libcall-ui main - en to gl translation catalogue (30 entries)

en: Call-UI Demo
gl: Demostración de interface de chamada

en: Back
gl: Atrás

en: Welcome to Call-UI Demo
gl: Benvida á Demostración da IU de chamada

en: This is a tour of the features the library has to offer.
gl: Esta é unha demostración das características que a biblioteca ofrece.

en: Welcome
gl: Benvida

en: Call Display
gl: Pantalla de chamada

en: Dial Pad
gl: Teclado telefónico

en: A simple dial pad to enter phone numbers.
gl: Un teclado telefónico sinxelo para escribir números de teléfono.

en: Keypad
gl: Teclado telefónico

en: A number keypad.
gl: Un teclado telefónico numérico.

en: Show letters
gl: Mostrar letras

en: Show symbols
gl: Mostrar símbolos

en: Key pad
gl: Teclado telefónico

en: Call active
gl: Chamada activa

en: Call held
gl: Chamada en espera

note: Deprecated
en: Calling…
gl: Chamando…

note: Deprecated
en: Incoming call
gl: Chamada entrante

en: Call ended
gl: Chamada finalizada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Incoming phone call
gl: Chamada telefónica entrante

en: Mute
gl: Enmudecido

en: Speaker
gl: Altofalante

en: Add call
gl: Engadir chamada

en: Hold
gl: Reter

en: Hang up
gl: Colgar

en: Answer
gl: Responder

en: Hide the dial pad
gl: Ocultar teclado telefónico

en: Enter a number
gl: Escriba un número

en: This call is not encrypted
gl: Esta chamada non está cifrada

en: This call is encrypted
gl: Esta chamada está cifrada
