phatch - en to tr translation catalogue (635 entries)

en: Inspect with Phatch
tr: Phatch ile incele

en: Inspect EXIF & IPTC tags
tr: EXIF ve IPTC etiketlerini incele

en: Examples
tr: Örnekler

en: Run %s as console program without a gui
tr: %s programını grafik arayüzü olmadan konsolda çalıştır

en: Run %s as a gui droplet
tr: %s'yi kullanıcı arayüzü kutucuğu olarak çalıştır

en: Always save on desktop
tr: Her zaman Masaüstü'ne kaydet

en: Ignore errors
tr: Hataları yoksay

en: Initialize fonts (only for installation scripts)
tr: Yazıtiplerini başlat (yalnızca kurulum betikleri için)

en: Interactive
tr: Etkileşimli

en: Keep existing images (don't overwrite)
tr: Varolan resimleri koru (üzerine yazma)

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
tr: Yerel dili belirtin (örneğin tr, en veya en_GB)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
tr: Üstveriyi incele (EXIF ve IPTC eklentisi gerektirir)

en: No save action required at the end
tr: Sonunda kaydet işlemi gerekmiyor

en: Include all subfolders
tr: Tüm altdizinleri içer

en: Do not check images first
tr: Önce resimleri kontrol etme

en: Verbose
tr: Ayırma

en: You can paste it as text into the properties of a new launcher.
tr: Bunu yeni bir başlatıcının özelliklerine metin olarak yapıştırabilirsiniz.

en: Sorry, you need to install the %s action for this action list.
tr: Özür dilerim, bu işlem listesi için %s işlemini yüklemeniz gerekiyor

en: Sorry, the values of these options will be lost in %(name)s %(version)s:
tr: Üzgünüm, bu seçenekler için girilen değerler, %(name)s %(version)s sürümünde kaybolacaktır.

en: The droplet command for the image inspector was copied to the clipboard.
tr: Resim inceleyicisi için kutucuk komutu panoya kopyalandı.

en: As an example try out the polaroid action list from the library.
tr: Örnek olarak, kütüphaneden polaroid işlem listesini deneyin.

en: Afterwards you can drag&drop images on the Phatch window to batch them.
tr: Daha sonra, toplu işlem yapabilmek için resimleri Phatch penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz.

en: For more information see the tutorials (Help>Documentation)
tr: Daha fazla bilgi için kılavuzlara bakın (Yardım>Dokümantasyon)

en: Hooray, no issues!
tr: Yaşasınnn, hiç sorun yok!

en: Nothing has been logged yet.
tr: Henüz hiçbir kayıt alınmadı.

en: Log
tr: Kayıtlar

en: abort
tr: vazgeç

en: skip
tr: atla

en: ignore
tr: yoksay

en: click '+' to add actions
tr: işlem eklemek için '+' düğmesine basın

en: Open &Recent
tr: &Son Kullanılanı Aç

en: Open
tr: Aç

en: Open an action list
tr: Bir işlem listesi aç

en: Execute
tr: Yürüt

en: Execute the action
tr: İlemi yürüt

en: Add
tr: Ekle

en: Add an action
tr: Bir işlem ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove the selected action
tr: Seçilen işlemi kaldır

en: Up
tr: Yukarı

en: Move the selected action up
tr: Seçili işlemi yukarı taşı

en: Down
tr: Aşağı

en: Move the selected action down
tr: Seçili işlemi aşağı taşı

en: Image Inspector
tr: Resim İnceleyicisi

en: Look up exif and iptc tags
tr: Exif ve iptc etiketlerine bak

en: Description
tr: Açıklama

en: Show description of the action list
tr: İşlem listesinin açıklamasını göster

en: Choose an Action List File...
tr: Bir İşlem Listesi Dosyası Seç...

en: Save Action List As...
tr: İşlem listesini Farklı Kaydet...

en: This file exists already.
tr: Bu dosya zaten mevcut.

en: Do you want to overwrite it?
tr: Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: %(name)s actions
tr: %(name)s işlemleri

en: %(name)s Shell
tr: %(name)s Kabuğu

en: application
tr: uygulama

en: frame
tr: çerçeve

en: actions
tr: eylemler

en: A html tutorial will open in your internet browser.
tr: İnternet tarayıcınızda bir html kılavuz açılacak.

en: Study the action plugins in:
tr: Şuradaki işlem eklentilerini çalış:

en: If you want to contribute a plugin for Phatch,
tr: Eğer Phatch için eklenti katkısında bulunmak isterseniz

en: Drag & Drop
tr: Sürükle & Bırak

en: Drop any files and/or folders on this Phatch droplet
    to batch process them.
    Right-click or double-click to switch to normal view.
tr: Herhangi bir dosya/klasörü toplu işlemek için
    bu Phatch kutucuğuna sürükleyip bırakın.
    Normal görünüme dönmek için sağa veya çift tıklayın.

en: Phatch will add one for you, please check its settings.
tr: Phatch sizin için bir tane ekleyecek, lütfen ayarlarını kontol edin.

en: Save last changes to
tr: Son değişiklikleri şuraya kaydet

en: Choose the folder for the droplet
tr: Kutucuk için klasör seçin

en: Phatch successfully created the droplet.
tr: Phatch kutucuğu başarıyla oluşturdu.

en: Select action list
tr: Eylem listesi seçin

en: Choose a folder
tr: Bir dizin seçin

en: Choose File(s)
tr: Dosya(lar) Seçin

en: Choose an image folder
tr: Bir resim klasörü seçin

en: images
tr: resimler

en: Browse
tr: Gözat

en: File
tr: Dosya

en: Folder
tr: Dizin

en: default
tr: varsayılan

en: View Source
tr: Kaynağ İncele

en: broaden your search
tr: aramanızı genişletin

en: Path
tr: Yol

en: &Open...
tr: &Aç...

en: &Insert Tag in Action List...
tr: İşlem Listesine Etiket &Ekle...

en: &New	Ctrl-N
tr: &Yeni	Ctrl-N

en: Start a new action list
tr: Yeni işlem listesi başlat

en: &Open...	Ctrl-O
tr: &Aç...	Ctrl-O

en: Opens an actions list
tr: Bir işlem listesi açar

en: &Save	Ctrl-S
tr: &Kaydet	Ctrl-S

en: Saves an action list
tr: Bir işlem listesini kaydeder

en: Save &As...	Ctrl-Shift-S
tr: &Farklı Kaydet...	Ctrl-Shift-S

en: Saves an action list as
tr: Bir işlem listesini farklı kaydeder

en: Copy Actionlist as &Command to Clipboard
tr: İşlem listesini &Komut olarak Panoya kopyala

en: Paste this command in a launcher
tr: Bu komutu bir başlatıcıya yapıştır

en: Copy R&ecent as Command to Clipboard
tr: S&on Yapılanları Komut olarak Panoya kopyala

en: Copy Image I&nspector as Command to Clipboard
tr: Resim İ&nceleyicisini Komut olarak Panoya Kopyala

en: &Export
tr: &Dışarıya Aktar

en: &Quit	Ctrl-Q
tr: &Çıkış	Ctrl-Q

en: Quit the application.
tr: Uygulamadan çık.

en: &Add...	Ctrl-+
tr: &Ekle...	Ctrl-+

en: &Remove	Ctrl--
tr: &Kaldır	Ctrl--

en: Remove the selected action.
tr: Seçili işlemi kaldır.

en: &Enable	Ctrl-1
tr: &Etkinleştir	Ctrl-1

en: Enable action
tr: İşlemi etkinleştir

en: &Disable	Ctrl-0
tr: &Etkisizleştir	Ctrl-0

en: Disable action
tr: İşlemi etkisizleştir

en: &Up	Ctrl-Up
tr: &Yukarı	Ctrl-Up

en: &Down	Ctrl-Down
tr: &Aşağı	Ctrl-Down

en: &Edit
tr: &Düzenle

en: &Droplet	Ctrl-D
tr: &kutucuk	Ctrl-D

en: View as a droplet to drag and drop files
tr: Dosyaları sürükleyip bırakmak için bir kutucuk olarak görüntüle

en: &Show Description	Ctrl-H
tr: Açıklama &Göster	Ctrl-H

en: Tools to handle the current action list
tr: Mevcut işlem listesini uygulamak için araçlar

en: &Expand All	Ctrl-E
tr: Hepsini &Genişlet	Ctrl-E

en: Show all the parameters of the actions.
tr: İşlemlerin tüm parametrelerini göster.

en: &Collapse All	Ctrl-Shift-E
tr: Hepsini &Daralt	Ctrl-Shift-E

en: Show only the labels of the actions.
tr: Yalnızca işlemlerin tanım etiketlerini göster.

en: &View
tr: &Görüntüle

en: &Execute...	Ctrl-Return
tr: &Yürüt...	Ctrl-Return

en: Execute the action list
tr: İşlem listesini yürüt

en: &User
tr: &Kullanıcı

en: Browse action lists, masks, highlights and fonts
tr: İşlem listelerine, maskelere, vurgulara ve yazıtiplerine gözat

en: &Browse Library
tr: Kütüphaneye &Gözat

en: Show &Log...	Ctrl-L
tr: &Kayıtları Göster...	Ctrl-L

en: Show log file
tr: Log dosyasını göster

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: Go to the Phatch homepage.
tr: Phatch ana sayfasına git.

en: &Documentation...	Ctrl-M
tr: &Belgeleme...	Ctrl-M

en: Go to the Phatch documentation.
tr: Phatch dökümanlarına git.

en: Go to the Phatch forum
tr: Phatch forum sayfasına git

en: &Translate Phatch...	Ctrl-T
tr: Phatch'ı &Tercüme Et ...	Ctrl-T

en: Translate Phatch in your native language.
tr: Phatch'ı kendi anadilinize tercüme edin.

