phosh - en to bg translation catalogue (268 entries)

en: Phone Shell
bg: Телефон

en: Window management and application launching for mobile
bg: Управление на прозорци и стартиране на приложения за мобилни устройства

en: This session logs you into Phosh
bg: Тази сесия ви вписва в Phosh

en: Caffeine Quick Setting
bg: Бърза настройка за безсъние

en: Prevent the session from going idle
bg: Сесията да не заспива при бездействие

en: Calendar
bg: Календар

en: A simple calendar widget
bg: Прост графичен обект за календар

en: Dark Mode / Color Scheme Quick Setting
bg: Бърза настройка за цветовата схема

en: Toggle dark mode
bg: Превключване на тъмен режим

en: Emergency Info
bg: Информация за спешни случаи

en: Show emergency information and contacts
bg: Показване на информация и контакти за спешни случаи

en: Launcher Box
bg: Кутия за стартери

en: Add launchers to the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
bg: Добавя стартери на заключения екран. <b>Тази приставка е експериментална.</b>

en: Location Quick Setting
bg: Бърза настройка за местоположение

en: Toggle location services on/off
bg: Превключване на услугите за местоположение

en: Media Players
bg: Музикални устройства

en: Track currently running media players
bg: Следете работещите музикални устройства

en: Mobile Data Quick Setting
bg: Бърза настройка за мобилните данни

en: Toggle mobile data on/off
bg: Превключване на мобилните данни

en: Night Light Quick Setting
bg: Бърза настройка за нощния режим

en: Toggle night light on/off
bg: Превключване на нощен режим

note: Translators: "Pomodoro" is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Quick Setting
bg: Бърза настройка за Помодоро

en: Simple Pomodoro Timer
bg: Прост хронометър за Помодоро

en: Ticket Box
bg: Кутия за билети

en: Show PDFs on the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
bg: Показва PDF файлове на заключения екран. <b>Тази приставка е експериментална.</b>

en: Upcoming Events
bg: Предстоящи събития

en: Show upcoming calendar events
bg: Показване на предстоящи събития

en: Add to Folder
bg: Добавяне в папката

en: Create new folder
bg: Създаване на нова папка

en: Application
bg: Програма

en: Show All Apps
bg: Показване на всички програми

en: Show Only Mobile Friendly Apps
bg: Показване само на програмите за мобилни устройства

en: Phone Shell Volume Control
bg: Управление на силата на звука

note: Translators: a battery level in percent
en: Battery %.0f%%
bg: Батерия %.0f%%

[ctx: bluetooth:enabled]
en: On
bg: Вкл.

en: No connectable Bluetooth Devices found
bg: Няма намерени Bluetooth устройства за свързване

en: Bluetooth disabled
bg: Bluetooth е изключен

en: Unknown caller
bg: Непознат номер

en: Wi-Fi network '%s' uses a captive portal
bg: Wi-Fi мрежата „%s“ използва портал за прихващане

en: The Wi-Fi network uses a captive portal
bg: Wi-Fi мрежата използва портал за прихващане

en: Sign into Wi-Fi network
bg: Влезте в Wi-Fi мрежата

en: Docked
bg: Скачено

en: Undocked
bg: Откачено

en: Ok
bg: Добре

en: Unable to place emergency call
bg: Неуспешно спешно обаждане

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Log Out
bg: Изход

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
bg[0]: Потребителят „%s“ ще излезе от системата автоматично след %d секунда.
bg[1]: Потребителят „%s“ ще излезе от системата автоматично след %d секунди.

en: Power Off
bg: Изключване

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се изключи автоматично след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се изключи автоматично след %d секунди.

en: Restart
bg: Рестартиране

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се рестартира автоматично след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се рестартира автоматично след %d секунди.

