phosh - en to eo translation catalogue (72 entries)

en: Phone Shell
eo: Telefona Ŝelo

en: Window management and application launching for mobile
eo: Administrado de fenestroj kaj lanĉado de aplikaĵoj por poŝtelefono

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Docked
eo: Dokita

en: Undocked
eo: Ne dokita

en: Log Out
eo: Elsaluti

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
eo[0]: %s estos elsalutita aŭtomate post %d sekundo.
eo[1]: %s estos elsalutita aŭtomate post %d sekundoj.

en: Power Off
eo: Malŝalti

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
eo[0]: La sistemo malŝaltos aŭtomate post %d sekundo.
eo[1]: La sistemo malŝaltos aŭtomate post %d sekundoj.

en: Restart
eo: Restartigi

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
eo[0]: La sistemo restartos aŭtomate post %d sekundo.
eo[1]: La sistemo restartos aŭtomate post %d sekundoj.

en: Unknown application
eo: Nekonata aplikaĵo

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Quiet
eo: Mallaŭta

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Silent
eo: Silenta

en: Allow '%s' to access your location information?
eo: Permesi '%s' atingi vian loko?

en: Geolocation
eo: Geolokigo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Enter Passcode
eo: Enigu pasvorton

en: Checking…
eo: Kontroli…

note: Translators: Used when the title of a song is unknown
en: Unknown Title
eo: Nekonata titolo

note: Translators: Used when the artist of a song is unknown
en: Unknown Artist
eo: Nekonata artisto

en: Built-in display
eo: Integra vidigo

note: Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
eo: Nekonate

en: Authentication type of wifi network “%s” not supported
eo: Tipo de aŭtentigo de vifio-reto "%s" ne estas subtenata

en: Enter password for the wifi network “%s”
eo: Enigu pasvorton por la vifio-reto "%s"

en: Open
eo: Malfermi

en: Notification
eo: Sciigo

[ctx: timestamp-suffix-day]
note: Translators: Timestamp day suffix
en: d
eo: t

[ctx: timestamp-suffix-days]
note: Translators: Timestamp days suffix
en: d
eo: t

[ctx: timestamp-suffix-months]
note: Translators: Timestamp months suffix
en: mos
eo: mo

[ctx: timestamp-suffix-year]
note: Translators: Timestamp year suffix
en: y
eo: j

[ctx: timestamp-suffix-years]
note: Translators: Timestamp years suffix
en: y
eo: j

en: now
eo: nuna

note: Translators: time difference "Over 5 years"
en: Over %dy
eo: Pli ol %dj

note: Translators: time difference "almost 5 years"
en: Almost %dy
eo: Preskaŭ %dj

en: Authentication dialog was dismissed by the user
eo: La aŭtentiga dialogo estis forigita de la uzanto

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eo: Pardonu, ĉi tio ne sukcesas. Bonvolu reprovi.

en: Portrait
eo: Vertikala

en: Landscape
eo: Horizontala

note: Translators: Automatic screen orientation is either on (enabled) or off (locked/disabled) Translators: Automatic screen orientation is off (locked/disabled)
en: Off
eo: Ne ŝaltita

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Password cannot be blank
eo: Pasvorto devas ne malpleni

en: Torch
eo: Poŝlampo

en: Remember decision
eo: Memori decidon

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Ok
eo: Bone

en: App
eo: Aplikaĵo

en: Remove from _Favorites
eo: Forigi el _Legosignoj

en: Add to _Favorites
eo: Aldoni al _Legosignoj

en: Search apps…
eo: Serĉi aplikaĵojn…

en: Show only adaptive apps
eo: Montri nur adapta aplikaĵojn

en: Some applications are busy or have unsaved work
eo: Kelkaj aplikaĵoj estas okupita aŭ havas nekonservitajn ŝanĝojn

en: User:
eo: Uzanto:

en: Domain:
eo: Domajno:

en: Co_nnect
eo: Ko_nekti

en: Slide up to unlock
eo: Ŝovi supre por malŝlosi

en: Emergency
eo: Krizo

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Back
eo: Reen

en: Authentication required
eo: Aŭtentigo estas deviga

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: C_onnect
eo: K_onekti

en: Authenticate
eo: Aŭtentigi

en: Confirm:
eo: Konfirmi:

en: Lock Screen
eo: Ŝlosita Ekrano

en: Logout
eo: Elsaluti

en: Wi-Fi
eo: Vifio

note: Translators: Refers to the cellular wireless network
en: Cellular
eo: Ĉela
