phodav master - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Print program version
ro: Tipărește versiunea programului

en: Be verbose
ro: Fii detaliat

en: Port to listen to
ro: Portul la care se ascultă

en: Listen on loopback only
ro: Ascultă doar pe loopback

en: Listen on all interfaces
ro: Ascultă pe toate interfețele

en: Path to export
ro: Cale de exportare

en: Path to htdigest file
ro: Cale la fișierul htdigest

en: Read-only access
ro: Acces doar citire

en: - simple WebDAV server
ro: - server simplu WebDAV

en: Report bugs to <%s>
ro: Raportați defecțiunile la <%s>

en: Option parsing failed: %s
ro: Parsarea de opțiune a eșuat: %s

en: Unsupported extra arguments: %s ...
ro: Argumente extra nesuportate: %s ...

en: --local and --public are mutually exclusive
ro: --local and --public se exclud reciproc

en: Failed to open htdigest: %s
ro: Nu s-a putut deschide htdigest: %s

en: mDNS failed: %s
ro: mDNS a eșuat: %s

en: Internal error, should not happen
ro: Eroare internă, nu ar trebui să se întâmple

en: Listen failed: %s
ro: Ascultarea a eșuat: %s
