phosh - en to la translation catalogue (18 entries)

en: Phone Shell
la: Terminale Telephonicus

en: Window management and application launching for mobile
la: Administratio fenestrarum et pellere programmarum pro machinatione mobile

en: Application
la: Programma

en: Enter Passcode
la: Induce signum

en: Checking…
la: Verificans...

en: Built-in display
la: Scrinium insitum

note: Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
la: Incognitus

en: Authentication dialog was dismissed by the user
la: Fenestra authenticandi demissa est ab actore

en: Password:
la: Signum:

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
la: Me paenitet, ille non functionalis erat. Quaeso tempti iterum.

en: Authenticate
la: Authenticare

en: Passwords do not match.
la: Signa non paria.

en: Password cannot be blank
la: Noli esse vacuum signum

en: App
la: Programma

en: Search apps…
la: Inquirere programmas...

en: Slide up to unlock
la: Trahe susum disserere

en: User:
la: Actor:

en: Confirm:
la: Confirmi:
