phosh - en to el translation catalogue (148 entries)

en: Phone Shell
el: Κέλυφος τηλεφώνου

en: Window management and application launching for mobile
el: Διαχείριση παραθύρων και εκκίνησης εφαρμογών κινητού

en: This session logs you into Phosh
el: Αυτή η συνεδρία σας συνδέει στο Phosh

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: A simple calendar widget
el: Ένα απλό widget ημερολογίου

en: Show PDFs on the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
el: Εμφάνιση αρχείων PDF στην οθόνη κλειδώματος. <b>Αυτό το πρόσθετο είναι πειραματικό.</b>

en: Upcoming Events
el: Επερχόμενα γεγονότα

en: Show upcoming calendar events
el: Εμφάνιση επερχόμενων συμβάντων ημερολογίου

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Show All Apps
el: Εμφάνιση όλων των εφαρμογών

en: Show Only Mobile Friendly Apps
el: Εμφάνιση μόνο εφαρμογών φιλικών προς κινητά

[ctx: bluetooth:enabled]
en: On
el: Ενεργό

en: Unknown caller
el: Άγνωστο κινητό

en: Docked
el: Προσδέθηκε

en: Undocked
el: Αποσυνδέθηκε

en: Ok
el: ΟΚ

en: Unable to place emergency call
el: Δεν είναι δυνατή η πραγματοποίηση κλήσης έκτακτης ανάγκης

en: Internal error
el: Εσωτερικό σφάλμα

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
el[0]: Ο %s θα αποσυνδεθεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Ο %s θα αποσυνδεθεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Power Off
el: Διακοπή λειτουργίας

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα απενεργοποιηθεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα απενεργοποιηθεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα επανεκκινήσει αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα επανεκκινήσει αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Unknown application
el: Άγνωστη εφαρμογή

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Quiet
el: Σιωπηλό

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Silent
el: Αθόρυβο

[ctx: feedback:enabled]
note: Translators: Enable LED, haptic and audio feedback
en: On
el: Ενεργό

en: Allow '%s' to access your location information?
el: Να επιτρέπεται στο «%s» να έχει πρόσβαση στις πληροφορίες τοποθεσίας σας;

en: Geolocation
el: Γεωεντοπισμός

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Enter Passcode
el: Εισάγετε συνθηματικό

en: Checking…
el: Γίνεται έλεγχος…

en: Screenshot
el: Στιγμιότυπο οθόνης

en: Screenshot copied to clipboard
el: Το στιγμιότυπο οθόνης αντιγράφηκε στο πρόχειρο

note: Translators: Used when the title of a song is unknown
en: Unknown Title
el: Άγνωστος τίτλος

note: Translators: Used when the artist of a song is unknown
en: Unknown Artist
el: Άγνωστος καλλιτέχνης

en: Built-in display
el: Ενσωματομένη οθόνη

note: Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
el: Άγνωστος τύπος οθόνης

en: Authentication type of wifi network “%s” not supported
el: Ο τύπος πιστοποίησης του ασύρματου δικτύου «%s» δεν υποστηρίζεται

en: Enter password for the wifi network “%s”
el: Εισάγετε συνθηματικό για το ασύρματο δίκτυο «%s»

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Notification
el: Ειδοποίηση

[ctx: timestamp-suffix-seconds]
note: Translators: Timestamp seconds suffix
en: s
el: δ

[ctx: timestamp-suffix-minute]
note: Translators: Timestamp minute suffix
en: m
el: λ

[ctx: timestamp-suffix-minutes]
note: Translators: Timestamp minutes suffix
en: m
el: λ

[ctx: timestamp-suffix-hour]
note: Translators: Timestamp hour suffix
en: h
el: ω

[ctx: timestamp-suffix-hours]
note: Translators: Timestamp hours suffix
en: h
el: ω

[ctx: timestamp-suffix-day]
note: Translators: Timestamp day suffix
en: d
el: ημ

[ctx: timestamp-suffix-days]
note: Translators: Timestamp days suffix
en: d
el: ημ

[ctx: timestamp-suffix-month]
note: Translators: Timestamp month suffix
en: mo
el: μην

[ctx: timestamp-suffix-months]
note: Translators: Timestamp months suffix
en: mos
el: μην

[ctx: timestamp-suffix-year]
note: Translators: Timestamp year suffix
en: y
el: ετος

[ctx: timestamp-suffix-years]
note: Translators: Timestamp years suffix
en: y
el: έτη

en: now
el: τώρα

note: Translators: time difference "Over 5 years"
en: Over %dy
el: Πάνω από %dy

note: Translators: time difference "almost 5 years"
en: Almost %dy
el: Σχεδόν %dy

en: Authentication dialog was dismissed by the user
el: Ο διάλογος πιστοποίησης απορρίφθηκε από τον χρήστη

