phodav master - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Print program version
sv: Skriv ut version på programmet

en: Be verbose
sv: Var informativ

en: Port to listen to
sv: Port att lyssna på

en: Listen on loopback only
sv: Lyssna endast på loopback

en: Listen on all interfaces
sv: Lyssna på alla gränssnitt

en: Path to export
sv: Sökväg att exportera

en: Path to htdigest file
sv: Sökväg till htdigest-fil

en: DIGEST realm
sv: DIGEST-rike

en: Read-only access
sv: Skrivskyddad åtkomst

en: Skip mDNS service announcement
sv: Hoppa över mDNS-tjänstmeddelande

en: - simple WebDAV server
sv: - enkel WebDAV-server

en: Report bugs to <%s>
sv: Rapportera fel till <%s>

en: Option parsing failed: %s
sv: Tolkande av flaggor misslyckades: %s

en: Unsupported extra arguments: %s ...
sv: Extra argument som ej stöds: %s …

en: --local and --public are mutually exclusive
sv: --local and --public är ömsesidigt uteslutande

en: Failed to open htdigest: %s
sv: Misslyckades med att öppna htdigest: %s

en: mDNS failed: %s
sv: mDNS misslyckades: %s

en: Internal error, should not happen
sv: Internt fel, bör inte inträffa

en: Listen failed: %s
sv: Misslyckades med att lyssna: %s
