PhotoFilmStrip v3.0.2 - en to el_GR translation catalogue (163 entries)

en: Random motion
el_GR: Τυχαία κίνηση

en: Centralize motion
el_GR: &Συγκεντρωτική κίνηση

en: Language
el_GR: Γλώσσα / Language

en: Open folder
el_GR: Άνοιγμα φακέλου

en: Play video
el_GR: Αναπαραγωγή βίντεο

en: Start
el_GR: Έναρξη

en: all done
el_GR: Ολοκλήρωση όλων

en: processing project
el_GR: Επεξεργασία έργου

en: using renderer
el_GR: Χρήση απόδοσης

en: output format
el_GR: μορφή εξόδου

en: framerate
el_GR: Ρυθμός καρέ

en: specifies the project file
el_GR: Καθορίζει το αρχείο έργου

en: The path where to save the output files. Use - for stdout.
el_GR: Η διαδρομή όπου θα αποθηκευθούν τα εξαγόμενα αρχεία. Χρήση - για stdout.

en: enable draft mode
el_GR: Ενεργοποίηση λειτουργίας προσχεδίου

en: Activate this option to generate a preview of your PhotoFilmStrip. The rendering process will speed up dramatically, but results in lower quality.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να δημιουργήσετε μια προεπισκόπηση του PhotoFilmStrip σας. 
    Η διαδικασία απόδοσης θα επιταχυνθεί δραστικά, αλλά με αποτέλεσμα τη χαμηλότερη ποιότητα.

en: project file does not exist: %s
el_GR: Το αρχείο έργου δεν υπάρχει: %s

en: no project file specified!
el_GR: Δεν καθορίστηκε αρχείο έργου!

en: invalid format specified: %s
el_GR: Καθορίστηκε μη έγκυρη μορφή: %s

en: invalid profile specified: %s
el_GR: Καθορίστηκε μη έγκυρo προφιλ: %s

en: cannot create output path: %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του φακέλου εξόδου: %s

en: Audio file '%s' does not exist!
el_GR: Το αρχείο ήχου '%s' δεν υπάρχει!

en: ...aborted!
el_GR: ...ματαιώθηκε!

en: Unknown property: %s
el_GR: Άγνωστη ιδιότητα: %s

en: <default>
el_GR: <προεπιλογή>

en: no
el_GR: όχι

en: Loading '%s' ...
el_GR: Φόρτωση '%s' ...

en: processing transition %d/%d
el_GR: Επεξεργασία μετάβασης  %d/%d

en: processing image %d/%d
el_GR: Επεξεργασία εικόνας %d/%d

en: Rendering in progress...
el_GR: Απόδοση σε εξέλιξη...

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: GStreamer (python-gst-1.0) required!
el_GR: Απαιτείται GStreamer (python-gst-1.0)!

en: Bitrate must be a number!
el_GR: Το bitrate πρέπει να είναι ένας αριθμός!

en: libav (gstreamer1.0-libav) required!
el_GR: Απαιτείται libav (gstreamer1.0-libav)!

en: x264-Codec (gstreamer1.0-plugins-ugly) required!
el_GR: Απαιτείται x264-Codec (gstreamer1.0-plugins-ugly)!

en: MKV-Muxer (gstreamer1.0-plugins-good) required!
el_GR: Απαιτείται MKV-Muxer (gstreamer1.0-plugins-good)!

en: MP4-Muxer (gstreamer1.0-plugins-good) required!
el_GR: Απαιτείται MP4-Muxer (gstreamer1.0-plugins-good)!

en: Theora-Codec (gstreamer1.0-plugins-base) required!
el_GR: Απαιτείται Theora-Codec (gstreamer1.0-plugins-base)!

en: Vorbis-Codec (gstreamer1.0-plugins-base) required!
el_GR: Απαιτείται Vorbis-Codec (gstreamer1.0-plugins-base)!

en: OGV-Muxer (gstreamer1.0-plugins-base) required!
el_GR: Απαιτείται OGV-Muxer (gstreamer1.0-plugins-base)!

en: MPEG-Muxer (gstreamer1.0-plugins-bad) required!
el_GR: Απαιτείται MPEG-Muxer (gstreamer1.0-plugins-bad)!

en: Single pictures
el_GR: Μεμονωμένες εικόνες

en: generating subtitle
el_GR: Δημιουργία υπότιτλου

en: &File
el_GR: &Αρχείο

en: &Edit
el_GR: &Επεξεργασία

en: &Help
el_GR: &Βοήθεια

en: Show job queue
el_GR: Εμφάνιση ουράς εργασιών

en: Timelapse
el_GR: Παρέλευση χρόνου

en: &Close
el_GR: &Κλείσιμο

en: E&xit
el_GR: Έ&ξοδος

en: &About
el_GR: &Περί

en: An unexpected error occured
el_GR: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα

en: An unexpected error occured. Do you want to send this bug report to the developers of %s?
el_GR: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα. 
    Θέλετε να στείλετε αυτή την αναφορά σφάλματος στους δημιουργούς του %s;

en: Bug-Report send. Thank you for your support.
el_GR: Αποστολή αναφοράς σφάλματος. Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας.

