži vse parametre nalog

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
sl: Skrči vse	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
sl: Pokaže le oznake nalog

en: &View
sl: &Pogled

en: &Execute...	Ctrl-Return
sl: Izvedi...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
sl: Izvedi seznam akcij

en: Show &Log...	Ctrl-L
sl: Pokaži dnevnik... 	Ctrl-L

en: Show log file
sl: Pokaži dnevniško datoteko

en: &Tools
sl: &Orodja

en: Go to the Phatch homepage.
sl: Pojdi na domačo stran Phatch-a.

en: &Documentation...	Ctrl-M
sl: &Dokumentacija...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
sl: Pojdi na Phatch dokumentacijo.

en: Go to the Phatch forum
sl: Pojdi na Phatch forum

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
sl: Prevedi Phatch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
sl: Prevedi Phatch v svoj jezik

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
sl: O&bjavi hrošča... 	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
sl: Objavi hrošča na launchpad-u.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
sl: O Phatch-u... 	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
sl: Prikaže informacije o tem programu.

en: &Help
sl: &Pomoč

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
sl: Vse kar moraš znati je PIL, če hočeš napisati vtičnik za Phatch.

en: &Show template for action plugin
sl: Pokaži pre&dlogo za akcijski vtičnik

en: Code
sl: Koda

en: &Ask for Help
sl: &Zaprosi za pomoč

en: &OK
sl: &V redu

en: Write Action Plugin
sl: Napiši vtičnik naloge

en: Apply for future errors
sl: Uporabi za sledeče napake

en: &Abort
sl: &Prekini

en: Message
sl: Sporočilo

en: &Continue Anyway
sl: &Vseeno nadaljuj

en: Options
sl: Možnosti

en: Types
sl: Vrste

en: Browse Folder
sl: Brskaj direktorij

en: Source
sl: Izvor

en: File(s)
sl: Datoteke

en: Stop for errors
sl: Zaustavi se ob napakah

en: Check images first
sl: Najprej preveri slike

en: Overwrite existing images
sl: Prepiši obstoječe slike

en: &Cancel
sl: Prekliči

en: &Batch
sl: &Serijsko

en: Image
sl: Slika

en: Label
sl: Oznaka

en: tag
sl: značka

en: Boolean
sl: Boolova vrednost

en: String
sl: Niz

en: Choice
sl: Izbira

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: In
sl: Navznoter

en: Float
sl: Plavajoče

en: As
sl: Kot

en: Mode
sl: Način

en: Resample
sl: Prevzorči

en: bicubic
sl: bikubično

en: Integer
sl: Celo število

en: Integer+
sl: Celo število+

en: Integer+0
sl: Celo število+0

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Slider
sl: Drsnik

en: background
sl: ozadje

en: All
sl: Vse

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Offset
sl: Odmik

en: Horizontal Offset
sl: Vodoravni zamik

en: Vertical Offset
sl: Navpični zamik

en: Tile
sl: Tlakovano

en: Scale
sl: Spreminjanje velikosti

en: Mark
sl: Označi

en: Opacity
sl: Prosojnost

en: Method
sl: Postopek

en: Photo Batch Processor
sl: Serijsko Procesiranje Slik

en: True
sl: Velja

en: False
sl: Ne velja

en: true
sl: velja

en: false
sl: ne velja

en: Unsaved Action List
sl: Neshranjen seznam nalog

en: Action Lists
sl: Seznami nalog

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Describe here the action list.
sl: Tu opiši seznam nalog

en: There should be a 'Save' action at the end.
sl: Na koncu seznama bi morala biti 'Save' akcija.

en: with
sl: z

en: Associate Images with Action List in %s...
sl: Poveži slike s seznamom akcij v %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
sl: Poveži slike s nedavnim seznamom akcij v %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
sl: Poveži slike z inšpektorjem slik v %s...

en: Remove Association from %s...
sl: Odstrani povezavo iz %s...

en: &Action List Droplet...
sl: Odlagalnik seznama &akcij...

en: &Recent Droplet...
sl: Nedavni odlagalnik...

en: &Image Inspector Droplet...
sl: Odlagalnik &inšpektorja slik...

en: Batch process with recent action lists
sl: Serijsko obdelaj z nedavnim seznamom akcij

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
sl: Rayišči EXIF in IPTC značke

en: Nothing to do.
sl: Ni dejanja za izvedbo.

en: The action list is empty.
sl: Seznam nalog je prazen.

en: There is no action enabled.
sl: Nobena naloga ni omogočena.

en: Checking images
sl: Preverjam slike

en: Phatch can not handle %d image(s):
sl: Phatch ne more obdelati %d slik:

en: Invalid images
sl: Neveljavne slike

en: No files or folder selected.
sl: Nobena datoteka ali imenik ni izbrana.

