phatch - en to sr translation catalogue (550 entries)

en: Inspect with Phatch
sr: Испитај у Фечу

en: Inspect EXIF & IPTC tags
sr: Inspect EXIF & IPTC

en: Examples
sr: Примери

en: Run %s as console program without a gui
sr: Покрените %s као конзолни програм без графичког окружења

en: Run %s as a gui droplet
sr: Покрените %s као дроплет

en: Always save on desktop
sr: Увек сачувај на радној површини

en: Ignore errors
sr: Занемарите грешке

en: Interactive
sr: Интерактивно

en: Keep existing images (don't overwrite)
sr: Сачувај постојеће слике (не пиши преко њих)

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
sr: Одреди локални језик (нпр. en или en_GB)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
sr: Надгледај метаподатке (захтева exif & iptc додатак)

en: No save action required at the end
sr: Без акције снимања потребне на крају

en: Include all subfolders
sr: Укључите све поддиректуријуме

en: Do not check images first
sr: Не проверавај слике прво

en: Verbose
sr: Опширно

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
sr: Текст се може копирати у подешавања новог launcher-а.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
sr: Потребно је инсталирати %s акцију за ову листу акција.

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
sr: Дроплет наредба за Инспектор Слика је снимљена на clipboard.

en: Hooray, no issues!
sr: Ура, нема проблема!

en: Nothing has been logged yet.
sr: Још ништа није уписано у запис.

en: Log
sr: Дневник рада

en: abort
sr: прекид

en: skip
sr: прескочи

en: ignore
sr: занемари

en: click '+' to add actions
sr: кликни '+' да додате акцију

en: Open
sr: Отвори

en: Open an action list
sr: Отвори листу акција

en: Execute
sr: Изврши

en: Execute the action
sr: Изврши акцију

en: Add
sr: Додај

en: Add an action
sr: Додај акцију

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove the selected action
sr: Уклони изабрану акцију

en: Up
sr: Горе

en: Move the selected action up
sr: Премести изабрану акцију навише

en: Down
sr: Доле

en: Move the selected action down
sr: Премести изабрану акцију наниже

en: Image Inspector
sr: Инспектор Слика

en: Look up exif and iptc tags
sr: Претражи exif и iptc параметре

en: Description
sr: Опис

en: Show description of the action list
sr: Прикажи опис листе акција

en: Choose an Action List File...
sr: Изабери Листу Акција...

en: Save Action List As...
sr: Сачувај Листу Акција Као...

en: This file exists already.
sr: Ова датотека већ постоји.

en: application
sr: програм

en: frame
sr: оквир

en: actions
sr: акције

en: A html tutorial will open in your internet browser.
sr: Упутство ће се отворити у Интернет претраживачу.

en: Study the action plugins in:
sr: Проучавајте додатке у:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
sr: Уколико желите да креирате додатке за Феч,

en: Drag & Drop
sr: Превуци & Пусти

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
sr: Превуците било које документе или директоријуме на овај Phatch droplet
    да примените batch процедуру на њих.
    Десним кликом или дуплим кликом промените на нормални приказ.

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
sr: Феч ће додати једну за вас, проверите подешавања.

en: Save last changes to
sr: Сачувајте последње измене у

en: Choose the folder for the droplet
sr: Изаберите директоријум за droplet

en: Phatch successfully created the droplet.
sr: Phatch је успешно креирао droplet.

en: Select action list
sr: Изаберите листу акција

en: Choose a folder
sr: Одабери фасциклу

en: Choose File(s)
sr: Изабери Датотеку(е)

en: Choose an image folder
sr: Изабери директоријум са сликама

en: images
sr: слике

en: Browse
sr: Прегледај

en: File
sr: Датотека

en: Folder
sr: Директоријум

en: default
sr: подразумевани

en: View Source
sr: Погледај Извор

en: broaden your search
sr: проширите претрагу

en: Path
sr: Путања

en: &Insert Tag in Action List...
sr: &Убаци Ознаку у Листу Команди...