en: &Report a Bug...	Ctrl-B
tr: &Hata Raporu...	Ctrl-B

en: Report a bug on launchpad.
tr: Launchpad'e bir hata raporu gönder.

en: &About Phatch...	Ctrl-Shift-A
tr: Phatch h&akkında...	Ctrl-Shift-A

en: Displays information about this application.
tr: Bu uygulama hakkında bilgi verir.

en: &Help
tr: &Yardım

en: You only need to know PIL to write a plugin for Phatch,
tr: Phatch eklentisi yazmak için yalnızca PIL bilmeniz yeterlidir.

en: &Show template for action plugin
tr: İşlem eklentisi için şablon &göster

en: Code
tr: Kod

en: &Ask for Help
tr: &Yardım İste

en: &OK
tr: &Tamam

en: Write Action Plugin
tr: İşlem eklentisi yaz

en: Apply for future errors
tr: Bundan sonraki hatalar için de uygula

en: &Abort
tr: &Durdur

en: &Skip to Next Action
tr: Bir Sonraki İşleme &Geç

en: Skip To Next &Image
tr: Bir Sonraki &Resime Geç

en: Message
tr: Mesaj

en: &Continue Anyway
tr: Yine de &Devam Et

en: Options
tr: Seçenekler

en: Types
tr: Tipler

en: Browse Folder
tr: Dizinlere Gözat

en: Source
tr: Kaynak

en: File(s)
tr: Dosya(lar)

en: Stop for errors
tr: Hatalar için dur

en: Check images first
tr: Önce resimleri kontrol et

en: Overwrite existing images
tr: Mevcut görüntülerin üzerine

en: Always show status dialog when done
tr: Bittiğinde her zaman durum diyaloğunu göster

en: &Cancel
tr: &İptal

en: &Batch
tr: &Toplu

en: Image
tr: Resim

en: tag
tr: etiket

en: Boolean
tr: Mantıksal Değer (boolean)

en: String
tr: Dizi

en: Choice
tr: Seçim

en: Color
tr: Renk

en: Resolution
tr: Çözünürlük

en: File Name
tr: Dosya İsmi

en: In
tr: içinde

en: Float
tr: Gerçel Sayı

en: As
tr: Gibi

en: Mode
tr: Kip

en: Resample
tr: Tekrar örneklem al

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Integer+
tr: Tamsayı+

en: Integer+0
tr: Tamsayı+0

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Slider
tr: Sürgü

en: pyexiv2 needs to be installed
tr: pyexiv2 kurulması gerekiyor

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Sunday
tr: Pazar

en: background
tr: arkaplan

en: Command did not produce an output image:
    %s
tr: Komut bir resim çıktısı oluşturamadı:
    %s

en: All
tr: Tümü

en: Custom
tr: Özel tanımlı

en: Middle
tr: Orta

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Bottom Left
tr: Sol Alt

en: Bottom Right
tr: Sağ Alt

en: Top Left
tr: Sol Üst

en: Top Right
tr: Sağ Üst

en: Orientation
tr: Yönelim

en: Position
tr: Konum

en: Offset
tr: Ofset

en: Horizontal Offset
tr: Yatay Denge

en: Vertical Offset
tr: Dikey Denge

en: Horizontal Justification
tr: Yatay Hizalama

en: Vertical Justification
tr: Dikey Hizalama

en: By Offset
tr: Kaydırmaya (ofset) Göre

en: Tile
tr: Döşe

en: Scale
tr: Ölçek

en: Mark
tr: İşaretle

en: Opacity
tr: Geçirgenlik

en: Method
tr: Yöntem

en: Auto
tr: Otomatik

en: Photo Batch Processor
tr: Toplu Fotoğraf İşlemcisi

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: true
tr: doğru

en: false
tr: yanlış

en: Unsaved Action List
tr: Kaydedilmemiş İşlem Listesi

en: Action Lists
tr: İşlem Listesi

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Describe here the action list.
tr: Burada işlem listesini tarif edin

en: There should be a 'Save' action at the end.
tr: Sonunda bir 'Kaydet' işlemi olması gerekiyor.

en: with
tr: ile

en: %s Recent
tr: %s Son

en: Associate Images with Action List in %s...
tr: Resimleri %s içindeki İşlem Listesi ile ilişkilendir...

en: Associate Images with Recent Action Lists in %s...
tr: Resimleri %s içindeki Son İşlem Listeleri ile ilişkilendir...

en: Associate Images with Image Inspector in %s...
tr: Associate Images with Recent Action Lists in %s...

en: Remove Association from %s...
tr: %s'den İlişkiyi kaldır...

en: &Action List Droplet...
tr: &İşlem Listesi Kutucuğu...

en: &Recent Droplet...
tr: %Son Kutucuk...

en: &Image Inspector Droplet...
tr: &Resim İnceleyici Kutucuğu...

