libcall-ui main - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Call active
pt: Chamada ativa

en: Call held
pt: Chamada realizada

note: Deprecated
en: Calling…
pt: A chamar…

note: Deprecated
en: Incoming call
pt: Chamada recebida

en: Call ended
pt: Chamada terminada

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Accepting call…
pt: A aceitar chamada…

en: Hanging up…
pt: A desligar…

en: Incoming phone call
pt: A receber chamada teléfonica

en: Mute
pt: Silenciar

en: Speaker
pt: Altifalante

en: Add call
pt: Adicionar chamada

en: Hold
pt: Aguardar

en: Dial Pad
pt: Marcador

en: Enter a number
pt: Insira um número

en: Type a phone number
pt: Insira um número de telefone

en: Call that phone number
pt: Ligar para esse número de telefone

en: This call is not encrypted
pt: Esta chamada não é encriptada

en: This call is encrypted
pt: Esta chamada é encriptada