en: &New	Ctrl-N
sr: &Нови	Ctrl-N

en: Start a new action list
sr: Нова листа акција

en: &Open...	Ctrl-O
sr: &Отвори...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
sr: Отвара листу акција

en: &Save	Ctrl-S
sr: &Сними	Ctrl-S

en: Saves an action list
sr: Снима листу акција

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
sr: Сними &Као...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
sr: Снима листу акција као

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
sr: Сними Листу Акција као &Команду на Clipboard

en: Paste this command in a launcher
sr: Копирај ову команду у launcher

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
sr: Упамти П&редходне као команде за Clipboard

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
sr: Упамти И&нспектор Слика као Команду у Clipboard

en: &Quit	Ctrl-Q
sr: &Излаз	Ctrl-Q

en: Quit the application.
sr: Излаз из програма

en: &Add...	Ctrl-+
sr: &Додај...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
sr: &Уклони	Ctrl--

en: Remove the selected action.
sr: Уклони означену акцију

en: &Enable	Ctrl-1
sr: &Омогућити	Ctrl-1

en: Enable action
sr: Омогућити акцију

en: &Disable	Ctrl-0
sr: &Онемогућити	Ctrl-0

en: Disable action
sr: Онемогућити акцију

en: &Up	Ctrl-Up
sr: &Горе	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
sr: &Доле	Ctrl-Down

en: &Edit
sr: Ур&еди

en: &Droplet	Ctrl-D
sr: &Дроплет	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
sr: Приказати као дроплет за превлачење докумената

en: &Show Description	Ctrl-H
sr: &Прикажи Опис	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
sr: Алат за рад са тренутном листом акција

en: &Expand All	Ctrl-E
sr: &Прошири Све	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
sr: Приказује сва подешавања акције.

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
sr: &Скупи Све	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
sr: Приказује само називе акција.

en: &View
sr: &Прикажи

en: &Execute...	Ctrl-Return
sr: &Изврши...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
sr: Извршава листу акција

en: &Browse Library
sr: &Прегледај библиотеку

en: Show &Log...	Ctrl-L
sr: Приказ &Записа...	Ctrl-L

en: Show log file
sr: Прикажи датотеку са евиденцијом

en: &Tools
sr: &Алати

en: Go to the Phatch homepage.
sr: Отвара страницу на интернету програма Phatch.

en: &Documentation...	Ctrl-M
sr: &Документација...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
sr: Отвара документацију програма Phatch.

en: &Forum...	Ctrl-F
sr: &Форум...	Ctrl-F

en: Go to the Phatch forum
sr: Отвара форум програма Phatch

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
sr: &Преведи Phatch...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
sr: Превођење програма Phatch на матерњи језик.

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
sr: &Пријави Грешку...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
sr: Пријављивање грешке на launchpad.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
sr: &О Phatch-у...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
sr: Прикажи информације о овој апликацији

en: &Help
sr: &Помоћ

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
sr: Потребно је познавање PIL-а да би писали додатке за Phatch,

en: &Show template for action plugin
sr: &Прикажи образац за акцију

en: Code
sr: Кôд

en: &Ask for Help
sr: &Затражи подршку

en: &OK
sr: &Потврди

en: Write Action Plugin
sr: Креирај Акције Додатке

en: Apply for future errors
sr: Пријава за будуће грешке

en: &Abort
sr: &Прекини

en: &Skip to Next Action
sr: &Пређи на следећу команду

en: Skip To Next &Image
sr: Пређи на Следећу &Слику

en: Message
sr: Порука

en: &Continue Anyway
sr: &Свеједно Настави

en: Options
sr: Опције

en: Types
sr: Типови

en: Browse Folder
sr: Претражи директоријум

en: Source
sr: Извор

en: File(s)
sr: Датотека(е)