en: Batch process with recent action lists
tr: Son işlem listeleriyle toplu işlem uygula

en: Inspect EXIF &amp; IPTC tags
tr: EXIF &amp; IPTC etiketlerini incele

en: See "%s" for more details.
tr: Daha fazla ayrıntı için "%s"'ye bakınız.

en: Action
tr: İşlem

en: Nothing to do.
tr: Hiçbirşey yapılmadı.

en: The action list is empty.
tr: İşlem listesi boş

en: There is no action enabled.
tr: Hiçbir işlem etkinleştirilmedi

en: Checking images
tr: Resimler kontrol ediliyor

en: Phatch can not handle %d image(s):
tr: Phatch %d resim(ler)ini işleyemiyor

en: Invalid images
tr: Hatalı resimler

en: Sorry, no valid files found
tr: Üzgünüm, geçerli dosya bulunamadı

en: C&ontinue
tr: D&evam et

en: No files or folder selected.
tr: Dosya yada dizin seçmediniz.

en: Unable to open file
tr: Dosya açılamadı

en: Can not apply action %(a)s:
tr: İşlem uygulanamıyor %(a)s:

en: Can not apply action %(a)s on image '%(i)s' in folder:
tr: %(a)s işlemlerini şu dosyadaki '%(i)s' resmine uygulayamadı:

en: Executing action list
tr: İşlem listesini yerine getiriyor

en: One image done in %s
tr: %s içinde bir resim yapıldı

en: %(amount)d images done in %(duration)s
tr: %(duration)s sürede %(amount)d resim işlendi

en: One issue was logged
tr: Bir sorun kaydedildi

en: %d issues were logged
tr: %d sorun kaydedildi

en: Select
tr: Seç

en: Unable to change label.
tr: Tanım etiketi değiştirilemiyor.

en: Unable to delete tag <%s>
tr: <%s> etiketi kaldırılamadı

en: Unable to rename tag <%s>
tr: <%s> etiketi yeniden adlandırılamadı

en: Unable to save tag <%s>
tr: <%s> etiketi kaydedilemedi

en: day
tr: gün

en: foldername
tr: dizin ismi

en: filename
tr: dosya ismi

en: filesize
tr: dosya boyutu

en: folder
tr: dizin

en: hour
tr: saat

en: minute
tr: dakika

en: month
tr: ay

en: monthname
tr: ay ismi

en: path
tr: yol

en: root
tr: kök dizini

en: second
tr: saniye

en: subfolder
tr: alt dizin

en: type
tr: tür

en: weekday
tr: günler

en: weekdayname
tr: gün ismi

en: year
tr: yıl

en: compression
tr: sıkıştırma

en: height
tr: yükseklik

en: mode
tr: kip

en: width
tr: genişlik

en: size
tr: boyut

en: Use the Image Inspector to list all the variables.
tr: Tüm değişkenleri listelemek için Resim İnceleycisini kullanın

en: You can only use files with the following extensions
tr: Yalnızca şu uzantılara sahip olan dosyaları kullanabilirsiniz

en: left
tr: sol

en: center
tr: orta

en: right
tr: sağ

en: top
tr: üst

en: middle
tr: orta

en: bottom
tr: alt

en: Monochrome (1-bit pixels, black and white)
tr: Tekrenkli (1-bit piksel, siyah beyaz)

en: RGB (3x8-bit pixels, true color)
tr: RGB (3x8-bit piksel, gerçek renk)

en: RGBA (4x8-bit pixels, RGB with transparency mask)
tr: RGBA (4x8-bit piksel, şeffaflık maskeli RGB)

en: CMYK (4x8-bit pixels, color separation)
tr: CMYK (4x8-bit piksel, renk ayırımı)

en: P (8-bit pixels, mapped using a color palette)
tr: P (8-bit piksel, bir renk paleti eşlenmiş)

en: YCbCr (3x8-bit pixels, color video format)
tr: YCbCr (3x8-bit piksel, renkli video formatı)

en: blur
tr: bulanıklaştır

en: contour
tr: dış çizgi

en: detail
tr: detay

en: edge enhance
tr: kenar geliştirme

en: edge enhance more
tr: daha fazla kenar geliştirme

en: emboss
tr: kabartma

en: find edges
tr: kenarları bul

en: smooth
tr: düzle

en: smooth more
tr: daha fazla düzle

en: sharpen
tr: keskinleştir

en: nearest
tr: en yakın

en: bilinear
tr: çiftdoğrusal

en: Rotate 90
tr: Döndür 90

en: Rotate 180
tr: Döndür 180

en: Rotate 270
tr: Döndür 270

en: Flip Left Right
tr: Sağ ile solu ters çevir

en: Flip Top Bottom
tr: Üst ile altı ters çevir

en: none
tr: hiçbiri

en: can not be empty
tr: boş olamaz

en: invalid syntax "%s" for integer
tr: tamsayı için geçersiz "%s" sözdizimi

en: string
tr: karakter dizesi

en: integer
tr: tamsayı

en: invalid literal "%s" for integer
tr: tamsayı için geçersiz "%s" dizisi

en: positive integer
tr: pozitif tamsayı

en: the integer value "%s" is negative, but should be positive
tr: tamsayı değeri "%s" negatif, ancak pozitif olmalı

