phosh - en to ca translation catalogue (220 entries)

en: Phone Shell
ca: Shell del telèfon

en: Window management and application launching for mobile
ca: Gestió de finestres i inici d'aplicacions per a mòbils

en: This session logs you into Phosh
ca: Aquesta sessió us fa entrar al Phosh

en: Caffeine Quick Setting
ca: Configuració ràpida de mode cafeïnat

en: Prevent the session from going idle
ca: Impedeix que la sessió es quedi inactiva

en: Calendar
ca: Calendari

en: A simple calendar widget
ca: Un giny senzill de calendari

en: Dark Mode / Color Scheme Quick Setting
ca: Configuració ràpida de l'esquema de colors/mode fosc

en: Toggle dark mode
ca: Commuta el mode fosc

en: Emergency Info
ca: Informació d'emergència

en: Show emergency information and contacts
ca: Mostra la informació i contactes d'emergència

en: Launcher Box
ca: Capsa de llançadors

en: Add launchers to the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
ca: Afegeix llançadors a la pantalla bloquejada. <b>Aquest connector és experimental.</b>

en: Mobile Data Quick Setting
ca: Configuració ràpida de dades mòbils

en: Toggle mobile data on/off
ca: Commuta l'ús de dades mòbils

en: Night Light Quick Setting
ca: Configuració ràpida de la llum nocturna

en: Toggle night light on/off
ca: Commuta la llum nocturna

note: Translators: "Pomodoro" is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Quick Setting
ca: Configuració ràpida del Pomodoro

en: Simple Pomodoro Timer
ca: Simple temporitzador Pomodoro

en: Ticket Box
ca: Caixa de tiquets

en: Show PDFs on the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
ca: Mostra fitxers PDF amb la pantalla bloquejada. <b>Aquest connector és experimental.</b>

en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

en: Show upcoming calendar events
ca: Mostra els propers esdeveniments del calendari

en: Add to Folder
ca: Afegeix a la carpeta

en: Create new folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Application
ca: Aplicació

en: Show All Apps
ca: Mostra totes les aplicacions

en: Show Only Mobile Friendly Apps
ca: Mostra només les aplicacions compatibles amb mòbils

note: Translators: a battery level in percent
en: Battery %.0f%%
ca: Bateria %.0f%%

[ctx: bluetooth:enabled]
en: On
ca: Activat

en: No connectable Bluetooth Devices found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu Bluetooth connectable

en: Bluetooth disabled
ca: El Bluetooth està desactivat

en: Unknown caller
ca: Trucada desconeguda

en: Wi-Fi network '%s' uses a captive portal
ca: La xarxa sense fil «%s» usa un portal captiu

en: The Wi-Fi network uses a captive portal
ca: La xarxa sense fil usa un portal captiu

en: Sign into Wi-Fi network
ca: Connecta't a la xarxa sense fil

en: Docked
ca: Acoblat

en: Undocked
ca: Desacoblat

en: Ok
ca: D'acord

en: Unable to place emergency call
ca: No es pot establir una trucada d'emergència

en: Internal error
ca: Error intern

en: Log Out
ca: Surt

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
ca[0]: Es tancarà la sessió de %s automàticament d'aquí a %d segon.
ca[1]: Es tancarà la sessió de %s automàticament d'aquí a %d segons.

en: Power Off
ca: Apaga

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
ca[0]: El sistema s'apagarà automàticament d'aquí a %d segon.
ca[1]: El sistema s'apagarà automàticament d'aquí a %d segons.

en: Restart
ca: Reinicia

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
ca[0]: El sistema es reiniciarà automàticament d'aquí a %d segon.
ca[1]: El sistema es reiniciarà automàticament d'aquí a %d segons.

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Quiet
ca: Silenciós

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Silent
ca: Desactivat

[ctx: feedback:enabled]
note: Translators: Enable LED, haptic and audio feedback
en: On
ca: Activat

en: Allow '%s' to access your location information?
ca: Voleu permetre que «%s» accedeixi a la informació de la ubicació?

en: Geolocation
ca: Geolocalització

en: Yes
ca: Sí

note: give visual feedback on error
en: Enter Passcode
ca: Introduïu la contrasenya

en: Checking…
ca: S'està comprovant…

note: Translators: '%s' is the filename of a screenshot
en: Screenshot saved to '%s'
ca: S'ha desat la captura de pantalla a «%s»

en: Failed to save screenshot
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

note: Translators: name of the folder beneath ~/Pictures used to store screenshots
en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

note: Translators: Name of a screenshot file. The first '%s' is a timestamp * like "2017-05-21 12-24-03" the 2nd '%s' is a possible suffix in case * the file already exists like '-3'
en: Screenshot from %s%s.png
ca: Captura de pantalla de %s%s.png

note: Translators: Used when the title of a song is unknown
en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