en: Stop for errors
sr: Заустави при грешкама

en: Check images first
sr: Провери слике прво

en: Overwrite existing images
sr: Пресними постојеће слике

en: &Cancel
sr: &

en: Image
sr: Слика

en: Label
sr: Етикета

en: tag
sr: ознака

en: Choice
sr: Избор

en: Color
sr: Боја

en: Resolution
sr: Резолуција

en: File Name
sr: Име датотеке

en: In
sr: У

en: As
sr: Као

en: Mode
sr: Режим

en: Resample
sr: Преузоркуј

en: bicubic
sr: бикубно

en: Integer+
sr: Интеграл+

en: Integer+0
sr: Интеграл+0

en: Horizontal
sr: Хоризонтално

en: Slider
sr: Клизач

en: pyexiv2 needs to be installed
sr: pyexiv2 мора бити инсталиран

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: May
sr: Мај

en: June
sr: Јун

en: July
sr: Јул

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Sunday
sr: Недеља

en: background
sr: позадина

en: Command did not produce an output image:
    %s
sr: Наредба није направила излазну слику:\n
    %s

en: All
sr: Све

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Middle
sr: Средина

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Top
sr: Врх

en: Bottom
sr: Дно

en: Bottom Left
sr: Доле лево

en: Bottom Right
sr: Доле десно

en: Top Left
sr: Горе лево

en: Top Right
sr: Горе десно

en: Orientation
sr: Орјентација

en: Offset
sr: Померај

en: Horizontal Offset
sr: Хоризонтални померај

en: Vertical Offset
sr: Вертикални померај

en: Horizontal Justification
sr: Хоризонтално поравнавање

en: Vertical Justification
sr: Вертикално поравнавање

en: By Offset
sr: Померај

en: Tile
sr: Поплочај

en: Scale
sr: Скалирана

en: Mark
sr: Означи са

en: Opacity
sr: Непровидност

en: Method
sr: Метод

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Photo Batch Processor
sr: Пакетска Обрада Слика

en: True
sr: Тачно

en: False
sr: Нетачно

en: true
sr: тачно

en: false
sr: нетачно

en: Unsaved Action List
sr: Несачуване Акције

en: Action Lists
sr: Акционе листе

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Describe here the action list.
sr: Опиши листу акција

en: There should be a 'Save' action at the end.
sr: На крају је потребна акција 'Сачувај'

en: with
sr: са

en: %s Recent
sr: %s Скорашњи

en: Associate Images with Action List in %s...
sr: Повезивање Слика са Листом Акција у %s...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
sr: Повезивање Слика са Претходном Листом Акција у %s...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
sr: Повезивање Слика са Инспектором Слика у %s...

en: Remove Association from %s...
sr: Уклањање Повезаности из %s...

en: &Action List Droplet...
sr: Дроплет &Акционе Листе...

en: &Recent Droplet...
sr: П&рошли Дроплет...

en: &Image Inspector Droplet...
sr: Дроплет &Инспектора Слика...

en: Batch process with recent action lists
sr: Batch процес са претходном листом акција

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
sr: Провера EXIF &amp; IPTC тагова

en: Nothing to do.
sr: Не ради ништа

en: The action list is empty.
sr: Акциона листа је празна

en: There is no action enabled.
sr: Није омогућена ниједна акција.

en: Checking images
sr: Проверавам слике

en: Phatch can not handle %d image(s):
sr: Феч не може прхватити %d слику(е):

en: Invalid images
sr: Неисправне слике

en: Sorry, no valid files found
sr: Жао ми је, није пронађена исправна датотека

en: No files or folder selected.
sr: Нисте изабрали фајл нити директоријум.

en: Unable to open file
sr: Немогуће отворити датотеку

en: Can not apply action %(a)s:
sr: Немогуће применити акцију %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
sr: Немогуће применити акцију %(a)s на слику '%(i)s' у директоријуму:

en: Executing action list
sr: Извршавање акција

en: One image done in %s
sr: Једна слика завршена у %s

en: %(amount)d images done in %(duration)s
sr: %(amount)d слика завршена за %(duration)s

en: One issue was logged
sr: Један проблем је евидентиран

en: %d issues were logged
sr: %d проблем је евидентиран

en: Select
sr: Изаберите

en: Unable to change label.
sr: Није могуће променити етикету.