en: positive, non-zero integer
tr: pozitif, sıfır olmayan tamsayı

en: the integer value "%s" is zero, but should be non-zero
tr: tamsayı değeri "%s" sıfır, ancak sıfır olmayan bir değer olmalı

en: resolution
tr: çözünürlük

en: float
tr: gerçel sayı

en: invalid literal "%s" for float
tr: gerçel sayı için geçersiz "%s" dizisi

en: the float value "%s" is negative, but should be positive
tr: gerçel sayı değeri "%s" negatif, ancak pozitif olması gerekiyor

en: the float value "%s" is zero, but should be non-zero
tr: "%s" gerçel sayı değeri sıfır, ancak sıfır olmayan bir değer olması gerekiyor.

en: boolean
tr: mantıksal değer (boolean)

en: invalid literal "%s" for boolean
tr: boolean için geçersiz "%s" dizisi

en: choice
tr: seçim

en: the file extension "%s" is invalid
tr: dosya uzantısı "%s" geçersiz

en: a filename with a valid extension was expected
tr: geçerli uzantıya sahip bir dosya beklenmekteydi

en: the filename "%s" does not exist
tr: "%s" dosya ismi bulunmuyor

en: Maximum one parameter "%s" is allowed
tr: En fazla bir "%s" parametresi kullanılabilir

en: automatic
tr: otomatik

en: None
tr: Hiçbiri

en: Command
tr: Komut

en: Error
tr: Hata

en: &Select
tr: &Seç

en: Warning: python-wxversion is not installed.
tr: Uyarı: python-wxversion kurulu değil.

en: Error: wxPython %(recommended)s (or at least %(minimal)s) can not be found, but is required.
tr: Hata: wxPython %(recommended)s (veya en azından %(minimal)s) bulunamıyor, ancak gerekli.

en: Please (re)install it.
tr: Lütfen (tekrar) yükleyin.

en: This application is known to be compatible with
    wxPython version(s) %(recommended)s (or at least %(minimal)s),
    but you have %(version)s installed.
tr: Bu uygulama wxPython %(recommended)s sürümü
    (veya en azından %(minimal)s) ile uyumludur
    ancak sizde %(version)s sürümü kuruludur.

en: Please upgrade your wxPython.
tr: Lütfen wxPyhyon sürümünü güncelleyin.

en: wxPython Version Error
tr: wxPython Versiyonu Hatalı

en: C&redits
tr: K&atkıda Bulunanlar

en: &License
tr: &Lisans

en: &Close
tr: &Kapat

en: About
tr: Hakkında

en: Credits
tr: Katkıda bulunanlar

en: Documentation
tr: Dökümanlar

en: Translation
tr: Çeviri

en: Artwork
tr: Sanatsal işler

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Sponsors
tr: Sponsorlar

en: License
tr: Lisans

en: Tag
tr: Etiket

en: Value
tr: Değer

en: warning
tr: uyarı

en: Add Tag
tr: Etiket Ekle

en: Are you sure you want to delete this tag from "%s"?
tr: "%s" dosyasından bu etiketi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this tag from all images?
tr: Bu etiketi tüm resimlerden silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Tag exists already
tr: Etiket zaten mevcut

en: Images
tr: Resimler

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: &Copy Value
tr: Değeri &Kopyala

en: &Add Tag
tr: Etiket &Ekle

en: &Delete Tag
tr: Etiketi &Sil

en: Open &Url...
tr: &Url Bağlantısı Aç...

en: &Remove Image
tr: Resmi &Kaldır

en: &Copy Tag
tr: Etiketi &Kopyala

en: &Add Tag to All Images...
tr: Tüm Resimlere Etiket &Ekle...

en: &Delete Tag from All Images...
tr: Tüm Resimlerden Etiketi &Sil...

en: &Rename Tag for All Images...
tr: Tüm Resimleri için Etiketi &Yeniden Adlandır...

en: &Modify Value for All Images...
tr: Tüm Resimleri için Değeri &Değiştir...

en: Unable to add tag <%s>
tr: <%s> etiketi eklenemedi

en: Unable to remove image
tr: Resim kaldırılamıyor

en: Rename tag for all images to:
tr: Tüm resimler için etiket ismini şununla değiştir:

en: Change value for all images to:
tr: Tüm resimlerin değerlerini şuna değiştirin:

en: Unable to change tag <%s>
tr: <%s> etiketi değiştirilemiyor

en: Sorry, %s.
tr: Üzgünüm, %s.