note: Translators: Used when the artist of a song is unknown
en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Built-in display
ca: Pantalla interna

note: Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Authentication type of Wi-Fi network “%s” not supported
ca: No s'admet el tipus d'autenticació de la xarxa sense fil «%s»

en: Enter password for the Wi-Fi network “%s”
ca: Introduïu la contrasenya de la xarxa sense fil «%s»

en: Open
ca: Obre

note: We don't just set the app_info but name and icon separately to * not overwrite values set by the caller
en: Notification
ca: Notificació

note: Translators: Point in time, use a short word or abbreviation Please stick to a maximum of 12 chars
en: now
ca: ara

note: Translators: abbreviated time difference "Less than one minute" Please stick to a maximum of 12 chars
en: <1m
ca: <1 min

note: Translators: abbreviated time difference "About one minute" Please stick to a maximum of 12 chars
en: ~1m
ca: ~1 min

note: Translators: abbreviated, exact time difference "3 days ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dd | %dd
ca[0]: %ddia
ca[1]: %ddies

note: Translators: abbreviated time difference "About 1 month ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~1mo
ca: ~1 mes

note: Translators: abbreviated, exact time difference "3 months ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dmo | %dmos
ca[0]: %dmes
ca[1]: %dmes

note: Translators: abbreviated time difference "About 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~%dy | ~%dy
ca[0]: ~%dany
ca[1]: ~%danys

note: Translators: abbreviated time difference "Over 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: Over %dy | Over %dy
ca[0]: Més d'%d any
ca[1]: Més de %d anys

note: Translators: abbreviated time difference "almost 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: Almost %dy | Almost %dy
ca[0]: Gairebé %d any
ca[1]: Gairebé %d anys

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ca: L'usuari ha descartat el diàleg d'autenticació

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ca: S'ha produït un error. Torneu-ho a provar.

en: Portrait
ca: Vertical

en: Landscape
ca: Apaïsat

[ctx: automatic-screen-rotation-disabled]
en: Off
ca: Desactivada

[ctx: automatic-screen-rotation-enabled]
en: On
ca: Activada

en: Press ESC to close
ca: Premeu Esc per a sortir

en: Running '%s' failed
ca: No s'ha pogut executar «%s»

en: Phone Shell Volume Control
ca: Control de volum del Phone Shell

en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Password cannot be blank
ca: La contrasenya no pot estar en blanc

en: Torch
ca: Llanterna

en: Remember decision
ca: Recorda la decisió

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove from _Favorites
ca: Suprimeix dels _preferits

en: Add to _Favorites
ca: Afegeix als _preferits

en: View _Details
ca: Veieu els _detalls

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: _Remove from Folder
ca: Suprimeix de la carpeta

en: Search apps…
ca: Cerca aplicacions…

en: Output Devices
ca: Dispositius de sortida

en: Input Devices
ca: Dispositius d'entrada

en: Sound Settings
ca: Paràmetres de so

en: Enable Bluetooth
ca: Activa el Bluetooth

en: Bluetooth Settings
ca: Paràmetres del Bluetooth

en: Close the emergency call dialog
ca: Tanca la pantalla de trucada d'emergència

en: Emergency _Contacts
ca: _Contactes d'emergència

en: Go to the emergency contacts page
ca: Torna a la pàgina de contactes d'emergència

en: Go back to the emergency dialpad page
ca: Torna a la pàgina del teclat d'emergència

en: Owner unknown
ca: Propietari desconegut

en: Emergency Contacts
ca: Contactes d'emergència

en: No emergency contacts available.
ca: No hi ha disponible cap contacte d'emergència.

en: Some applications are busy or have unsaved work
ca: Algunes aplicacions estan ocupades o tenen feina sense desar

en: User:
ca: Usuari:

en: Domain:
ca: Domini:

en: Co_nnect
ca: Co_nnecta

en: Back
ca: Torna

en: Slide up to unlock
ca: Llisqueu cap amunt per desbloquejar

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Authentication required
ca: Cal autenticació

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Authenticate
ca: Autenticació

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Lock
ca: Bloca

en: Emergency
ca: Emergència

en: Run Command
ca: Executa una ordre

en: No notifications
ca: Cap notificació

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Clear all
ca: Neteja-ho tot

en: Confirm:
ca: Confirmació:

en: _Power Off…
ca: A_paga…

en: _Restart…
ca: Reinicia…

en: _Suspend…
ca: _Suspèn…

en: _Log Out…
ca: Surt…

en: Wi-Fi
ca: Sense fil

en: Wi-Fi Settings
ca: Paràmetres de la xarxa sense fil

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A, %B %-e
ca: %A, %-e %B

en: Plugin not found
ca: No s'ha trobat el connector

en: The plugin '%s' could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar el connector «%s» .