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Quiet
bg: Без звук

note: Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Silent
bg: Без звук и вибрации

[ctx: feedback:enabled]
note: Translators: Enable LED, haptic and audio feedback
en: On
bg: Вкл.

en: Allow '%s' to access your location information?
bg: Позволявате ли на „%s“ достъп до информацията за местоположението ви?

en: Geolocation
bg: Местоположение

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

note: give visual feedback on error
en: Enter Passcode
bg: Въведете код за достъп

en: Checking…
bg: Проверка…

note: Translators: '%s' is the filename of a screenshot
en: Screenshot saved to '%s'
bg: Снимката на екрана е запазена в „%s“

en: Failed to save screenshot
bg: Снимката на екрана не може да се запази

en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

note: Translators: name of the folder beneath ~/Pictures used to store screenshots
en: Screenshots
bg: Снимки на екрана

note: Translators: Name of a screenshot file. The first '%s' is a timestamp * like "2017-05-21 12-24-03" the 2nd '%s' is a possible suffix in case * the file already exists like '-3'
en: Screenshot from %s%s.png
bg: Снимка на екрана на %s%s.png

note: Translators: Used when the title of a song is unknown
en: Unknown Title
bg: Неизвестно заглавие

note: Translators: Used when the artist of a song is unknown
en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Built-in display
bg: Вграден дисплей

note: Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Authentication type of Wi-Fi network “%s” not supported
bg: Видът на удостоверяване на Wi-Fi мрежата „%s“ не се поддържа

en: Enter password for the Wi-Fi network “%s”
bg: Въведете паролата за Wi-Fi мрежата „%s“

en: Open
bg: Отваряне

note: We don't just set the app_info but name and icon separately to * not overwrite values set by the caller
en: Notification
bg: Известие

note: Translators: Point in time, use a short word or abbreviation Please stick to a maximum of 12 chars
en: now
bg: сега

note: Translators: abbreviated time difference "Less than 30 seconds" Please stick to a maximum of 12 chars
en: <30s
bg: <30с

note: Translators: abbreviated time difference "Less than one minute" Please stick to a maximum of 12 chars
en: <1m
bg: <1м

note: Translators: abbreviated time difference "About one minute" Please stick to a maximum of 12 chars
en: ~1m
bg: ≈1м

note: Translators: abbreviated, exact time difference "1 minute ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dm | %dm
bg[0]: %dм
bg[1]: %dм

note: Translators: abbreviated time difference "About 3 hours ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~%dh | ~%dh
bg[0]: ~%dч
bg[1]: ~%dч

note: Translators: abbreviated time difference "About 1 day ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~1d
bg: ~1д

note: Translators: abbreviated, exact time difference "3 days ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dd | %dd
bg[0]: %dд
bg[1]: %dд

note: Translators: abbreviated time difference "About 1 month ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~1mo
bg: ~1ме

note: Translators: abbreviated, exact time difference "3 months ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: %dmo | %dmos
bg[0]: %dме
bg[1]: %dме

note: Translators: abbreviated time difference "About 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: ~%dy | ~%dy
bg[0]: ~%dг
bg[1]: ~%dг

note: Translators: abbreviated time difference "Over 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: Over %dy | Over %dy
bg[0]: Над %dг
bg[1]: Над %dг

note: Translators: abbreviated time difference "almost 5 years ago" Please stick to a maximum of 4 chars for the time unit
en: Almost %dy | Almost %dy
bg[0]: Преди %dг
bg[1]: Преди %dг

en: Application failed to start
bg: Неуспешно стартиране на програмата

en: Authentication dialog was dismissed by the user
bg: Прозорецът за удостоверяване бе затворен от потребителя

en: Password:
bg: Парола:

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
bg: За съжаление това не сработи. Пробвайте наново.

en: Portrait
bg: Портрет

en: Landscape
bg: Пейзаж

[ctx: automatic-screen-rotation-disabled]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: automatic-screen-rotation-enabled]
en: On
bg: Вкл.

en: Press ESC to close
bg: Натиснете Esc за отмяна

en: Running '%s' failed
bg: Неуспешно изпълнение на „%s“

en: Passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password cannot be blank
bg: Паролата не може да бъде празна

en: Torch
bg: Фенерче

en: Remember decision
bg: Запомняне на избора

en: Cancel
bg: Отказване

en: Remove from _Favorites
bg: Премахване от _любими

en: Add to _Favorites
bg: Добавяне в _любими

en: View _Details
bg: Показване на _подробностите

en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: _Remove from Folder
bg: _Премахване от папката

en: Search apps…
bg: Търсене на програми…

en: Output Devices
bg: Изходни устройства

en: Input Devices
bg: Входни устройства

en: Sound Settings
bg: Настройки на звука

en: Automatic Brightness
bg: Автоматична яркост

en: Brightness Settings
bg: Настройки за яркост

en: Enable Bluetooth
bg: Включване на Bluetooth

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на Bluetooth

en: Close the emergency call dialog
bg: Затваряне на прозореца за спешни обаждания

en: Emergency _Contacts
bg: _Контакти при спешни случаи

en: Go to the emergency contacts page
bg: Към страницата с контакти за спешни случаи

en: Go back to the emergency dialpad page
bg: Назад към страницата за набиране на спешни номера

en: Owner unknown
bg: Неизвестен собственик

en: Emergency Contacts
bg: Контакти при спешни случаи

en: No emergency contacts available.
bg: Няма контакти за спешни случаи.