en: Choose an image
tr: Bir resim seçin

en: Enter an image url
tr: Bir resim url bağlantısı girin

en: please install pyexiv2
tr: lütfen pyexiv2 yükleyin

en: no %s tags found
tr: hiç %s etiketi bulunamadı

en: &Add
tr: &Ekle

en: decimal
tr: ondalık

en: loading
tr: yükleniyor

en: no
tr: hayır

en: yes
tr: evet

en: Selection
tr: Seçim

en: Fonts
tr: Fontlar

en: Shadow
tr: Gölge

en: filter
tr: filtre

en: Drops a blurred shadow under a photo
tr: Fotoğrafın altına bulanık bir gölge uygular

en: Border
tr: Kenar

en: Shadow Blur
tr: Bulanık gölge

en: Background Color
tr: Zemin Rengi

en: Shadow Color
tr: Gölge Rengi

en: Force Background Color
tr: Arka plan rengini zorla

en: Background
tr: Arkaplan

en: Auto Crop
tr: Oto Kırp(mak)

en: Effect
tr: Etki

en: Blur, Sharpen, Emboss, Smooth, ...
tr: Bulanıklaştır, Keskinleştir, Kabartma yap, Düzle...

en: Filter
tr: Filtre

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Amount
tr: Miktar

en: transform
tr: dönüştür

en: Offset by distance and wrap around
tr: Uzaklığa göre kaydır (ofset) ve metni sardır

en: Canvas
tr: Tuval

en: Crop or expand the canvas without scaling
tr: Tuvali öçeklendirmeden kırp veya genişlet

en: Canvas Width
tr: Çerçeve Genişliği

en: Canvas Height
tr: Çerçeve Yüksekliği

en: Align Horizontal
tr: Yatay Hizala

en: Align Vertical
tr: Dikey hizala

en: Color to Alpha
tr: Renkten Alfaya

en: Make selected color transparent
tr: Seçilen rengi şeffaflaştır

en: Select Color By
tr: Şuna göre Renk Seç

en: Color Value
tr: Renk Değeri

en: Watermark
tr: Filigran

en: Apply with tiling, scaling and opacity
tr: Döşeme, ölçeklendirme ve geçirgenlik ile uygula

en: Desaturate
tr: Solgunlaştır

en: Fade all colors to gray
tr: Tüm renkleri griye solgunlaştır

en: Make the image smaller or bigger
tr: Resmi daha küçük veya daha büyük hale getir

en: Constrain Proportions
tr: Oranları Sınırla

en: Resample Image
tr: Resmi tekrar örnekle

en: Scale Down Only
tr: Yalnızca Aşağı Boyutlandır

en: Transpose
tr: Sırasını

en: Flip or rotate 90 degrees
tr: 90 derece çevir

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Rows
tr: Satırlar

en: Both
tr: Her ikisi de

en: Vertical
tr: Dikey

en: Mirror
tr: Ayna Görüntüsü

en: Symmetrical tile texture
tr: Simetrik döşeme dokusu

en: Direction
tr: Yön

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: file
tr: dosya

en: Cross
tr: Çarpı

en: Rounded
tr: Yuvarlatılmış

en: Square
tr: Kare

en: Round
tr: Yuvarla

en: Rounded or crossed corners
tr: Yuvarlatılmış veya çapraz taranmış köşeler

en: Radius
tr: Çap

en: Same Method for All Corners
tr: Tüm köşeler için aynı yöntem

en: Top Left Corner
tr: Sol Üst Köşe

en: Top Right Corner
tr: Üst Sağ Köşe

en: Bottom Left Corner
tr: Alt Sol Köşe

en: Bottom Right Corner
tr: Alt Sağ Köşe

en: Highlight
tr: Vurgula

en: Apply a transparency highlight
tr: Şeffaflık vurgusu uygula

en: Resample Highlight
tr: Vurguyu yeniden örneklendir

en: Put color under transparent image
tr: Şeffaf görüntünün altına renk uygula

en: Fill
tr: Dolgu

en: Convert Mode
tr: Dönüştürme Modu

en: Convert the color mode of an image
tr: Resmin renk halini değiştir

en: Fit
tr: Uydur

en: Downsize and crop image with fixed ratio
tr: Resmi sabit orantıyla küçült ve kırp

