libcall-ui main - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Call active
ru: Вызов активен

en: Call held
ru: Удержание вызова

note: Deprecated
en: Calling…
ru: Вызов…

note: Deprecated
en: Incoming call
ru: Входящий вызов

en: Call ended
ru: Вызов завершен

en: Unknown
ru: Неизвестный

en: Accepting call…
ru: Прием вызова…

en: Hanging up…
ru: Отключение…

en: Incoming phone call
ru: Входящий телефонный вызов

en: Mute
ru: Отключить звук

en: Speaker
ru: Громкая связь

en: Add call
ru: Добавить вызов

en: Hold
ru: Удерживать

en: Dial Pad
ru: Панель набора

en: Hang up
ru: Отключиться

en: Answer
ru: Ответить

en: Hide the dial pad
ru: Скрыть панель набора

en: Enter a number
ru: Ввести номер

en: Type a phone number
ru: Ввести номер телефона

en: Call that phone number
ru: Вызов на этот номер телефона

en: This call is not encrypted
ru: Этот вызов не зашифрован

en: This call is encrypted
ru: Этот вызов зашифрован
