libcall-ui main - en to el translation catalogue (20 entries)

en: Call active
el: Ενεργός κλήση

en: Call held
el: Η κλήση πραγματοποιήθηκε

note: Deprecated
en: Calling…
el: Γίνεται κλήση…

note: Deprecated
en: Incoming call
el: Εισερχόμενη κλήση

en: Call ended
el: Η κλήση τερματίστηκε

en: Unknown
el: 'Αγνωστο

en: Accepting call…
el: Αποδοχή κλήσεων…

en: Hanging up…
el: Γίνεται τερματισμός κλήσης…

en: Incoming phone call
el: Εισερχόμενη κλήση

en: Mute
el: Σίγαση

en: Speaker
el: Ηχείο

en: Add call
el: Προσθήκη κλήσης

en: Hold
el: Αναμονή

en: Dial Pad
el: Πληκτρολόγιο κλήσης

en: Hang up
el: Τερματισμός κλήσης

en: Answer
el: Απάντηση

en: Hide the dial pad
el: Απόκρυψη πληκτρολογίου κλήσης

en: Enter a number
el: Πληκτρολογήστε έναν αριθμό

en: This call is not encrypted
el: Η κλήση δεν είναι κρυπτογραφημένη

en: This call is encrypted
el: Η κλήση είναι κρυπτογραφημένη