en: Unable to open file
sl: Ne morem odpreti datoteke

en: Can not apply action %(a)s:
sl: Ne morem uporabiti akcije %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
sl: Ne morem uporabiti akcije %(a)s na sliki '%(i)s' v direktoriju:

en: Executing action list
sl: Izvršujem seznam nalog

en: Select
sl: Izberi

en: day
sl: dan

en: foldername
sl: imedirektorija

en: filename
sl: ime datoteke

en: filesize
sl: velikostdatoteke

en: folder
sl: imenik

en: hour
sl: ura

en: minute
sl: minuta

en: month
sl: mesec

en: monthname
sl: imemeseca

en: path
sl: pot

en: root
sl: koren

en: second
sl: sekunda

en: subfolder
sl: poddirektorij

en: type
sl: vrsta

en: weekday
sl: danvtednu

en: weekdayname
sl: imedneva

en: year
sl: leto

en: height
sl: višina

en: mode
sl: način

en: width
sl: širina

en: size
sl: velikost

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
sl: Uporabi inšpektorja slik za izpis vseh spremenjivk

en: You can only use files with the following extensions
sl: Uporabite lahko samo datoteke s sledečimi končnicami

en: left
sl: levo

en: center
sl: v sredino

en: right
sl: desno

en: top
sl: na vrh

en: middle
sl: v sredino

en: bottom
sl: na dno

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
sl: Enobarvno (1 bit na piksel, črno in belo)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
sl: RGBA (4x8 bitno piksel, RGB s prosojno masko)

en: blur
sl: omehčaj

en: contour
sl: obris

en: detail
sl: detajl

en: edge enhance
sl: pojačaj rob

en: edge enhance more
sl: pojačaj rob bolj

en: emboss
sl: bočenje

en: find edges
sl: poišči robove

en: smooth
sl: gladko

en: smooth more
sl: bolj gladko

en: sharpen
sl: izostri

en: nearest
sl: najbližji

en: bilinear
sl: bilinearni

en: antialias
sl: prekrivanje

en: Rotate 90
sl: Obrni za 90

en: Rotate 180
sl: Obrni za 180

en: Rotate 270
sl: Obrni za 270

en: Flip Left Right
sl: Zrcali levo na desno

en: Flip Top Bottom
sl: Zrcali vrh na dno

en: Normal
sl: Navadno

en: string
sl: niz

en: integer
sl: celo število

en: positive integer
sl: pozitivno celo število

en: positive, non-zero integer
sl: pozitivno celo število, različno od nič

en: resolution
sl: ločljivost

en: float
sl: vrednost plavajoče vejice

en: boolean
sl: boolova vrednost

en: choice
sl: izbira

en: Error
sl: Napaka

en: Warning: python-wxversion is not installed.
sl: Pozor: python-wxversion ni nameščen.

en: Please (re)install it.
sl: Prosim da ga (ponovno) namestite.

en: Please upgrade your wxPython.
sl: prosim nadgradite vaš wxPython.

en: wxPython Version Error
sl: wxPython napaka različice

en: C&redits
sl: Zasluge

en: &License
sl: &Licenca

en: &Close
sl: &Zapri

en: About
sl: O Programu

en: Credits
sl: Zasluge

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Translation
sl: Prevod

en: Artwork
sl: Slike

en: Libraries
sl: Knjižnice

en: Sponsors
sl: Donatorji

en: License
sl: Licenca

en: Images
sl: Slike

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Choose an image
sl: Izberite sliko

en: Enter an image url
sl: Vnesite URL slike

en: please install pyexiv2
sl: prosim namestite pyexiv2

en: no %s tags found
sl: značke %s nisem našel

en: &Add
sl: Dod&aj

en: decimal
sl: decimalno

en: no
sl: ne

en: yes
sl: da

en: Selection
sl: Izbor

en: Fonts
sl: Pisave

en: Shadow
sl: Senca

en: Drops a blurred shadow under a photo
sl: Pod sliko postavi zamegljeno senco

en: Border
sl: Obroba

en: Shadow Blur
sl: Senčna meglica

en: Background
sl: Ozadje

en: Effect
sl: Učinek

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
sl: Zamegli, izostri, bočenje, omehčaj, ...

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Amount
sl: Količina

en: transform
sl: preoblikuj

en: Offset by distance and wrap around
sl: Odmakni za vrednost in ovij naokoli

en: Canvas
sl: Pano

en: Crop or expand the canvas without scaling
sl: Poreži ali povečaj platno brez spremembe velikosti slike

en: Align Horizontal
sl: Poravnaj vodoravno

en: Align Vertical
sl: Poravnaj navpično

en: Watermark
sl: Vodni žig

en: Apply with tiling, scaling and opacity
sl: Uporabi s tlakovanjem, spremembo velikosti in prosojnostjo

