libcall-ui main - en to es translation catalogue (19 entries)

en: Call active
es: Llamada activa

en: Call held
es: Llamada en espera

note: Deprecated
en: Calling…
es: Llamando...

note: Deprecated
en: Incoming call
es: Llamada entrante

en: Call ended
es: Llamada finalizada

en: Unknown
es: Desconocido

en: Accepting call…
es: Aceptando llamada…

en: Hanging up…
es: Colgando…

en: Incoming phone call
es: Llamada entrante

en: Mute
es: Silenciar

en: Speaker
es: Altavoz

en: Add call
es: Añadir llamada

en: Hold
es: Espera

en: Dial Pad
es: Teclado

en: Enter a number
es: Introduzca un número

en: Type a phone number
es: Teclee un número de teléfono

en: Call that phone number
es: Llame al número de teléfono

en: This call is not encrypted
es: Esta llamada no está cifrada

en: This call is encrypted
es: Esta llamada está cifrada
