phodav master - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Print program version
da: Vis programversion

en: Be verbose
da: Vær detaljeret

en: Port to listen to
da: Port, der skal lyttes på

en: Listen on loopback only
da: Lyt kun på loopback

en: Listen on all interfaces
da: Lyt på alle grænseflader

en: Path to export
da: Sti, der skal eksporteres

en: Path to htdigest file
da: Sti til htdigest-fil

en: Read-only access
da: Skrivebeskyttet adgang

en: Skip mDNS service announcement
da: Spring mDNS-tjenestemeddelse over

en: - simple WebDAV server
da: - simpel WebDAV-server

en: Report bugs to <%s>
da: Rapportér fejl til <%s>

en: Option parsing failed: %s
da: Tolkning af tilvalg mislykkedes: %s

en: Unsupported extra arguments: %s ...
da: Ikke-understøttede ekstra argumenter: %s …

en: --local and --public are mutually exclusive
da: --local og --public er gensidigt udelukkende

en: Failed to open htdigest: %s
da: Kunne ikke åbne htdigest: %s

en: mDNS failed: %s
da: mDNS mislykkedes: %s

en: Internal error, should not happen
da: Intern fejl, burde ikke ske

en: Listen failed: %s
da: Lytning mislykkedes: %s
