libcall-ui main - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Call active
oc: Sonada activa

en: Call held
oc: Sonada gardada

note: Deprecated
en: Calling…
oc: Sonada…

note: Deprecated
en: Incoming call
oc: Sonada entranta

en: Call ended
oc: Sonada acabada

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Incoming phone call
oc: Sonada telefonica entranta

en: Mute
oc: Amudir

en: Speaker
oc: Nautparlaire

en: Add call
oc: Apondre una sonada

en: Hold
oc: Metre en espèra

en: Dial Pad
oc: Clavièr

en: Hang up
oc: Penjar

en: Answer
oc: Respondre

en: Hide the dial pad
oc: Amagar lo clavièr

en: Enter a number
oc: Picatz un numèro

en: This call is not encrypted
oc: Aquesta sonada es pas chifrada

en: This call is encrypted
oc: Aquesta sonada es chifrada
