phosh - en to eu translation catalogue (254 entries)

en: Phone Shell
eu: Shell mugikorra

en: Window management and application launching for mobile
eu: Leihoen kudeaketa eta aplikazioen abioa mugikorrentzako

en: This session logs you into Phosh
eu: Saio honek Phosh aplikazioan sartuko zaitu

en: Caffeine Quick Setting
eu: Kafeina-moduaren ezarpen azkarra

en: Prevent the session from going idle
eu: Eragotzi saioa inaktibo gera dadin

en: Calendar
eu: Egutegia

en: A simple calendar widget
eu: Egutegi-trepeta xume bat

en: Dark Mode / Color Scheme Quick Setting
eu: Modu ilunaren / Kolore-eskemaren ezarpen azkarra

en: Toggle dark mode
eu: Txandakatu modu iluna

en: Emergency Info
eu: Larrialdi-informazioa

en: Show emergency information and contacts
eu: Erakutsi larrialdi-informazioa eta -kontaktuak

en: Launcher Box
eu: Abiarazle-kutxa

en: Add launchers to the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
eu: Gehitu abiarazleak blokeo-pantailari. <b>Plugin hau esperimentala da.</b>

en: Location Quick Setting
eu: Kokalekuaren ezarpen azkarra

en: Toggle location services on/off
eu: Aktibatu/Desaktibatu kokaleku-zerbitzuak

en: Media Players
eu: Multimedia-erreproduzigailuak

en: Track currently running media players
eu: Jarraitu unean abioan dauden multimedia-erreproduzitzaileak

en: Mobile Data Quick Setting
eu: Datu mugikorren ezarpen azkarra

en: Toggle mobile data on/off
eu: Aktibatu/Desaktibatu datu mugikorrak

en: Night Light Quick Setting
eu: Gaueko argiaren ezarpen azkarra

en: Toggle night light on/off
eu: Aktibatu/Desaktibatu gaueko argia

note: Translators: "Pomodoro" is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Quick Setting
eu: Pomodororen ezarpen azkarra

en: Simple Pomodoro Timer
eu: Pomodoro tenporizadore sinplea

en: Ticket Box
eu: Txartel-kutxa

en: Show PDFs on the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
eu: Erakutsi PDFak blokeo-pantailan. <b>Plugin hau esperimentala da.</b>

en: Upcoming Events
eu: Etorkizuneko gertaerak

en: Show upcoming calendar events
eu: Erakutsi etorkizuneko egutegi-gertaerak

en: Add to Folder
eu: Gehitu karpetari

en: Create new folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Show All Apps
eu: Erakutsi aplikazio guztiak

en: Show Only Mobile Friendly Apps
eu: Erakutsi mugikorrean ongi doazen aplikazioak soilik

en: Phone Shell Volume Control
eu: Shell mugikorraren bolumen-kontrola

note: Translators: a battery level in percent
en: Battery %.0f%%
eu: Bateria %%%.0f

en: Bluetooth
eu: Bluetootha

[ctx: bluetooth:enabled]
en: On
eu: Aktibatuta

en: No connectable Bluetooth Devices found
eu: Ez da aurkitu konektatu daitekeen Bluetooth gailurik

en: Bluetooth disabled
eu: Bluetootha desaktibatuta

en: Unknown caller
eu: Dei-egile ezezaguna

en: Wi-Fi network '%s' uses a captive portal
eu: '%s' wifi-sareak atari gatibua darabil

en: The Wi-Fi network uses a captive portal
eu: Wifi sareak atari gatibua darabil

en: Sign into Wi-Fi network
eu: Hasi saioa wifi-sarean

en: Docked
eu: Atrakatuta

en: Undocked
eu: Desatrakatuta

en: Ok
eu: Ados

en: Unable to place emergency call
eu: Ezin dira larrialdi-deiak kokatu

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
eu[0]: %s erabiltzailearen saioa automatikoki segundo %dean amaituko da.
eu[1]: %s erabiltzailearen saioa automatikoki %d segundotan amaituko da.

en: Power Off
eu: Itzali

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki segundo %dean itzaliko da.
eu[1]: Sistema automatikoki %d segundotan itzaliko da.

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki segundo %dean berrabiaraziko da.
eu[1]: Sistema automatikoki %d segundotan berrabiaraziko da.