en: Bleed
tr: Akmak

en: Auto Contrast
tr: Otomatik Parlaklık

en: Maximize image contrast
tr: Resim kontrastını en fazla haline getir

en: Cutoff
tr: Kesme

en: Save
tr: Kaydet

en: Save and convert to other types
tr: Kaydet ve diğer türlere dönüştür

en: Show Type Options
tr: Tür seçeneklerini göster

en: PNG Optimize
tr: PNG Optimizasyonu

en: JPEG Quality
tr: JPEG Kalitesi

en: JPEG Size Maximum
tr: En Fazla JPEG Boyutu

en: JPEG Size Tolerance
tr: JPEG Boyutu Toleransı

en: TIFF Compression
tr: TIFF Sıkıştırması

en: Metadata
tr: Üstveri

en: Median
tr: Medyan

en: Copies the median pixel value
tr: Medyan piksel değerini kopyalar

en: Time Shift
tr: Zaman Kaydırma

en: metadata
tr: üstveri

en: Shift time values of tags
tr: Etiketlerin zaman değerini kaydırın

en: Seconds
tr: Saniyeler

en: Minutes
tr: Dakika

en: Hours
tr: Saat

en: Days
tr: Gün

en: Months
tr: Ay

en: Years
tr: Yıl

en: Mask
tr: Maske

en: Apply a transparency mask
tr: Şeffaflık maskesi uygula

en: Resample Mask
tr: Maskeyi yeniden örnekle

en: Text
tr: Metin

en: Write text at a given position
tr: Verili bir konuma metin yaz

en: Size
tr: Boyut

en: Colorize
tr: Renklendir

en: Colorize grayscale image
tr: Gri tonlamalı resmi renklendir

en: Black
tr: Siyah

en: White
tr: Beyaz

en: Copy
tr: Kopya

en: Posterize
tr: Posterleştir

en: Reduce the number of bits of color channel
tr: Renk kanalındaki bit sayısını azalt

en: Bits
tr: Bit

en: Write Tag
tr: Etiket yaz

en: Write new value to a tag
tr: Yeni değeri bir etikete yaz

en: Tag (Exif, Iptc)
tr: Etiket (Exif, Iptc)

en: Draw border inside or outside
tr: İçeriye veya dışarıya sınır çiz

en: Rank
tr: Sıralama

en: Copies the rank'th pixel value
tr: rank'inci piksel değerini kopyalar

en: Solarize
tr: Güneş ışığı

en: Invert all pixel values above threshold
tr: Eşiğin üzerinde Ters tüm piksel değerleri tersle

en: Treshold
tr: Eşik

en: Equalize
tr: Eşitle

en: Equalize the image histogram
tr: Resim hstogramını eşitle

en: Automatic (use exif orientation)
tr: Otomatik (exif yönelimi kullanılarak)

en: Crop
tr: Kırp(mak)

en: Rotate
tr: Döndür

en: Flip
tr: Çevir

en: Grayscale
tr: Gri tonlama

en: Regenerate thumbnail
tr: Küçük resmi yeniden oluştur

en: Transverse
tr: Çaprazla

en: Lossless JPEG transformation does not work on a %s image:
tr: Bir %s resmi üzerinde kayıpsız JPEG dönüştürmesi çalışmaz

en: Transformation
tr: Dönüştürme

en: Angle
tr: Açı

en: Preserve Timestamp
tr: Zaman damgasını koru

en: Show Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekleri Göster

en: Update JPEG
tr: JPEG Güncelle

en: Update Exif Thumbnail
tr: Exif Küçük Resmini güncelle

en: Update Orientation Tag
tr: Yönelim Etiketini Güncelle

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Transformation
tr: Dönüştürme

en: Angle
tr: Açı

en: Direction
tr: Doğrultu

en: Utility
tr: Araç

en: Lossless JPEG
tr: Kayıpsız JPEG

en: Rotate, flip, grayscale and crop
tr: Döndür, çevir, gri tonla ve kırp

en: Crop the image
tr: Resmi kırp

en: Tone altering mosaic generator
tr: Değişen tonlamalı mozaik oluşturucu

en: Fill Type
tr: Dolgu tipi

en: Fill Image
tr: Dolgu resmi

en: Fill Folder
tr: Dolgu Klasörü

en: Rotate with random angle
tr: Rasgele açıyla döndür

en: Expand
tr: Genişlet

en: Background Opacity
tr: Arka Plan Geçirgenliği

en: Invert
tr: Ters

en: Invert the colors of an image
tr: Bir resmin renklerini ters çevir

en: Geotag
tr: Yer etiketi (geotag)

en: GPS Data (gpx)
tr: GPS Verisi (gpx)

en: GPS Report (csv)
tr: GPS Raporu (csv)

en: Time Shift (seconds)
tr: Zaman Kaydırma (saniye)

en: Reflection
tr: Yansıma

en: Drops a reflection
tr: Yansıma uygular

en: Depth
tr: Derinlik

en: Gap
tr: Boşluk

en: Scale Reflection
tr: Yansımayı Ölçeklendir

en: Scale Method
tr: Ölçeklenirme Yöntemi

en: Common
tr: Ortak

en: Copies the most common pixel value
tr: En çok görülen ortak piksel değerini kopyalar