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
el: Συγγνώμη, παρουσιάστηκε σφάλμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Portrait
el: Κάθετα

en: Landscape
el: Οριζόντια

[ctx: automatic-screen-rotation-disabled]
en: Off
el: Ανενεργό

[ctx: automatic-screen-rotation-enabled]
en: On
el: Ενεργό

en: Press ESC to close
el: Πατήστε Esc για κλείσιμο

en: Running '%s' failed
el: Η εκτέλεση του '%s' απέτυχε

en: Phone Shell Volume Control
el: Έλεγχος έντασης κελύφους τηλεφώνου

en: Passwords do not match.
el: Τα συνθηματικά δεν ταιριάζουν.

en: Password cannot be blank
el: Το συνθηματικό δεν μπορεί να είναι κενό

en: Torch
el: Φακός

en: Remember decision
el: Απομνημόνευση απόφασης

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: App
el: Εφαρμογή

en: Remove from _Favorites
el: Αφαίρεση από τα _αγαπημένα

en: Add to _Favorites
el: Προσθήκη στα _αγαπημένα

en: View _Details
el: Προβολή _λεπτομερειών

en: Search apps…
el: Αναζήτηση εφαρμογών…

en: Output Devices
el: Συσκευές εξόδου

en: Input Devices
el: Συσκευές εισόδου

en: Sound Settings
el: Ρυθμίσεις ήχου

en: Close the emergency call dialog
el: Κλείστε το παράθυρο διαλόγου κλήσης έκτακτης ανάγκης

en: Emergency _Contacts
el: Επείγουσες _επαφές

en: Go to the emergency contacts page
el: Μεταβείτε στη σελίδα επαφών έκτακτης ανάγκης

en: Go back to the emergency dialpad page
el: Επιστρέψτε στη σελίδα του πληκτρολογίου κλήσης έκτακτης ανάγκης

en: Owner unknown
el: Άγνωστος ιδιοκτήτης

en: Emergency Contacts
el: Επείγουσες επαφές

en: No emergency contacts available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επαφές έκτακτης ανάγκης.

en: Some applications are busy or have unsaved work
el: Ορισμένες εφαρμογές είναι απασχολημένες ή έχουν μη αποθηκευμένη εργασία

en: User:
el: Χρήστης:

en: Domain:
el: Τομέας:

en: Co_nnect
el: _Σύνδεση

en: Back
el: Πίσω

en: Slide up to unlock
el: Σύρετε προς τα πάνω για ξεκλείδωμα

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: C_onnect
el: _Σύνδεση

en: Authenticate
el: Πιστοποίηση

en: _Power Off
el: _Απενεργοποίηση

en: _Lock
el: _Κλείδωμα

en: _Screenshot
el: _Στιγμιότυπο οθόνης

en: _Emergency
el: _Επείγον

en: Run Command
el: Εκτέλεση εντολής

en: No notifications
el: Καμία ειδοποίηση

en: Clear all
el: Εκκαθάριση όλων

en: Confirm:
el: Επιβεβαίωση:

en: _Power Off…
el: _Απενεργοποίηση…

en: _Restart…
el: _Επανεκκίνηση…

en: _Suspend…
el: _Αναστολή…

en: _Log Out…
el: _Αποσύνδεση…

en: Plugin not found
el: Το πρόσθετο δεν βρέθηκε

en: The plugin '%s' could not be loaded.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του προσθέτου '%s'.

note: Translators: Refers to the cellular wireless network
en: Cellular
el: Κινητή τηλεφωνία

en: Personal Information
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Date of Birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Preferred Language
el: Προτιμώμενη γλώσσα

en: Home Address
el: Διεύθυνση οικίας

en: Medical Information
el: Ιατρικές πληροφορίες

en: Age
el: Ηλικία

en: Blood Type
el: Ομάδα αίματος

en: Height
el: Ύψος

en: Weight
el: Βάρος

en: Allergies
el: Αλλεργίες

en: Other Information
el: Άλλες πληροφορίες

en: Emergency Info Preferences
el: Προτιμήσεις πληροφοριών έκτακτης ανάγκης

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Owner Name
el: Όνομα ιδιοκτήτη

en: Add Contact
el: Προσθήκη επαφής

en: Add New Contact
el: Προσθήκη νέας επαφής

en: Add
el: Προσθήκη

en: New Contact Name
el: Νέο όνομα επαφής

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: Number
el: Αριθμός

en: No documents to display
el: Δεν υπάρχουν έγγραφα προς εμφάνιση

en: Tickets
el: Εισιτήρια

en: Choose Folder
el: Επιλογή φακέλου

en: _Open
el: Άνοι_γμα

en: Paths
el: Μονοπάτια

en: Folder Settings
el: Ρυθμίσεις φακέλου

en: Where Phosh looks for your tickets
el: Όπου ο Phosh αναζητά τα εισιτήριά σας

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: In %d day | In %d days
el[0]: Σε %d ημέρα
el[1]: Σε %d ημέρες

en: No events
el: Χωρίς συμβάντα

note: Translators: An all day event
en: All day
el: Όλη μέρα

note: Translators: When the event ends: Ends\r16:00
en: Ends
el: Τελειώνει

en: Untitled event
el: Άτιτλο συμβάν