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Quiet
eu: Geldi

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Silent
eu: Isilik

[ctx: feedback:enabled]
note: Translators: Enable LED, haptic and audio feedback
en: On
eu: Aktibatuta

en: Allow '%s' to access your location information?
eu: Onartu '%s' aplikazioak zure kokalekuaren informazioa eskuratu dezan?

en: Geolocation
eu: Geolokalizazioa

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

note: give visual feedback on error
en: Enter Passcode
eu: Sartu pasakodea

en: Checking…
eu: Egiaztatzen…

note: Translators: '%s' is the filename of a screenshot
en: Screenshot saved to '%s'
eu: Pantaila-argazkia hemen gorde da: '%s'

en: Failed to save screenshot
eu: Huts egin du pantaila-argazkia gordetzeak

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

note: Translators: name of the folder beneath ~/Pictures used to store screenshots
en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

note: Translators: Name of a screenshot file. The first '%s' is a timestamp * like "2017-05-21 12-24-03" the 2nd '%s' is a possible suffix in case * the file already exists like '-3'
en: Screenshot from %s%s.png
eu: Pantaila-argazkia: %s%s.png

note: Translators: Used when the title of a song is unknown
en: Unknown Title
eu: Titulu ezezaguna

note: Translators: Used when the artist of a song is unknown
en: Unknown Artist
eu: Artista ezezaguna

en: Built-in display
eu: Pantaila integratuta

note: Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Authentication type of Wi-Fi network “%s” not supported
eu: “%s” wifi-sarearen autentifikazio mota ez da onartzen

en: Enter password for the Wi-Fi network “%s”
eu: Sartu “%s” wifi-sarearen pasahitza

en: Open
eu: Ireki

note: We don't just set the app_info but name and icon separately to * not overwrite values set by the caller
en: Notification
eu: Jakinarazpena

note: Translators: Point in time, use a short word or abbreviation Please stick to a maximum of 12 chars
en: now
eu: orain

note: Translators: abbreviated time difference "About 3 hours ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~%dh | ~%dh
eu[0]: ~%do
eu[1]: ~%do

note: Translators: abbreviated time difference "About 1 day ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~1d
eu: ~1e

note: Translators: abbreviated, exact time difference "3 days ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dd | %dd
eu[0]: %de
eu[1]: %de

note: Translators: abbreviated time difference "About 1 month ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~1mo
eu: ~1h

note: Translators: abbreviated, exact time difference "3 months ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dmo | %dmos
eu[0]: %dh
eu[1]: %dh

note: Translators: abbreviated time difference "About 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~%dy | ~%dy
eu[0]: ~%du
eu[1]: ~%du

note: Translators: abbreviated time difference "Over 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: Over %dy | Over %dy
eu[0]: %du baino gehiago
eu[1]: %du baino gehiago

note: Translators: abbreviated time difference "almost 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: Almost %dy | Almost %dy
eu[0]: Ia %du
eu[1]: Ia %du

en: Application failed to start
eu: Aplikazioaren abioak huts egin du

en: Authentication dialog was dismissed by the user
eu: Erabiltzaileak autentifikazio-koadroa baztertu du

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eu: Barkatu, horrek ez du funtzionatu. Saiatu berriro.

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Landscape
eu: Horizontala

[ctx: automatic-screen-rotation-disabled]
en: Off
eu: Desaktibatuta

[ctx: automatic-screen-rotation-enabled]
en: On
eu: Aktibatuta

en: Press ESC to close
eu: Sakatu ESC ixteko

en: Running '%s' failed
eu: '%s' exekutatzeak huts egin du

en: Passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: Password cannot be blank
eu: Pasahitza ezin da hutsik egon

en: Remember decision
eu: Gogoratu erabakia

en: Cancel
eu: Utzi

en: Remove from _Favorites
eu: Kendu g_ogokoetatik

en: Add to _Favorites
eu: Gehitu _gogokoei

en: View _Details
eu: Ikusi _xehetasunak

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: _Remove from Folder
eu: _Kendu karpetatik