en: Minimum
tr: En az

en: Copies the minimum pixel value
tr: En düşük piksel değerini kopyalar

en: Contour
tr: Dış Çizgi

en: Draw a contour around image edges
tr: Resim kenarlarına dış çizgi çiz

en: Contour Color
tr: Dış çizgi rengi

en: Fill Color
tr: Renk Doldur

en: Include image
tr: Resim içeri aktar

en: Perspective
tr: Perspektif

en: Shear 2d or 3d
tr: 2d veya 3d Kaydırma

en: Left Shear Angle
tr: Sol Kaydırma Açısı

en: Top Shear Angle
tr: Üst Kaydırma Açısı

en: Bottom Shear Factor
tr: Alt Kaydırma Faktörü

en: Right Shear Factor
tr: Sağ Kaydırma Faktörü

en: Contrast
tr: Karşıtlık

en: Adjust from grey to black & white
tr: Griyi siyah & beyaza ayarla

en: Save Tags
tr: Etiketleri Kaydet

en: Save only metadata (lossless)
tr: Yalnızca üstveriyi kaydet (kayıpsız)

en: One
tr: Bir

en: Delete Tags
tr: Etiketleri sil

en: Delete Exif or Iptc tags
tr: Exif veya Iptc etiketlerini sil

en: Maximum
tr: En Fazla

en: Copies the maximum pixel value
tr: En büyük piksel değerini kopyalar

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Adjust saturation from grayscale to high
tr: Doygunluğu gri tonlamalıdan yüksek değere çıkar

en: Rename Tag
tr: Etiketi Yeniden Adlandır

en: Rename a tag
tr: Etiketi yeniden adlandır

en: From (Exif, Iptc)
tr: (Exif, Iptc) değerinden

en: To (Exif, Iptc)
tr: (Exif, Iptc) değerine

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Adjust brightness from black to white
tr: Parlaklığı siyahtan beyaza ayarla

en: 3D Edge
tr: 3D Kenar

en: Blur
tr: Bulanıklaştır

en: Bullet
tr: İmli

en: Charcoal
tr: Karakalem

en: Pencil Sketch
tr: Kalemle Eskiz

en: Paint
tr: Boya

en: Sharpen
tr: Keskinleştir

en: Sigmoidal Contrast
tr: Sigma Kontrastı

en: Unsharp
tr: Yumuşat

en: Wave
tr: Dalga

en: Blur, Polaroid, Shadow, Unsharp...
tr: Bulanıklaştırma, Polaroid, Gölgelendirme, Yumuşatma...

en: Border Color
tr: Kenarlık Rengi

en: Caption
tr: Resim Yazısı

en: Charcoal Radius
tr: Karakalem Yarıçapı

en: Contrast Factor
tr: Kontrast Faktörü

en: Contrast Treshold
tr: Kontrast Eşiği

en: Blur Radius
tr: Bulanıklık Yarıçapı

en: Blur Sigma
tr: Bulanıklaştırma Sigma değeri

en: Paint Radius
tr: Boya Yarıçapı

en: Sharpen Radius
tr: Keskinleştirme Yarıçapı

en: Sharpen Sigma
tr: Keskinleştirme Sigma değeri

en: Sketch Radius
tr: Eskiz Yarıçapı

en: Sketch Sigma
tr: Eskiz Sigma değeri

en: Sketch Angle
tr: Eskiz Açısı

en: Unsharp Radius
tr: Yumuşatma Yarıçapı

en: Unsharp Sigma
tr: Yumuşatma Sigma değeri

en: Wave Height
tr: Dalga Yüksekliği

en: Wave Length
tr: Dalga Uzunluğu

en: Sketch
tr: Eskiz

en: Transform to a grayscale pencil drawing
tr: Gri tonlamalı bir karakalem çizimine dönüştür

en: Details Degree
tr: Ayrıntı Derecesi

en: Geek
tr: Bilgisayar delisi

en: Execute external command
tr: Harici komut çalıştır

en: These extensions have been succesfully installed:
tr: Şu eklentiler başarıyla yüklendi:

en: Phatch did not succeed to install the requested feature.
tr: Phatch istenilen özelliği yüklemeyi başaramadı

en: Phatch tried to uninstall itself from the Windows Explorer.
tr: Phatch kendini Windows Gezgini'nden kaldırmaya çalıştı.

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
tr: Bu özellik için Python Win32 uzantılarını yüklemelisiniz.

en: Action list
tr: İşlem Listesi

en: No action list provided.
tr: Hiçbir işlem listesi verilmedi.

en: Image paths
tr: Resim Dizini

en: Do you want to continue?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

en: What do you want to do now?
tr: Şimdi ne yapmak istersiniz?

en: If you restart %s, the action will appear in the context menu.
tr: %s yeniden başlatırsanız, işlem içerik menüsünde görünecektir.

en: Phatch could not install the action in %s:
tr: Phatch %s içindeki işlemi yükleyemedi:

en: This requires also that the python-nautilus package is installed.
tr: Bu aynı zamanda python-nautilus paketinin de kurulu olmasını gerektirir.

en: Batch process images with Phatch
tr: Phatch ile resim dosyalrını topluca işleyin

en: Phatch with %s
tr: %s ile Phatch

en: Process with recent Phatch action list
tr: Son Phatch işlem listesi ile işleyin
