libcall-ui main - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Call active
tr: Arama aktif

en: Call held
tr: Arama bekliyor

note: Deprecated
en: Calling…
tr: Aranıyor…

note: Deprecated
en: Incoming call
tr: Gelen arama

en: Call ended
tr: Arama bitti

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Accepting call…
tr: Arama kabul ediliyor…

en: Hanging up…
tr: Kapatılıyor…

en: Incoming phone call
tr: Gelen telefon araması

en: Mute
tr: Sessiz

en: Speaker
tr: Hoparlör

en: Add call
tr: Arama ekle

en: Hold
tr: Beklet

en: Dial Pad
tr: Tuş Takımı

en: Enter a number
tr: Numara gir

en: Type a phone number
tr: Telefon numarası gir

en: Call that phone number
tr: Bu telefon numarasını ara

en: This call is not encrypted
tr: Bu arama şifrelenmedi

en: This call is encrypted
tr: Bu arama şifrelendi