en: Some applications are busy or have unsaved work
bg: Някои програми са заети или имат незапазени промени

en: Feedback
bg: Обратна връзка

en: Do not disturb
bg: Не безпокойте!

en: Feedback Settings
bg: Настройки за обратна връзка

en: User:
bg: Потребител:

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Co_nnect
bg: _Свързване

en: Back
bg: Назад

en: Slide up to unlock
bg: Плъзнете нагоре, за да отключите

en: Unlock
bg: Отключване

en: Authentication required
bg: Необходимо е удостоверяване

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: C_onnect
bg: _Свързване

en: Authenticate
bg: Удостоверяване

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Lock
bg: Заключване

en: Emergency
bg: Спешни случаи

en: Run Command
bg: Команда за изпълнение

en: No notifications
bg: Няма известия

en: Notifications
bg: Известия

en: Clear all
bg: Изчистване на всичко

en: Confirm:
bg: Потвърждаване:

en: _Power Off…
bg: _Изключване…

en: _Restart…
bg: _Рестартиране…

en: _Suspend…
bg: _Приспиване…

en: _Log Out…
bg: _Изход…

en: Wi-Fi Settings
bg: Настройки на Wi-Fi

en: VPN
bg: ВЧМ (VPN)

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A, %B %-e
bg: %A, %-e %B

en: Plugin not found
bg: Приставката липсва

en: The plugin '%s' could not be loaded.
bg: Приставката „%s“ не може да се зареди.

en: No Wi-Fi Device Found
bg: Липсва устройство за Wi-Fi

en: Wi-Fi Disabled
bg: Wi-Fi е изключен

en: Enable Wi-Fi
bg: Включване на Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
bg: Включена е точка за достъп по Wi-Fi

en: Turn Off
bg: Изключване

en: No Wi-Fi Hotspots
bg: Няма точки за достъп по Wi-Fi

note: Translators: Refers to the cellular wireless network
en: Cellular
bg: Клетъчна мрежа

note: Translators: Phosh prevents the session from going idle because the caffeine quick setting is toggled
en: Phosh on caffeine
bg: Phosh на кофеин

[ctx: caffeine-disabled]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: caffeine-enabled]
en: On
bg: Вкл.

en: Caffeine timers
bg: Таймери на Caffeine

en: No caffeine intervals
bg: Няма интервали на Caffeine

en: Caffeine Settings
bg: Настройка за Caffeine

en: No timeout (∞)
bg: Без време за изчакване (∞)

en: Caffeine Quick Setting Preferences
bg: Бързи настройки за Caffeine

en: Caffeine Duration
bg: Продължителност на Caffeine

en: Manage Caffeine Duration
bg: Продължителност

en: Add or remove custom caffeine intervals
bg: Добавяне или премахване на собствени интервали на Caffeine

en: Add interval
bg: Добавяне на интервал

en: Add New Interval
bg: Добавяне на нов интервал

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Quickstart Intervals
bg: Готови интервали

