libcall-ui main - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Call active
de: Anruf aktiv

en: Call held
de: Anruf gehalten

note: Deprecated
en: Calling…
de: Anrufen …

note: Deprecated
en: Incoming call
de: Eingehender Anruf

en: Call ended
de: Anruf beendet

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Accepting call…
de: Anruf annehmen …

en: Hanging up…
de: Auflegen …

en: Incoming phone call
de: Eingehender Telefonanruf

en: Mute
de: Stumm schalten

en: Speaker
de: Lautsprecher

en: Add call
de: Anruf hinzufügen

en: Hold
de: Halten

en: Dial Pad
de: Ziffernblock

en: Enter a number
de: Eine Nummer eingeben

en: Type a phone number
de: Eine Telefonnummer eintippen

en: Call that phone number
de: Diese Telefonnummer anrufen

en: This call is not encrypted
de: Dieser Anruf ist nicht verschlüsselt

en: This call is encrypted
de: Dieser Anruf ist verschlüsselt