en: No Wi-Fi Device Found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu de xarxa sense fil

en: Wi-Fi Disabled
ca: La xarxa sense fil està desactivada

en: Enable Wi-Fi
ca: Habilita la xarxa sense fil

en: Wi-Fi Hotspot Active
ca: Punt d'accés de xarxa sense fil actiu

en: Turn Off
ca: Apaga

en: No Wi-Fi Hotspots
ca: No hi ha cap punt d'accés Wi-Fi

note: Translators: Refers to the cellular wireless network
en: Cellular
ca: Mòbil

note: Translators: Phosh prevents the session from going idle because the caffeine quick setting is toggled
en: Phosh on caffeine
ca: El Phosh està cafeïnat

[ctx: caffeine-enabled]
en: On
ca: Activat

[ctx: caffeine-disabled]
en: Off
ca: Desactivat

en: Default style
ca: Estil predeterminat

en: Dark mode
ca: Mode fosc

en: Light mode
ca: Mode clar

en: Personal Information
ca: Informació personal

en: Date of Birth
ca: Data de naixement

en: Preferred Language
ca: Idioma preferit

en: Home Address
ca: Adreça particular

en: Medical Information
ca: Informació mèdica

en: Age
ca: Edat

en: Blood Type
ca: Grup sanguini

en: Height
ca: Alçada

en: Weight
ca: Pes

en: Allergies
ca: Al·lèrgies

en: Medications & Conditions
ca: Medicacions i condicions

en: Other Information
ca: Altra informació

en: Emergency Info Preferences
ca: Preferències de la informació d'emergència

en: Done
ca: Fet

en: _Owner Name
ca: Nom del pr_opietari

en: _Date of Birth
ca: _Data de naixement

en: _Preferred Language
ca: Idioma _preferit

en: _Age
ca: Ed_at

en: _Blood Type
ca: _Grup sanguini

en: _Height
ca: _Alçada

en: _Weight
ca: _Pes

en: Medications and Conditions
ca: Medicacions i condicions

en: Add Contact
ca: Afegeix el contacte

en: Add New Contact
ca: Afegeix un nou contacte

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Contact Name
ca: _Contacte nou

en: Relationship
ca: Relació

en: _Contact Number
ca: Número del _contacte

en: No launchers configured
ca: No hi ha cap llançador configurat

en: Launchers
ca: Llançadors

en: Mobile Data On
ca: Dades mòbils activades

en: Mobile Data Off
ca: Dades mòbils desactivades

en: Night Light On
ca: La llum nocturna està activada

en: Night Light Off
ca: La llum nocturna està desactivada

en: Pomodoro start
ca: Inicia el Pomodoro

en: Focus on your task for %d minutes
ca: Focalitzat en la tasca durant %d minuts

en: Take a break
ca: Fes un descans

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: You have %d minutes until next Pomodoro
ca: Tens %d minuts fins al següent Pomodoro

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Timer
ca: Temporitzador Pomodoro

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Off
ca: Atura del Pomodoro

en: Pomodoro Quick Setting Preferences
ca: Configuració ràpida de les preferències del Pomodoro

en: Pomodoro Technique
ca: Tècnica Pomodoro

en: _Active Duration
ca: Durada _activa

en: Duration of the focus session
ca: Durada de la sessió de focalització

en: _Break Duration
ca: Durada del _descans

en: Duration of the break between sessions
ca: Durada del descans entre sessions

en: No documents to display
ca: No hi ha cap document per mostrar

en: Tickets
ca: Tiquets

en: _Open
ca: _Obre

en: Choose Folder
ca: Tria una carpeta

en: Ticket Box Preferences
ca: Preferències de la caixa de tiquets

en: Paths
ca: Camins

en: Folder Settings
ca: Configuració de la carpeta

en: Where Phosh looks for your tickets
ca: Allà on Phosh cerca els vostres tiquets

en: Ticket Folder
ca: Carpeta de tiquets

en: Today
ca: Avui

en: Tomorrow
ca: Demà

en: In %u day | In %u days
ca[0]: En %u dia
ca[1]: En %u dies

en: No events
ca: Cap esdeveniment

note: Translators: An all day event
en: All day
ca: Tot el dia

note: Translators: When the event ends: Ends\r16:00
en: Ends
ca: Acaba

en: Untitled event
ca: Esdeveniment sense nom

en: Upcoming Events Preferences
ca: Preferències dels esdeveniments propers

en: Days
ca: Dies

en: Date Range
ca: Rang de dates

en: Number of days to show events for
ca: Nombre de dies per a mostrar-ne els esdeveniments

en: Monitor scales
ca: Escalat del monitor

en: Hotspot On
ca: Activa el punt d'accés Wi-Fi

en: Hotspot Off
ca: Desactiva el punt d'accés Wi-Fi