en: Unable to delete tag <%s>
sr: Није  могуће обрисати ознаку<%s>

en: Unable to rename tag <%s>
sr: Није могуће преименовати ознаку<%s>

en: Unable to save tag <%s>
sr: Није могуће сачувати ознаку<%s>

en: day
sr: дан

en: foldername
sr: Име директоријума

en: filename
sr: име датотеке

en: filesize
sr: величина датотеке

en: folder
sr: директоријум

en: hour
sr: час

en: minute
sr: минут

en: month
sr: месец

en: monthname
sr: име месеца

en: path
sr: путања

en: root
sr: основа

en: second
sr: секунда

en: subfolder
sr: поддиректоријум

en: type
sr: врста

en: weekday
sr: дан у недељи

en: weekdayname
sr: име дана у недељи

en: year
sr: година

en: compression
sr: компресија

en: dpi
sr: тпи

en: height
sr: висина

en: mode
sr: режим

en: width
sr: ширина

en: size
sr: величина

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
sr: Искористи Инспектора Слика да излиста све променљиве.

en: You can only use files with the following extensions
sr: Можеш само користити овај тип датотеке

en: left
sr: лево

en: center
sr: средина

en: right
sr: десно

en: top
sr: врх

en: middle
sr: у средини

en: bottom
sr: дно

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
sr: Једнобојно (1 бит по пикселу, црно-бело)

en: RGB (3x8-bit pixels, true color)
sr: RGB (3x8-битни пиксели, истинита боја)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
sr: RGBA (4x8 бита по пикселу, RGB са прозирном маском)

en: CMYK (4x8-bit pixels, color separation)
sr: CMYK (4x8-битни пиксели, дељење боје)

en: P (8-bit pixels, mapped using a color palette)
sr: P (8-битни пиксели, мапирано палетом боја)

en: YCbCr (3x8-bit pixels, color video format)
sr: YCbCr (3x8-битни пиксели, боја видео формата)

en: blur
sr: замућено

en: contour
sr: контура

en: detail
sr: детаљ

en: edge enhance
sr: појачај ивицу

en: edge enhance more
sr: појачај ивицу више

en: emboss
sr: рељеф

en: find edges
sr: нађи ивице

en: smooth
sr: углади

en: smooth more
sr: углади више

en: sharpen
sr: изоштри

en: nearest
sr: приближно

en: bilinear
sr: билинеарно

en: antialias
sr: антиалиас

en: Rotate 90
sr: Окрени за 90 степени

en: Rotate 180
sr: Окрени за 180 степени

en: Rotate 270
sr: Окрени за 270 степени

en: Flip Left Right
sr: Окрени Лево Десно

en: Flip Top Bottom
sr: Окрени Горе Доле

en: Normal
sr: Нормалнo

en: none
sr: ништа

en: can not be empty
sr: не може бити празно

en: invalid syntax "%s" for integer
sr: неисправна синтакса "%s" за цео број

en: string
sr: низ

en: integer
sr: интеграл

en: invalid literal "%s" for integer
sr: неисправна вредност "%s" за цео број

en: positive integer
sr: позитивни интеграл

en: the integer value "%s" is negative, but should be positive
sr: вредност броја "%s" је негативна, а требала би бити позитивна

en: positive, non-zero integer
sr: позитивни, интеграл различит од нуле

en: the integer value "%s" is zero, but should be non-zero
sr: вредност броја "%s" је нула, а требала би бити неки број сем нуле

en: resolution
sr: резолуција

en: invalid literal "%s" for float
sr: погрешан литерал "%s" за float

en: the float value "%s" is negative, but should be positive
sr: врердност float "%s" је негативна, требала би бити позитивна

en: the float value "%s" is zero, but should be non-zero
sr: врердност float "%s" је нула, требала би бити различита од нуле

en: boolean
sr: логичка вредност

en: invalid literal "%s" for boolean
sr: погрешан литерал "%s" за boolean

en: choice
sr: избор

en: the file extension "%s" is invalid
sr: ознака типа датотеке "%s" је погрешна

en: a filename with a valid extension was expected
sr: очекивано је име датотеке са исправним типом датотеке

en: the filename "%s" does not exist
sr: име датотеке "%s" не постоји

en: Maximum one parameter "%s" is allowed
sr: Само један параметар "%s" је дозвољен

en: automatic
sr: аутоматски

en: Error
sr: Грешка

en: Warning: python-wxversion is not installed.
sr: Упозорење: python-wxversion није инсталиран.