en: Search apps…
eu: Bilatu aplikazioak…

en: Output Devices
eu: Irteerako gailuak

en: Input Devices
eu: Sarrerako gailuak

en: Sound Settings
eu: Soinu-ezarpenak

en: Automatic Brightness
eu: Distira automatikoa

en: Brightness Settings
eu: Distiraren ezarpenak

en: Enable Bluetooth
eu: Gaitu Bluetootha

en: Bluetooth Settings
eu: Bluetootharen ezarpenak

en: Close the emergency call dialog
eu: Itxi larrialdi-deiaren koadroa

en: Emergency _Contacts
eu: Larrialdiko _kontaktuak

en: Go to the emergency contacts page
eu: Joan larrialdiko kontaktuen orrira

en: Go back to the emergency dialpad page
eu: Itzuli larrialdi-deirako teklaturaren orrira

en: Owner unknown
eu: Jabe ezezaguna

en: Emergency Contacts
eu: Larrialdietarako kontaktuak

en: No emergency contacts available.
eu: Ez dago larrialdiko kontakturik eskuragarri.

en: Some applications are busy or have unsaved work
eu: Aplikazio batzuk lanpetuta daude edo gorde gabeko lanak dituzte.

en: Feedback
eu: Iritziak

en: Do not disturb
eu: Ez gogaitu

en: Feedback Settings
eu: Iritzien ezarpenak

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Co_nnect
eu: _Konektatu

en: Back
eu: Atzera

en: Slide up to unlock
eu: Irristatu gora desblokeatzeko

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: C_onnect
eu: _Konektatu

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: Suspend
eu: Eseki

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Emergency
eu: Larrialdia

en: Run Command
eu: Exekutatu komandoa

en: No notifications
eu: Jakinarazpenik ez

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Clear all
eu: Garbitu dena

en: Confirm:
eu: Berretsi:

en: _Power Off…
eu: _Itzali…

en: _Restart…
eu: _Berrabiarazi…

en: _Suspend…
eu: _Eseki…

en: _Log Out…
eu: Amaitu _saioa…

en: Wi-Fi
eu: Wifia

en: Wi-Fi Settings
eu: Wifiaren ezarpenak

en: VPN
eu: VPNa

en: Plugin not found
eu: Ez da plugina aurkitu

en: The plugin '%s' could not be loaded.
eu: Ezin izan da '%s' plugina kargatu.

en: No Wi-Fi Device Found
eu: Ez da wifi-gailurik aurkitu

en: Wi-Fi Disabled
eu: Wifia desgaitu da

en: Enable Wi-Fi
eu: Gaitu wifia

en: Wi-Fi Hotspot Active
eu: Wifigunea aktibo

en: Turn Off
eu: Desaktibatu

en: No Wi-Fi Hotspots
eu: Ez dago wifigunerik

note: Translators: Refers to the cellular wireless network
en: Cellular
eu: Mugikorra

note: Translators: Phosh prevents the session from going idle because the caffeine quick setting is toggled
en: Phosh on caffeine
eu: Phosh kafeinarekin

[ctx: caffeine-disabled]
en: Off
eu: Desaktibatuta

[ctx: caffeine-enabled]
en: On
eu: Aktibatuta

en: Caffeine timers
eu: Kafeina-tenporizadoreak

en: No caffeine intervals
eu: Ez dago kafeina-tarterik

en: Caffeine Settings
eu: Kafeina-ezarpenak

en: No timeout (∞)
eu: Ez dago denbora-mugarik(∞)

en: Caffeine Quick Setting Preferences
eu: Kafeinaren ezarpen azkarren hobespenak

en: Caffeine Duration
eu: Kafeinaren iraupena

en: Manage Caffeine Duration
eu: Kudeatu kafeinaren iraupena

en: Add or remove custom caffeine intervals
eu: Gehitu edo kendu kafeina-tarte pertsonalizatuak

en: Add interval
eu: Gehitu tartea

en: Add New Interval
eu: Gehitu tarte berria

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Quickstart Intervals
eu: Abio azkarraren tarteak