en: Make the image smaller or bigger
sl: Sliko povečaj ali pomanjšaj

en: Constrain Proportions
sl: Ohrani razmerje

en: Resample Image
sl: Ponovno vzorči sliko

en: Transpose
sl: Spremeni red

en: Flip or rotate 90 degrees
sl: Zrcali ali rotiraj za 90 stopinj

en: Rename
sl: Preimenuj

en: file
sl: datoteka

en: Cross
sl: Križ

en: Rounded
sl: Zaobljeno

en: Square
sl: Kvadrat

en: Round
sl: Okroglo

en: Rounded or crossed corners
sl: Zaobljeni ali križani robovi

en: Radius
sl: Radij

en: Top Left Corner
sl: Zgornji levi kot

en: Top Right Corner
sl: Zgornji desni kot

en: Bottom Left Corner
sl: Spodnji levi kot

en: Bottom Right Corner
sl: Spodnji desni kot

en: Convert Mode
sl: Spremeni način

en: Convert the color mode of an image
sl: Spremeni barvni način slike

en: Fit
sl: Prilagodi

en: Downsize and crop image with fixed ratio
sl: Zmanjšaj ali obreži sliko z fiksnim razmerjem

en: Bleed
sl: Prelivati

en: Auto Contrast
sl: Samodejni kontrast

en: Maximize image contrast
sl: Maksimiziraj kontrast slike

en: Cutoff
sl: Odsek

en: Save
sl: Shrani

en: Median
sl: Sredinsko

en: Copies the median pixel value
sl: Kopira sredinsko vrednost piksla

en: Mask
sl: Maska

en: Apply a transparency mask
sl: Uporabi masko prosojnosti

en: Resample Mask
sl: Ponovno ovrednoti masko

en: Text
sl: Besedilo

en: Write text at a given position
sl: Piši besedilo na podani lokaciji

en: Font
sl: Pisava

en: Size
sl: Velikost

en: Colorize
sl: Obarvaj

en: Colorize grayscale image
sl: Obarvaj sivinsko sliko

en: Black
sl: Črna

en: White
sl: Bela

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Posterize
sl: Zmanjšaj število barv

en: Bits
sl: Biti

en: Rank
sl: Rang

en: Copies the rank'th pixel value
sl: Kopira rangirano vrednost piksla

en: Solarize
sl: Solariziraj

en: Invert all pixel values above threshold
sl: Invertiraj vse vrednosti pikslov nad vrednostjo

en: Treshold
sl: Meja

en: Equalize
sl: Izenači

en: Equalize the image histogram
sl: Izenači histogram slike

en: Rotate
sl: Zasukaj

en: Grayscale
sl: Sivine

en: Angle
sl: Kot

en: Rotate with random angle
sl: Zasukaj z naključnim kotom

en: Expand
sl: Razširi

en: Background Opacity
sl: Prosojnost ozadja

en: Invert
sl: Obrni

en: Invert the colors of an image
sl: Obrni barve slike

en: Reflection
sl: Odsev

en: Drops a reflection
sl: Spusti odsev

en: Depth
sl: Globina

en: Gap
sl: Vrzel

en: Common
sl: Pogosto

en: Copies the most common pixel value
sl: Kopira najbolj pogosto vrednost piksla

en: Copies the minimum pixel value
sl: Kopira minimalno vrednost piksla

en: Perspective
sl: Perspektiva

en: Shear 2d or 3d
sl: Striži 2D ali 3D

en: Left Shear Angle
sl: Levi kot striženja

en: Top Shear Angle
sl: Zgornji kot striženja

en: Bottom Shear Factor
sl: Spodnji faktor striženja

en: Right Shear Factor
sl: Desni faktor striženja

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Adjust from grey to black & white
sl: Prilagodi iz sive v črno-belo

en: Maximum
sl: Maksimum

en: Copies the maximum pixel value
sl: Kopira maksimalno vrednost piksla

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: Adjust saturation from grayscale to high
sl: Prilagodi nasičenost iz sive na visoko

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Adjust brightness from black to white
sl: Prilagodi svetlost iz črne na belo

en: These extensions have been succesfully installed:
sl: Sledeči dodatki so bili uspešno nameščeni:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
sl: Phatch ni uspel namestit željene posebnosti.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
sl: Phatch se je poskusil odstraniti iz Windows Raziskovalca.

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
sl: Za to posebnost potrebujete Win32 dodatek za Python.

en: Action list
sl: Seznam akcij

en: No action list provided.
sl: Ni seznama akcij.

en: Image paths
sl: Poti do slik

en: Do you want to continue?
sl: Ali želite nadaljevati?

en: What do you want to do now?
sl: Kaj želiš storiti sedaj?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
sl: Če ponovno zaženete %s, se bo akcija pojavila v kontekstualnem meniju.

en: Phatch could not install the action in %s:
sl: Phatch ni uspel namestiti akcije v %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
sl: To zahteva da je nameščen tudi paket python-nautilus.

en: Batch process images with Phatch
sl: Serijsko procesiraj slike z Phatch-om

en: Process with recent Phatch action list
sl: Procesiraj z nedavnim Phatch seznamom akcij