en: Please (re)install it.
sr: Потребно (ре)инсталирати.

en: Please upgrade your wxPython.
sr: Молимо надоградите wxPython.

en: wxPython Version Error
sr: Погрешна верзија wxPython

en: C&redits
sr: &Zaslužni

en: &License
sr: &Лиценце

en: &Close
sr: &Затвори

en: About
sr: О програму

en: Credits
sr: Заслуге

en: Documentation
sr: Документација

en: Translation
sr: Превод

en: Artwork
sr: Графика

en: Libraries
sr: Библиотеке

en: Sponsors
sr: Спонзори

en: License
sr: Лиценца

en: Tag
sr: Ознака

en: Value
sr: Вредност

en: Add Tag
sr: Додај Ознаку

en: Are you sure you want to delete this tag from "%s"?
sr: Желите ли стварно да обришете ову ознаку са "%s"?

en: Are you sure you want to delete this tag from all images?
sr: Да  ли стварно желите да обришете ову ознаку са свих слика?

en: Tag exists already
sr: Ознака већ постоји

en: Images
sr: Слике

en: All files
sr: Све датотеке

en: &Add Tag
sr: &Додај ознаку

en: &Remove Image
sr: &Обриши Слику

en: &Copy Tag
sr: &Копирај Ознаку

en: &Add Tag to All Images...
sr: &Додај ознаку свим сликама...

en: &Delete Tag from All Images...
sr: &Обриши ознаку са свих слика...

en: &Rename Tag for All Images...
sr: &Промени ознаку за све слике...

en: &Modify Value for All Images...
sr: Промени &вредност за све слике...

en: Unable to add tag <%s>
sr: Није могуће додати ознаку <%s>

en: Unable to remove image
sr: Немогуће уклонити слику

en: Rename tag for all images to:
sr: Промени ознаку за све слике у:

en: Change value for all images to:
sr: Промени вредност за све слике у:

en: Unable to change tag <%s>
sr: Није могуће променити ознаку <%s>

en: Sorry, %s.
sr: Жао ми  је, %s

en: Choose an image
sr: Изабери слику

en: Enter an image url
sr: Унети url слике

en: please install pyexiv2
sr: молим вас инсталирајте pyexiv2

en: no %s tags found
sr: %s тагови нису нађени

en: &Add
sr: &Додај

en: decimal
sr: децимал

en: no
sr: Не

en: yes
sr: Да

en: Selection
sr: Избор

en: Fonts
sr: Писма

en: Shadow
sr: Сенка

en: filter
sr: филтер

en: Drops a blurred shadow under a photo
sr: Постави замућену сенку испод слике

en: Border
sr: Ивица

en: Shadow Blur
sr: Мутна Сенка

en: Background Color
sr: Боја Позадине

en: Shadow Color
sr: Боја Сенке

en: Force Background Color
sr: Форсирај боју позадине

en: Background
sr: Позадина

en: Effect
sr: Ефекат

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
sr: Мрња, Оштрина, Рељеф, Глаткоћа, ...

en: Filter
sr: Филтер

en: Repeat
sr: Понови

en: Amount
sr: Количина

en: transform
sr: трансформиши

en: Offset by distance and wrap around
sr: Померај по дужини и у круг

en: Canvas
sr: Платно

en: Crop or expand the canvas without scaling
sr: Исеци или прошири платно без скалирања

en: Canvas Width
sr: Ширина платна

en: Canvas Height
sr: Висина платна

en: Align Horizontal
sr: Поређај по хоризонтали

en: Align Vertical
sr: Поређај по вертикали

en: Color to Alpha
sr: Боја у алфу

en: Make selected color transparent
sr: Направи изабрану боју прозирном

en: Select Color By
sr: Изабери боју путем

en: Color Value
sr: Вредност боје

en: Watermark
sr: Водени жиг

en: Apply with tiling, scaling and opacity
sr: Примени поплочавање, скалирање и прозирност

