libcall-ui main - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Call active
uk: Виклик активний

en: Call held
uk: Виклик призупинено

note: Deprecated
en: Calling…
uk: Виклик…

note: Deprecated
en: Incoming call
uk: Вхідний виклик

en: Call ended
uk: Виклик завершено

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Accepting call…
uk: Приймаємо виклик…

en: Hanging up…
uk: Завершуємо виклик…

en: Incoming phone call
uk: Вхідний телефонний дзвінок

en: Mute
uk: Вимкнути звук

en: Speaker
uk: Динамік

en: Add call
uk: Додати дзвінок

en: Hold
uk: Утримання

en: Dial Pad
uk: Панель набору

en: Hang up
uk: Покласти трубку

en: Answer
uk: Відповісти

en: Hide the dial pad
uk: Приховати панель набору

en: Enter a number
uk: Введіть число

en: Type a phone number
uk: Введіть номер телефону

en: Call that phone number
uk: Викликати цей номер телефону

en: This call is not encrypted
uk: Цей дзвінок не зашифровано

en: This call is encrypted
uk: Цей дзвінок зашифровано
