libphonon - en to id translation catalogue (20 entries)

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
id: <html>Perangkat pemutaran audio <b>%1</b> tidak bekerja.<br/>Kembali ke <b>%2</b>.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
id: <html>Beralih ke peranti pemutaran audio <b>%1</b><br/>yang sekarang sudah tersedia dan yang lebih disukai.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: Revert back to device '%1'
id: Balik kembali ke peranti '%1'

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
id: <html>Beralih ke peranti pemutaran audio <b>%1</b><br/>yang paling disukai atau yang dikonfigurasi secara khusus untuk stream ini.</html>

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Main Menu
id: Menu Utama

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Title Menu
id: Menu Judul

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Audio Menu
id: Menu Audio

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Subtitle Menu
id: Menu Subtitle

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Chapter Menu
id: Menu Bab

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Angle Menu
id: Menu Sudutpandang

[ctx: Phonon::|]
en: Notifications
id: Notifikasi

[ctx: Phonon::|]
en: Music
id: Musik

[ctx: Phonon::|]
en: Communication
id: Komunikasi

[ctx: Phonon::|]
en: Games
id: Permainan

[ctx: Phonon::|]
en: Accessibility
id: Aksesibilitas

[ctx: Phonon::|]
en: Recording
id: Perekaman

[ctx: Phonon::|]
en: Control
id: Kendali

[ctx: QObject|]
en: PulseAudio Sound Server
id: Server Suara PulseAudio

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
id: Gunakan penggeser ini untuk menyesuaikan volume. Posisi paling kiri adalah 0%, dan yang paling kanan adalah %1%

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Muted
id:  Dibungkam