en: Desaturate
sr: Обезбоји

en: Fade all colors to gray
sr: Постепено утопи све боје у сиву

en: Make the image smaller or bigger
sr: Направи мању или већу слику

en: Constrain Proportions
sr: Ограничи Размеру

en: Resample Image
sr: Преузоркуј Слику

en: Transpose
sr: Промени

en: Flip or rotate 90 degrees
sr: Изврни или ротирај за 90 степени

en: Columns
sr: Колоне

en: Rows
sr: Редови

en: Both
sr: Оба

en: Vertical
sr: Усправно

en: Mirror
sr: Одраз

en: Direction
sr: Правац

en: Rename
sr: Промени име

en: file
sr: датотека

en: Cross
sr: Унакрсно

en: Rounded
sr: Заобљеност

en: Square
sr: Квадратно

en: Round
sr: Кружно

en: Rounded or crossed corners
sr: Заобљени или прави углови

en: Radius
sr: Полупречник

en: Same Method for All Corners
sr: Исти метод за све углове

en: Top Left Corner
sr: Горњи леви угао

en: Top Right Corner
sr: Горњи десни угао

en: Bottom Left Corner
sr: Доњи леви угао

en: Bottom Right Corner
sr: Доњи десни угао

en: Highlight
sr: Наглашавање

en: Apply a transparency highlight
sr: Примени прозирно наглашавање

en: Resample Highlight
sr: Измени наглашавање

en: Put color under transparent image
sr: Стави боју испод прозирне слике

en: Fill
sr: Попуни

en: Convert Mode
sr: Режим Претварања

en: Convert the color mode of an image
sr: Промени режим боја слике

en: Fit
sr: Уклопи

en: Downsize and crop image with fixed ratio
sr: Смањи и исеци слику сразмерно

en: Bleed
sr: Преклапање

en: Auto Contrast
sr: Аутоматски контраст

en: Maximize image contrast
sr: Максимизуј контраст слике

en: Cutoff
sr: Граница

en: Save
sr: Сачувај

en: JPEG Size Maximum
sr: JPEG Највећа Величина

en: JPEG Size Tolerance
sr: JPEG Величина одступања

en: TIFF Compression
sr: TIFF Компресија

en: Median
sr: Медијана

en: Copies the median pixel value
sr: Умножава средњу вредност пиксела

en: metadata
sr: метаподаци

en: Shift time values of tags
sr: Промени временске вредности ознака

en: Mask
sr: Маска

en: Apply a transparency mask
sr: Примени провидност маске

en: Resample Mask
sr: Преузоркуј Маску

en: Text
sr: Текст

en: Write text at a given position
sr: Упиши текст на задату позицију

en: Font
sr: Фонт

en: Size
sr: Величина

en: Colorize
sr: Обојеност

en: Colorize grayscale image
sr: Обоји сиву слику

en: Black
sr: Црна

en: White
sr: Бела

en: Copy
sr: Умножи

en: Posterize
sr: Плакат

en: Reduce the number of bits of color channel
sr: Смањи број бита канала са бојом

en: Bits
sr: Битова

en: Write Tag
sr: Упиши Ознаку

en: Write new value to a tag
sr: Упиши нову вредност у ознаку

en: Tag (Exif, Iptc)
sr: Ознака (Exif, Iptc)

en: Draw border inside or outside
sr: Исцртај ивице споља или изнутра

en: Rank
sr: Ранг

en: Copies the rank'th pixel value
sr: Умножава рангирану вредност пиксела

en: Solarize
sr: Осветљавање

en: Invert all pixel values above threshold
sr: Изокрени ведности пиксела изнад прага

en: Treshold
sr: Праг

en: Equalize
sr: Изједначи

en: Equalize the image histogram
sr: Изједначи хистограм слике

en: Crop
sr: Исеци

en: Rotate
sr: Окренути

en: Grayscale
sr: Сиве нијансе

en: Lossless JPEG transformation does not work on a %s image:
sr: JPEG преображај без губитака не ради на %s слици

en: Angle
sr: Угао

en: Preserve Timestamp
sr: Сачувај временску ознаку

en: Update JPEG
sr: Ажурирај JPEG

en: Update Orientation Tag
sr: Ажурирај Орјентациону Ознаку

en: Transformation
sr: Преображај

en: Angle
sr: Угао

en: Direction
sr: Правац

en: Lossless JPEG
sr: JPEG без губитака квалитета

en: Crop the image
sr: Сеци слику

en: Tamogen
sr: Тамоген

en: Tone altering mosaic generator
sr: Мозаични генератор

en: Fill Image
sr: Испуни Слику

en: Fill Folder
sr: Испуни Директпријум

en: Rotate with random angle
sr: Окрени насумично

en: Expand
sr: Рашири

en: Background Opacity
sr: Непрозирност Позадине

en: Invert
sr: Изврни

en: Invert the colors of an image
sr: Изврни боје

en: Geotag
sr: Географска ознака

en: Reflection
sr: Рефлексија

en: Drops a reflection
sr: Поставља рефлексију

en: Depth
sr: Дубина

en: Gap
sr: Размак

en: Scale Reflection
sr: Скалирај Рефлексију

en: Scale Method
sr: Метод Скалирања

en: Common
sr: Опште

en: Copies the most common pixel value
sr: Умножава најопштију вредност пиксела

en: Minimum
sr: Минимум

en: Copies the minimum pixel value
sr: Умножава најмању вредност пиксела

en: Contour
sr: Контура

en: Draw a contour around image edges
sr: Опцртавање ивица слике контуром

en: Fill Color
sr: Испуни бојом

en: Include image
sr: Користи Слику

en: Perspective
sr: Перспектива

en: Shear 2d or 3d
sr: Искриви у 2d или 3d

en: Left Shear Angle
sr: Леви Угао Искриви

en: Top Shear Angle
sr: Горњи Угао Искриви

en: Bottom Shear Factor
sr: Доњи Фактор Закривљења

en: Right Shear Factor
sr: Десни Фактор Закривљења

en: Contrast
sr: Контраст

en: Adjust from grey to black & white
sr: Подешавање од сиве ка црно-белој

en: Save Tags
sr: Сачувај ознаке

en: Save only metadata (lossless)
sr: Сачувај само метаподатке (без губитака квалитета)

en: One
sr: Један

en: Delete Tags
sr: Обриши ознаке

en: Delete Exif or Iptc tags
sr: Обриши Exif или Iptc ознаке

en: Maximum
sr: Максимум

en: Copies the maximum pixel value
sr: Умножи максималну вредност пиксела

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Adjust saturation from grayscale to high
sr: Подеси засићеност од слабијих ка вишим

en: Rename Tag
sr: Преименуј Ознаку

en: Rename a tag
sr: Преименуј ознаку

en: From (Exif, Iptc)
sr: Из (Exif, Iptc)

en: To (Exif, Iptc)
sr: У (Exif, Iptc)

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Adjust brightness from black to white
sr: Подеси осветљеност од тамне ка светлој

en: 3D Edge
sr: 3Д Ивица

en: Pencil Sketch
sr: Скица оловком

en: Polaroid
sr: Полароид

en: Sketch
sr: Скица

en: Transform to a grayscale pencil drawing
sr: Преобрази у цртеж оловком сивих тонова

en: These extensions have been succesfully installed:
sr: Ови додатци су успешно инсталирани:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
sr: Феч није успео да инсталира жељени додатак.

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
sr: Phatch је покушао да се деинсталира из Windows Explorer-а.

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
sr: За ову могућност програма је потребно инсталирати Python Win32 Extensions.

en: Action list
sr: Акције

en: No action list provided.
sr: Није обезбеђена акциона листа.

en: Image paths
sr: Путања до слике

en: Do you want to continue?
sr: Желите ли да наставите?

en: What do you want to do now?
sr: Шта желите да урадите?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
sr: Уколико поново покренете %s, акција ће се појавити у контекстуалном менију.

en: Phatch could not install the action in %s:
sr: Феч није могао инсталирати акцију у %s:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
sr: Ово захтева и да python-nautilus пакет буде инсталиран.

en: Batch process images with Phatch
sr: Пакетна обрада слика са Фечом

en: Process with recent Phatch action list
sr: Обради са прошлом Фечовом акционом листом