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Sorry, this function is temporary not available..
el_GR: Συγνώμη, αυτή η λειτουργία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη.

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: &Cancel
el_GR: Ά&κυρο

en: &Ok
el_GR: &Εντάξει

en: Select music
el_GR: Επιλέξτε μουσική

en: Audio files
el_GR: Αρχεία ήχου

en: Audio file not supported!
el_GR: Το αρχείο ήχου δεν υποστηρίζεται!

en: Total length:
el_GR: Συνολικό μήκος:

en: Overrides the duration of single pictures and gives the project this total length.
el_GR: Παρακάμπτει τη διάρκεια των μεμονωμένων εικόνων και δίνει στο έργο, το παρακάτω συνολικό μήκος.

en: User defined:
el_GR: Οριζόμενο από χρήστη:

en: Fit to audio files
el_GR: Προσαρμογή στα αρχεία ήχου

en: Project name:
el_GR: Όνομα έργου:

en: Folder:
el_GR: Φάκελος:

en: Aspect ratio:
el_GR: Αναλογία πλευρών:

en: My PhotoFilmStrips
el_GR: Οι ταινίες μου

en: Browse for folder
el_GR: Αναζήτηση για φάκελο

en: Folder does not exists! Do you want %s to create it?
el_GR: Ο φάκελος δεν υπάρχει. Θέλετε το %s να τον δημιουργήσει;

en: Question
el_GR: Ερώτηση

en: Cannot create folder: %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του φακέλου: %s

en: Cannot write into folder!
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή στο φάκελο!

en: The project name must be filled.
el_GR: Πρέπει να συμπληρωθεί ένα όνομα για το έργο.

en: The project name contains invalid characters.
el_GR: Το όνομα του έργου περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες.

en: Motion positions
el_GR: Θέσεις κίνησης

en: Start position
el_GR: Αρχική θέση

en: Location:
el_GR: Θέση:

en: Size:
el_GR: Μέγεθος:

en: End position
el_GR: Τελική θέση

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Adjust motion positions directly
el_GR: Άμεση ρύθμιση της θέσης κίνησης

en: Format:
el_GR: Μορφή:

en: Properties
el_GR: Ιδιότητες

en: Profile:
el_GR: Προφίλ:

en: Draft
el_GR: Προσχέδιο

en: &Start
el_GR: Έ&ναρξη

en: Configure output and start render process
el_GR: Διαμόρφωση εξόδου και έναρξη διαδικασίας απόδοσης

en: Property
el_GR: Ιδιότητα

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Output properties
el_GR: Ιδιότητες εξόδου

en: Edit extended output properties
el_GR: Επεξεργασία εκτεταμένων ιδιοτήτων εξόδου

en: Edit property
el_GR: Επεξεργασία ιδιότητας

en: Welcome
el_GR: Καλώς ήλθατε

en: Job queue
el_GR: Ουρά εργασιών

en: Select %s-Project
el_GR: Επιλέξτε έργο %s

en: You must restart %s for your new language setting to take effect.
el_GR: Πρέπει να κάνετε επανεκκίνηση του %s για να εφαρμοστεί η αλλαγή γλώσσας.

en: PhotoFilmStrip creates movies out of your pictures in just 3 steps. First select your photos, customize the motion path and render the video. There are several output possibilities for VCD, SVCD, DVD up to FULL-HD.
el_GR: Το PhotoFilmStrip δημιουργεί ταινίες από τις εικόνες σας, σε 3 απλά βήματα. Πρώτα επιλέγετε τις φωτογραφίες σας, μετά προσαρμόζετε τη διαδρομή κίνησης και τέλος την απόδοση του βίντεο. Υπάρχουν πολλές δυνατότητες εξόδου για VCD, SVCD, DVD, μέχρι FULL-HD.

