phodav master - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Print program version
id: Cetak versi program

en: Be verbose
id: Lebih rinci

en: Port to listen to
id: Port yang didengar

en: Listen on loopback only
id: Hanya dengarkan pada loopback

en: Listen on all interfaces
id: Dengarkan pada semua antar muka

en: Path to export
id: Path yang akan diekspor

en: Path to htdigest file
id: Path ke berkas htdigest

en: Read-only access
id: Akses hanya-baca

en: - simple WebDAV server
id: - server WebDAV sederhana

en: Report bugs to <%s>
id: Laporkan kutu ke <%s>

en: Option parsing failed: %s
id: Gagal mengurai opsi: %s

en: Unsupported extra arguments: %s ...
id: Argumen ekstra tidak didukung: %s ...

en: --local and --public are mutually exclusive
id: --local dan --public hanya boleh dipakai salah satu

en: Failed to open htdigest: %s
id: Gagal membuka htdigest: %s

en: mDNS failed: %s
id: mDNS gagal: %s

en: Internal error, should not happen
id: Kesalahan internal, mestinya tidak terjadi

en: Listen failed: %s
id: Gagal mendengarkan: %s