en: 5 m
bg: 5 м

en: 15 m
bg: 15 м

en: 30 m
bg: 30 м

en: 1 h
bg: 1 ч

en: Choose Interval
bg: Избор на интервал

en: Default style
bg: Стил на системата

en: Dark mode
bg: Тъмен режим

en: Light mode
bg: Светъл режим

en: Personal Information
bg: Лична информация

en: Date of Birth
bg: Дата на раждане

en: Preferred Language
bg: Предпочитан език

en: Home Address
bg: Домашен адрес

en: Medical Information
bg: Медицинска информация

en: Age
bg: Възраст

en: Blood Type
bg: Кръвна група

en: Height
bg: Височина

en: Weight
bg: Тегло

en: Allergies
bg: Алергии

en: Medications & Conditions
bg: Лекарства и състояния

en: Other Information
bg: Друга информация

en: Emergency Info Preferences
bg: Настройки за информация за спешни случаи

en: Done
bg: Готово

en: _Owner Name
bg: _Име на собственика

en: _Date of Birth
bg: _Дата на раждане

en: _Preferred Language
bg: Предпочитан _език

en: _Age
bg: _Възраст

en: _Blood Type
bg: _Кръвна група

en: _Height
bg: _Височина

en: _Weight
bg: _Тегло

en: Medications and Conditions
bg: Лекарства и състояния

en: Add Contact
bg: Добавяне на контакт

en: Add New Contact
bg: Добавяне на нов контакт

en: _Contact Name
bg: _Име за контакта

en: Relationship
bg: Отношения

en: _Contact Number
bg: _Номер за контакта

en: No launchers configured
bg: Няма настроени стартери

en: Launchers
bg: Стартери

note: Translators: Location precision level - country-wide
en: Country
bg: Държава

note: Translators: Location precision level - city-wide
en: City
bg: Град

note: Translators: Location precision level - neighborhood
en: Neighborhood
bg: Квартал

note: Translators: Location precision level - street
en: Street
bg: Улица

note: Translators: Location precision level - exact position
en: Exact
bg: Точно

en: Location On
bg: Местоположението е вкл.

en: Location Off
bg: Местоположението е изкл.

en: Location Accuracy
bg: Точност на местоположението

en: Location Disabled
bg: Местоположението е изкл.

en: Enable Location
bg: Вкл. на местоположението

en: Location Settings
bg: Настройки за местоположението

en: No running media players
bg: Няма работещи музикални устройства

en: Mobile Data On
bg: Мобилните данни са вкл.

en: Mobile Data Off
bg: Мобилните данни са изкл.

en: Night Light On
bg: Нощен режим е вкл.

en: Night Light Off
bg: Нощен режим е изкл.

en: Pomodoro start
bg: Начало на Помодоро

en: Focus on your task for %d minutes
bg: Фокусирайте се върху задачата си за %d минути

en: Take a break
bg: Вземете си почивка

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: You have %d minutes until next Pomodoro
bg: Имате %d минути до следващото Помодоро

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Timer
bg: Хронометър за Помодоро

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Off
bg: Изключване на Помодоро

en: Pomodoro Quick Setting Preferences
bg: Бързо настройване на Помодоро

en: Pomodoro Technique
bg: Техника Помодоро

en: _Active Duration
bg: Продължителност на _работата

en: Duration of the focus session
bg: Продължителността на сесията за работа

en: _Break Duration
bg: Продължителност на _почивката

en: Duration of the break between sessions
bg: Продължителността на почивката между сесиите

en: _Start on unlock
bg: _Стартиране след отключване

en: Whether to start the timer on screen unlock
bg: Дали да започне хронометъра при отключване на екрана

en: No documents to display
bg: Няма документи за показване

en: Tickets
bg: Билети

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Choose Folder
bg: Избор на папка

en: Ticket Box Preferences
bg: Настройки на „Кутия за билети“

en: Paths
bg: Местоположения

en: Folder Settings
bg: Настройки на папката

en: Where Phosh looks for your tickets
bg: Къде Phosh търси за вашите билети

en: Ticket Folder
bg: Папка за билети

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: No events
bg: Няма събития

note: Translators: An all day event
en: All day
bg: Цял ден

note: Translators: When the event ends: Ends\r16:00
en: Ends
bg: Приключва на

en: Untitled event
bg: Неозаглавено събитие

en: No events for the next %d days
bg: Няма събития за следващите %d дни

en: No upcoming events
bg: Няма предстоящи събития

en: Upcoming Events Preferences
bg: Настройки за предстоящи събития

en: Days
bg: Дни

en: Date Range
bg: Период от време

en: Number of days to show events for
bg: Брой дни, за които да се показват събития

en: Monitor scales
bg: Мащаби на екраните

en: Wi-Fi Hotspot
bg: Точки за достъп по Wi-Fi

en: Turn On
bg: Включване

en: Hotspot On
bg: Тчк. за достъп е вкл.

en: Hotspot Off
bg: Тчк. за достъп е изкл.