en: online
el_GR: Σε σύνδεση

en: Invalid %(app)s-Project: %(file)s
el_GR: Μη έγκυρο έργο του %(app)s: %(file)s

en: Welcome to PhotoFilmStrip
el_GR: Καλώς ήλθατε στο PhotoFilmStrip

en: Drag some pictures onto this text or
    click the button below
    to add pictures to your new PhotoFilmStrip.
el_GR: Μεταφέρετε μερικές εικόνες πάνω σ΄αυτό το κείμενο
    ή κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω
    για να προσθέσετε εικόνες στον νέο σας PhotoFilmStrip.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Rotation:
el_GR: Περιστροφή:

en: Effect:
el_GR: Εφέ:

en: Process
el_GR: Διαδικασία

en: Movement:
el_GR: Κίνηση:

en: sec
el_GR: δευτ.

en: Transition:
el_GR: Μετάβαση:

en: Subtitle
el_GR: Υπότιτλος

en: Linear
el_GR: Γραμμική

en: Accelerated
el_GR: Επιταχυνόμενη

en: Delayed
el_GR: Επιβραδυνόμενη

en: No effect
el_GR: Χωρίς εφέ

en: Black and White
el_GR: Ασπρόμαυρα

en: Sepia tone
el_GR: Τόνος σκουριάς

en: None
el_GR: Καμία

en: Fade
el_GR: Σβήσιμο

en: Roll
el_GR: Κύλιση

en: Could not save the file '%(file)s': %(errMsg)s
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου '%(file)s': %(errMsg)s

en: '%s' has been modified. Save changes?
el_GR: Το «%s» έχει τροποποιηθεί. 
    Να αποθηκευτούν οι αλλαγές;

en: Overwrite existing file '%s'?
el_GR: Αντικατάσταση του υπάρχοντος αρχείου '%s';

en: Set motion start to end
el_GR: Κίνηση από αρχή προς τέρμα

en: Set motion end to start
el_GR: Κίνηση από τέρμα προς αρχή

en: Swap motion
el_GR: Ανταλλαγή κίνησης

en: Adjust motion manual
el_GR: Ρύθμιση κίνησης χειροκίνητα

en: Preserve image dimension
el_GR: Διατήρηση διάστασης εικόνας

en: &Import Pictures
el_GR: &Εισαγωγή εικόνων

en: Move picture &left
el_GR: Μετακίνηση εικόνας &αριστερά

en: Move picture &right
el_GR: Μετακίνηση εικόνας &δεξιά

en: R&emove Picture
el_GR: Α&φαίρεση εικόνας

en: Rotate &clockwise
el_GR: Περιστροφή δε&ξιόστροφα

en: Rotate counter clock&wise
el_GR: Περιστροφή α&ριστερόστροφα

en: Random &motion
el_GR: Τυ&χαία κίνηση

en: Centralize m&otion
el_GR: Συγκεντρωτική κίνηση

en: Import images
el_GR: Εισαγωγή εικόνων

en: Audio file '%s' does not exist! Continue anyway?
el_GR: Το αρχείο ήχου '%s' δεν υπάρχει! Θέλετε να συνεχίσετε οπωσδήποτε;

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: &Properties
el_GR: Ιδιότητες

en: Import Pictures
el_GR: Εισαγωγή φωτογραφιών

en: Render filmstrip
el_GR: Απόδοση ταινίας

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Duration
el_GR: Διάρκεια

en: Recent projects
el_GR: Πρόσφατα έργα

en: Open existing project
el_GR: Άνοιγμα υπάρχοντος έργου

en: How to start...
el_GR: Πως να ξεκινήσετε...

en: Create a new project or load an existing one.
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο έργο ή φορτώστε ένα υπάρχον.

en: Update available
el_GR: Υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση

en: The following changes has been made:
el_GR: Έχουν γίνει οι ακόλουθες αλλαγές:

en: Saving project %s
el_GR: Αποθήκευση του έργου %s

en: Some images does not exist in the folder '%s' anymore. If the files has moved you can select the new path. Do you want to select a new path?
el_GR: Κάποιες εικόνες δεν υπάρχουν πλέον στο φάκελο '%s'. Εάν τα αρχεία έχουν μετακινηθεί, μπορείτε να επιλέξετε τη νέα διαδρομή. Θέλετε να επιλέξετε μια νέα διαδρομή;

en: Elapsed time
el_GR: Χρόνος που πέρασε

en: Remaining time
el_GR: Χρόνος που απομένει

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: &Clear list
el_GR: Ε&κκαθάριση λίστας

en: Abort
el_GR: Ματαίωση

en: Remove from list
el_GR: Αφαίρεση από τη λίστα

en: Abort selected process?
el_GR: Ματαίωση της επιλεγμένης διαδικασίας;

en: Waiting...
el_GR: Αναμονή...

en: Aborted
el_GR: Ματαιώθηκε

en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Aborting...
el_GR: Ματαίωση...
