libcall-ui main - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Call active
fa: تماس فعّال

en: Call held
fa: تماس منتظر

note: Deprecated
en: Calling…
fa: تماس گرفتن…

note: Deprecated
en: Incoming call
fa: تماس ورودی

en: Call ended
fa: تماس پایان یافت

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Accepting call…
fa: پذیرفتن تماس…

en: Hanging up…
fa: قطع کردن…

en: Incoming phone call
fa: تماس تلفنی ورودی

en: Mute
fa: بی‌صدا

en: Speaker
fa: بلندگو

en: Add call
fa: افزودن تماس

en: Hold
fa: انتظار

en: Dial Pad
fa: صفحهٔ شماره‌گیری

en: Enter a number
fa: ورود یک شماره

en: Type a phone number
fa: نوشتن یک شماره تلفن

en: Call that phone number
fa: تماس با این شماره تلفن

en: This call is not encrypted
fa: این تماس رمزگذاری نشده

en: This call is encrypted
fa: این تماس رمزگذاری شده