en: 1 h
eu: 1 o

en: Choose Interval
eu: Aukeratu tartea

en: Default style
eu: Estilo lehenetsia

en: Dark mode
eu: Modu iluna

en: Light mode
eu: Modu argia

en: Personal Information
eu: Datu pertsonalak

en: Date of Birth
eu: Jaiotze-data

en: Preferred Language
eu: Hizkuntza hobetsia

en: Home Address
eu: Etxeko helbidea

en: Medical Information
eu: Informazio medikoa

en: Age
eu: Adina

en: Blood Type
eu: Odol mota

en: Height
eu: Altuera

en: Weight
eu: Pisua

en: Allergies
eu: Alergiak

en: Medications & Conditions
eu: Medikazioa eta gaixotasunak

en: Other Information
eu: Informazio gehigarria

en: Emergency Info Preferences
eu: Larrialdi-informazioaren hobespenak

en: Done
eu: Egina

en: _Owner Name
eu: _Jabearen izena

en: _Date of Birth
eu: J_aiotze-data

en: _Preferred Language
eu: _Hizkuntza hobetsia

en: _Age
eu: A_dina

en: _Blood Type
eu: _Odol mota

en: _Height
eu: A_ltuera

en: _Weight
eu: P_isua

en: Medications and Conditions
eu: Medikazioa eta gaixotasunak

en: Add Contact
eu: Gehitu kontaktua

en: Add New Contact
eu: Gehitu kontaktu berria

en: _Contact Name
eu: _Kontaktuaren izena

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: _Contact Number
eu: _Kontaktuaren zenbakia

en: No launchers configured
eu: Ez da abiarazlerik konfiguratu

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Location On
eu: Kokalekua aktibatuta

en: Location Off
eu: Kokalekua desaktibatuta

en: No running media players
eu: Ez dago multimedia-erreproduzigailurik exekuzioan

en: Mobile Data On
eu: Datu mugikorrak aktibatuta

en: Mobile Data Off
eu: Datu mugikorrak desaktibatuta

en: Night Light On
eu: Gaueko argia aktibatuta

en: Night Light Off
eu: Gaueko argia desaktibatuta

en: Pomodoro start
eu: Pomodororen hasiera

en: Focus on your task for %d minutes
eu: Jarri arreta lanean %d minutuz

en: Take a break
eu: Egin etenaldi bat

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: You have %d minutes until next Pomodoro
eu: %d minutu geratzen dira hurrengo Pomodorora arte

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Timer
eu: Pomodoo tenporizadorea

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Off
eu: Pomodoro desaktibatuta

en: Pomodoro Quick Setting Preferences
eu: Pomodororen ezarpen azkarren hobespenak

en: Pomodoro Technique
eu: Pomodoro teknika

en: _Active Duration
eu: Iraupen _aktiboa

en: Duration of the focus session
eu: Arreta-aldiaren iraupena

en: _Break Duration
eu: _Etenaldiaren iraupena

en: Duration of the break between sessions
eu: Saioen arteko etenaldiaren iraupena

en: _Start on unlock
eu: _Abiarazi desblokeatzean

en: Whether to start the timer on screen unlock
eu: Pantaila desblokeatzean tenporizadorea abiaraziko den ala ez

en: No documents to display
eu: Ez dago dokumenturik bistaratzeko

en: Tickets
eu: Txartelak

en: _Open
eu: _Ireki

en: Choose Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Ticket Box Preferences
eu: Txartel-kutxaren hobespenak

en: Paths
eu: Bide-izenak

en: Folder Settings
eu: Karpeta-ezarpenak

en: Where Phosh looks for your tickets
eu: Phosh aplikazioak non bilatuko dituen txartelak

en: Ticket Folder
eu: Txartel-karpeta

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: No events
eu: Gertaerarik ez

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
eu: %l:%M %p%l:%M %p

note: Translators: An all day event
en: All day
eu: Egun osoa

note: Translators: When the event ends: Ends\r16:00
en: Ends
eu: Amaiera-data

en: Untitled event
eu: Izenik gabeko gertaera

en: No events for the next %d days
eu: Ez dago gertaerarik hurrengo %d egunetarako

en: No upcoming events
eu: Ez dago gertaerarik etorkizunean

en: Upcoming Events Preferences
eu: Etorkizuneko gertaeren hobespenak

en: Days
eu: Egunak

en: Date Range
eu: Data-tartea

en: Number of days to show events for
eu: Gertaerak zenbat egunetarako erakutsiko diren

en: Monitor scales
eu: Monitorearen eskalak

note: Translators: This is scale factor of a monitor in percent
en: %d%%
eu: %% %d

en: Wi-Fi Hotspot
eu: Wifigunea

en: Turn On
eu: Aktibatu

en: Hotspot On
eu: Wifigunea aktibatuta

en: Hotspot Off
eu: Wifigunea desaktibatuta
